Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 571
  • 3 736
# 285
baksisa, аз се притеснявах, че детето ще изгуби апетит, но още в деня на операцията, след като се прибрахме вкъщи, малката с удоволствие излапа три големи палачинки.  Grinning Няма промяна, яде си добре детето - не ми е лакома, по-скоро е слабичка, но си хапва прилично и с апетит - никога не я насилваме, винаги я чакаме да си каже, че е гладна, и да избере сама какво иска.

Нас пък не ни викат на контролен преглед, тъй като според доктора не било необходимо.  Rolling Eyes Дори ни каза, че ако искаме, можем да пуснем Кати на градина още от днес, но все пак решихме да не рискуваме.
Виж целия пост
# 286
тонкабонка, и на нас ни казаха,че след 10 дена може да го пуснем на ДГ и,че не трябва да се гледа на тази операция като нещо специално, контролният преглед бил по-скоро за спокойстви на родителите.
Иначе и синът ми понесе упойката леко, след 2 ч. тичаше по коридора,а сега е жизнен и енергичен.
Какъв имуностимулатор даваш, би ли споделила? На нас ни казаха да давам 10 дена Есберитокс ,след това да не прекалявам и да оставя организма да починел, че аз през последните 2г. постоянно му давах витамини и имуностимулатори,че все беше болен.
Иначе по отношение на храненето е голяма мъка , и преди , и сега яде по малко и определени храни- кисело мляко, маслини, картофено пюре, картофена яхния и спаначена супа-общо взето с това оцелява.
Хляб хапва много рядко,месо също, види ли ориз ,фиде, макарони,спагети и веднага му се повдига.Не го насилвам, но и се притеснявам,че менюто му е много еднообразно.Добре,че поне плодове обича и на ден изяжда поне 2-3 плода.
Виж целия пост
# 287
baksisa, давам този имуностимулатор.
цък

Препоръките и отзивите за него са отлични. В нашата аптека струва 30 лв, а преди го бях купила за 45 лв., но тогава детето не пожела да го пие и го изхвърлих в последствие, защото се развали.
Виж целия пост
# 288
И моето диване не яде много по принцип, след операцията още не виждам разлика в храненето. И на мен ми е много страно че цяла седмица не сме се гонили да слагаме капки и да пием сиропи ,само витамините които обича и давам.
Виж целия пост
# 289
Малкия след 4 дн детска пак е болен, вече сме на антибиотик и аз започнах да му давам Ad liquid дано наистина е добро , че се отчайвам. Всеки вирус завършва с възпалено ухо и уголемяване н сливицата  Sad.
Виж целия пост
# 290
Аз съм взимала Ед ликуид преди две години и не усетих никакъв ефект, но на Вас може да помогне.  Hug
Аз си поръчвам коластра, водорасли, спирулина, витамин С и др. от www.iherb.com
Преди 3год. взимах от Аквасорс, но откакто открих сайта се отказах, цените с в пъти по-ниски. А качеството е същото. Сайта е чудесен, необятен, доставката 4$, единствено дето се разхождам до митницата  Wink, но не е болка за умиране.
Виж целия пост
# 291
Да си кажа и аз какво стана на прегледа при д-р Милинич - ами тя, като докторът, при когото ходим от две години, смята, че третата сливица не е за махане и че дори да я махнем, няма да постигнем желания ефект. За съжаление не можа да отвори диска, за да види снимката на синусите, но след като го прегледа, каза, че това едва ли е синузит, по-скоро уплътняване след прекарана инфекция. Дори не му изписа нищо, както тя се изрази - младежът просто пращи от здраве. Да изчакам, ако искам до 6 май да мине сезонът на полените, за всеки случай, и да го пускам пак на градина. Но мен така ме е страх, като си представя ситуацията на 3-4 ден от стъпването в градината. Казах и, че има кой да го гледа вкъщи (да е жива и здрава свекървата, че не знам дали изобщо щях да мога да ходя на работа), но тя категорично възрази - да ходи и да си пие антибиотиците. Аз лично се надявам само да ходи Simple Smile

Сега само мисля личната с каква диагноза ще го заклеймява, като за кой ли път се оказва, че любимата и "хипертрофия на аденоидите" не е актуална.
Виж целия пост
# 292
perseida - ох, аз ли нещо не разбирам newsm78 - цитирам "но тя категорично възрази - да ходи и да си пие антибиотиците", това какво значи, че детенцето ти в момента е на АБ или ви го пожелава едва ли не, като нещо безобидно......съжалявам и се извинявам, ако не съм разбрала Embarassed
Но ми направи впечатление Peace
Виж целия пост
# 293
Не, не, може би аз не съм обяснила добре - аз и казах, че ми е омръзнало на 4-ти ден от ходенето на градина да ми се разболява и дали не е по-добре да го спра, при положение, че има кой да го гледа вкъщи. Нейната мисъл беше, че не бива да го спирам, трябва да ходи, а когато се налага да пие и антибиотици.

Той за щастие ми е здравичък сега, да чукам на дърво, аз затова сега го заведох при нея за диагностициране, защото ако е болен ще трябва да го лекува и няма да може да каже какво му е на практика състоянието.

Виж целия пост
# 294
Не, много хубаво си го обяснила Peace Но, много ми стана гадно лекар да каже подобно нещо, че то идеята нали е винаги да се избегнат, освен в много краен случай.....Все пак тази, като лекар ако смята че положението му би могло да доведе до пиенето на АБ, да те беше посъветвала да си го оставиш. Ама, лекари всякакви - не ми обръщай внимание Hug  Аз, лично на твое място бих го задържала известно време в къщи, още повече казваш има кой да го гледа.
Виж целия пост
# 295
Ами не знам, може би и така да звучи, но лично аз я разбрах по друг начин (знаеш теорията за имунитета и как, ако не сега, то по-нататък...) Иначе от началото на годината две седмици е ходил на градина, то по-голямо задържане вкъщи накъде, да го отпиша трябва. По-хубаво от това детето ти да е здраво няма, но да ви кажа, гледането у дома има и своите негативни страни, които по мои наблюдения никак не са безобидни.
Виж целия пост
# 296
Да си кажа и аз мнението за Ед ликуид - след плътен прием от 2 седмици (шишето беше почти към края си) дъщеря ми беше с Ешерихия коли в урината - изчистихме ги с АБ, но в този смисъл не усетих ефекта му ...
Честно казано аз преди да махна третата сливица ефект от какъвто и да било имуностимулатор не съм усетила, опитала съм всичко ... или поне всичко  Peace

Виж целия пост
# 297
Момичета, дъщеря ми направи отит по празниците. Прегледаха я в Исул и ни изписаха една камара лекарства без АБ. Искам да я заведа на лекар за второ мнение. Може ли да ми препоръчате някой, при който можем бързо да получим час?
Изписаха й 40 дена капки за нос Фликсоназе, които са с кортизон. Това не е ли ужасно много?
Възможно ли е да направи отит от алергичен ринит?
Извинявайте за многото въпроси!

Ако е отит - аз знам така: отит, бронхит, пневмония и ангина по цял свят се лекуват единствено и само с антибиотици. Аз бих потърсила второ мнение. Фликсоназето е прекрасен препарат, но той не лекува отит. Не е много 40 дни - ако е с алергичен ринит - сега е момента да се слага.
От алергичен ринит могат да стават много усложнения.
Дъщеря ми по празниците направи мнооооооооооооого силна хрема. Първият ден сочеше, че я боли зад дясното ухо. Такава хрема не беше правила от 3 години. С Риномер Джет и със спринцовка - връщаше физиологичния разтвор навън. Издухване - нищо не мога и тя и аз да направя. Естествено се разкашля. Минахме с коларгол, отпушваше и сушеше, после - промивка, после - Виброцил, после - инхалация. Не направи никакво усложнение.
Няколко дни преди това беше на годишен профилактичен преглед за третата сливица - хипертрофира от алергичния ринит и стана  огнище на инфекции - няма и следа от нея - две години след операцията.  Laughing  bouquet Peace А е с алергичен ринит. И доктора ми каза - вече е на 5 години - да й слагам Назонекс - до края на май. Аз не го започнах.  Е сега вече го слагам.  Sunglasses

Нинче, ама я минахте мнооооого леко ешерехията - чак се чудехме има ли я или не  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 298
Изписаха й 40 дена капки за нос Фликсоназе, които са с кортизон. Това не е ли ужасно много?

Soleil*, аз мога да се включа относно Фликсоназето - не е ужасно много 40 дни  Peace
Моята дъщера е на препарата 3 плътни месеца Peace
Започва го март и приключва май.

Дени  Heart Eyes, спор няма  Hug
Виж целия пост
# 299
Здравейте,
извинявам се ,че така нахълтвам в темата,но съм на въртележката от октомври след като тръгнахме на ясла.Минахме през 100 лекаря ,200 диагнози,водим се с "астма с вероятен алергичен компонент",но определено не е астматичка,на Сингулар е 3-ти месец,но и аз и педи се връщаме в първоначалното положение за 3-та сливица.В момента кашля само като спи ,около 30-60мин 2пъти някъде на нощ-сухо,непродуктивно и давещо.Пие само Сингулара и ХЛ.Преди седмица давахме капките на Улевинов и по време на техния прием всичко бе розово,но като спряхме и се върна кашлицата нощем.Вадим и последен кътник.Това за запознаване с нашия случай.
Та-въпросът ми е към кого на този етап ще ме насочите за преглед-УНГ за Варна и евентуално,ако се наложи махане също къде и при кого.
При каката махнахме сливицата/3-тата/ на 2г и 10м при д-р Мутафова в Терапията,но определено тя вече не е това,което беше,водих малката най-напред при нея като "изпинано средство",на което имах доверие,но не,определено вече НЕ.Ходили сме и при д-р Войчева newsm78-без мнение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия