Съпруги, чиито мъже пътуват по море-27

  • 49 778
  • 704
# 255
Здравейте и от мен, момичета! И аз ще мятам яйцата след малко. Тая година ще ми е за пръв път съвсем сама да ги боядисвам. До сега или с майка ми, или със свеки, защото все съм на работа и за по-бързо. И нали съм послушна невяста  Mr. Green, реших и козунак да замеся, ма понеже не съм от най-работливите, съм си намерила една много лесна рецепта без много месене, ами с миксера. но това за утре. Държа го в тайна за сега, че ако се издъни нещо положението, да не ми се смеят Simple Smile

Веси, ти защо не вземеш да идеш да се напариш хубаво в една сауна, да ти излязат токсините и после да те намачкат добре. Със сигурност ще ти стане по-добре. Ако, не - то няма да навреди.
Виж целия пост
# 256
Да ви пожелая спорен Велики четвъртък!!!

В християнската традиция четвъртият ден от Страстната седмица - Велики четвъртък, е възпоменание за Тайната вечеря.
На тази вечеря Христос, като завещал на учениците си любов към всички хора, им казал, че един от тях ще го предаде.  
Апостолите попитали кой ще направи това. Юда също запитал, но Христос му отговорил толкова кротко, че другите не разбрали, че той е предателят.
След вечерята Христос отишъл в Гетсиманската градина, където се молил до идването на предателя.
На този ден свещенослужителите изнасят кръста от олтара, което символизира носенето му от Христос към Голгота. По време на маслосвета, всеки желаещ мирянин бива помазан с елей за здраве.
На службата се четат дванадесетте откъса от Евангелието, разказващи за Христовите страдания.
На Велики четвъртък се боядисват яйцата за Великден.


И аз съм от бригадата за съботно боядисване на яйцата,защото искам по-дълго после да можем да ги консумираме.Иначе ги слагам в хладилника и те си губят красотата като станат едни изпотени и мокрииии ooooh!Като бяха малки децата беше цял празник боядисването и го правех в четвъртък и се омазваше цялата къща.А сега наблягаме на яденето и .......от събота ги мятаме!!! Joy
Веси и на мен ми беше изчезнал гласа по едно време точно като се прибра Добрев,после той ходи на една свинска смърт и се върна и той без глас.Да видиш какъв кеф -тишина и спокойствие в къщи.А си повишил тон- Naughty а си останал съвсем без глас.Почти седмица си говорихме със секси глас Heart Eyes
Гледай да оправиш кашлицата,че там не е добре работата.А тази красива ваза с яйцата ще си я направя в къщи-много ми хареса-оригинално хрумване!!
Агирче,успех ти пожелавам-ти си нашата гордост.С Руми ви обявявам за най-смелите,най-способните и най-съвестните моряшки принцеси.Само вие май се осмелявате да месите козунаци!! newsm10
Ще ни разскажете,ако има лесна фатка,да се представим и ние следващия Великден!!
Айде и аз слагам перката за днешните ангажименти!!!На всички Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 257
Веси,с твоя позитивизъм нама как да се дадеш на някаква си болест  Naughty
И аз оставих яйцата и козунаците за събота,че сигурно майка ми ще ми идва нагости и ще я направя детегледачка  Grinning Наде миналата година правих този и се получи много добре,но тази година мисля да пробвам тази рецепта че е толкова красив,че ми иде и снимката да изям  Joy
Делти ей пак бягаш,аз днес съм го ударила на тотален мързел  Embarassed Около празниците ми е най-носталгично,но пък се настройвам че малко остана докато си дойдем  Flutter
Виж целия пост
# 258
Здравейте,момичета.Аз днес в движение си пих кафето,пазарувахме за празника.Яйцата и аз в събота ще боядисвам,а козунака го меся в машината за хляб,а после прехвърлям във формата и пека.А за почивката-бяхме в Залцбург,Пасау и Братислава,гледахме замъците,големи красоти.Лека вечер на всички.
Виж целия пост
# 259
Здравейте,момичета.Аз днес в движение си пих кафето,пазарувахме за празника.Яйцата и аз в събота ще боядисвам,а козунака го меся в машината за хляб,а после прехвърлям във формата и пека.А за почивката-бяхме в Залцбург,Пасау и Братислава,гледахме замъците,големи красоти.Лека вечер на всички.

Мари  Hug дай моля те, една рецепта за козунака в машината за хляб?
Веси Hug днес не си ли по-добре? Хайде, зарадвай ме, че се пооправя Simple Smile)))
Наде Hug аз няколко пъти съм го казвала нооо моля те, зарази ме с твоят позитивизъм или поне с една частичка от него! Peace
На всички ви една страхотна вечер пожелавам   bouquet  Hug
Виж целия пост
# 260
Ау, Мари, искрено ти завиждам!!! Simple Smile   bouquet това се казва почивка по мой вкус! да напълниш душата с красота!
Виж целия пост
# 261
Дезди,аз правя козунака по рецептата от блога на Еva Toneva-бабиният козунак Миналата година стана чуден,дано не е било само на късмет,и тази година да се издъня. Ако се решиш-успех . Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 262
Дезди,аз правя козунака по рецептата от блога на Еva Toneva-бабиният козунак Миналата година стана чуден,дано не е било само на късмет,и тази година да се издъня. Ако се решиш-успех . Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
  bouquet Hug
Ще го потърся с чичко Гугъл Wink
Лошото е, че нямам везна и незнам как да нацеля вс продукти, дето все са в едни мерителни ед-ци от сорта 160гр масло, 130 гр захар и пр ... newsm78
Виж целия пост
# 263
Добър вечер!
Днес не ми остана време да боядисам яйцата, но в събота ще ги нашаря. Козунаци ще направя за морския като наближи да си идва, че много обича, а днес купих от ония италианските във металните кутии...поне са изпитани  Wink  и няма начин да се излижа  Laughing
Агирче, чудесна идея ми даваш, ама у наше село има само едно сауна.....другите 2 не работят и докато си запазя час в удобво за мен време ще чакам поне 2 дни  Mr. Green
Дезди, надявам се за празниците да съм добре, че една малка принцеса ще гостува на леля си и няма да мога да си я гушкам, а така съм се затъжила за нея.
Мари, завид завид за почивката! Като се върне и моя тогава ще мислим къде да обикаляме, ама като се познавам пак на морето ще го замъкна  Laughing и той няма да може да ми откаже  Laughing
Марийче, нусетно ще минат дните и празниците...така че стягай се, като си дойдеш ще пием ракийка със салатка  Hug
Утре ще има големи намаления във техномаркет, надявам се да се класирам за една пекарна за хляб  Wink , че от известно време съм си намислила да си купя, не че имам неотложна нужда  Laughing ама такъв уред само нямам  Wink
Виж целия пост
# 264
Веси, кажи им, че въпросът е на живот и смърт (или на любов или липса на такава!!! Sunglasses ) Може и да се смилят!

Дезди, и аз с тая рецепта, дето я метнах, срещах същия проблем... и малко "едно към гьотере" ги докарах мерките. Хайде с течните, по-лесно - имам си мерителна кана, ама със сухите...  Confused сега седя и го чакам да "удвои обема си" на топла водна баня, да видим. Ако стане - ще ви метна рецептата и утре ще направя още една доза, че наистина е мързелива работа. Wink
Виж целия пост
# 265
  Добро утро в първият празничен ден. Лек и слънчев ден на всички.
Виж целия пост
# 266
Добро утро и много хубав ден от мен Simple Smile)
Весииии  Hug а аз в Техномаркета съм метнала едно око на машината за кисело мляко на Тефал  Blush Wink Тъй, че ще има атакааааа  Mr. Green
Агирче  Hug да моля те, сподели тази лесна рецепта, пък може и аз да направя един опит Simple Smile))) Между другото ти с брашно за козунак ли го направи или не? Т.к виждам, че по веригите има и такова newsm78 Mr. Green
Момичета много хубав ден и слънчево настроение на всички ви пожелавам !!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 267
Добро утро,момичета!
Мари,благодаря за кафето.Радвам се,че сте си починали,местата,които сте посетили,са страхотни.
Днес е Разпети Петък и нищо не се работи,нали знаете.Аз след малко тръгвам за църквата.
Дезди,ползвай рецептите от хлебарската тема,има много точно описани.Аз правя този на max mama. Щом нямаш везна,слагай "на око" ,но гледай да стане хубава топка и да е мекичко тестото"като мекото на ухото".Вчера направих първите два за дъщеря ми,утре останалите.
Приятен ден на всички! Simple Smile
Виж целия пост
# 268
добро утро, момичета!  Hug аз се приготвям за преглед - да видим евентуално този път дали ще стане ясно дали ще се купуват моряшки костюмчета с панталонки или с роклички  Laughing

а за козунака!!! не знам дали беше от късмета на начинаещия, но стана страхотен! пращам линк към рецептата, така както ми я дадоха на мен. Мога да кажа, че съм я спазила точно, като категорично активизирах маята, защото едно не ми се рискуваше и второ, не ми се чакаше да втасва 2 часа.
като цяло ми отне около 2 часа и половина с двукратното втасване и изпичането

http://mcneall.blogspot.com/2011/12/venetta_12.html

приятелката, която сподели рецептата, снощи чака вместо 20 (както е по рецепта), 40 мин да втаса в тавата и после видях разкошен резултата в кексовата й форма.
Виж целия пост
# 269
Привет-мривет дИвойкиии Wink wavey

Малеййй, вие с тоя козунак напраУ мЪ засрамватИ бре ooooh! Embarassed ОбачИ аз продължавам да мързелувам и да Принцесувам Wink СамУ чииии, Веселчето ми бутна муФатЪ за Ина хлебопекарна....имало намаления на Техномаркета....та шЪ си помисля до след обядО newsm78

Агирче,
Правилно си нацелила ти рецептата на Венчето  smile3521 Голяма майсторица е тя...стара позната ми е. Много мил човек, със страхотно чуство за хумор. Карала ме е да се хиля пред монитора на глас! Винаги дава страхотни съвети за рецептите си.

Докато пиша и ми сЪ обади БатЮ....Пред Порт Саид са и чакат за керван през Суец за към чИрвенУтУ мУре...след това Саудията и напреЖ към Пакистан. И да видим, шЪ им продават ли корабЯЯЯ...или шЪ чакат за още товар и рейсО шЪ сЪ удалжииии, най малко с месец и половина. Ама каквото такова. Гледаме философски на нИщата и не сЪ товарим.

ХаДи и аз да сЪ метна на едни разкрасителни процедури, че имам запазен час от миналата седмицЪ newsm49

И за всички вас КрастУти от душа
               
                                                 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия