Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 15 част

  • 68 803
  • 770
# 195
♥Elfita♥ , благодаря  Hug Дано да е до края на месеца Wink

болничен внесен на 11 ти май,ще ми го изплатят на 29 ти май.
напоследък са бавни.много почивни дни се натрупаха
Виж целия пост
# 196
♥Elfita♥ , благодаря  Hug Дано да е до края на месеца Wink

болничен внесен на 11 ти май,ще ми го изплатят на 29 ти май.
напоследък са бавни.много почивни дни се натрупаха


Да има забавяне  Sad Мен ме притеснява ,че  още нищо не е отразено на страницата на НОИ и май ще остана за юни........ Rolling Eyes
Виж целия пост
# 197
Здравейте,ето и моят въпрос.В началото на юни детето ми става на две години и съответно приключва и платеното майчинство.Нямам намерение да се връщам на работа,но искам да ползвам всичко което ми се полага.Нямам брак,съответно колко ще ми бъде неплатения отпуск,платен полага ли ми се и колко.Посъветвайте ме, така да си наредя нещата,че да не пропусна нещо.Кога се подават документите за неплатено,здравните аз ли си ги внасям,все ето такива неща ме вълнуват.Моля ви ,посъветвайте ме  bouquet
Виж целия пост
# 198
Здравейте,ето и моят въпрос.В началото на юни детето ми става на две години и съответно приключва и платеното майчинство.Нямам намерение да се връщам на работа,но искам да ползвам всичко което ми се полага.Нямам брак,съответно колко ще ми бъде неплатения отпуск,платен полага ли ми се и колко.Посъветвайте ме, така да си наредя нещата,че да не пропусна нещо.Кога се подават документите за неплатено,здравните аз ли си ги внасям,все ето такива неща ме вълнуват.Моля ви ,посъветвайте ме  bouquet

молбата за неплатен я подаваш 2 седмици преди датата на ползване

ако с бащата не живеете в едно домакинство имаш право на 12 м неплатен.иначе са 11 м-6 твои и 5 от бащата.здравните се плащат от работодателят.за периода на неплатения също ти се полага неплатен отпуска.след това е добре да те съкратят,но и да е по взаимно съгласие пак ще имаш право на борса
Виж целия пост
# 199
Елфитка златна си Heart EyesС таткото живеем,но без подпис.Платено нещо не ми ли се полага newsm78С мен постъпиха супер некоректно и аз сега искам да се възползвам от всичко ,което ми се полага по закон. Колко още неплатена отпуска имам плюс тази от майчинството.Преди беше 3 месеца на година newsm78
Виж целия пост
# 200
Колко още неплатена отпуска имам плюс тази от майчинството.Преди беше 3 месеца на година newsm78

искаш да кажеш платен предполагам
20 дни на година пл отпуск ти се полагат т.е за двете години 40 дни работни
Виж целия пост
# 201
Запис, да следя темата!
Изчетох я цялата,  ♥Elfita♥ страхотна си! В днешно време рядко има хора, които се раздават по този начин!   bouquet
Виж целия пост
# 202
Привет!
Искам да попитам имам ли право да продължа майчинството си, което преди това съм прекратила?
Тоест прекратявам когато детето е на 1г. и 3м. и след 6м. решавам да изляза пак в майчинството до 2г. на детето.
Виж целия пост
# 203
Привет!
Искам да попитам имам ли право да продължа майчинството си, което преди това съм прекратила?
Тоест прекратявам когато детето е на 1г. и 3м. и след 6м. решавам да изляза пак в майчинството до 2г. на детето.

ДА
Виж целия пост
# 204
Здравейте,
Аз и в тази темичка с едно въпросче. Ще давам в счетоводството ни третия ми болничен лист, изравнителния, защото родих по рано. Какво още се подаваше, че забравих  Blush  newsm78 Декларация за обстоятелствата за изплащане на парично обезщетение при бременност и раждане” - това ли трябваше също?!?
Виж целия пост
# 205
https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4

като декларацията 135-410 дни има малка промяна от април.може да я намериш на сайта на НОИ.меню Указания
Виж целия пост
# 206
 Hug благодаря Елфита
Виж целия пост
# 207
Привет!
Искам да попитам имам ли право да продължа майчинството си, което преди това съм прекратила?
Тоест прекратявам когато детето е на 1г. и 3м. и след 6м. решавам да изляза пак в майчинството до 2г. на детето.

ДА

Благодаря!
В КТ или другаде да търся?   Blush
Виж целия пост
# 208
Елфита, имам въпрос към теб - след изтичане на платеното ми майчинство подават ли се на работодателя или в НОИ някакви документи ? Вече съм трети ден на работа и се зачудих ...
Виж целия пост
# 209
Елфита, имам въпрос към теб - след изтичане на платеното ми майчинство подават ли се на работодателя или в НОИ някакви документи ? Вече съм трети ден на работа и се зачудих ...

не,нищо не се подава
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия