Как се справяте с често боледуващите деца на ясла/градина

  • 61 997
  • 763
# 210
Здравейте  Hugпризнавам си ,че не съм чела темата  Embarassedот снощи Моника 3,5г.е  температура а дадох Панадол не я свали и на 39градуса в 4часа и дадох Нурофен...свали температурата до днес на обяд но отново вдигна Rolling Eyesсутринта личната лекарка каза ,че имаме задна хрема и червено гърло,но едва ли температурата е от това  Rolling Eyesказа,че може да е варицела ...изписа и  Аугментин,но каза да изчакам....реших да и взема нещо имунно стимулиращо и взех Изопринозин и Екзберитокс Н на капки може ли да ги давам паралелно и двете и .....след колко време се показват пъпките при Варицела .....Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 211
И защо Аугментин при съмнения за варицела Twisted Evil?
Тези докторя полудяха май...
След вдигането на температура, започва да се появяват и пъпките. Щом още няма пъпки, значи, че детето е с вирус. АБ не морят вирусите, така че АБ не давай.

Изопринозин не е захарно бонбонче. В нормалните страни се предписва след щателни изследвания, а не просто така.
Виж целия пост
# 212
Съгласна с казаното от Чери , до три дни е нормално детето да вдига Т , защото организма се бори с болестта , след 3 ден вече може би било вероятно да е развило нещо бактериално и да се даде АБ.а боледува ли често , че си взела имуностимулатор?можеше да дадеш клеева тинктура и там разните хомеопатии , защо си се спряла точно на този.
Виж целия пост
# 213
И защо Аугментин при съмнения за варицела Twisted Evil?
АБ не морят вирусите, така че АБ не давай.
Даже бих допълнила, че АБ не само не помага, а е вреден при шарка.
Виж целия пост
# 214
...реших да и взема нещо имунно стимулиращо и взех Изопринозин и Екзберитокс Н на капки може ли да ги давам паралелно и двете и .....след колко време се показват пъпките при Варицела .....Благодаря предварително   bouquet

Ние сме с варицела, първоначално давах само капките, които си ги давах от две седмици преди това заради кашлица и течащ нос, но ЛП настоя да давам Изопринозин. Капките си ги давам без тя да знае. Бях решила че са билкови и няма проблем.  Peace
Виж целия пост
# 215
Здравейте  Hugпризнавам си ,че не съм чела темата  Embarassedот снощи Моника 3,5г.е  температура а дадох Панадол не я свали и на 39градуса в 4часа и дадох Нурофен...свали температурата до днес на обяд но отново вдигна Rolling Eyesсутринта личната лекарка каза ,че имаме задна хрема и червено гърло,но едва ли температурата е от това  Rolling Eyesказа,че може да е варицела ...изписа и  Аугментин,но каза да изчакам....реших да и взема нещо имунно стимулиращо и взех Изопринозин и Екзберитокс Н на капки може ли да ги давам паралелно и двете и .....след колко време се показват пъпките при Варицела .....Благодаря предварително   bouquet
правилно пишат майките, и аз да се включа;
малката беше с т до 38.6 от 16ти май вечерта. В групата имаха скарлатина, така че по съвет на педи изчакахме ден-два евентуално за симптоми(не й се вярваше много, но има и атипични без обрив...), на прегледа червено гърло. Кръвните СУЕ и левкоцити завишени, единия АБ не помогна от 19ти започнахме вечерта. Спадна за ден и половина т и това е, след това стана много висока, 39.9... Започнахме втори АБ и спадна т след третия прием, започна и подобрение.
Така че - първо колко е казала да изчакате педиатърката?
второ - кога пак сте на преглед, за да назначи лечение, евентуално тогава АБ?
както са писали вирусната може да прерастне в бактериална и тогава да трябват АБ.
Малката за пръв път изкара курс АБ, така че не бих ги дала току-така, дори не ми се започваха, но предвид състояние, изследванията, няма как.
Да допълня, че дори на ехограф я гледаха коремче, бъбреци, мехур, да видим откъде идва много високата т, освен от зачервеното гърло и бяктериална инфекция.
Ако имате време за гърлен секрет, също е нещо, ние нямахме, за съжаление.
За т давайте чай от малинови листа, компот от малини, обтривайте с кърпички с оцет...
бързо оздравяване! и най-вече адекватна диагноза!

в началото на миналия месец имаше за два дни т, червено гърло, но пресякохме инфекцията явно с витамини и калциев глюконат, но сега явно беше станала бактериална...
Виж целия пост
# 216
Ама това с АБ хич не го понасям и разбирам.Дъщеря ми е с Т и то до 39.4 от понеделник.Лекарката каза вирусно и давам само температуропонижаващи и се опитвам да приема повече плодове,компот от праскови,сокове,витамин С.Много ми е странно,че освен леко зачервено гърло други симптоми няма. Rolling EyesВече 3-то денонощие има пак над 38,явно организма трудно се преборва с вируса,ама да предписва аб даже и не е помислила и напълно я подкрепям.
Нашата педиатърка ни е придписвала АБ само при тежък отит и с Т повече от 4-5 дни над 38гр.
Дайте идея какво още мога да давам на детето за да я подсиля,че от Т е доста отпаднала.
Виж целия пост
# 217
Ама това с АБ хич не го понасям и разбирам.Дъщеря ми е с Т и то до 39.4 от понеделник.Лекарката каза вирусно и давам само температуропонижаващи и се опитвам да приема повече плодове,компот от праскови,сокове,витамин С.Много ми е странно,че освен леко зачервено гърло други симптоми няма. Rolling EyesВече 3-то денонощие има пак над 38,явно организма трудно се преборва с вируса,ама да предписва аб даже и не е помислила и напълно я подкрепям.
Нашата педиатърка ни е придписвала АБ само при тежък отит и с Т повече от 4-5 дни над 38гр.
Дайте идея какво още мога да давам на детето за да я подсиля,че от Т е доста отпаднала.
дано да преборите вируса, ние миналият път успяхме да се справим като й давахме много фрешове през деня, давах й саностол сироп, калциев глюконат. А и тя дотогава не беше вдигала никога висока т, не беше боледувала, въпреки че ходи на ясла.
Давах и мед на лъжичка, много помогна за гърлото и правих изварен компрес три пъти. Минахме без АБ, за разлика от този...

Явно огнището на инфекцията при вас е гърлото, от него също се вдига висока температура.
На нас ни се отразиха добре разходките навън, макар и с т, но тогава имаше много слънце, дори на Витоша ходихме.

Щом е отпаднала, много кофти... Правихте ли изследвания? Дано се оправя детенцето по-скоро Hug
Виж целия пост
# 218
Inkа, моя вдигне ли Т, винаги има нещо на гърлото - ангина, афти, червено гърло Sad Явно то е слабото му място.
При ангината пи АБ. За афтите - пръсках с офофар.
Червено гърло - температуропонижаващи и следене на Т. Беше 3 пъти с червено гърло - 2 пъти беше 3 дена с Т и след това спадна Т и е пил само панадол/нурофен. Но единия път нямаше спад и беше адски отпаднал, като парцал и понеже 4-ти ден Т клонеше към 39 - тогава вече педи даде АБ.

Моят в тези случаи не иска да яде. Но определено няма проблеми с течностите. Пие вода. Давам и както jos е писала - фреш. Приема също сок от компот и чай с мед.

За подсилване по приницп моите като са болни давам клеева тиинктура с малко вода/сок.
Виж целия пост
# 219
Инка, пръскаш ли гърлото с нещо?
Даваш ли и противоалергично?
Ефизол, Тантум верде спрей за деца, лъжичка мед (най-добре захаросан и чист) да ближе от лъжичка. Да я подсилиш може с Мултисаностол, отделно даваш витамин С и сокове+пресни плодове.
Ако й се хапва - класическата пилешка супа или само бульончето от нея. Ако този вариант й допада, гледай бульонът да е силен, т.е. пилето да е по-тлъсто.
Отделно и важно - включи пробиотик+кисело мляко, може и на айрян и много, много течности - вода най-вече.
Вирус е, дано бързо да го пребори и без усложнения Hug!
Виж целия пост
# 220
Преборва го,но е доста отпаднала.Благодаря на всички да съветите! Hug
Тази нощ имаше пак 38.7 и досега не е вдигнала през деня.Лека полека ще се оправи,но диването не иска нищо като мед с лимон,вече и компот от праскови или фрешове.Аз мене така си се лекувам с фрешове от грейпфрут и лимон.Пие много вода,малко кисело мляко със захар разбито,супа и правих тези дни ама по 2-3 лъжички и толкова.Днес на обяд изяде кълка с ориз,та определено е на оправяне.Досега почти нищо не искаше да яде.
Не стига, ами понеже нямаше кой да я гледа я влачих и с мен на зъболекар. Cry
За гърлото лекарката/не нашата,че беше отпуска/ и предписа Ефизол и дъщеря ми го харесва,че е сладък и голяма радост.Според мен няма ефект.При нея действа Хомеовокс и Тонзилотрен,иначе и Тантум верде спрей имаме,но гърлото според мен си отмина.
Виж целия пост
# 221
Inka, радвам се, че върви към подобрение, може би най-добрият показател е, че гърлото не е червено и детето има апетит Simple Smile
да си призная, единия ден съм давала освен фрешове, и супичката със спринцовка... поне бульона, де  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 222
да си призная, единия ден съм давала освен фрешове, и супичката със спринцовка... поне бульона, де  Rolling Eyes
Моите като са вкиснати, въртят главите, сакън да не би да давам лекарство.
И аз показвам как се яде с ръце или как се топят пръсти в супата  Crossing Arms
И обикновено, ако не са много кисели, проявявт интерес защо се мажа и те се включват и мога да пробутам така по няколко лъжички.
Виж целия пост
# 223
Щом е прояла - минава Grinning.
Страшно обичам вирусите да минават бързичко, без усложнения.

Виж целия пост
# 224
Тази нощ само 37.3,което вече е нищо и отминава.
Аз затова се ядосвам като се бърза с АБ и не знам защо така все  си връзват гащите някои лекари.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия