Глоба, ако нахраниш бездомно куче

  • 27 187
  • 857
# 555
Shocked   Кучето си има стопанин, който да му показва.
Както го е научил да не пишка и ака у дома му, така ще го научи и къде точно се ака навън.
Не се телепортирало...да, не се телепортира, а те води на разходка и ти казва къде да спреш да се изака  Laughing

Баси, понякога имам чуството, че по форумите си пиша с всички онези хора, които не водят кучетата, а кучетата тях.   ooooh!

Мисля, че добрите идеи се изчерпаха и започна едно начесване. Лек ден от мен  Peace

Кучето си има стопанин точно така! И стопанина като разумното същество, или поне така се предполага, носи отговорност за собствеността си и за всички резулати от дейността й. НЯМА подходящо и неподходящо място за изакване на домашен любимец. Има найлонови торбички. 25 години гледам куче, не ме е затруднило особено 25 години да почиствам след тях. Побеснявам като чуя реплики "Първо еди кой си да направи еди какво си, после аз ..."
Който не си чисти след кучето, като е толкова примитивен и варварски устроен, глоба да му дойде акъла в главата
Виж целия пост
# 556
Скоро направих забележка на една жена с домашно куче, която го разхождаше точно на пътечката за детската градина и училището.
А тя нагло ми вика: Ма нали е вързано
А аз: Повървете по пътечката да видите колко акита има (имаше сняг, та всичко се виждаше)...
И един друг случай на същата пътечка: едно куче порода никаква скача върху детето лаейки. Разхождащата го жена към кучето си: Ела тук, че бързам.
Аз вече побесняла: Ми то и аз бързам. Кучето трябва да е на каишка.
Онази ме изглед все едно за първи път чува.
Въпрос на култура е това с кучетата.
Виж целия пост
# 557
Това ли успя да измислиш.  Как беше казано по- напред  newsm78, а да, не раздавай непоискани съвети.  hahaha

Скучна си.  Peace

jp, проверки маше, даже по тв са и отразявали ( мого поучителна гледка), но явно не са достатъчни и като  продължителност, и като обхват.

Не знам дали помните преди няколко години с коланите в колите. Много беше масово да се возиш без колан. Откакто въведоха големи глоби и отнемане на точки, стана доста по-малко популярно.

Но пък там глобяващите са винаги достатъчно мотивирани...

От друга страна, аз признавам, че проблемът не е конкретно за тези правила. Просто държавата ни няма добра практика в налагането на каквито и да е закони. С кучетата е частен случай - за съжаление, с много видими последици.

Не знам дали се дължи предимно на некомпетенстност, неспособност за изграждане на организация, липса на качествени служители, корупция, липса на мотивация или на смесица от всичко това.

Между другото, сега прочетох, че Мирослав Найденов е бил шеф на Екоравновесие и антипатиите ми към този човек значително се засилиха.

Имаше и статия в "Капитал" за опитите им да се сдобият с някакъв отчет за дейността на дружеството - твърде неуспешни.
Виж целия пост
# 558
Това ли успя да измислиш.  Как беше казано по- напред  newsm78, а да, не раздавай непоискани съвети.  hahaha

Скучна си.  Peace


 Laughing По- добре скучна, отколкото глупавичка. Дори вече взе да ми ставаш симпатична с опитите си да се докажеш.
Виж целия пост
# 559

Не знам дали помните преди няколко години с коланите в колите. Много беше масово да се возиш без колан. Откакто въведоха големи глоби и отнемане на точки, стана доста по-малко популярно.

Но пък там глобяващите са винаги достатъчно мотивирани...
Доколкото знам и столично общинските глобяващи вземат % от глобите, ама за кое по напред...
Ако има воля и се заделят хора, които в продължение на една година да следят стриктно и масово, налагат и събират глоби ще се положи основата ( като с коланите) и след това ще е нужно само да поддържат със случайни проверки.
Даже не е нужно да са кой знае колко големи глобите-30-70 лв мисля са достатъчно неприятна сума, за да те мотивира да си изряден на улицата следващия път.
Виж целия пост
# 560

Не знам дали помните преди няколко години с коланите в колите. Много беше масово да се возиш без колан. Откакто въведоха големи глоби и отнемане на точки, стана доста по-малко популярно.

Но пък там глобяващите са винаги достатъчно мотивирани...
Доколкото знам и столично общинските глобяващи вземат % от глобите, ама за кое по напред...
Ако има воля и се заделят хора, които в продължение на една година да следят стриктно и масово, налагат и събират глоби ще се положи основата ( като с коланите) и след това ще е нужно само да поддържат със случайни проверки.
Даже не е нужно да са кой знае колко големи глобите-30-70 лв мисля са достатъчно неприятна сума, за да те мотивира да си изряден на улицата следващия път.

Ти пък, "за кое по-напред"! Де да беше...

Разбирам да виждам ежедневно как от общината водят целенасочена война с нередностите и не могат да насмогнат, та да им посъчувствам.

За момента виждам държава, която е оставена на съвестта на гражданите.
И вопиюща некомпетентност и немощ.

Виж целия пост
# 561
Казвам за кое по напред, защото ако правилно помня И кучешките глоби са към прословутия Столичен инспекторат.
Ще потърся информация, за да съм сигурна кой е отговорен за контрола върху кучетата.

пп. за проверките навън били точно те, наред с паркиралите по тревни площи, неправилно хвърлен боклук в кофите, почистването на снега и кой знае какво още.
Виж целия пост
# 562

 Laughing По- добре скучна, отколкото глупавичка. Дори вече взе да ми ставаш симпатична с опитите си да се докажеш.

Знаеш ли, наистина ми се стори за момент в началото, че си от хората, които могат да водят нормален разговор - дори да не са съгласни с останалите участници.

За съжаление, реагираш много типично за една групичка хора с определено интелектуално ниво, към която аз не бих се гордяла да принадлежа. А именно - след като всичките ти обяснения кой кого трябвало да разпознае и т.н. очевидно се оказаха глупост, ти реши, че ще се чувстваш по-добре в махленско наддумване.

Е, не че няма своя чар - но не ме привлича толкова, че да ти партнирам за дълго.

Бих казала, че се надявам все пак нещо от разговора да ти е влязло в главата, но пък от друга страна - не съм по поддържането на напразни надежди.

Така че - айде със здраве и не забравяй другия път, когато дете или старец бъдат осакатени от кучета, пак да дойдеш да ни обясниш, че животинките не са виновни, че някой ги е провокирал, че в София проблем с кучетата няма. По някаква причина, все ги забравяме тия работи в такива моменти.
Виж целия пост
# 563

 Laughing По- добре скучна, отколкото глупавичка. Дори вече взе да ми ставаш симпатична с опитите си да се докажеш.

Знаеш ли, наистина ми се стори за момент в началото, че си от хората, които могат да водят нормален разговор - дори да не са съгласни с останалите участници.

За съжаление, реагираш много типично за една групичка хора с определено интелектуално ниво, към която аз не бих се гордяла да принадлежа. А именно - след като всичките ти обяснения кой кого трябвало да разпознае и т.н. очевидно се оказаха глупост, ти реши, че ще се чувстваш по-добре в махленско наддумване.

Е, не че няма своя чар - но не ме привлича толкова, че да ти партнирам за дълго.

Бих казала, че се надявам все пак нещо от разговора да ти е влязло в главата, но пък от друга страна - не съм по поддържането на напразни надежди.

Така че - айде със здраве и не забравяй другия път, когато дете или старец бъдат осакатени от кучета, пак да дойдеш да ни обясниш, че животинките не са виновни, че някой ги е провокирал, че в София проблем с кучетата няма. По някаква причина, все ги забравяме тия работи в такива моменти.

Няма как пак да ти го обясня, след като никога не съм твърдяла подобни неща и на няколко пъти писах за огромния проблем на столицата. hahaha Ето това имах предвид под глупавичка. Но то не може само писане, трябва си и четене.
Виж целия пост
# 564
 Е, Вселена, доколкото и аз си спомням пространно ни обясни, че на твоето местоживеене проблем с бездомните няма, явно защото живеещите там сте изрядни и свестни кучелюбители, които храните бездомните и те са добри, в странен асинхрон с всички останали места в столицата.
  За другата ти теза, че трябва по физиономии, цветове и петна да се разпознават и заловят само кучетата, ухапали професора, хич няма и да коментирам.
 
  Някои също четем, нищо че не сме така търпеливи като JP да отбелязваме всяка щуротия, впрочем много типична за определен вид защитници на природата и екологията. В края на краищата теоретичните ви постановки са само няколко, затова пък достатъчно кресливо повторени безброй пъти.
  - При нас бездомни агресивни няма. Нашите са добри.
  - Трябва да храните кученцата и няма да ви хапят.
  - Кастрираните кучета са много добри и неагресивни.
  - Хората са лоши, а кучетата добри по природа. Кои хора - може би дете, нарязано шест пъти заради кучешка тения и осакатено за цял живот е зло и затова си заслужава да живее в ръзвъдник на зарази.
  - Трябва да се изучава кучешката психология, за да живеем заедно с бездомните в синхрон.

   Нататък наистина ме мързи,... но имам чувството че  става дума за  хора, тотално скарани както с реалността, така и с всякакви рационални човешки приоритети.
 
Виж целия пост
# 565
Не знам, аз като че ли съм по-съгласна с отговора на Мръндарина. Значи щом си приучил животното ти да не цапа в къщи, може да устиска още малко до въпроснто място. Разбира се ако не си го хептен забравил да изведеш. И това съчетано с пликчета, които всеки бъде ЗАДЪЛЖЕН да си носи. И да се проверяа дали ги има. Бих казала и като  някои градове да има стойки с пликчета, обаче бабите ще ги овършеят за минути. Миналта г. си направихме подобрения на площадката и си закачихме етажерка за кафетата, да не ги бута непрекъснато децата, е някой ни открадна дъската.   Shocked
А за бездомните, какво да ви кажа, на баш детската площадка една кучелюбка им направила колибки. Минлата пролет децата обикаляха около кървави кокали, после си носехме бълхи в къщи. А вчера едно от уж гледаните бездомни се беше разписало където тичат децата. Е, ми една майка го изхвърли, обаче защо тя да е тази, която го прави, не гнусната кучелюбка, дето обаче не може да си ги вземе в къщи? Ми ако майката е гнуслива, тя си е преценила, че няма да гледа куче, кучелюбката щом е толкоз негнуслива и обичлива, да си носи ПЪЛНА отговорност за кучетата.
Ами аз вече ги гоня кучетата с камъни, съжалявам, звучи гадно, но по-гадно ми е да си представя болетите дето може да лепне на моето дете.  Sick
Пък за разпознаването, аз и по цвят не ги разпознавам, само по гадните мутри, вече изпитвам потрес като видя бездомно.
Виж целия пост
# 566

Е айде сега, не можеш да направиш разлика между старо 40 кг животно, което едва се движи от преяждане и друго, което се зъби и има поне няколко свидетеля, че напада? Stop И като уловят първото и обявят, че "главорезът от Малинова долина" е ликвидиран, какво правим? Нищо не правим! След няколко месеца се започва: "Абе кво стана, нали уж нямаше глутница, сега пак има."  

Аз също съм имала кучета от съвсем малка, т.е. от повече от 25 год. Мъжът ми също. Чела съм, образовала съм се, интересувам се от проблема с бездомните поне от 10 год. Вече рядко пиша в такива теми, защото това, което съм писала тук преди няколко години продължава да се дъвче и предлага като решение, но нищо не става. Преди няколко години пишех за регистрации на кучетата, тук се смееха и разбрах, че няма смисъл да пиша, нещата явно ще се случат по трудния начин. Но, твърдя, че агресивно куче може да се разпознае от неагресивно, особено от професионалисти, каквито работещите от общината по проблема трябва да бъдат! И тогава нямаше да има "ама ние не можем да ги заловим от една седмица". Моля??? Което ме подсеща за още една част от пъзела: работещите в Екото са буквално хванати от кол и въже, що се отнася до проф. им умения, изобщо не им пука дали има ефект ор работата им, дали я вършат добре и в съответствие с нормативната уредба. Единственото, което ги вълнува, е да са на работа и да получават заплата. Е как от Анимал рескю залавят животни за няколко часа, как успяват да ги социализират и намерят домове на стотици /вече!/ за по- малко от две години, а Екото, работещо от десетилетие не може? Не знам, доколко имате информация, но в Кремиковци, след изпразването е имало около 100- на кучета! Диви, изоставени, без храна. От Анимал-а са се захванали с проблема, хранене, наглеждане, обезопасяване, кастриране, вкл. вече осиновени. Да има нещастни случаи? Не! Защото, като искаш, намираш начин, като не искаш, намираш причина.  А по въпроса за лудите защитници: има начини тези хора да се обезвредят, и то законови, и то така, че даже да ти сътрудничат. Ама иска желание, а не само от 5 до 7 и да си вземем заплатката. Освен това тези защитници са твърде удобни за оправдания.  Laughing

Ех, гледай сега как ще ме карате да се самоцитирам от вчера. Много ясно говоря за проблем и защо го има този проблем и че има положителни примери за решаването му.

И да, в района на моята улица няма проблем, не виждам къде от това съм направила извод, че изобщо няма проблем,  Iris04? А и всичките неща които си изписала по мой адрес?
Виж целия пост
# 567
Някой може ли да ми обясни защо за да се открие един кучкарник за 500 кучета ще са нужни шест милиона лв.?   Не са ли мнооожко?  
Виж целия пост
# 568
...имам чувството че  става дума за  хора, тотално скарани както с реалността, така и с всякакви рационални човешки приоритети.
 

Това е безспорно, поне за всеки трезвомислещ човек.Само не разбирам, защо всички останали, сме заставени да се съобразяваме с шепа фанатични "любители" на уличните кучета?
"Не било това куче, това било ангелче." "Заловили са невинни животинки, спасете ги."
"Водачът на глутницата бил едно смело и храбро животно."
Господи, верно много луди имало на свобода...

п.п. не мога да се въздържа и отново ще пусна едно култово мнение, което отрзаява "мисленето" на повечето фанатици, криещи се зад името природозащитници...

"Мисля си за заловените вече кучета очакващи смъртта си,за заловения им водач.Той със сигурност е умно,смело и силно животно.Сигурна съм че него няма да приспат, а ще го убият по жесток начин.Бъдете смели наши четирикраки обречени братя,простете ни на нас човеците за глупостта ни,за жестокостта ни.Измъчени,мръзнали,гладували и срещнали много умраза докато живяхте сред хората,които не усетиха и разбраха,че кучетата са пратени ангели-духовни учители на човешките същества,за да ги направят любящи,преданни и благодарни."

Виж целия пост
# 569
Някой може ли да ми обясни защо за да се открие един кучкарник за 500 кучета ще са нужни шест милиона лв.?   Не са ли мнооожко?  


Зависи как си го представяш този кучкарник.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия