Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръките за хранене по време на бременност и как да се гарантира, че бебето получава необходимите хранителни вещества?
Как мога ефективно да управлявам теглото си по време на бременност?
Какви са препоръките за хранене при непоносимост към определени храни по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръките за хранене по време на бременност и как да се гарантира, че бебето получава необходимите хранителни вещества?
По време на бременност е важно да се храните здравословно, като консумирате плодове, зеленчуци, месо и риба. Важно е да избягвате неподходящи храни и да консумирате достатъчно протеини, които са полезни за развитието на бебето. Препоръките за хранене по време на бременност включват консумация на храни, богати на джинджифил, редовни малки порции храна (поне 5-6 пъти дневно) и избягване на храни, които предизвикват непоносимост. Майките също споделят своя опит с храни, които им помагат да се справят с непоносимостта към лактоза. По време на бременност е важно да се консумират разнообразни храни, включително плодове, зеленчуци, млечни продукти, яйца и месо. Важно е да избягвате консумацията на неподходящи храни и напитки. Пренаталните витамини също са от съществено значение за осигуряване на необходимите хранителни вещества за бебето. Въпреки това, бебето си набавя необходимото дори ако майката не се храни добре. За допълнителна уверенос винаги е добра идея да се консултирате с лекар или диетолог, за да сте сигурни, че диетата ви е подходяща както за вас, така и за вашето бебе. По време на бременност се препоръчва консумацията на допълнителни 300 калории на ден, но не като за двама. Важно е храната да има висока хранителна стойност, включваща плодове, зеленчуци, протеини и други здравословни храни. Препоръчително е да се яде редовно по три хранения на ден и да се избягва преяждането между храненията, за да се предотврати прекомерното наддаване на тегло. Препоръките за хранене по време на бременност включват консумация на разнообразни и балансирани храни, включително плодове, зеленчуци, млечни продукти, месо и риба. Важно е да се избягват сурови или рохки яйца и храни, които могат да представляват риск за бременността. Освен това умереността в консумацията на храни е ключова; важно е да се избягва надвишаването на определени количества. Препоръчително е да се консултирате с лекар за персонализирани препоръки за хранене по време на бременност. При избора на храна и подправки по време на бременност е важно да се вземат предвид индивидуалните предпочитания и здравословни препоръки. Някои подправки, като джоджен, може да се препоръчва да се избягват, докато други, като чубрица, могат да бъдат използвани с повишено внимание. Форумът споделя различни преживявания и предпочитания относно храненето по време на бременност. Изразени са предпочитания към определени храни, като киви и дини, но също така се споделяте притеснения относно консумацията на ягоди, която предизвиква гадене. Препоръчва се консултация с лекар за подходящo хранене по време на бременност.
-
Как мога ефективно да управлявам теглото си по време на бременност?
-
Какви са препоръките за хранене при непоносимост към определени храни по време на бременност?
-
Какви са ефективните стратегии за справяне с гаденето и непоносимостта към храни по време на бременност?
-
Какви са препоръките за витамини и хранителни добавки по време на бременност?
Аз откакто забременях нищо не ми се яде а съмо ми се гади.Преди всичко си хапвах но такава ми е натурата че непълнея.а сега дето трябва да хапвам за двама ям на сила и то по малко.Надявам се да ми дойде пак същия апетит и то скоро.Стискайте ми палци
Дотук добре, обаче! Снощи почти не можах да спя, усещах някаква болка в корема си, която си обяснявах с перисталтиката си. Сутринта се събудих с адски позиви за уриниране. Пикнах съвсем малко. В момента, в който излязох от тоалетната и вече усещах, че ще се напикая. При положение, че съм с хроничен цистит, ни най- малко не се и стреснах. Пих си хапа Неоренал СР и заредих двулитровките с вода. Докато бях на работа по едно време ме сряза нещо в областта на кръста вляво. Проблема с попикаването не изчезна, но кажи - речи след всеки път болката се засили. Свърших работа и реших да се прибирам пеша както обикновено. Полека лека, обаче с всяка следваща крачка ме заболяваше все по - силно и по силно... Повече от километър не съм изминала. Взех си едно такси и към вкъщи. Бях решила, че най- вероятно правя бъбречна криза. Прибрах се и взех решение да ида в спешния след като при поредното пишкане видях голямо кърваво петно да излиза. (не разбрах откъде) В спешния ме прегледаха първо "на сляпо" с натиск и потупване тук - таме, но все пак решиха да ме гледат и на ехограф. Направиха ми обстоен преглед на всички органи в тази област, но проблеми с бъбреците не откриха. Тъй като утре е неделя, ме отпратиха с рецепта за Неоренал СР и Но- шпа. Трябва да си следя урината в буркан, и ако утре имам изцапана превръзка пак да тичам в спешното. Първият ми допир с буркана беше потресаващ. Ще запазя за себе си какви поразии излязоха от мен. Поне сега се успокоявам, че на бебчето му няма нищо, но аз за тези два месеца и нещо, за втори път съм с абонамент за спешния център.
Понякога има леки мокри петънца, случва се всеки ден. На някоя от вас познато ли е това чувство? Дали е нормално нещо да изтича от там....????? 


много здраве , спокойна бременност и здраво бебе