Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 834
  • 3 736
# 1 875
.... В момента той е с огромни небни сливици (2-3 степен са му в нормално здраво състояние), но те са здрави и никой не говори за махането им.

Това създава ли му проблем с дишането през носът. На нас ни казаха,че може би заради уголемените  небни сливици диша предимно през устата,изключително рядко през носът.
Виж целия пост
# 1 876
.... В момента той е с огромни небни сливици (2-3 степен са му в нормално здраво състояние), но те са здрави и никой не говори за махането им.

Това създава ли му проблем с дишането през носът. На нас ни казаха,че може би заради уголемените  небни сливици диша предимно през устата,изключително рядко през носът.

Ами да, диша предимно през устата, особено когато спи, но има моменти, когато си диша и през носа, но те са предимно през деня, когато е буден, през нощите са доста рядко ....
Виж целия пост
# 1 877
.... В момента той е с огромни небни сливици (2-3 степен са му в нормално здраво състояние), но те са здрави и никой не говори за махането им.

Това създава ли му проблем с дишането през носът. На нас ни казаха,че може би заради уголемените  небни сливици диша предимно през устата,изключително рядко през носът.

Ами да, диша предимно през устата, особено когато спи, но има моменти, когато си диша и през носа, но те са предимно през деня, когато е буден, през нощите са доста рядко ....
При нас е обратното.Когато ни го каза последния доктор, при който ходим,ми се стори странно. Преди това всички не ми даваха отговор на въпроса,защо не диша през нослето,даже когато няма секрети. Само един доктор,каза от 3-та сливица,трябва да се вади. Сегашният ни каза,че няма причина да се вади 3-та сливица,леко уголемена,но не оперативна, най-вероятно проблема с дишането идва от уголемените небни сливици. За сега ще я следи.
Виж целия пост
# 1 878
taffi, моя мъник е с извадена трета сливица, преди да я извадят дишаше само през устата и то много тежко и шумно, а-ала Дарт Вейдър и през нощта спираше да диша за секунди (сънна апнея мисля се води). Аз само броях след колко секунди ще поеме дъх ... След маханаето на третата сливица нещата доста се подобриха, но все още си диша през устата, което обаче е следствие от големите небни сливици ...
Виж целия пост
# 1 879
Здравейте. Искам да попитам някоя от майките, които са оперирали децата си в МБАЛ Каспела - Пловдив с направление ли направихте операцията и колко доплатихте. Предстои ни преглед при доц. Дойков в сряда и най-вероятно ще насрочим и дата за операция, ако и той каже, че проблемът е в третата сливица. Та разбрах, че прегледа струва 30 лв., дано само да не е като при останалите, да погледнат детето за 2 мин. и да ни изпишат една торба лекарства до следващия преглед, че това е вече от 6 месеца.
И така колко ви е струвало в Каспела оперирането на третата сливица? Преди 4 год. разбрах, че е имало еднократна такса при постъпване само от 80 лв.

Ние платихме еднократно 100лв при приемането в Каспела, но оперира друг доктор.
Виж целия пост
# 1 880
При моята дъщеря третата сливица е втора степен, а небните едната е трета, другата втора степен. Диша с отворена уста и хърка, когато се разболява и в определени пози. Отворената уста е от небните сливици. Аз чак сега разбрах, че те не се свиват като третата, а с израстването на гърлото остава повече място и за тях. Засега удържаме положението с хомеопатия и не е пила никакви л-ва и антихистамини за сливиците, а са увеличени от няколко години. Отит е правила преди две години един и тази зима един. Бих казала леки. Тази зима обаче изкара два пъти грипа тежко и все още не знам дали няма да тръгнат да работят сливиците. Тя има и алергия към полени, домашен прах и  стеснена носна преграда и това още повече утежнява положението. Засега Френгов е оптимистичен.
Виж целия пост
# 1 881
Преди няколко години и ние имахме проблеми с третата сливица. Опитахме всички видове капки за нос, след това антиалергични и ....и... Като всички родители, които желаят най-доброто за детето си направихме консултация и с професор. Той беше категоричен-третата сливица се вади, когато решите се обадете. Продължихме да търсим -хомеопатия, билки, и т.н. Докато попаднахме на МЕТОД БУТЕЙКО-лечение чрез волева нормализация на дълбокото дишане.приложихме го и само след няколко часа повечето от симптомите изчезнаха, на втория ден до вечерта вече нямаше почти никакви оплаквания. Почти като с магическа пръчка. Оказа се, че проблемът идва от неправилното дишане. Когато детето се научи да диша правилно,а това при децата става много лесно и бързо, проблемите се решават автоматично.При нас, след като 2 години опитвахме какво ли не , проблемът се реши за по-малко от 2 дни. Разбира се за да се ликвидира навикът за неправилно дишане, беше необходимо повече време  С този метод се лекуват и много по сериозне проблеми- всички видове алергии, синузит, бронхит, астма, и т.н. и то по-съвсем естествен начин. 
Виж целия пост
# 1 882
Момичета благодаря за отговорите, Angel за първи път ги чувам тези неща, които казваш. Ти при кой УНГ специалист си ходила?
При моето дете проблемите наистина са много отдавна и всеки УНГ специалист до момента беше на мнение, че до 6 год. възраст ще се следят нещата. Добре обаче другия месец става на 6, а положението се влошава. Сливиците в гърлото й са почти една до друга, толкова са големи, и поради тази причина лекарят смята, че не може да изговаря правилно някои думи.
Относно болката - напоследък поне веднъж седмично се оплаква, че я боли ухото, като до няколко часа всичко отшумява. Но определено забелязвам, че не чува добре. Балони надува яко, даже преди прегледа във ВМА така се случи, че се мъчи да надуе един балон и въпреки това апарата показа 35 децибела намаление на слуха. Логопедката й също забеляза проблеми с чуването и тя ми се обади преди 2 седмици да ми каже да я заведем на аудиолог.
Пред перспективата да остане трайна загуба на слуха не знам дали съм склонна да рискувам с масажи, защото ако те не помогнат, вече ще са минали повече от 6 месеца и не знам тогава какви ще са шансовете с операцията  ooooh!
Все пак някои с мнение от д-р Дончев и да ми препоръчате някои друг за консултация?
Виж целия пост
# 1 883
Преди няколко години и ние имахме проблеми с третата сливица. Опитахме всички видове капки за нос, след това антиалергични и ....и... Като всички родители, които желаят най-доброто за детето си направихме консултация и с професор. Той беше категоричен-третата сливица се вади, когато решите се обадете. Продължихме да търсим -хомеопатия, билки, и т.н. Докато попаднахме на МЕТОД БУТЕЙКО-лечение чрез волева нормализация на дълбокото дишане.приложихме го и само след няколко часа повечето от симптомите изчезнаха, на втория ден до вечерта вече нямаше почти никакви оплаквания. Почти като с магическа пръчка. Оказа се, че проблемът идва от неправилното дишане. Когато детето се научи да диша правилно,а това при децата става много лесно и бързо, проблемите се решават автоматично.При нас, след като 2 години опитвахме какво ли не , проблемът се реши за по-малко от 2 дни. Разбира се за да се ликвидира навикът за неправилно дишане, беше необходимо повече време  С този метод се лекуват и много по сериозне проблеми- всички видове алергии, синузит, бронхит, астма, и т.н. и то по-съвсем естествен начин. 

Освен ако това не е някакъв вид реклама,на каквото много ми прилича,ми е любопитно какво е това вълшебно упражнение,което сте направили с такъв незабележим резултата.Опишете ни го. Колко годишно е било детето. Някак си не мога да си представя как точно ще накарам 3г си дете да контролира по определен начин дишането си.
Виж целия пост
# 1 884
Здравейте. Ние ходихме на 16.04. на преглед при доц. Дойков в Каспела. И НЯМАМЕ трета сливица за операция, дори да решим да я махнем ларингитите няма да спрат. И така след доста дълго ходене по доктори и консултации няма да правим операция. Само дето още се чудя как ще се справямае всеки път с тези остри ларингити, защото нещата се влошават, в момента сме с 10 =ти ларингит за последните 11 месеца.....Но не  било проблема в третата сливица. Така си боледувало детето........
Виж целия пост
# 1 885
Здравейте, толкова много сте писали ,че аз съвсем се обърках  Sad
Конкретното ми питане - кой е правилният доктор/място за махане на трета сливица в София?


Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1 886

Освен ако това не е някакъв вид реклама,на каквото много ми прилича,ми е любопитно какво е това вълшебно упражнение,което сте направили с такъв незабележим резултата.Опишете ни го. Колко годишно е било детето. Някак си не мога да си представя как точно ще накарам 3г си дете да контролира по определен начин дишането си.
Напиши Константин Бутейко в гугъла и ще ти излезе информация.
Навремето баща ми го прилагаше този метод върху себе си за отпушване на носа.
Не знам дали би повлиял сливиците, но не пречи да се пробва.
Виж целия пост
# 1 887
Момичета, какво точно представлява прегледа, с който се диагностицира трета сливица и съответно коя степен е?

В нашия малък град, в болницата , УНГ лекар прави рентген и по това предценява, другия УНГ лекар пък бърка в устата....

Идва и УНГ от Плевен, който има специална апаратура, но незнам каква точно...


Вие как точно процедирахте, в смисъл как протече прегледа?
Виж целия пост
# 1 888
Момичета благодаря за отговорите, Angel за първи път ги чувам тези неща, които казваш. Ти при кой УНГ специалист си ходила?
При моето дете проблемите наистина са много отдавна и всеки УНГ специалист до момента беше на мнение, че до 6 год. възраст ще се следят нещата. Добре обаче другия месец става на 6, а положението се влошава. Сливиците в гърлото й са почти една до друга, толкова са големи, и поради тази причина лекарят смята, че не може да изговаря правилно някои думи.
Относно болката - напоследък поне веднъж седмично се оплаква, че я боли ухото, като до няколко часа всичко отшумява. Но определено забелязвам, че не чува добре. Балони надува яко, даже преди прегледа във ВМА така се случи, че се мъчи да надуе един балон и въпреки това апарата показа 35 децибела намаление на слуха. Логопедката й също забеляза проблеми с чуването и тя ми се обади преди 2 седмици да ми каже да я заведем на аудиолог.
Пред перспективата да остане трайна загуба на слуха не знам дали съм склонна да рискувам с масажи, защото ако те не помогнат, вече ще са минали повече от 6 месеца и не знам тогава какви ще са шансовете с операцията  ooooh!
Все пак някои с мнение от д-р Дончев и да ми препоръчате някои друг за консултация?

То проблемите като са ви от толкова отдавна, всъщност отдавна са минали 6-те месеца.... Иначе  може да питаш лекар колко отсрочка би ви дал като безопасна за операцията - 2 седмици- месец, два, може да е достатъчно, то зависи и  какво е състоянието вътре в ухото, може и  за няколко дни да се дренират, също според мен не е без значение да се разбере причината, дали е просто физиологично, което ще се израсте, дали третата сливица запушва, дали е на алергична основа, дали като при нас всичко почва с бактериални хреми и т.н, защото ако е алергия или нещо такова, то вероятно след свалянето на тръбичките ще се подновят и проблемите...
Иначе не знам с какво ще те помогне при кой сме ходили.  В началото при Вихрен Заяков, докато беше в окръжна, той беше твърдо за операция, за второ мнение при една жена в Токуда и тя беше за операция, после няколко пъти сме ходили при Гацов в Токуда, много добро впечатление ми направи, но сме ходили при него за други проблеми, въпреки, че профилактично си го прегледа и уши,сливици и т.н., последно го водих при Рангелова в детско здраве, която ми се стори също добра като специалист, но пък там някак малко им липсва оборудване...

Аз сега си открих старите постове, "ами горчивката почнах 3-4 дни преди датата, когато щяха да ни приемат операция, 2 дни преди нея масажите,  трябваше да постъпи във понеделник, в петък имаше течност, в понеделник ушите бяха празни, от там почти месец си караме така, до този момент, в който вече едното е съвсем добре, другото почти идеално(то лявото беше по-зле по принцип)" Това само с ръчни масажи(като преди това бяха минали 3 месеца, от както му се беше запушило ухото и разни тестове с други неща), защото масажора го получихме около месец по-късно,  т.е. нищо не ти пречи да опиташ с масажите(освен тях и  горчивката, пиеше и ксизал)
Виж целия пост
# 1 889
Вие как точно процедирахте, в смисъл как протече прегледа?
Само рентгеновата снимка дава ясна картина. Иначе един лекар ни каза, че детето ми има трета сливица, други трима бяха категорични, че няма. Снимката показа категорично, че има.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия