Слънцето пече АВГУСТче мечтае за море

  • 68 108
  • 541
# 270
Прощавай, Виола, но изобщо не мога да се съглася. Дъщеря ми беше на 6 месеца като се наложи рязка смяна на климата 3-4 пъти. Въобще не съм съгласна с вирусите и т.н. още повече за дете, което нито се храни от общата храна, нито ползва някакви общи помещения като тоалетни и т.н. Както и да е. В големите градове има детски кухни, там записването става от предния ден. Иначе идеална закуска би била кисело мляко с бисквити /ако си въвела бисквитите/.
Виж целия пост
# 271
ЛЛЛ кърменето съм го  ограничила плавно само вечерно време но той суче и  нощес.Имам здравословен проблем който се влошава с покачването на температурите и нямам сили за кърменето!консултирах се с лекар изписаха ми "дестинекс 2 таблетки "!Много ми е мъчно че не мога да кърмя много ще ми липсва и съм разстроена поради този факт Confused
Виж целия пост
# 272
ЛЛЛ кърменето съм го  ограничила плавно само вечерно време но той суче и  нощес.Имам здравословен проблем който се влошава с покачването на температурите и нямам сили за кърменето!консултирах се с лекар изписаха ми "дестинекс 2 таблетки "!Много ми е мъчно че не мога да кърмя много ще ми липсва и съм разстроена поради този факт Confused
kivity, досега си дала толкова много на детенцето си! При кърменето има 2 страни и майката също трябва да се чувства добре. Досега сте намалили кърменията, нищо не пречи да продължите да се гушкате. Надявам се, лекарят да ти е обяснил всичко за действието на достинекса. Ако се появи напрежение в гърдите (все пак кърмата не изчезва от днес за утре) би могла да облекчиш дискомфорта с охлаждащи компреси или такъв със зелев лист или извара. Ако имаш нужда от повече информация, пиши или при спешни въпроси винаги можеш да позвъниш на националният телефон на Ла Лече Лига 0888 555 385 и да намериш приятелска подкрепа.  Hug  Опитай да мислиш за края на кърменето като замяна с нещо друго, а не окончателен край  Hug
Виж целия пост
# 273
Благодаря ви ЛЛЛ  bouquet
Виж целия пост
# 274
Привет, мами!

Върнахме се от Велинград - изкарахме си чу-дес-но. Хладно, малчик поплува в басейна(който най-хубавото беше, че се почиства всяка нощ), разходки и т.н.


Естествено, като се върнахме в София на 3я ден си лепнахме някакво вирусче. За информация-почва с висока температура, гърлото се зачервява и има някакво обривче, което избива по краката и телцето на 2-3ден. Та в смисъл, мнооого болни деца имало, да знаете, че може да не са зъби. Нашето педи ни изписа хомеопатия (по-скоро за мое успокоение) и не спах няколко нощи, че то за пръв път сме болни...

И да - вече ходим! Мама ще раздава пита:) Ама то пусто, с тая температура не се нарадвахме на детето, че направи първите крачки!...

Давате ли кашкавал и свинско вече? Аз мисля от септември да пробвам някаква кухня, че като дойде баба му да го гледа, да и е по-лесно и да е разнообразно на детето...
Някоя мама в Сф да каже ако взима вече - било частна, било д-на... дали е доволна, какво е менюто ( в смисъл относно  въведените храни има ли нещо по-специфично).

Аз сглупих малко - дадох на детето данонино от тези дето са по 4ри бройки - пише, че е извара и реших да му дам десерт, че не искаше да си яде пюрето. Не знам защо, на етикетите на тези, които купих във велинград, пишеше че се препоръчват от Бг пед. асоциация, а на тези в Сф (по нови етикети?) че не е препоръчително за деца под 3.. Може би, защото тези новите са за замразяване? Ами понесе ни, хапна си с кеф, но са сладички и няма да давам скоро пак...

Толкова от мен  bouquet

kivity,  Hug дала си прекрасен старт! На мен ми дотежава също на моменти, но самата идея, че няма да се кърмим..... smile3518 Пиши как ви понася
Виж целия пост
# 275
Здравейте, мами Simple Smile И ние бяхме на море Simple Smile Изкарахме цяла седмица, но само два пъти бяхме на плаж, защото имаше много вятър. Иначе нямахме проблеми, всичко нормално, спяхме по 3 часа следобед, а вечер откарвахме до 12 - 1 часа без проблем къде спейки, къде играейки Simple Smile Много весело си беше Simple Smile Хапвахме си основно готови пюрета. Претрепахме се от разходки, бебо направо си намази количката  Wink
Сега планираме Велинград Simple Smile а през септември още едно моренце Simple Smile
Откакто стана на 10 месеца /25.06/ го записах на ДК, но не яде всичко, което готвят и мисля , че е нормално има си предпочитания Simple Smile . Иначе си му готвя, когато имам време, много харесва мамините манджи хехе да се похваля.
Не ходи самостоятелно, но лази много и аз съм много доволна Simple Smile с баща му много искахме да лази и сега си умираме от кеф  Laughing
Поздрави за всички бебчета, живи и здрави Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Привет момичета!
От цяла вечност не съм писала тук  Embarassed.
И ние сме от тези, които бяха вече на моренце. Бяхме в Турция. На децата мноооого им хареса. Издържаха геройски полетите. Мартинче беше изключително послушен. Имаше железен режим, който тук - в Пловдив хич не ни се получава. Сутрин ставахме между 7:00 и 8:00; после следваше закуска и веднага на плажа. Най-късно гледахме до 9 да сме там. Топвахме Марти във водичката докато още не беше много топло, после го кърмех и той си заспиваше - удряше му по час, час и нещо дрямка. През това време плувахме, правехме замъци, събирахме камъчета (нямаше мидички, че водата е много солена) с Дани. Към 12:00 гледахме вече да сме на ресторанта. Марти имаше пюрета, така че той беше най-лесен. Баткото е по-трудният с яденето. Дъвче една хапка по половин час, но и с това се справихме. След обяда отивахме за следобедна дрямка. Учудващо Марти спеше по 2 часа, тук не спи повече от 30-40 минути. Морският въздух му се отрази много добре. Към 17:00 будех Дани и отивахме на басейна - на водната пързалка, а Марти чакаше с баба и дядо ( и те бяха с нас  Wink - забравих май да спомена тази малка подробност ). После към 18:00 пак на плажа  Grinning
На Марти му се разстрои стомахчето, но не мисля, че е от морето  Naughty. Мина само на кърма и  и последваща диета няколко дена и се оправи доста бързо. Междувременно изби и третото зъбче  tooth
Надявам се края на август, началото на септември пак да успеем да мръднем някъде, защото на децата им се отразява много добре смяната на климат и обстановка.
Марти не ходи още и така като гледам май скоро няма да е. Лази и това му е начинът за предвижване - и то доста бърз.
Обувки, буйки и др. не съм купувала и май ще си караме и навън боси. Преди няколко дена му мерих буйки и се оказва, че той е междинен номер - едните са му малки, а другите големи и окончателно се отказах да купувам. Без това мнението на ортопедите е, че прохождането е най-хубаво да стане на босо краче и абсолютно самостоятелно. Ние изпълняваме на 100% препоръката.
Хубав и слънчев ден от нас. Аз веднъж ще се включа и написах цял ферман  Wink
Виж целия пост
# 277
Ние пък още си чакаме за море, но малко остана, на 21.07 сме там.
Да се похваля, че Влади проходи миналата седмица,  събота му правихме прощъпулник, хвана си топката детето, футболист ще става, хахах  smile3521 . Но пък сега се започна едно велико тичане, навсякъде рови, хвърля и е ужас.
Виж целия пост
# 278
Здравейте! Как сте в тези жеги,надявам се добре Sunglasses Преди време една майка беше публикувала в група във фейсбук  една снимка на корема на една майка  и имаше надпис на английски отгоре който гласеше че се радва  за всяка една нейна стрия защото е било дом  на нейното бебче !Не мога да се сетя точно за текста а много ми трябва за един подарак!Ако някой може да  я намери  или само текста да ми даде много ще съм благодарна Wink

Леки спокоен ден от мен
Виж целия пост
# 279
Заповядай. Simple Smile



"По един белег за всяко вдишване,
за всяко мигване, за всяка сънлива прозявка.
По един за всеки път, когато смучеше палеца си, махаше за "здравей"
и спеше в най-съвършената тъмнина.

По един за всеки път, когато хълцаше, и за всеки сън,който си сънувал вътре в мен.

Вече не е много красив. Някои дори биха казали, че е грозен.
Приемам го.
Това беше твоят дом.
Мястото, където те обикнах и където поставях дланта си,
докато си представях какъв си и какъв ще бъдеш.
Той те обгръщаше, докато дойдеш в прегръдките ми,
и заради това винаги ще намирам нещо красиво в него."
Виж целия пост
# 280
Благодаря Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet newsm51
Виж целия пост
# 281
този надпис е най-красивото нещо което съм чела ... и аз благодаря

искам да попитам мамите които са ходили във велинград на почивка - kivity даже каза че басейна в хотела където са били се почиствал всеки ден. ...та да помоля дайте ми имената на хотели там от които сте доволни. Ние си живеем на моренце, супер е тук, но при първа възможност края на август или началото на септември искаме да отидем някъде на по-хладно .... даите препоръки, хотели в които сте били и ви харесва. Може и в други градове. Някъде на планина ...и на зелено  Laughing Мерси
Виж целия пост
# 282
Здравейте и от нас! И ние бяхме на море, беше много, много весело. Иви хапваше готови пюрета, каши и пиеше АМ. В морето съм я вкарвала точно 2 пъти, тя прави опити да плува, иначе през повечето време, когато се къпеше беше в малък басейн на брега. Баща й не даваше да пипа пясъка, непрекъснато тичаше с едно шише с прясна вода да я мие. А имаше дечица на нашата възраст, които си бяха на брега и си играеха спокойно в пясъка.  Joy В парка на морето направи първите си стъпки, но още не ходи сама.  Grinning
Виж целия пост
# 283
Слънчеви мами и вече пораснали бебешочета, проектът между БГ-Мамма и Ла Лече Лига за отчетната тема е към своя край. Благодарности за доверието, за споделените радости и преживявания. Надявам се, че е имало полза от присъствието ни. Все още кърмещите майки, при нужда, могат да потърсят подкрепа и информация в консултантският подфорум на Ла Лече Лига, в  местните групи по градове, във Фейсбук и на сайта на Ла Лече Лига. Както и на националният теЛЛЛефон 0888-555 385.
Межд 1-ви и 7-ми август всяка година се провежда световната седмица на кърменето. Мотото за тази година е "Да разберем миналото, да планираме бъдещето"
Всяка мама и бебе са добре дошли на събитията. Програмата по градове и дни може да се види съвсем скоро на сайта на Ла Лече Лига.

с приятеЛЛЛски поздрави
pepelyashka  Hug
Виж целия пост
# 284
ЛЛЛ, благодаря, че ви има  bouquet

silvena83 , аз съм по Велинградските разходки Simple Smile Хотела е Елбрус, поискайте обаче малко-по-голяма двойна стая(ако не искате апартамент), тип 2 май се води, не тип 1, че тип 1 е с малка баня.

Хотела е  по-встрани от центъра, което означава по-малко външни туристи за басейна Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия