Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 184
  • 857
# 510
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%85%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

От междинните гостоприемници овцата е водещ фактор в разпространението на инвазията. Фертилният ехинокок се среща най-често при овцете и свинете.

Да евтанизираме всички овце?

Оффффф...не им се коси на овцете..И без тва за Великден ще бъдат"чевермезирани" Mr. Green
Виж целия пост
# 511
ДжейПи и Нова, идеята беше не да носите печени пилета и сандвичи. Ставше дума за суха кучешка храна, от най-евтината. Продават ги насипно в зоо магазините. Лека е, не заема много място, мирише силно, така че дори да хвърлиш едно топченце в прахоляка, кучето ще си го намери. Колко струва килото, 5лв?


Фея Кръстница, ще напиша за четвърти път - това не е никаква гаранция за безопасност.

Отказвам да разнасям суха храна за умилостивяване на кучета в джобовете си - както отказвам и да нося десетачка за алчни полицаи. Това е обидно и ненормално.


Щооо..тамън..две в едно..Ем ще подкупваш пумиярите,хем ще ухаеш зашеметяващо Joy Joy


Ако трябва, ще приспя и съвестта си за известно време, ще се правя, че не виждам как се избиват кучета, защото в противен случай трябва да се правя, че не виждам как кучетата изяждат хора.
  bouquet
Виж целия пост
# 512
нова, много ме радваш  Flutter  [аплодисменти]
Виж целия пост
# 513
Абе защо има проблем с бездомните кучета в Букурещ като ги изтребиха за една нощ преди години?  newsm78 
Виж целия пост
# 514
Абе защо има проблем с бездомните кучета в Букурещ като ги изтребиха за една нощ преди години?  newsm78 

Щото трепането на песовете,е само половината работа.Фаза две на чистката трее да бъде насочена и към безхаберните стопани Peace
Виж целия пост
# 515
Абе защо има проблем с бездомните кучета в Букурещ като ги изтребиха за една нощ преди години?  newsm78 

Вероятно не са направили система за регистриране на бременните кучета с жестоки глоби? Или пък не са поели част от сумата за аборти? Вероятно съм права  Simple Smile
Трепането е последната мярка.
Виж целия пост
# 516
Абе защо има проблем с бездомните кучета в Букурещ като ги изтребиха за една нощ преди години?  newsm78  

Щото трепането на песовете,е само половината работа.Фаза две на чистката трее да бъде насочена и към безхаберните стопани Peace

Да, но щом там фаза две не се е осъществила след първоначалното успокоение, защо да приемем, че при нас ще се осъществи. Еднаквите проблеми, които влачим с години, показват, че и тук така ще се случи.  
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing
Виж целия пост
# 517
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

Ми не, Вселена, нищо няма да правим. Ще разнасяме печени пилета да ги раздаваме на кучетата - с надеждата, че като преядат, ще ни пуснат да се приберем у дома цели...

Защо румънците не са се справили - вярвам, че сама би се сетила за поне пет съвсем реални обяснения - ако въпросът те интересуваше.
Виж целия пост
# 518
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

Ми не, Вселена, нищо няма да правим.


Оооо, някои ще правите, jp: ще философствате за миналото, виетнамците, сачмите от 0.50 и антифриза.
Виж целия пост
# 519
защо да приемем, че при нас ще се осъществи. Еднаквите проблеми, които влачим с години, показват, че и тук така ще се случи.  
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

 hahaha hahaha hahaha...Не очаквам да се направи нищо,нито срещу пумиярите,нито срещу миенето на балкони,нито хвърлянето на боклука през прозореца..Нито срещу безскрупулните шофьори..Нито пък ниските заплати....Народът трябва да си има дертове,за да не може да гледа по-далеч от паничката си..И това не е само у нас. Peace
Виж целия пост
# 520
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

Ми не, Вселена, нищо няма да правим.


Оооо, някои ще правите, jp: ще философствате за миналото, виетнамците, сачмите от 0.50 и антифриза.
Объркала си се, идеята за бойните патрони са моя( и не се гордея, просто е най-лесния начин за справяне със ситуацията).  Whistling
Ако се организират ловните дружинки по градовете гарантирам, че за две седмици проблема ще се реши.
Наблюдавам тук едни статистики и извадки, че след евтаназията популацията им пак се увеличила. Ами да се продължава с евтаназията успоредно с глобите, санкциите и новите правила за изоставяне на кучета (котки). Така ще се реши проблема. Ся ще кажете, че постоянно ще се въдят нови. Ами те и с това "кастрирай и върни" пак се въдят нови, старите стоят, нови идват, стават двойно повече.Файда йок.
Виж целия пост
# 521
Единственият вариант е чипирането на животните да стане абсолютно задължително,чипът да бъде в нормални цени,за да може да бъде достъпен!Например..цена за чипа..макс 100лв,но глоба ако не е поставен...1500лв!Оттам и кастрирането на домашните животни да бъде задължително,освен ако не са за развъдници.Съответно,значително по-големи данъци ако не са,за второ трето животно..Високи глоби за немарливо отношение към животните!А пусни без каишка,при 500 лв глоба Mr. Green...Или да го малтретираш..
Или па го изхвърли както е чипирано и си плати 5000лв глоба!Има начини...Например..там където  социално слаби нямат възможност за чипиране на животното си,Еко защитниците могат да се включат! Mr. Green...Не само да подскачат и да размахват пръст..Варианти има.Трябват изграждането на съответен орган,който да следи,но ако се наложат високи глоби на нарушителите,май няма да е чак такъв проблем за бюджета.. newsm78
Виж целия пост
# 522
На първо време спокойно могат да евтаназират поне болните кучета. А те не са малко.
Виж целия пост
# 523
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

Ми не, Вселена, нищо няма да правим.


Оооо, някои ще правите, jp: ще философствате за миналото, виетнамците, сачмите от 0.50 и антифриза.

Явно се изчерпа по темата. Я си почини, че и смешките ти не се получават.
Виж целия пост
# 524
Единственият вариант е чипирането на животните да стане абсолютно задължително,чипът да бъде в нормални цени,за да може да бъде достъпен!Например..цена за чипа..макс 100лв,но глоба ако не е поставен...1500лв!Оттам и кастрирането на домашните животни да бъде задължително,освен ако не са за развъдници.Съответно,значително по-големи данъци ако не са,за второ трето животно..Високи глоби за немарливо отношение към животните!А пусни без каишка,при 500 лв глоба Mr. Green...Или да го малтретираш..
Или па го изхвърли както е чипирано и си плати 5000лв глоба!Има начини...Например..там където  социално слаби нямат възможност за чипиране на животното си,Еко защитниците могат да се включат! Mr. Green...Не само да подскачат и да размахват пръст..Варианти има.Трябват изграждането на съответен орган,който да следи,но ако се наложат високи глоби на нарушителите,май няма да е чак такъв проблем за бюджета.. newsm78

Един чип струва 40лв, а не 100лв в момента във ветеринарна клиника. Слагането на чип е задължително от 2007 година насам.
При кастрирано животно не се дължи данък, при некастрирано се дължат 24лв - трябва определено да се увеличи.
В Богров може да отидеш и безплатно да си кастрираш и чипираш кучето.
Мерките в това отношение ги има.

Конкретно за евтаназията - в САЩ има много сериозни мерки за стопаните и въпреки това популацията остава стабилна, една и съща при години наред евтаназия.  
В Букурещ също години наред убиват и в момента са в изходна позиция.
Примери за евтаназия от страна която е развита и от развиваща се - крайния резултат не е това което очаквахте.

Да, има само една разлика в САЩ почти не се виждат  кучета по улиците - това обаче от последните статии като гледам се променя. Нещата при тях излизат извън контрол. А пък евтаназират години наред. И сега ако кажете, че това се дължи на нещата които им се случват - не мога да го приема, защото ако евтаназията работеше, те нямаше да имат кучета.

Наистина ми се иска да прекратим този спор, защото както и споменах по горе, ние искаме  различни неща.

Вие искате проблема да изчезне от очите Ви, а аз искам да изчезне като проблем.

Пожелавам до няколко години да не водим този спор.
Лек и успешен ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия