За първокласници - образование вкъщи

  • 40 849
  • 790
# 180
– обучаваните вкъщи деца надминават своите връстници от държавните училища на стандартизираните тестове във всички области на образованието;
– децата възпитавани и обучавани у дома имат много по-добри социални умения от тези, обучавани в конвенционалното училище – справят се много по-лесно и самостоятелно в нестандартни ситуации, имат по-добра ориентация и по-добри умения в контактите си с хора на различна от тяхната възраст;
– не на последно място, тези деца вземат по-активно участие в обществения и политическия живот на страната, в която живеят, от връстниците си, завършили държавни училища.
 Joy

Нищо от това не реално.И аз мога да напиша такава статия.
Виж целия пост
# 181
alexina, четеш ли статистически изследвания на английски език? Сериозно питам.
Виж целия пост
# 182
"Предимства на домашното образование" е статия, основаваща се на редица статистически проучвания: http://hsbg.wordpress.com/2010/04/19/%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0 … 0%BD%D0%B8%D0%B5/
Виж целия пост
# 183
alexina, четеш ли статистически изследвания на английски език? Сериозно питам.

Не, не чета нито на английски ,нито на китайски .Намирам се в България и ме интересуват статистики на български език,отнасящи се за тук ,а не за някъде далеч на запад.
а това което пише в тази статия е абсолютно безумно.
Виж целия пост
# 184
Може ли да кажете, alexina, кое ви се струва безумно, или при силно намалелите поддръжници на вашето мнение, прибягвате до подобни квалификации, без да се обосновавате? Ако ви дам РЕАЛНИ примери от България за РЕАЛНИ успехи на хоумскулъри, ще промените ли мнението си? Тези статистики, които се пишат за чуждестранните хоумскулъри, са се базирали първоначално именно на такива добри примери!
Виж целия пост
# 185
Но понеже аргументите бяха главно насочени към знанията на децата, към липсата на квалификация у родителите и към образованието като методика, затова и разговорът се завъртя в тази посока. И тъй като няма как да оборите посочените от мен недостатъци на, подчертавам, образователната страна на ходенето на училище, обърнахте нещата към социализацията. Малко като "Ама вие защо биете негрите"  Laughing
Ами да, социализацията е проблем. Но не и аргумент против образователната страна, която обсъждахме до момента.
За мен вариантът с домашното образование е приемлив единствено при група от 8-10 деца на принципа на родителския кооператив. Другият, при който детето седи вкъщи само с майка си, категорично не бих го предприела.
Да не говорим, че има две частни училища, където класовете са от по три деца  Rolling Eyes Много частни градини предлагат групи от по 5-6 деца. То в родителските кооперативи са повече.

За квалификацията на родителите е ясно - няма да имат такава. Следователно ще има проблем и при усвояването на знания от децата. Колкото до университетите и методиката, хайде да не се обиждаме. Всяка професия си иска професионализма. Много, много преди появата на интернета, доста умни глави са написали книги по въпроса.
Защо ли оставам с убеждението, че искате условия като в частно училище, но без да плащате, като смятате, че самите родители ще се справят с работата на учителите там  newsm12... 
Виж целия пост
# 186
Ако ви дам РЕАЛНИ примери от България за РЕАЛНИ успехи на хоумскулъри, ще промените ли мнението си?

Още не съм прочела цялата тема, но наистина съвсем сериозно се интересувам от тези примери.
На детето предстои първи клас и едва ли ще приема да не ходи на училище.Но за нещо като съвместна занималня с характеристики на домашно обучение бих се замислила.

Виж целия пост
# 187
Изясни се, надявам се, че домашното обучение не пречи на социализацията.
Също и че децата полагат изпити, така че няма как да останат по-ненаучени от връстниците си, да не говорим, че в това отношение постигат значително по-добри резултати от мнозинството.
За квалификацията на родителите - а кой точно е казал, че домашното обучение изключва ползването на услуги на учител(и)?
От дъвченето на едни и същи несъстоятелни аргументи оставам единствено с убеждението, че понеже не искате вашите деца да се  обучават у дома, не желаете този вариант да бъде разрешен и за другите. Аз също не искам моето дете да се обучава у дома, но държа на свободата на избор - своята и на всички останали.
Виж целия пост
# 188
Ако ви дам РЕАЛНИ примери от България за РЕАЛНИ успехи на хоумскулъри, ще промените ли мнението си?

Макар, че темата е за първокласници, много ми се иска някъде да прочета (видя) искрено мнение на български тинейджъри (14-18г) за това как се чувстват и какво мислят за този начин на обучение и живот (защото всъщност това си е и начин на живот). Не знам дали такова нещо е възможно да бъде намерено - да е лично, не редактирано и препредадено от родители.
Виж целия пост
# 189
Е, стига и ти де, хората си ги държат вкъщи, за да развият креативните и анализаторски умения  Peace/според тях тези неща не се учат в училище/ и да ги научат на самостоятелност все пак. Laughing Според мен имат много лоша представа за децата си - нямат им доверие /те нямат доверие на никого, освен на себе си де/.
Виж целия пост
# 190
 От това видео можете да видите и да чуете от устата на трима младежи - тийнейджъри за техния живот като хоумскулъри.


А от този сайт: http://www.pitata.org/ , списван изцяло от хоумскулъри (деца), не от техните родители, можете да научите много за техния живот, интереси и вълнения...
Виж целия пост
# 191
на мен всичко това, цялата тема вече започва да ми изглежда все по-нелепо. Гледам, има тук пропагандатори, които са се регистрирали и пишат само на тази тема, та вече сериозно подозирам, че е някаква мисионерска история. На мен ми е, както би се изразил един мъж, през оная..., да му мислят майките, които тепърва ще изпращат първокласници! Всеки си бере отговорностите за неговите си деца, ако иска и на `марс да ги прати, ако ще цяла армия частни учители да наема. И тази мода ще мине, а повечето само ще приказват, за да се пишат напредничави, но единици ще се захванат реално, пък и да се захванат, сигурно 80 процента ще окапят. Който действително вярва и действа - да е жив и здрав, поне има смелостта и постоянството да го прави на практика, вместо само да гледа да удари келепира. Някъде ми беше попаднала мисълта, че е лесно човек да защитава принципите си, но е трудно да живее според тях.
Виж целия пост
# 192
Изясни се, надявам се, че домашното обучение не пречи на социализацията.
Също и че децата полагат изпити, така че няма как да останат по-ненаучени от връстниците си, да не говорим, че в това отношение постигат значително по-добри резултати от мнозинството.
За квалификацията на родителите - а кой точно е казал, че домашното обучение изключва ползването на услуги на учител(и)?
От дъвченето на едни и същи несъстоятелни аргументи оставам единствено с убеждението, че понеже не искате вашите деца да се  обучават у дома, не желаете този вариант да бъде разрешен и за другите. Аз също не искам моето дете да се обучава у дома, но държа на свободата на избор - своята и на всички останали.

Те, децата, се социализират все някакси. Но животът раздава шамари, които учат. С тях трябва да се сблъскаш сам, за да има полза. Ако все се криеш зад мама /образно казано/, тежко ти и горко. Оставам с убеждението, че привържениците на домашното обучение искат да спестят на децата си голяма част от лошотията на нашето време.

ibm, откъде знаеш, че резултатите са по-добри? Била съм на такива изпити, положението беше плачевно. Вярно, децата са различни, но все пак говорим принципно. Колкото до моите деца, те се изучиха вече. Но никога не бих им причинила това.
Виж целия пост
# 193
Чисто хипотетично да си представим, че детето ви-хомскулър реши да посещава масово училище. Допускате ли, че такъв развой на нещата е възможен? Аз лично да, защото все пак върху неговите личностни качества, върху начина му да се аргументира и възприемането му на света все пак е работено целенасочено неманипулативно. Имам и второ питане: Как бихте го убедили, че неговият, пардон - вашият избор е най-приемлив?
Виж целия пост
# 194
Може ли да кажете, alexina, кое ви се струва безумно, или при силно намалелите поддръжници на вашето мнение, прибягвате до подобни квалификации, без да се обосновавате? Ако ви дам РЕАЛНИ примери от България за РЕАЛНИ успехи на хоумскулъри, ще промените ли мнението си? Тези статистики, които се пишат за чуждестранните хоумскулъри, са се базирали първоначално именно на такива добри примери!


Всичките аргументи в тази статия са безумни.А поддръжниците на моето мнение са достатъчно много и изобщо не са намалели.Също така няма да си променя мнението ако ми дадете 2-3 примера,защото само аз познавам доста поваче НЕУСПЕЛИ,неграмотни хоумскулълри.И като поговорих и с приятели по темата всеки познаваше поне по един такъв човек.

Съгласна съм и с  Саморая.Просто искате да имате пълен контрол над живота на децата си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия