Трудова борса и обезщетение

  • 251 153
  • 1 706
# 390
Здравейте, искам да попитам задължителен ли е документа, удостоверяващ адресна регистрация, след като съм с постояннен адрес на територията на общината.   newsm78
Била съм преди 4 години на борсата за малко и въобще не помня да съм изкарвала такова удостоверение.....
Виж целия пост
# 391
Здравейте, искам да попитам задължителен ли е документа, удостоверяващ адресна регистрация, след като съм с постояннен адрес на територията на общината.   newsm78
Била съм преди 4 години на борсата за малко и въобще не помня да съм изкарвала такова удостоверение.....

необходим е само ако постоянния е различен от настоящия
Виж целия пост
# 392
Здравейте!
Бях регистрирана в Бюрото по труда за около 10 дни след като трудовия ми договор беше прекратен поради завръщане на титуляра. Сега 2 години и 7 месеца по-късно напуснах работа по собствено желание след като си изработих предизвестието /тр. ми договор е прекратен на основение чл. 326 ал. 1 и 2/. Ако сега се регистрирам в Бюрото по труда дали ще получавам същото обезщетение /или преизчислено/ и за същия срок / т.е при същите условия както преди 2 години и 7 месеца, когато последно съм била регистрина в Бюрото по труда/ или ще получавам минималното обезщетение за 4 месеца? По принцип намерих фирма, в която да ме назначат за 10тина дни и да ме съкратят, ако ще ми е по-изгодно по този начин. Ще се радвам някой да ми отговори Simple Smile
Виж целия пост
# 393
Здравейте!
Бях регистрирана в Бюрото по труда за около 10 дни след като трудовия ми договор беше прекратен поради завръщане на титуляра. Сега 2 години и 7 месеца по-късно напуснах работа по собствено желание след като си изработих предизвестието /тр. ми договор е прекратен на основение чл. 326 ал. 1 и 2/. Ако сега се регистрирам в Бюрото по труда дали ще получавам същото обезщетение /или преизчислено/ и за същия срок / т.е при същите условия както преди 2 години и 7 месеца, когато последно съм била регистрина в Бюрото по труда/ или ще получавам минималното обезщетение за 4 месеца? По принцип намерих фирма, в която да ме назначат за 10тина дни и да ме съкратят, ако ще ми е по-изгодно по този начин. Ще се радвам някой да ми отговори Simple Smile
Ще получаваш 4 месеца по 7,20 на ден.
Виж целия пост
# 394
Здравейте!
Бях регистрирана в Бюрото по труда за около 10 дни след като трудовия ми договор беше прекратен поради завръщане на титуляра. Сега 2 години и 7 месеца по-късно напуснах работа по собствено желание след като си изработих предизвестието /тр. ми договор е прекратен на основение чл. 326 ал. 1 и 2/. Ако сега се регистрирам в Бюрото по труда дали ще получавам същото обезщетение /или преизчислено/ и за същия срок / т.е при същите условия както преди 2 години и 7 месеца, когато последно съм била регистрина в Бюрото по труда/ или ще получавам минималното обезщетение за 4 месеца? По принцип намерих фирма, в която да ме назначат за 10тина дни и да ме съкратят, ако ще ми е по-изгодно по този начин. Ще се радвам някой да ми отговори Simple Smile
Ще получаваш 4 месеца по 7,20 на ден.
т. е. е по-добре да ме назначат някъде и съкратят след седмица, за да получавам 60%. Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Здравейте!
Бях регистрирана в Бюрото по труда за около 10 дни след като трудовия ми договор беше прекратен поради завръщане на титуляра. Сега 2 години и 7 месеца по-късно напуснах работа по собствено желание след като си изработих предизвестието /тр. ми договор е прекратен на основение чл. 326 ал. 1 и 2/. Ако сега се регистрирам в Бюрото по труда дали ще получавам същото обезщетение /или преизчислено/ и за същия срок / т.е при същите условия както преди 2 години и 7 месеца, когато последно съм била регистрина в Бюрото по труда/ или ще получавам минималното обезщетение за 4 месеца? По принцип намерих фирма, в която да ме назначат за 10тина дни и да ме съкратят, ако ще ми е по-изгодно по този начин. Ще се радвам някой да ми отговори Simple Smile
Ще получаваш 4 месеца по 7,20 на ден.
т. е. е по-добре да ме назначат някъде и съкратят след седмица, за да получавам 60%. Благодаря Simple Smile
За да получаваш 60% трябва да са минали 3 години от предходното ти обезщетение. Но дали от началото му или от края, забравих. Питай в НОИ.
Виж целия пост
# 396
Благодаря!
Виж целия пост
# 397
От началото.  Peace
Виж целия пост
# 398
Здравейте, съкратена съм по чл. 331, ал. 2 и след изплащането на обезщетението какво трябва да представя в НОИ - декларация от мен, че са ми изплатени заплатите и/или служебна бележка от фирмата за същото.
Регистрирана съм в БТ в седемдневния срок и сега остана да свърша работата и в НОИ.

Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 399
Здравейте, съкратена съм по чл. 331, ал. 2 и след изплащането на обезщетението какво трябва да представя в НОИ - декларация от мен, че са ми изплатени заплатите и/или служебна бележка от фирмата за същото.
Регистрирана съм в БТ в седемдневния срок и сега остана да свърша работата и в НОИ.

Благодаря Ви предварително!
Служебна бележка от работодателя, че са Ви е изплатено обезщетението.
Виж целия пост
# 400
Или трудовата книжка с вписаното отзад обезщетение.
Виж целия пост
# 401
Или трудовата книжка с вписаното отзад обезщетение.
Въпреки, че  е написано в трудовата книжка , от НОИ пак искат служебна бележка.
Виж целия пост
# 402
Благодаря, за по-сигурно ще поискам и служебна бележка освен вписаното в трудовата книжка.!
Виж целия пост
# 403
За да получаваш 60% трябва да са минали 3 години от предходното ти обезщетение. Но дали от началото му или от края, забравих. Питай в НОИ.
Да, от началото на предходното обезщетение е.  Peace Оказа се, че при мен този срок е изтекъл / през 2012г. съм ползвала останалите ми три дни/.
Виж целия пост
# 404
След колко месеца работа колко месеца обезщететение дават? 3 години май беше първия чекпойнт. И ако може да питам някой на лично за по-интересни казуси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия