Третата сливица - лечение, мнения, препоръки - 7-ма тема

  • 478 821
  • 3 736
# 3 225
зависи колко голямо е детето, но с пълна упойка се прави
имам инфо за Пирогов - мисля се плаща само някакъв консуматив
Виж целия пост
# 3 226
Лятото оперираха дъщеря ми във ВМА София- с пълна упойка, заплатихме за електродите - 350 лв., самата операция беше по касата. По принцип операцията може да не се прави с електроди, а по конвенционален метод и тогава не се плаща нищо.
Виж целия пост
# 3 227
Грейс, може ли да споделиш при кои унг сте ходили там на прегледи?
Виж целия пост
# 3 228
При д-р Златанов.
Виж целия пост
# 3 229
Ние извадихме сливицата на 10-12-2014 г.
С направление - заплатихме 110 лв /доплащане/ и още 40 ,защото останахме една вечер там /такса за мен/.
Но това за Пловдив.
Виж целия пост
# 3 230
здравейте мами Simple Smile
Ох... и аз да се включа в наболялата тема.... Sad така се радвам, че има място където мога да споделя - много ми тежи вече Sad
Малкият е на 5г. и вече трета година сме си с почти невъзможно дишане през носа (вероятно хронично уголемена трета сливица), разбира нощем много трудно и тежко диша с прихъркване и т.н. Заведохме го при д-р Катя Кирова, която много обстойно го прегледа и установи, че тъпанчетата му са "хлътнали". Малкият наистина не чува съвсем добре. Обясни, че е от невъзможността да диша добре с носа се получава налягане в средното ухо и затова се е получило. За самата сливица не можа да каже дали и до колко е уголемена. Но ни каза да си помислим и да решим дали да я извади. Някакси аз лично се чувствам затруднена да взема решение при положение, че не знам дали наистина има уголемена трета сливица, макар симптоматично така да изглежда. Дали няма друга причина за състоянието му. Сякаш ми прехвърли отговорността. Имаме рентгенова снимка, но д-р Кирова нещо не можа да изкоментира размера й....или аз нещо не я разбрах.
И така и аз като голяма част от вас в момента съм изправена пред този избор....може би най-вече се страхувам от това, че интервенцията няма да донесе така желаното облекчение Sad не искам да е напразно просто....но от друга страна нищо друго не помага...
Виж целия пост
# 3 231
Не му ли погледнаха сливицата, дори само с огледалце?

Ето например на нас последно (детето беше с хрема) ни казаха, че е леко уголемена, но в никакъв случай в огромен размер за махане, няма тапа около нея, няма гноен секрет около нея.
Ушите бяха леко заглъхнали (това беше и причината да отидем, че не ни дочуваше като й говорим тихо понякога) и ни обясниха, че от хремата е нормално да има леко хлътване и понякога да чува заглъхнало. След хремата всичко се оправи. Пи Ериус и уговорката ни беше, ако след хремата пак не дочува да направим изследване на слуха.

За съжаление хремите са ни през седмица за по 10 дни и то почти няма момент всичко да се възстанови, но сега залагам много на наближаващото лято и морския климат, където ще я заведем няколко пъти.

Миналата зима, сливицата й беше огромна, постоянно дишаше от устата с прохъркване от нея. Не знам кой хъркаше по-силно - тя или баща й. Спряхме я от ясла, от там спряха вирусите и хремите и малко по малко с линфомиозот и изолация за 3м сливицата се сви и изкарахме чудесно лято.
Тази зима за сега не е ставала в критични размери, но не сме попадали на доктор, който да не може да ми каже дали е уголемена, огромна или нормална.

п.п. Да посетите друг доктор?
Виж целия пост
# 3 232
Не му ли погледнаха сливицата, дори само с огледалце?

Ето например на нас последно (детето беше с хрема) ни казаха, че е леко уголемена, но в никакъв случай в огромен размер за махане, няма тапа около нея, няма гноен секрет около нея.
Ушите бяха леко заглъхнали (това беше и причината да отидем, че не ни дочуваше като й говорим тихо понякога) и ни обясниха, че от хремата е нормално да има леко хлътване и понякога да чува заглъхнало. След хремата всичко се оправи. Пи Ериус и уговорката ни беше, ако след хремата пак не дочува да направим изследване на слуха.

За съжаление хремите са ни през седмица за по 10 дни и то почти няма момент всичко да се възстанови, но сега залагам много на наближаващото лято и морския климат, където ще я заведем няколко пъти.

Миналата зима, сливицата й беше огромна, постоянно дишаше от устата с прохъркване от нея. Не знам кой хъркаше по-силно - тя или баща й. Спряхме я от ясла, от там спряха вирусите и хремите и малко по малко с линфомиозот и изолация за 3м сливицата се сви и изкарахме чудесно лято.
Тази зима за сега не е ставала в критични размери, но не сме попадали на доктор, който да не може да ми каже дали е уголемена, огромна или нормална.

п.п. Да посетите друг доктор?
Благодаря, че се включи Simple Smile Мисля, че се опита с огледалцето, ама той не й даде. Много е труден.
Ами чудя се дали да не отидем до тази д-р Първанова. Виждам, че често й спрягат тук името. Явно е добра. Ми при нас по цяла година е зле положението с дишането. Има много кратки периоди (дни), в които става някакво чудо и после пак се започва. Понякога е по-леко, друг пък страшно трудно диша. Лошото е, че и неговия сън отива и нашия отива. Не е в кондиция детето през деня. Между другото от няколко дни и аз му давам Лимфомиозот-а с надеждата, че това може да помогне - за момента няма ефект. Може би трябва повече време.
Виж целия пост
# 3 233
На линфомиозота му трябват месеци, аз давах 2 пълни месеца 3 пъти на ден по 1 докато видях резултат, но той беше заедно със спирането на контактите с вируси. Въпреки това не спирайте да го давате, минимума е 3м, аз го давах доста повече. Направих почивка и тази зима ги давам пак Simple Smile

Иначе за доктор, според мен всеки може да види сливицата, ние ходим в Пирогов при д-р Ботева. Наскоро слагахме обици и ни прегледа и г-р Георгиева във Вита, тя каза същото, което каза и Ботева 2-3дни след това.
Виж целия пост
# 3 234
Момичета, може ли да ми кажете каква е разликата в симтомите при трета сливица и при асма?
Виж целия пост
# 3 235

Аз имам следното питане: има ли в София УНГ, който прави преглед на трета сливица по друг начин, освен с огледало.
Чела съм някъде, че има нов метод за диагностика на сливицата, без огледала, а с компютър, през носа. Ако трябва и това се прави, бих я завела и извън София.

Д-р Бановски в поликлиниката на Военна болница. Предстои ни такъв преглед след около 2 седмици, но не знам какво точно представлява. Докторът каза, че се слагал някакъв накрайник на носа и след това се измерва нещо като налягане или проходимост...не знам точно.

Здравейте! На сина ми му направиха това изследване във ВМА преди да му оперират третата сливица. Д-р Златанов ни изпрати преди операцията. Освен това изследване направиха и изследване на слуха за да проверят дали е засегнат. Изследването е абсолютно безболезнено. Допират му една тръбичка до всяка ноздра (последователно) и измерват проходимостта през носа. Изследването показа, че през едната ноздра почти не влиза въздух.
Виж целия пост
# 3 236
По този начин ли преценяват колко е голяма третата сливица?
Виж целия пост
# 3 237
По този начин според мен не могат да определят точния размер на сливицата, а по-скоро влиянието, което оказва големината й на дишането и слуха. За да не диша изобщо през едната ноздра при условие, че към деня на изследването беше напълно здрав, това означава, че сливицата му запушва дихателните пътища. Да не говоря, че не спях по цели нощи за да го будя, когато не можеше да си поеме дъх.  ooooh!
Не съм лекар, но така си го обяснявам без да ангажирам никой с това мое мнение.
Виж целия пост
# 3 238
Аз знам за изследване, при което се пъха сондичка в ноздрите и се оглежда директно на компютър, в момента, какво е състоянието и вида на третата сливица. Незнам как точно се води това изследване... Явно е различно от това с проверката на притока на въздух...За доктор Асен Куцаров-детски УНГ знам, че го прави, но вероятно и в София някъде го правят...
Виж целия пост
# 3 239
 teta75, възможно е. Нямам представа за изследването, за което ти казваш. За това споделих опита, който имам във ВМА.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия