За първокласници - образование вкъщи

  • 40 851
  • 790
# 285
Моето виждане е, че родителят трябва да прецени, къде и как детето да получи образование
В повечето случаи родителите не са съвсем наясно с възпитанието, дето би следвало да им е основното задължение /я виж колко невъзпитани са се навъдили по масовите училища/, пък ти за образованието ще ми говориш, че станали големите капацитети.

Вярно е, не може да се отричат факти, но не е намерен механизъм, който да ограничи /за спиране и дума не става/ безотговорните. Защо тези, които могат да се дистанцират, да не им се дава възможност да го направят? Защо трябва всички - добри, лоши, можещи, неможещи, искащи, неискащи и т.н. да са в един кюп?

За мен изводът е друг: при лавинообразно растящата безработица всички умения трябва да се впрегнат, за да се впишеш в напрегнатата обстановка, която формира ежедневието у нас. В това число находчивост, наглост, дебелоочие, приспособимост, безкомпромистност-все качества, които масовото българско училище развива. Ако успееш да ги съчетаеш с висока доза интелект и знания, направо ставаш шеф Mr. Green
Подчертавам, че става въпрос основно за Бг, за деца, обучаващи се тук, и които евентуално ще живеят тук. Но мисля, че важи и за чужбина, макар да не съм живяла навън... newsm78


Подчертаното трябва да се приеме като положителна страна на училищното образование и възпитание? Сериозно ли говориш или толкова зле са нещата у нас, че няма реален шанс да станат нормални? Аз не съм от оптимистите, но това е крайно и за моя песимизъм.

Виж целия пост
# 286
Моето виждане е, че родителят трябва да прецени, къде и как детето да получи образование
В повечето случаи родителите не са съвсем наясно с възпитанието, дето би следвало да им е основното задължение /я виж колко невъзпитани са се навъдили по масовите училища/, пък ти за образованието ще ми говориш, че станали големите капацитети.

Вярно е, не може да се отричат факти, но не е намерен механизъм, който да ограничи /за спиране и дума не става/ безотговорните. Защо тези, които могат да се дистанцират, да не им се дава възможност да го направят? Защо трябва всички - добри, лоши, можещи, неможещи, искащи, неискащи и т.н. да са в един кюп?

За мен изводът е друг: при лавинообразно растящата безработица всички умения трябва да се впрегнат, за да се впишеш в напрегнатата обстановка, която формира ежедневието у нас. В това число находчивост, наглост, дебелоочие, приспособимост, безкомпромистност-все качества, които масовото българско училище развива. Ако успееш да ги съчетаеш с висока доза интелект и знания, направо ставаш шеф Mr. Green
Подчертавам, че става въпрос основно за Бг, за деца, обучаващи се тук, и които евентуално ще живеят тук. Но мисля, че важи и за чужбина, макар да не съм живяла навън... newsm78


Подчертаното трябва да се приеме като положителна страна на училищното образование и възпитание? Сериозно ли говориш или толкова зле са нещата у нас, че няма реален шанс да станат нормални? Аз не съм от оптимистите, но това е крайно и за моя песимизъм.



Защо пък като положителна трябва да се приема? Shocked Нима за да успееш са нужни винаги и само положителни неща?
П.П. Имам чувството, че не живееш в Бг или....?
Виж целия пост
# 287
Да, за съжаление, точно такива хора се оправят най-добре в живота сега. И хайде да не си рисуваме крилца. Не сме безгрешни.
Виж целия пост
# 288
Не само сега. Винаги е било така, откакто свят светува. В историята всичко е описано. дори една корпоративна кариера да вземете, и там ще откриете едни и същи основни моменти и качества. Просто звучи кофти, а и не е в съзвучие с хуманизма и човешките мечти и идеали.
Виж целия пост
# 289
Живея в България, но явно остарявам и ми е трудно да се откажа от ценностите, в които са ме възпитавали и още по трудно да ги заменя с тези на новото време.
Виж целия пост
# 290
Бях излязла до площадката с децата, понеже е хубаво времето - и на въже скачаха, и ролеви игри играха, и малката сестричка люляха на люлката. Виждам тук, че сте бистрили темата за възпитанието, дано някога да я избистрим... Някак все ми се струва, че има хора, които открито отказват да излязат от калъпа, налагат им се ограничения, които им харесват, искат да търсят в тях положителното и така някак си да се успокояват, че нещата са добри. Излишно е мисля, да ги убеждаваме в противното, но е редно да дадат свобода на тези, които намират и други възможности, по-подходящи за тях самите. Ние сме насреща, ако има конкретни въпроси, предложения, но да дъвчем една и съща дъвка вече страница след страница, мисля, смисъл няма.
Виж целия пост
# 291
ама, разбира се, дойде и се изказа от висотата на напредничавостта си! Направо да вземем да се самозакОпаме, че сме назадничави, ние доматите с колците ги яядем!
Да, няма смисъл, особено от разни странни статистики и линкове към тематични сайттове!
Виж целия пост
# 292
Живея в България, но явно остарявам и ми е трудно да се откажа от ценностите, в които са ме възпитавали и още по трудно да ги заменя с тези на новото време.

Малко са странни ценностите на новото време. Доколкото ги има.

Yulliyana, и ние излизаме навън. Това, че сме писали, е просто, защото сме научени да вършим по няколко неща едновременно  smile3503.
Не смятам, че някой ме ограничава. Достатъчно житейски и професионален опит имам, за да имам свое мнение. Нещата не са никак добри, но не смятам, че и твоето виждане е добро. Кой ти взема свободата? Прави каквото знаеш. Но това не значи, че ние няма да си казваме мнението. Форумът е за всички. Научи се да приемаш различното. Ти искаш да приемат твоите възгледи, но сама не си готова да правиш същото.
Виж целия пост
# 293
Аз също имам достатъчен и житейски, и професионален опит, за да търся и намирам подходящи възможности за децата ми.
Виж целия пост
# 294
Аз също имам достатъчен и житейски, и професионален опит, за да търся и намирам подходящи възможности за децата ми.

Ако си учител, не вярвам да причиняваш подобно нещо на децата си. Защото като става въпрос за професионален опит, аз говоря за педагогически. Иначе ти пожелавам късмет.
Виж целия пост
# 295
Дъждовно време,
Във видеорепортажите и публикациите - родителите са точно педагози/ професори и под. ...
Аз на това му казвам - професионално изкривяване ...
Виж целия пост
# 296
Не се чувствам професионално изкривена. Напротив. Имам поглед и от двете страни - и на майка, и на учител.
Виж целия пост
# 297
Както вече казах, имам педагогическо образование и точно това ме накара да търся алтернативи. Не съм на мнението, че е оправдано подобно издигане на педагогическата правоспособност, защото да си учител е повече призвание, отношение, мотивация, отколкото някакъв взет изпит и завършено образование. Всеки да си направи за себе си изводите, аз също непрекъснато се уча и усъвършенствам, за да раста в преподаването и обучението. Възпитанието със сигурност изисква едно непрекъснато израстване и според промените в обществото, и според промяната в поколенията, при което стари и вече не работещи модели естествено си отпадат, и се заменят с нещо по-ползотворно, по-работещо. Възможности има много, стига да сме отворени за тях, да не си поставяме ненужни, изкуствени ограничения. Както съм казала и като мото в профила ми тук, когато има желание, начин винаги се намира!
Виж целия пост
# 298
Не се чувствам професионално изкривена. Напротив. Имам поглед и от двете страни - и на майка, и на учител.
Simple Smile Това е идеалният вариант.
Присъстващите правят изключение:-)
Виж целия пост
# 299
лично аз, най-непредубедено, видях в репортажите някаква тенденциозност. На всичко отгоре, представените деца бяха американчета - децата на въпросния адввокат-американец, който живее тук. Поправете ме, ако греша или нещо ссъм недоразбрала. Става въпрос за репортажа на БНТ. На журналистите много-много вяра нямам. Най0леесната работа е прии две противоположни позиции, да изкараш едните участници идиоти, а другите светци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия