Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 812
  • 3 736
# 1 920
Бутейко, разкажи повече какви упражнения сте правили. Не само така общи приказки. Дай някакви линкове.
Аз намерих доста инфо, но все пак не мога да се ориентирам кое е вярно икое не.
Ето тук например :
Дишане по Бутейко

Скрит текст:
Препоръчителен комплекс от упражнения - по материали от Интернет


1. Работи горната част на белите дробове:
5 секунди вдишване, 5 секунд издишване, отпускайки гръдните мускули; 5 секунди пауза, не дишайте, максимално се отпуснете. 10 пъти. ( 2,5 минути)

2. Пълно дишане. Диафрагмено и гръдно дишане заедно.
7,5 секунди – вдишване, започвайки с диафрагмено дишане и завършвайки с гръдно дишане; 7,5 секуни – издишване, започвайки с горния дял на белите дробове и завършвайки с долния; 5 секунди – пауза. 10 пъти. ( 3 минути и 20 сек.)

3. Точков масаж на носа по време на МП (Максимална пауза). 1 път .

4. Пълно дишане през дясната ноздра. 10 пъти.
5. Пълно дишане през лявата ноздра. 10 пъти.


6 Прибиране на корема.
7,5 секунди – вдишване, започвайки с диафрагмено дишане и завършвайки с гръдно дишане; 7,5 секуни – издишване, започвайки с горния дял на белите дробове и завършвайки с долния; 5 секунди – пауза, задържайки прибран корема и коремните мускули . 10 пъти. (3 минути и 20 сек)

6. Пълна вентилация на белите дробове (ПВБД).
Изпълняваме 12 бързи пълни вдишвания и издишвания, т.е. 2,5 секунди – вдишване, 2,5 секунди – издишване, в в продължение на 1 минута. Веднага изпълняваме МП на издишване. 1 път.

7. Рядко дишане. ( На нива)
Първо ниво:
1-5 секунди – вдишване, 5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 4 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 1 минута, след което без да спирате продължете на следващо ниво.
Второ ниво:
2-5 секунди – вдишване, 5 секунди – задържане на дъха след вдишване, 5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 3 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 2 минути.
Трето ниво:
3-7,5 секунды – вдишване, 7,5 секунди – задържане на дъха след вдишване, 7,5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 2 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 3 минути.

Четвърто ниво:
4-10 секунди – вдишване, 10 секунди – задържане на дъха след вдишване, 10 секунди – издишване, 10 секунди – пауза. Получават се 1.5 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 4 минути. И така нататък докато можете. Целта е да стигнете до един цикъл в минута.

8. Двойно задържане на дишането.
Отначало се изпълнява МП на издишване, след това максимална задръжка на вдишване. 1 път.

9. МП в седеж 3-10 пъти, МП – ходене на място 3-10 пъти, МП при бягане на място 3-10 пъти, МП по време на клякания. 3-10 пъти.

10. Повърхностно дишане.
Седейки в удобно положение с цел максимално отпускане, изпълнявайте гръдно дишане. Постепенно намалявайте обема на вдишания и издишан въздух до дишане на ниво носоглътка. По време на това дишдане ще се появи чувсто за лек недостиг на въздух. Това чувство постепенно ще се засили, което означава, че изпълнявате упражнението правилно. От 3 до 10 минути.

Изпълнявайте всички упражнения задължително дишайки през носа и без шум. Преди изпълненнието на комоплекса и след това се осъществяват контролни измервания на МП и пулса.
Желателно е комплексът да се изпълнява на празен стомах.
От този форум http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2128477/page/0/fpart/all/vc/1
Тук намерих инфо на английски. http://members.westnet.com.au/pkolb/buteyko.htm

Днес пробвах горните упражнения върху себе си. За детето правя сега други алтернативни терапии, но ако видя благоприятен ефект от дишането върху мен, веднага ще го приложа и на нея.
Ако искаш пусни тема за метода в алтернативния форум, за да не се разбунват духовете тука  Mr. Green

Нямам претенции, че зная всичко за метод Бутейко, но тези упражнения нямат нищо общо с това което ни е показвано на нас. Нещата са много по прости и достъпни. И невероятно резултатни.По отношение на детето повечето беше във вид на игра. 
 Сега прегледах българския форум-явно има и други хора,които са добре запознати с метода но има и доста глупости, като тези упражнения например-не те съветвам да се занимаваш с тях.
Иначе методът може да се прилага едновременно с всякакви други терапии. Все пак става въпрос за дишане, а правилното дишане не може да навреди по никакъв начин, а само да излекува.  Доколкото знам в Англия със закон е приет за официален лечебен метод. В много "нормални"държави той е доста популярен. Само в БГ ни държат в пълно невежество. Методът не е алтернативен. Той е създаден от лекар и за неговото усъвършенстване е работил научен институт в продължение на десетилетия.
Ако някой се интересува може да му опиша някои от нещата които сме правили, но едва ли ще успея да го направя толкова добре, че да свърши работа. Не случайно медицина задочно не се учи
Виж целия пост
# 1 921
За въпросния метод, може би наистина е по-добре да пуснете тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0
Виж целия пост
# 1 922
Бутейко, разкажи повече какви упражнения сте правили. Не само така общи приказки. Дай някакви линкове.
Аз намерих доста инфо, но все пак не мога да се ориентирам кое е вярно икое не.
Ето тук например :
Дишане по Бутейко

Скрит текст:
Препоръчителен комплекс от упражнения - по материали от Интернет


1. Работи горната част на белите дробове:
5 секунди вдишване, 5 секунд издишване, отпускайки гръдните мускули; 5 секунди пауза, не дишайте, максимално се отпуснете. 10 пъти. ( 2,5 минути)

2. Пълно дишане. Диафрагмено и гръдно дишане заедно.
7,5 секунди – вдишване, започвайки с диафрагмено дишане и завършвайки с гръдно дишане; 7,5 секуни – издишване, започвайки с горния дял на белите дробове и завършвайки с долния; 5 секунди – пауза. 10 пъти. ( 3 минути и 20 сек.)

3. Точков масаж на носа по време на МП (Максимална пауза). 1 път .

4. Пълно дишане през дясната ноздра. 10 пъти.
5. Пълно дишане през лявата ноздра. 10 пъти.


6 Прибиране на корема.
7,5 секунди – вдишване, започвайки с диафрагмено дишане и завършвайки с гръдно дишане; 7,5 секуни – издишване, започвайки с горния дял на белите дробове и завършвайки с долния; 5 секунди – пауза, задържайки прибран корема и коремните мускули . 10 пъти. (3 минути и 20 сек)

6. Пълна вентилация на белите дробове (ПВБД).
Изпълняваме 12 бързи пълни вдишвания и издишвания, т.е. 2,5 секунди – вдишване, 2,5 секунди – издишване, в в продължение на 1 минута. Веднага изпълняваме МП на издишване. 1 път.

7. Рядко дишане. ( На нива)
Първо ниво:
1-5 секунди – вдишване, 5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 4 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 1 минута, след което без да спирате продължете на следващо ниво.
Второ ниво:
2-5 секунди – вдишване, 5 секунди – задържане на дъха след вдишване, 5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 3 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 2 минути.
Трето ниво:
3-7,5 секунды – вдишване, 7,5 секунди – задържане на дъха след вдишване, 7,5 секунди – издишване, 5 секунди – пауза. Получават се 2 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 3 минути.

Четвърто ниво:
4-10 секунди – вдишване, 10 секунди – задържане на дъха след вдишване, 10 секунди – издишване, 10 секунди – пауза. Получават се 1.5 вдишвания/издишвания за 1 минута. Изпълнявайте 4 минути. И така нататък докато можете. Целта е да стигнете до един цикъл в минута.

8. Двойно задържане на дишането.
Отначало се изпълнява МП на издишване, след това максимална задръжка на вдишване. 1 път.

9. МП в седеж 3-10 пъти, МП – ходене на място 3-10 пъти, МП при бягане на място 3-10 пъти, МП по време на клякания. 3-10 пъти.

10. Повърхностно дишане.
Седейки в удобно положение с цел максимално отпускане, изпълнявайте гръдно дишане. Постепенно намалявайте обема на вдишания и издишан въздух до дишане на ниво носоглътка. По време на това дишдане ще се появи чувсто за лек недостиг на въздух. Това чувство постепенно ще се засили, което означава, че изпълнявате упражнението правилно. От 3 до 10 минути.

Изпълнявайте всички упражнения задължително дишайки през носа и без шум. Преди изпълненнието на комоплекса и след това се осъществяват контролни измервания на МП и пулса.
Желателно е комплексът да се изпълнява на празен стомах.
От този форум http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/2128477/page/0/fpart/all/vc/1
Тук намерих инфо на английски. http://members.westnet.com.au/pkolb/buteyko.htm

Днес пробвах горните упражнения върху себе си. За детето правя сега други алтернативни терапии, но ако видя благоприятен ефект от дишането върху мен, веднага ще го приложа и на нея.
Ако искаш пусни тема за метода в алтернативния форум, за да не се разбунват духовете тука  Mr. Green

Нямам претенции, че зная всичко за метод Бутейко, но тези упражнения нямат нищо общо с това което ни е показвано на нас. Нещата са много по прости и достъпни. И невероятно резултатни.По отношение на детето повечето беше във вид на игра. 
 Сега прегледах българския форум-явно има и други хора,които са добре запознати с метода но има и доста глупости, като тези упражнения например-не те съветвам да се занимаваш с тях.
Иначе методът може да се прилага едновременно с всякакви други терапии. Все пак става въпрос за дишане, а правилното дишане не може да навреди по никакъв начин, а само да излекува.  Доколкото знам в Англия със закон е приет за официален лечебен метод. В много "нормални"държави той е доста популярен. Само в БГ ни държат в пълно невежество. Методът не е алтернативен. Той е създаден от лекар и за неговото усъвършенстване е работил научен институт в продължение на десетилетия.
Ако някой се интересува може да му опиша някои от нещата които сме правили, но едва ли ще успея да го направя толкова добре, че да свърши работа. Не случайно медицина задочно не се учи


Ами опиши де, стига общи приказки само.... Пари ще искаш ли ?

Намирисва яко на реклама тук
Виж целия пост
# 1 923
И аз предлагам за този метод да се пусне отделна тема.  Peace
Виж целия пост
# 1 924
zdraveite niakoi moje li da mi kaje neshto za d-r Madjarov ung v Pirogov
Виж целия пост
# 1 925
zdraveite niakoi moje li da mi kaje neshto za d-r Madjarov ung v Pirogov


Противоречиви са мненията,от лекар залюбил парите до много добър. По-добре пусни и в гугъл мнения за него и чети. Мисля наскоро, една майка се оплака тук от него.

Относно метод Бутейко,още когато беше написан първия пост,очаквах,че ако не е реклама,ще ни бъдат показани примерни упражнения (клипчета) и някакво горе-долу обяснение какво представлява упражнението. Прочетох няколко поста само с обща информация,препоръка за книгата и това,че методист трябва да ни помогне. Точно защото е тема за взаимопомощ очаквах друго и продължава да ми мирише на реклама.

Виж целия пост
# 1 926
Мирише, мирише..... Mr. Green
Виж целия пост
# 1 927
Някой работил ли е с Нели Ковальова-методист Бутейко?
Имам възможност за контакт с нея и евентуално ако се сформира група,да се проведе някакво обучение.Засега подробности не зная,но ме интересува мнението на майки , които имат опит по темата.
Виж целия пост
# 1 928
метод бутейко - благодаря! Разбирам, че трябва да си търся методист.

Разбирам вашата ирония и недоверие.

 
Съвсем не! Защо ирония?!?  ShockedНапротив, не знам защо така се е разбрало.... newsm78
Давам си сметка просто, че става въпрос за нещо тотално ново за мен и се иска подготовка.
Виж целия пост
# 1 929
Ще потърся малко помощ от вас за клиниката УНГ към ВМА, за първи път ще водя детето там,на друго място се срещнахме и разбрахме с докторката,да заведа детето да я прегледа. Звъннах на докторката днес за доуточнение и ми каза "Центарлния вход на ВМА,когато сте на партера ще ми звъннете за да ви взема,охраната няма да ви пусне". Не можеше да говори много в този момент и аз за това не настоях за разяснение. Този вход ,който аз знам ,който е от към улицата е за поликлиниката,а на мен явно ми трябва друг вход. Някой дали може да ми помогне с леки разясненние,не че утре няма да отида много по-рано и да го намеря,но ще ми е полезно да имам малко повече насоки.
Виж целия пост
# 1 930
taffi, входът за ВМА е малко преди този на поликлиниката, ако идваш от Гешов (съответно малко след входа на поликлиниката, ако идвате от другата страна
Скрит текст:
Така изглежда:

Виж целия пост
# 1 931
десито - много ти благадаря  Hug    bouquet .
Виж целия пост
# 1 932
vesel4e, аз имам въпрос за капките отофовен. Пиете ги само при остри състояния или и като профилактика?
Виж целия пост
# 1 933
Някой работил ли е с Нели Ковальова-методист Бутейко?
Имам възможност за контакт с нея и евентуално ако се сформира група,да се проведе някакво обучение.Засега подробности не зная,но ме интересува мнението на майки , които имат опит по темата.
Аз се свързах с нея. Издирих я от една съфорумка, която е лекувала астма и сливици при детето си.
Обаче виждам, че си във Варна.
Ако се сформира група в София-4-5 човека, може и тук да се проведе курс.
Ако има желаещи, моля да ми пишат. Не знам и аз подробности колко ще струва. До няколко дена ще разбера. Иначе може да е след 8юни по 2 часа на ден в удобно за нас време.
Виж целия пост
# 1 934
Здравейте, все отлагах, но явно момента настъпи за вадене на трета сливица на 4г ми дете. Искам мнение за болница и лекар от Пловдив. И ми се иска преди това да отида при същия доктор на преглед в кабинет. Ще съм ви много благодарна, много ми е притеснено. С упойка ли е операцията, седи ли се в болница, колко време, какво се плаща... Cry
Благодаря ви!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия