Турска кухня *5*

  • 526 662
  • 1 748
# 1 695
 bouquet
Виж целия пост
# 1 696
http://lifeturkey.club/riba-v-turcii/
Рыба В Турции. Какую Съесть?
Виж целия пост
# 1 697
Здравейте, има една туршия от червено зеле, която е наситено червена, предполагам има и червено цвекло за цвят, знаете ли как се прави, има страхотен кисело сладникав вкус, страхотна е???
Виж целия пост
# 1 698
Здравейте, има една туршия от червено зеле, която е наситено червена, предполагам има и червено цвекло за цвят, знаете ли как се прави, има страхотен кисело сладникав вкус, страхотна е???

ми то самото червено зеле не пуска ли достатъчно червен цвят?
Виж целия пост
# 1 699
Здравейте на всички, за първи път пиша в тази група! Търся един турски чай.
Докато бяхме в Истанбул на няколко места в малки магазинчета ни черпиха със чай!Чаят беше червен сладко кисел без да се слага захар в него. В чашката плуваха някакви малки частички които се разтапяха с времето! Някои попадал ли е на такъв вид чай? Така и не разбрах какво пиехме а сега се сетих за него и ми се прииска да го намеря!
Виж целия пост
# 1 700
Здравейте, има една туршия от червено зеле, която е наситено червена, предполагам има и червено цвекло за цвят, знаете ли как се прави, има страхотен кисело сладникав вкус, страхотна е???
тази турска ли е или немска ? за немската се прави с 4ервено зеле и ябълки , ябълков оцет и натурален бистър ябълков сок (100%)
Виж целия пост
# 1 701
Знае ли някой за сладкиш някакъв под името şıylık от района на Шанлъурфа
Виж целия пост
# 1 702
Знае ли някой за сладкиш някакъв под името şıylık от района на Шанлъурфа

Предполагам, че за този става въпрос:

Виж целия пост
# 1 703
Подариха ни локум, но ние не обичаме да го ядем. Някакви идеи за какво мога да го оползотворя Blush
Виж целия пост
# 1 704
Подариха ни локум, но ние не обичаме да го ядем. Някакви идеи за какво мога да го оползотворя Blush
Свеки прави много вкусни локумки и също пурички с локум.

Виж целия пост
# 1 705
Подариха ни локум, но ние не обичаме да го ядем. Някакви идеи за какво мога да го оползотворя Blush
Освен гореизброените - баница с локум, сладкиш с локум, козунак с локум, сладък салам, а вчера гледах рецепта и за руло с локум.
Виж целия пост
# 1 706
Много благодаря за идеите. Може да пробвам да го сложа в мъфини. Дали ще се разтопи, как мислите Thinking
Виж целия пост
# 1 707
Зависи от локума. Някои се размекват приятно - хем се усеща, хем личи, че е минал топлинна обработка. Други остават непокътнати. Трябва да се пробва.
Виж целия пост
# 1 708
Добро утро на всички! За любителите на турското кафе Мехмет ефенди искам да споделя, че се продава в магазин Лекси в Пловдив на Пещерско шосе. Има го и на пакетчета и в кутии и в момента му се наслаждавам. Преди 3 години за първи път си го купих от Истанбул и от тогава друго кафе не мога да пия.
Виж целия пост
# 1 709
Много обичам кафе на джезве,особено направено на пясък.Досега все гръцко съм взимала.
Видях, че и в София го има и ще го потърся.
С кофеин ли е? Каква му е цената?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия