Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 841
  • 3 736
# 1 950
listopad най-добре си говори с Петров,разпитай го обстойно,самата операция,като такава не е толкова болезнена,нито ще остане лош спомен за детето,поне дъщеря ми не помни,а беше на навършени 4г!От цялата процедура помни само това,че доктора казал да сме отивали на Макдоналдс за сладолед,нищо друго!Общо взето ние майките се притесняваме най-много,което е нормално Simple Smile
Виж целия пост
# 1 951
А някакви антибиотици не дават ли на детето след операция на сливици?
Виж целия пост
# 1 952
А някакви антибиотици не дават ли на детето след операция на сливици?
Абсолютно никакви препарати не е приемала дъщеря ми след операцията.  Peace

Абокат се слага. При нас беше след приспиването с райски газ. В някои болници е политика слагането на абокат, независимо дали изобщо ще се наложи вливане на система или каквото и да е било там. На мен ми се наложи цяла седмица да изкарам с абокат и синя ръка, без изобщо да се използва този абокат.  ooooh!

Виж целия пост
# 1 953
Да помоля някоя мама,на чието дете е използван лазер при операция на третата сливица,да ме ориентира в цената,която се доплаща. Предложиха ни във ВМА,ако искаме да се изполва лазер.Следващият път ще попитам колко точно е доплащането ,но искам да се информирам и допълнително.
Виж целия пост
# 1 954
А има ли някои минал освен операция по отстраняване на сливиците и пробиване на тъпанчетата на ушите, за изтичане на течността, събрала се вътре да ми даде малко повече инфо  Praynig
Виж целия пост
# 1 955
Слагането на т.нар. макарички ли? Нека лекарят да ви обясни как протича. Ако специалистът е добър, е рутинна интервенция. Няма дискомфорт за детето.
taffi, нас не са ни питали какво искаме да се използва, но в епикризата пишеше за участие на някаква прецизна техника при отстраняването на третата сливица. Нищо извън избор на екип не е заплащано. От личния ми опит с избор на екип при раждане си знам, че само опериращият лекар знае каква е тарифата и къде/как се заплаща.
Виж целия пост
# 1 956
Не слагане на макарички, а пробиване на тъпанчетата (на този етап без макарички). Лекарят ще ми обясни всичко, но ми се иска разказ на някои, минал по този път. Октомври месец лежахме с дъщеря ми в ИСУЛ и спомена още й е пресен, сега се налага пак, но още помни ужасиите, които преживя с поставянето на абоката, после със смяната му няколко пъти и със спуканите вени и ми е леко притеснено и от това.
Виж целия пост
# 1 957
Здравейте мами.Дъщеря ми е на 3 годинки точно и има проблеми с третата сливица.Хърка като спи,спи с отворена уста и цялата възглавничка става мокра.Постоянно и е запушено нослето,има сополки но не се стичат и не излизат.Водих я на УНГ в Стара Загора при д-р Маринов.Изписва АБ,капки и временен ефект.Доктора каза есента операция.Сега пак е така и този път съм взела направление за УНГ и смятам да я водя при д-р Руев и той от Стара Загора.Ако ми каже и той че трябва да се оперира ще я мислим.Дайте ми някакви отзиви за тези д-ри.Този Маринов работи в транспортна болница Стара Загора ,а Руев в Иван Рилски
Виж целия пост
# 1 958
А има ли някои минал освен операция по отстраняване на сливиците и пробиване на тъпанчетата на ушите, за изтичане на течността, събрала се вътре да ми даде малко повече инфо  Praynig

meggle, какво по-точно те интересува?
Моят син при махането на третата сливица му пробиваха и тъпанчетата.
Виж целия пост
# 1 959
десито благодаря, че писа  Hug Къде правихте операцията? После колко време отнема зарастването на тъпанчетата и колко време се стои в болницата, антибиотици вливаха ли и колко трае самата операция?
Как  протича възстановяването? Боляха ли го ушите много?
Виж целия пост
# 1 960
десито благодаря, че писа  Hug Къде правихте операцията? После колко време отнема зарастването на тъпанчетата и колко време се стои в болницата, антибиотици вливаха ли и колко трае самата операция?
Как  протича възстановяването? Боляха ли го ушите много?
Операцията ни беше в ИСУЛ. При него пробивите в тъпанчетата бяха направени по-големи (с идеята да заздравеят по-бавно и да има повече време за вентилация) и според лекарят трябваше да заздравеят за 2-3 седмици, на прегледа месец след операцията, бяха ок, но реално за колко време са се затворили незнам.
В болницата бяхме само една нощ, но по принцип 2 се стои, но нас нощта преди операцията ни пуснаха да си отидем у дома и трябваше да дойдем много рано на другата сутрин, приеха го за операция и около 9 часа го оперираха. От вкарването в операционната, до излизането му от там мина половин час, но през това време трае упойването и излизането от упойка. Малко преди да го изведат от операционната излезе анестезиоложката и каза, че всичко е минало добре, но го чакат хубаво да излезе от упойка. След това през деня беше под наблюдение и на другия ден ни изписаха. Антибиотици не е взимал, нито са му вливали, тъй като течността при него се е оказала бистра и не е имало нагноявания.
В стаята ни имаше още едно детенце, на което правиха същото, т.е. махане на третата сливица и продупчване на тъпанчето, заради течност. При него течността е била гнойна и гъста и му бяха изписали антибиотик за прием през устата, но колко време е трябвало да го пие, незнам.
Виж целия пост
# 1 961
десито- и за мен беше полезна информацията,защото в махането на сливицата ще се реши дали да се пробият тъпанчетата. Аз искам да те питам имаше ли някакви специални мерки за ушетата,след пробиването,как се къпехте,ако е трябвало да се пази ухото от вода.
Виж целия пост
# 1 962
десито- и за мен беше полезна информацията,защото в махането на сливицата ще се реши дали да се пробият тъпанчетата. Аз искам да те питам имаше ли някакви специални мерки за ушетата,след пробиването,как се къпехте,ако е трябвало да се пази ухото от вода.
Ухото го пазехме да не влиза вода, къпехме го с тапи за уши и по този повод, ако на някой му се налага да ползва такива за детето си бих препоръчала восъчните, прилепват много добре и могат да се моделират според самото ухо, не пропускат вода, не се вадят сами. Ние в началото купихме някакви силиконови, които постоянно му се вадеха. Незнам дали проблемът беше, че той беше мъник и съответно ухото - малко, но ни бяха супер неудобни ...
Виж целия пост
# 1 963
Преди време като търсех тапи, че много страдаше от уши лятото от басейни и море, навсякъде ми предлагаха само от силиконовите, восъчните също от аптека ли ги намери?
А колко време след операцията пазехте ушите, като мине един месец може ли море?
И при кой лекар бяхте в ИСУЛ?
Виж целия пост
# 1 964
Преди време като търсех тапи, че много страдаше от уши лятото от басейни и море, навсякъде ми предлагаха само от силиконовите, восъчните също от аптека ли ги намери?
А колко време след операцията пазехте ушите, като мине един месец може ли море?
И при кой лекар бяхте в ИСУЛ?
От аптека ги купувахме да.
Ушите ги пазехме, докато се затворят тъпанчетата, около месец след операцията на преглед ни казаха, че всичко е ок, зараснали са и вече не ползвахме тапи, на море можеше да ходи също.
В ИСУЛ д-р Любен Попов го оперира.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия