Трудова борса и обезщетение

  • 251 159
  • 1 706
# 1 560
Не.
Виж целия пост
# 1 561

Благодаря!
Виж целия пост
# 1 562
Какво друго се носи освен ЛК и трудова книжка?
И има ли срок, ако не съм почнала работа, а просто се отписвам?
Мерси

Sisi, това е достатъчно. На мен даже не ми искаха личната карта.

Имайте предвид, че след като ви изплатят последното обезщетение, до 25-то число на следващия месец трябва да подадете Декларация 7 в НАП, за да не ви прекъснат здравните права: линк. Плаща се по 20.40 лв на месец
Виж целия пост
# 1 563
Какво друго се носи освен ЛК и трудова книжка?
И има ли срок, ако не съм почнала работа, а просто се отписвам?
Мерси

Sisi, това е достатъчно. На мен даже не ми искаха личната карта.

Имайте предвид, че след като ви изплатят последното обезщетение, до 25-то число на следващия месец трябва да подадете Декларация 7 в НАП, за да не ви прекъснат здравните права: линк. Плаща се по 20.40 лв на месец

Ако не започнете работа.
Виж целия пост
# 1 564
HelloSun, мисля, че няма как да те съкратят, защото законът те пази заради детето. Гледай да ходиш на работа за да не те уволнят за неявяване накрая. И всичко, което си говорите да го има написано.
Виж целия пост
# 1 565
Да, има я тази "малка" подробност, благодаря за поправката. Hug
Виж целия пост
# 1 566
Две години бях в майчинство,сега съм в отпуска.Няма да подписвам по взаимно съгласие.Ще искам да ме съкрати тогава,щом не желае да се връщам обратно на работа.
Докато детето ти не навърши три години, не може да те съкрати. А и дори да те съкрати, обезщетението ти ще със същия размер - минималния. Няма как са взимаш повече.
Обезщетението се изчислява на база и осигурителния доход две години назад. За периоди на майчинство, се взима МРЗ. Щом си била две години в майчинство, обезщетението ти ще е минималното.
Виж целия пост
# 1 567
HelloSun, мисля, че няма как да те съкратят, защото законът те пази заради детето. Гледай да ходиш на работа за да не те уволнят за неявяване накрая. И всичко, което си говорите да го има написано.
Благодаря!
Виж целия пост
# 1 568
Здравейте, не знам дали въпроса ми е точно за тази тема и ако не е, се извинявам.
Казусът е следния- колежка излиза в неплатен отпуск и аз трябва да я замествам, т.е. ще ми сключат нов договор по заместване за нейната длъжност. За моята си длъжност, обаче, трябва да изляза в неплатена ли? Имам и отпуска от миналата година- какво се случва с нея?
Най добре си задай въпроса в тази тема http://old.bg-mamma.com/?topic=1016764;topicrefid=4
Виж целия пост
# 1 569
Момичета,ако съм на пълно обезщетение и започна работа на гражд.договор как да изчисля дали.ще имам право на обезщетението въпреки че ще работя?
Виж целия пост
# 1 570
Тази седмица ли се очакват да преведат обезщетения?
Виж целия пост
# 1 571
Тази седмица ли се очакват да преведат обезщетения?

Би трябвало ,на мен на 15ти ми ги превеждат.
Виж целия пост
# 1 572
На 15 следобед. И то за месец с много работни дни ☺
Виж целия пост
# 1 573
На 15 следобед. И то за месец с много работни дни ☺

И в 9:40 сутринта съм получавала.
Виж целия пост
# 1 574
Може би зависи от банката.
Не съм много компетентна. Сега за втори път щще получавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия