Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 821
  • 3 736
# 465
То и не е твоя работа да поставяш диагнози и да търсиш причините за неразположението на детето. Това е работа на специалистите. Ще отидете при друг лекар и при трети, ако трябва и т.н. Само при Бегов ли си го водила? Заведи го в УНГ клиниката в Транспортна болница или в Медицинска академия, доколкото знам там работят най-много с деца и съответно имат най-голям опит.
Това със запушената ноздра констатирано ли е от лекар?
Виж целия пост
# 466
Ами не е, по мои наблюдения е. Капна ли му капчици предимно в тази ноздра (дясната) по-леко диша....
Наистина не е моя работа да поставям диагнози, но толкова беше напечено положението, че аз започнах сама да си го лекувам... Направи ли налепи го мажа с гранофурин... Веднага изчезва всичко... 3-4 месеца беше с ангини, 1 седмица няма нищо и след тази 1 седмица ангина....Иначе го водих в исул, където ми казаха, че сливиците са ок, на следващия ден направи налепи заведох го отново, и дежурната унг в исул незнайно защо ни изпрати в инфекциозна болница, където ми казаха, че унг не е тяхната специалност...
3тата сливица не е преглеждана...
За първи път когато отидох в исул, детето беше направило налепи беше зле, унг за възрастни го прегледа и каза че най-вероятно е запушена ноздрата и изписа 1 куп лекарства, включително и капки за очи не помня как се казваха... Помня много добре, че от тези капки в нослето детето спеше като заклано.. И нервността изчезна... Възможно ли е да е двоен проблема? Хем 3-та сливица хем ноздра?
Личният ми лекар е малко далеч, декември месец ще го сменя и веднага ще заведа малкия на унг, в момента ми е добре детенце, слава БОгу  Praynig
 Simple Smile
Виж целия пост
# 467
Мъник, не знам как да ти го кажа по-меко, за да не ми се обидиш. На твое място не бих се оплаквала, при положение, че не съм направила всичко възможно около проблема на детето си.  Peace Отиваш при един лекар, при втори, при трети... Как търпиш това положение, че и прилагаш самолечения, ума ми не го побира.

Защо си толкова сигурна, че не е преглеждана третата сливица? Третата сливица се вижда чрез гледане на гърлото. В ИСУЛ и аз водех детето си и там всеки път докторите ми казваха, че имаме проблеми с третата сливица, колкото и да ми беше неприятно.

Възможно ли е да е двоен проблема? Хем 3-та сливица хем ноздра?
Всичко е възможно. Както да е и нито едно от двете.  Peace
Виж целия пост
# 468
Наистина направих всичко възможно... При много лекари ходих и ефект нямаше... Започнах да прилагам самолечение, защото като вляза с детето в кабинет и видят налепи веднага Айде тука сега 1 антибиотиче.... За щяло и нещяло ни изписваха антибиотик....
А специално за исул съм страшно недоволна, попаднах на 1 млада лекарка, която по мое наблюдение не е никак добър специалист.. Именно тя ме изпрати в инфекциозна.... Назначи ми изследвания, които си бяха нормални...
Това гледане на 3тата сливица с огледало било много неприятно... Никой лекар не ме насочи към преглед на 3та сливица.......
В крайна сметка лекаря трябва да реши проблема, да знае какво трябва да се направи... А не аз....
Виж целия пост
# 469
В крайна сметка лекаря трябва да реши проблема, да знае какво трябва да се направи... А не аз....
За съжаление горчивият ми опит показва, че не винаги това е така.  Peace
И че точно ние сме тези, които трябва да намират решение за справяне с проблема. А обикновено това означава да попаднеш на точния лекар. Аз бих ти препоръчала да вземеш едно направление за УНГ и да отидеш при д-р Нешков или д-р Кирилова в Окръжна болница. Ако детето има проблем с третата сливица, веднага ще го видят и ще те посъветват какво да направите. Просто не си попадала досега на читав УНГ специалист.
Виж целия пост
# 470
В крайна сметка лекаря трябва да реши проблема, да знае какво трябва да се направи... А не аз....
За съжаление горчивият ми опит показва, че не винаги това е така.  Peace
И че точно ние сме тези, които трябва да намират решение за справяне с проблема. А обикновено това означава да попаднеш на точния лекар. Аз бих ти препоръчала да вземеш едно направление за УНГ и да отидеш при д-р Нешков или д-р Кирилова в Окръжна болница. Ако детето има проблем с третата сливица, веднага ще го видят и ще те посъветват какво да направите. Просто не си попадала досега на читав УНГ специалист.
Много добре ме разбра  Peace
Попаднах на калпави лекари и затова започнах сама да се оправям.... Можеш ли да ми дадеш координати, телефон на тези специалисти? Simple Smile
Виж целия пост
# 471
Мъник, за съжаление съм затрила някъде телефоните. Но и без тях става, тъй като лекарите са всеки ден там, до обяд със сигурност преглеждат. На регистратурата само ще попиташ за номера на кабинетите им - те са два съседни. Няма предварителни записвания. Сядаш и чакаш.
И аз другата седмица ще заведа детето при д-р Нешков, понеже той извади третата сливица, но в момента има съмнение за редицив, което ме разтресе из основи.
Виж целия пост
# 472
Просто не си попадала досега на читав УНГ специалист.

И според мен това е проблема ти, Мъник.  Peace
Като ходите в ИСУЛ на дежурен кабинет или изобщо в болница по спешност, там гледат да решат проблема за момента, но не лекуват, а и не търсят първопричината - нямат време и не е работа на спешния кабинет. Само изписват лекарства, които да закрепят човек за момента. После няма обратна връзка, няма проследяване на лечението, няма контролни прегледи и т.н., и т.н. Затова е най-добре да си намериш някой УНГ с удобно за теб приемно време, на удобно място, и там да водиш детето при нужда. Ако само един лекар го следи, той ще опознае и детето, и проблема и ще може по-ефективно да го повлияе. После, както се казва, и по телефона може да те консултира.  Simple Smile
Виж целия пост
# 473
Много ви благодаря момичета!Ще го заведа много скоро, надявам се този път да ме разберат лекарите.  Little wingels  напълно съм съгласна с теб, но какви лекари са ми е много чудно  ooooh! специалист по унг да си няма идея защо толкова боледува детенцето ми, че и ме праща в инфекциозна ?  Crossing Arms
tonkabonka ще успея да намеря координати  Peace  Дано всичко енаред с твоето детенце Simple Smile
Виж целия пост
# 474
...
Това гледане на 3тата сливица с огледало било много неприятно... Никой лекар не ме насочи към преглед на 3та сливица.......


Не само неприятно, но и не се вижда добре. При нас се прави снимка на трета сливица, за да се уточни състоянието й. На вас досега не са ли ви предлагали?
Виж целия пост
# 475
Не само неприятно, но и не се вижда добре. При нас се прави снимка на трета сливица, за да се уточни състоянието й. На вас досега не са ли ви предлагали?
Judy, не знам къде е "при вас", на при нас, в София, в утвърдени болнични заведения, никой не е казал и дума за рентгенова снимка.  Peace Дори за пръв път от теб чувам, че се прави снимка на трета сливица.
Виж целия пост
# 476
Може. Аз разпитах и ми потвърдиха, че с огледалцето в гърлото детето се стресира излишно /вече съм го минавала това на три пъти, не гледам първо дете и съм била на операция и за трета и за всички сливици/ и не може добре да се установи състоянието. Вижда се много малка част от нея, ако се види.
Последният път получих диск със снимката и мога да си го разнасям на който лекар реша, ако искам и други мнения, без да ми човъркат излишно хлапето. Вижда се идеално цялата сливица- колко е голяма и как е разположена. Всичко си е по каса, на рентген ме праща УНГ, при когото отидох с направление от ЛЛ, снимката е за 15 минути готова, не плащам дори за диска.  Peace
Сега с подобни записи си служат и други лечебни заведения, никой не разнася и снимки, качваш си го където щеш и си го разглеждаш. Много е удобно. При нас така се процедира в обикновената провинциална поликлиника, напр.
Виж целия пост
# 477
Боже, ти да видиш! Непременно ще попитам УНГ-то ни защо не ни изпрати на снимка. Другият вариант е да се направя на луда, да отида на своя глава и да си платя да направят снимка на третата сливица на детето ми. Защото искам с очите си да видя има ли аджеба рецидив или няма.
Мерси, Джуди.   bouquet
Виж целия пост
# 478
Освен, че можеш да видиш и сама снимката, можеш да се консултираш където пожелаеш с нея след това.
Нашата трета сливица е голяма, но за моите хлапета е характерно такова разрастване на лимфната тъкан. При големия оперирахме веднъж трета, веднъж- три на куп. Но освен, че бяха големи, бяха и постоянно възпалени, като малък много боледуваше, преди да ги махнем, правеше бронхити и веднъж- ужасна пневмония.
Малкият боледува 2-3 пъти годишно и то не много сериозно, лекуваме без АБ, оправя се за 7-10 дни обикновено /като големите хора/, но от последното си боледуване през октомври сливиците му се увеличиха и загъгна. Не е имал бактериални инфекции. Аз винаги изследвам, преди да купя лекарство. Смаляват се много бавно /мажа и капя коларгол, давам лимфомиазот по схема/. Засега няма да оперираме нищо, лекарят каза, че не е спешно и има шанс да се опита. Между впрочем той всяка зима гъгне, на пролет се оправя, лятото нищо му няма и през октомври отново явно увеличава сливиците.
Аз до 18 г. бях същата картинка. Сега със сливиците нямам проблеми вече 20 години, толкова са се свили, че трудно си ги виждам. А като дете имах големи, червени и надрани сливици.
Виж целия пост
# 479
...
Това гледане на 3тата сливица с огледало било много неприятно... Никой лекар не ме насочи към преглед на 3та сливица.......


Не само неприятно, но и не се вижда добре. При нас се прави снимка на трета сливица, за да се уточни състоянието й. На вас досега не са ли ви предлагали?
Не  Peace Много странно наистина  че така и не ми предложиха  Thinking Блг за инфото ще питам  за такава снимка  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия