Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 187
  • 857
# 540
Нали не искаш д а кажеш, че държавата наказва нередовните кучкари с това да си разхождат кучетата навсякъде, а не в определени съоръжения.
Винаги съм си мислила, че тези съоръжения са в полза на всички останали, които не настъпват кучешки лайна и не се разхождат между кучета.

Искам да кажа, че кучкарите нямат право да искат нищо, докато не си изпълнят задълженията.
Виж целия пост
# 541
Само да вметна, че оградените кучешки градинки няма да разрешат проблема с екскрементите, тъй като кучето няма как да се телепортира от дома си в градинката. Те би трябвало да осигурят място, където животните да тичат свободно, без да притесняват хората. И дори и това не гарантира, че собствениците им ще проявят съвест и извън оградата ще ги водят с повод/каишка.
Виж целия пост
# 542
Нали не искаш д а кажеш, че държавата наказва нередовните кучкари с това да си разхождат кучетата навсякъде, а не в определени съоръжения.
Винаги съм си мислила, че тези съоръжения са в полза на всички останали, които не настъпват кучешки лайна и не се разхождат между кучета.

Искам да кажа, че кучкарите нямат право да искат нищо, докато не си изпълнят задълженията.

А те какво искат?
Аз си мислех, че всички останали данъкоплатци искат кучетата да са изолирани от децата в паркове и градинки.

Рокси, мисля си, че поне ще намалеят наполовина. Изпражненията де.

Виж целия пост
# 543
Днес по път за работа отново попаднах на "подготовка за преминаване на некъв муньо с кортеж" - превключване на светофарите на постоянно жълто, т.е. задръстване и бибиткане до откат, униформени на всеки 50 метра и т.н. Добре, де, ако тези хора си вършеха работата, за която са наети и само брояха кучетата или идиотите, надвишили разрешената скорост, нямаше ли да е по-оправдана заплатата им, от това да висят половин-един час и да си бъркат в носа. Защото муньото аз мога да го застрелям и изад някой храст или полусрутен строеж и хич и няма да ме видят. Но ежедневните проблеми, тези които пречат ежеминутно - неееее, те не са приоритет.  Thinking
Виж целия пост
# 544
Моето куче се изхожда преди да стигне до полянката. След това обикновенно на мястото за разходка.
Не мисля, че ако има ограждения, това ще доведе до генерална промяна - сега пак газим в лайна. Единственото което е, че вече нося ролка с торбички със себе си и когато някой кучкар не почисти му предлагам - от неудобство чисти. Винаги са си забрали торбичките вкъщи.

Виж аз като собственик искам да има нормално място за разходка, за това съм си регистрирала кучето, за да изисквам правата си. Обаче от друга страна, общината няма как да го направи според мен защото няма достатъчно регистрирани кучета и това не е оправдан разход за тях.
Виж целия пост
# 545
Струва ми се, че винаги се стига до въпроса "кой ще направи първата крачка"- гражданите или държавата.
Аз лично смятам, че държавата е необходимо да създаде условия за нещото, което иска да се случва.
Иначе става малко като в детската, "той пръв започна", "нека той пръв да се извини" и т.н.

ПП. Шофьорите не се отучиха да спират по тротоарите, просто там, където има колове не могат да спират.
Толкова лесно се оказа.
Виж целия пост
# 546

Още нещо, на което да се сложи данък? Накъде повече от 24лв и кой ще ги плати ?!?
Много баби си имат кученца за да ги пазят, а не защото просто така им е хрумнало. Тези баби няма от къде да вземат пари.
[/quote]

Аааа..те тука да имат думата Екото. Mr. Green
Виж целия пост
# 547
Ако проблемът е регистрацията - да застанат и да проверяват документите на всяко куче в някой парк за 1-2 дни.

Сигурна съм, че мълвата бързо ще се разнесе след няколко глобени собственици и няколко прибрани кучета.

Едва ли само аз съм се сетила за това. Но липсва всякакво желание да се работи по въпроса.
Виж целия пост
# 548
Ако проблемът е регистрацията - да застанат и да проверяват документите на всяко куче в някой парк за 1-2 дни.

Сигурна съм, че мълвата бързо ще се разнесе след няколко глобени собственици и няколко прибрани кучета.

Едва ли само аз съм се сетила за това. Но липсва всякакво желание да се работи по въпроса.

Да именно.
Нова, не става въпрос за такава игра. Става въпрос, че когато искам от общината си заграждение за куче, те ми казват има 20 кучета по регистър, те не пречат, нямаме основание да строим.
Виж целия пост
# 549
Или те, румънците, не са я осъществили тази фаза две, ма ние като доказани отличници ще я направим.  newsm78 Laughing

Ми не, Вселена, нищо няма да правим.


Оооо, някои ще правите, jp: ще философствате за миналото, виетнамците, сачмите от 0.50 и антифриза.

Явно се изчерпа по темата. Я си почини, че и смешките ти не се получават.

Това ли успя да измислиш.  Как беше казано по- напред  newsm78, а да, не раздавай непоискани съвети.  hahaha
Виж целия пост
# 550

Ако проблемът е регистрацията - да застанат и да проверяват документите на всяко куче в някой парк за 1-2 дни.

Сигурна съм, че мълвата бързо ще се разнесе след няколко глобени собственици и няколко прибрани кучета.

Едва ли само аз съм се сетила за това. Но липсва всякакво желание да се работи по въпроса.

Да именно.
Нова, не става въпрос за такава игра. Става въпрос, че когато искам от общината си заграждение за куче, те ми казват има 20 кучета по регистър, те не пречат, нямаме основание да строим.

Дали са 5, 20 или 50, мястото им не е на детската площадка и този аргумент е несериозен.
Виж целия пост
# 551

Ако проблемът е регистрацията - да застанат и да проверяват документите на всяко куче в някой парк за 1-2 дни.

Сигурна съм, че мълвата бързо ще се разнесе след няколко глобени собственици и няколко прибрани кучета.

Едва ли само аз съм се сетила за това. Но липсва всякакво желание да се работи по въпроса.

Да именно.
Нова, не става въпрос за такава игра. Става въпрос, че когато искам от общината си заграждение за куче, те ми казват има 20 кучета по регистър, те не пречат, нямаме основание да строим.

Дали са 5, 20 или 50, мястото им не е на детската площадка и този аргумент е несериозен.

Не им е мястото, но на общината не и пука.
За този проблем виня конкретно общината, която няма воля и кучкарите, които не се регистрират и не дават възможност, човек да настоява за нормални условия.
Виж целия пост
# 552
 Shocked   Кучето си има стопанин, който да му показва.
Както го е научил да не пишка и ака у дома му, така ще го научи и къде точно се ака навън.
Не се телепортирало...да, не се телепортира, а те води на разходка и ти казва къде да спреш да се изака  Laughing

Баси, понякога имам чуството, че по форумите си пиша с всички онези хора, които не водят кучетата, а кучетата тях.   ooooh!

Мисля, че добрите идеи се изчерпаха и започна едно начесване. Лек ден от мен  Peace
Виж целия пост
# 553
Аз куче нямам, та не ме води, просто споделям наблюдения:)
Повече от ясно е, че стопанинът при желание може да научи кучето да не си пуска съкровищета на улуцата,да ги събира и да му слага каишка. Въпросът е, че няма желание, и това желане няма да се появи с появата на кучешка градинка.
Сега надявам се е ясно.
jp, проверки маше, даже по тв са и отразявали ( мого поучителна гледка), но явно не са достатъчни и като  продължителност, и като обхват.
Виж целия пост
# 554

Аз лично смятам, че държавата е необходимо да създаде условия за нещото, което иска да се случва.
Иначе става малко като в детската, "той пръв започна", "нека той пръв да се извини" и т.н.

ПП. Шофьорите не се отучиха да спират по тротоарите, просто там, където има колове не могат да спират.
Толкова лесно се оказа.

 Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия