АПРИЛчетата сладки обичат да рисуват, а още повече да пеят и танцуват - 17

  • 66 869
  • 396
# 210
Честит рожден ден на :Ивайло, Анна, Марин! Пожелавам им много здраве и игри.
*gest* ще се почерпя Simple Smile
Бъни много е апетитна торта за Калоян  Grinning
poliville моя като ме гледа ,че мия моите или батко си и дъвче и колкото успея изтърквам,за боя бие основно батко си,но от време на време и аз го отнасям,когато не му разреша нещо ooooh!Основната драма е сутрин в 6:20 че съм станала а той още е в леглото МИ,следващото е че батко му и татко му излизат в 7 ч.,а ние оставаме в къщи,то е едно тропане по вратата рев ....
tini-mini успех !Малко се посмях снощи докато четох ,защото си спомних как аз на баткото посред зима перях гащи и чорапогащници( 5 бр по няколко пъти на деня),и ме подиграваха,но аз упорита за седмица го научих,за щастие с малкия все по рядко имаме инциденти.
За говоренето вече не млъква,много бърбори и всеки ден нещо ново казва,но време си беше Simple Smile
Приспиването,с баща му се приспиват от няколко дни да видим дали ще се отърва от тормоза,иначе с мен ритуала е пръст в устата и другата ръка заплетена в косата ми и така заспива ooooh!
За храненето проблеми нямаме сам се храни ,но не отказва и да бъде хранен,разбира се винаги има дрехи за пране когато сам яде защото освен по лигавника има и по панталона,отказва да яде на столчето за хранене ,иска като нас на нормален стол.
Абе показва си рогцата ,а аз  се опитвам да ги изпиля  hahaha донякъде успешно,друг път не Sad
Е изписах цял ферман.Приятен ден !
Виж целия пост
# 211
Поли, и на мен Страшко не ми дава да му мия зъбите - стиска здраво устата. Иска сам, имитира ме, но си търка само езика. Казах си, че има време, да не го насилвам, лека полека ще станат нещата. Но за всеки случай засилих таткото да опита и той да му измие зъбите. Ами той е по-безцеремонен от мен, няма "хайде мамо", "отвори уста", "дай да измием зъбките", "моля те". Бръкна в устата с четката, Страшко мълчи отворил уста, чак и кътниците му изтърка и то добре. Много е мил, не му се кара, но не му се и моли, налага се и това е!  Naughty
За удрянето, аз казах и преди това, че удря само мен и никой друг, когато не му дам нещо. Най-интересното е, че ако баща му не му даде нещо и аз съм наблизо идва и ми забива един. То незнаеш да се смееш ли, да плачеш ли, да се ядосаш ли................
За говоренето сме много назад - оправя се прекрасно с пръст и с "Ъ".
Виж целия пост
# 212
хей, как сте днес?

моята Ева говори страшно много. постоянно. не и спира устата. все по някоя нова дума има и повтаря като папагал. много е забавно  Heart Eyes
заспиването е мъка. все ощи иска мляко (дори и на обяд) и заспива в скута ми (или на баба си когато съм на работа) с люшкане докато си изпие млякото. понякога, когато не е достатъчно изморена се започва; мамо пей, мамо кажи за.."дядо ряпа" и т.н. та така докато заспи.
тоалетната не съм започнала още. даже не знам как се прави. купихме гърне преди време, защото тя си казва като ака. но като реша да я сложа на гърнето спира да ака и спря и да си казва. иии прибрахме гърнето. сега пак започна да казва като ака и като свърши си казва"мамо мий". за пишкането не казва.

моля който вече е отказал гърнето да даде съвети  Praynig
Виж целия пост
# 213
ГЕСТ честит ти рожденник, да е жив и здрав и едно незабравимо детство изпълнено с усмивки му желая Simple Smile)))) а на теб много търпение Simple Smile)))))))

Гале, ами той и Денис така, баща му се скара нещо пък той идва мен да бие, ужасен е  Shocked Mr. Greenама сега юни месец нали ще го давам на ясла та там ще го научат, няма да е център на внимание и ще вземе да оценява Simple Smile))))))))
Тансу вие на отказване от гърне ли сте?Ние още на памперси, нито гърне иска да види нито седалчицата си на тоалетната, пишка, ака, казва си и се хили....  ooooh!
за говоренето сме на 20 30 думички плюс много неща на негов си език, но имаме и любима дума ПИШка... Shocked знае какво е осъзнава го че не е хубаво да се говори и да се хваща там НоООоооООО...ония ден като бяхме в Трявна една баба му вика, какво хубаво момченце, как се казваш баба и  Денис ..ПИШКААААААААА и се усмихва и тя опулена насреща пък той доволен...как баби?????!!!! и той пак пишка и и збяга.......но комент
А да имаме и друго постижение, познава 4 буквички не ги казва но като му ги рисуваме знае коя буквичка на кой е... Mr. Green
Това е засега мами, хайде леки и приятни почивни дни
Виж целия пост
# 214
Ивайло, Анна и Марин - бъдете здрави и винаги радвайте мама и тати с вашите постижения!
За гърнето - с Теа все още сме доникъде също и затова съвети не мога да дам! Със Сашко стана за ден, когато беше на 2.2, така че мисля да почакам да се позатопли и ще я пробвам пак. Казва само, когато тя иска, но иначе проблеми с употребата няма - седи и на гърне и на тоалетна.
Много ми мъчно за заспиващите на ръце деца, т.е. за родителите им! Ние бяхме така с баткото  ooooh! и затова дребната ми е заспивала в ръцете само три-четири пъти, като е била болна. Заспива в креватчето - преди с биба и овца, сега - с играчка и овца. Wink
Тя не ни налага - понякога посяга на батко си, но винаги ѝ се караме и тя спира, но само към него е по-агресивна. А той не е...Зъби мият с баща си без никакъв проблем - тя повече има претенции към пастата (иска на брат си), та затова са повече увещаванията.
poliville, готин Денис!  Joy
Всичко ще си дойде по-местата постепенно - малко повече търпение и здрави нерви!
Хубав ден! Hug
Виж целия пост
# 215
И ние сме до никъде с махането на памперса. Всеки ден поне по 2-3 пъти ми сочи памперса и като пипна е горещ - та явно ми казва, че пишка. За акането не казва, но като го надуша, че е свършил работата и като го питам "има ли аки" и той ми сочи дупето. Ама май го сочи и без да е акал. Купих много отдавна гърне и установих скоро, че му е малко, но не ми се купува ново. Вече си е направо за тоалетна. Страх го е от седалката на тоалетната, идея си нямам защо. Оставих го един ден без памперс, пишка си и не му прави никакво впечатление. Така, че сме до НИКЪДЕ.  ooooh!

Страшко заспива гушнат или в мен, или в баща си (по-честичко) докато гледаме ТВ. Ако не заспи така, си лягаме тримата (той спинка при нас) и заспива без проблем, без сукане, без някакви специални номера. Ляга си на възглавницата, гасим лампите и е откъртил след няколко минути. През деня заспива или със сукане, или с люшкане на люлката (имаме на терасата), или гушнат пред ТВ, а навън в количката докато се вози.

Виж целия пост
# 216
.... навън в количката докато се вози.

нашат цуца отказа количката още когато беше на 1г и 3-4 месеца. сега и купихме триколка да върти педали, а и да мога да я бутам когато се измори от дълга разходка, за да не я нося, но тя даже не ще да се качи. само и дай да тича.
Виж целия пост
# 217
И Страшко само тича, не иска да се вози нито в количката, нито в триколката. Но когато излизам от сутринта на разходка и знам, че цял ден ще съм навън задължително взимам количката, за да има къде да спи. Когато му се доспи го лъжа с няколко солетки да се качи в количката и с малко возене заспива. Но общо взето само си я бутам празна и си нося багажа в нея. Ако така си организирам деня, че Страшко да не спи навън, изобщо нямам нужда от количката. А иначе доспи ли му се, изобщо не може да изчака да се приберем. Заспива където и да е.
Виж целия пост
# 218
Честито на днешните ни рожденници.Да бъдат здрави и много щастливи и обичани деца. newsm59
С говоренето сме много назад.По цял ден си бръщолеви негови работи,но не казва нищо смислено.Казва само тата,амам,дига(на рекламите),като го питаме на колко годинки е-казва де игоре долу е това.Иначе ако иска нещо почва да ме бута и ме води и направо с поглед ми казва какво иска,но не говори.Жив и здрав да е и това ще стане.
Заспиването-доскоро ми беше най-големия проблем,допреди може би 2 месеца заспива единствено и само с люшкане на кошарата,но вече заспива сам.И аз незнам как се получи просто една вечер спрях да го люлям взе че се получи.Първоначално стоях при него докато заспи,но отскоро заспива дори сам в стаята,като се има впредвид че и кошарата му е вечно отворено.(понеже е от тези които са от плат,с цип за отваряне и затваряне,ама на ципа му видя сметката)
Гърнето-ползваме го общо взето за игра.Иначе като го сложа стои,понякога пишка вътре и ака,НО не ми казва дали има ако или пиш,ако го улуча.Смятам като се постопли още малко направо да спра просто да му слагам памперси,да остане само вечер.
Хайде лек ден момичета.
Виж целия пост
# 219
Честит рожден ден на големите вече дечица newsm59  ura

За говоренето- мнооого говори,водим и разговори,задава ми въпроси :Мамо,може мина? Мамо,това наше ли е? Мамо,може малко бискита,само ина Mr. GreenАбе всичко повтаря,даже като я питаш кога е родена съм я научила да си казва :девети наприл Simple Smile и си казва вече и двете имена Heart Eyes

За гърнето - нееее,няма да стане това скороо,мисия невъзможна Tired Знае от къде идва пиш,ако - сочи,знае каъде се прави всичко това,НОО не та не,огъва се,реве над гърнето Crazy Crazy

А за заспиването - спи,ако съм до нея на спалнята,вече от месец без палеца,само да съм легнала и като заспи я местя в кошарата и така.

Зъбите си мие сама (уж) -търка като си върти главата и то се получава само езика да си изтърка Mr. Green Даже не всеки ден иска,но не я насилвам,че ще ми откажа после категорично Whistling
Виж целия пост
# 220
Здравейте и от нас:)
И тук да драснем някое ред4е,4е май във ФБ сме мн по-редовни  Peace
4ЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на вси4и ,които имаха и имат тези дни! Hug Hug Hug
ние сме добре,само дето времето е доста скапано при нас,все вали,все е хладно..дано скоро се постопли ве4е и тук!
За днес имах големи планове,наумих си да ходим по магазините в един малко по-дале4ен квартал.Мъжа ми е на работа ,приятелките заети днес и реших сами с Ивето да се поразходим хубаво Hug да мине денят хем... Оба4е Ивет не беше много съгласна с мен  ooooh! само мрънкаше в магазините,все киселееше,а то хора ,хора...днес е събота и още пове4е е лудница,мойе би това допълнително я дразнеше... ooooh! Та  малко ми се скапа настроението ,ама какво да се прави Tired
за говорнето-с по 1-2 думи4ки говорим най-4есто ,не прави още изре4ения .
при нас без коли4ка е по4ти невъзможно,а става все по-сложна мисия ooooh! иска да върви,но не исак да се държи за мен,а да бяга наоколо,което понякога е опасно,а в други слу4аи има много хора и се бута срещу тях..не знам как ще се справяме с този проблем.. newsm78
оки,бягам сега ,приятни по4ивни дни на вси4ки ви! Hug
Виж целия пост
# 221
Честито на рожденниците и от нас  nbirthday
Бъни, до сега не сме имали проблем с кожата на Али. Просто сега изведнъж се изрина, като по бузките беше най зле. Както си говорих и с други мами, явно това е най- модерната диагноза, ако не знаят причината  Rolling Eyes Аз спрях да я мажа с кортикостероидите и се оправяме бавничко, благодарение на кремчето на Биодерма, което ми препоръча Биби. Бузките са по- добре, а по телцето останаха малки пъпчици, но поне не се задълбочава проблема. Али още е на диета, но малко по- олекотена. За нектарче и давам от бебешките пюрета с малко вода или от сокчетата морков и ябълка на Сонда.
Аз полека се подготвям за РД на Али, в понеделник ще правим малка тортичка, та сега пека блатовете, а в събота ще правим бебешки купон  Mr. Green
За говоренето няма спирка, доста добре и се разбира, но с тази кака бърборана няма как да е Wink
За гърнето и ние не сме много добре, след сън обикновено си пишка на гърнето или на дъската в тоалетната, но там по- често само поседява малко, взима си хартия бърше се и иска да става  Laughing За акото казва като го е свършила, изобщо не иска да ака в гърнето. Може да е стояла на него 30 минути и като и сложа памперса да свърши работата. Решила съм щом се позатопли да я оставям по гащурки, да си пишка  Mr. Green
За спането доскоро заспиваше с баща си, просто той да е в стаята, но последните дни плаче и иска да съм при нея и да ми рови в косата. Следобеда я слагам в леглото,пускам и приказка на компютъра и и връчвам чая  Grinning
Ние количка ползваме изключително рядко, само на големи преходи, които обхващат времето за сън. Най- често сме пешеходно, като ако бързаме я нося на конче. До градинката обисновено ходим с триколката. Али също хич не обича да се държи за ръка, само търчи наоколо и току се тресне или падне. Голяма е дивачка, само стискам палци да не се изпопребие.
Виж целия пост
# 222
Да са живи и здрави Алиса на Силвето и Ангел-Михаил на Дивоган и да бъдат винаги много щастливи!
Виж целия пост
# 223
Честит рожден ден на Ангел - Михаил на Дивоган, да расте здрав и щастлив, умен и добър  Hug
Дойде и нашия ден за почерпка  Mr. Green Ето я и тортичката за семейното парти, пък в събота ще е големия бебешки купон  Mr. Green За непознатите това са Маша и Мечока, които хапват каша  Wink

и с рожденничката

И парченце, вътре е с пандишпановите блатове на Пепи, ванилово кремче, банани и желе от малини
Виж целия пост
# 224
Силве, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АЛИСКА!!!!! Много усмивки, щастие и обич!!!!!!!!!Прекрасна принцеса и прекрасна торта!!!!!!!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия