Пролетните птички пеят, ОКТОМВРИйските усмивки греят!

  • 43 596
  • 737
# 570
 Hug Бърди, Мила, знам, че ще отмине този етап. Ама е много изнервящо.

Беболе, ами права си, всъщност като се замисля.  Blush Заникъде не бързаме. Ама искам да е чисто и лесно.  Crazy Пък то... Днес се напишка за пореден път, свалих гащите и докато сваря да взема нови, влезе в гардероба и се изака вътре. Добре, че в този момент нямаше нищо на рафта.

И аз да си го похваля.  Heart Eyes Много повтаря думички, започна да ги навързва по две -три.  Hug

Виж целия пост
# 571
леле страхотни сте,браво
нито се обличаме,нито се събличаме,нито повтаряме,ни то навързваме думи
за пишкането когато иска в гърнето,когато не-в гащите
днес от сутринта в 8 часа,до сега имаме само един чифт напикани и два пъти в гърнето
голяма жега еее,у дома е 29 градуса ,затворила съм на всякъде и чакам да се разхлади та да отворя пак,иначе става ад.
Виж целия пост
# 572
Бърди, и аз съм вече по-спокойна, ама с нощното спане е някакъв ад от всякъде...  Tired Докато свикне, ще е така: от 20 часа някъде започва да се кисели, че му се спи. Ако не го оправям аз, започва да се дере. Ако го оправям аз, само реве.  ooooh! Всички процедури в банята ги приема зле (това откакто е на ясла). Вече готов за сън, започва една игра, беснеене, реване (реването в по-голямата част от времето). Току се успокои и след малко пак. Не иска нищо - ни на люлеещия се стол, ни в леглото, ни на спалнята, ни на ръце. Просто не знае какво иска. И така в близките 2-3 часа (просто не иска да заспива, въпреки, че му се спи). Намерихме за сега един лек: пускам му една песен на мобилния и си го държи и слуша. След 30-тия път слушане се поуспокоява и кротва, малко след това иска да му го загася и се унася. Но направо е ужас. Серизоно се замислям да му взема пак Дормикинд, че тия емоции ща довършат и двамата.  Tired ooooh! Дано Майчето по-леко приема нещата!

Аз няма се Фаля, пък...  Crossing Arms  smile3534

За слънчевите очила - Николайчо също не приема нищо по главата си, освен шапка. Ни слушалки, ни очила. Интересни са му, но само в ръцете. Simple Smile

Отивам да свърша нещо. Хайде, лек следобед и си намерете по-добела сянка!  Naughty

П.П. Момичета, някой чувал ли е нещо за това: http://eo-dent.com/childrens_dentistry.php?lang=bg? До края на юни имат безплатни профилактични прегледи за деца.  Thinking
Виж целия пост
# 573
Йоси най-добре се справя със събличането, просто за секунди и е дибидюс гол, ако не е с памперс, него още не го е усвоил как се сваля. Почти през цялото време като сме у дома си тичка гол, а аз само ходя и го гоня да му сложа поне слипчета. Действо много невъзпитателно спрямо сестра си, на която все й обясняваме как не е културно да ходи гола, защото ако я оставя и тя ще се разхожда както майка я е родила денонощно.
С гърнето, говоренето, отбиването сме на никъде.
Очила имат и двамата, някакви еФтини от пазара, за по 3лв., но това са им и на двамата втори чифт, те по-скоро ги използват да се фръцкат пред огледалото и като се скарат кой кой чифт да вземе и всеки си прибира по една дръжка и се почват едни ревове и драми, така че хич не ми се дава някаква по-сериозна сума за нещо, което няма да бъде употребено по предназначение.  ooooh! Баба ми Пена Църната щото цял живот със слънчеви очила е копала на нивата  hahaha


Ани, защо не пробваш да промените вечерния режим, да го къпете по-рано, към 7, после вечеря и след това приспиване  Thinking Иначе дано нямате големи драми в яслата, че е кошмар!  ooooh!

Виж целия пост
# 574
Ани, Мая имаше проблеми със спането вечер като се върнах на работа. Мисля, че просто си търсеше времето с мен, стана мрънкава на заспиване и започна да се буди безбожно рано (4-5 часа) и да ме търси. Сигурно и Никчо е така  Hug
Мисля, че за около 2 седмици и малко се разминаха нещата, дано и вас не ви държи много  Peace
Виж целия пост
# 575
Бърд, аз не се Фаля, ама така ми прозвуча, като започнахме с обясненията кой какво прави.

Илка, Радо за секунди го сваля памперса и с замах го тегли най-демонстративно из краката си и го Фърля на земята. Симона също като Ида обича да ходи гола и най-вече да се чекне с широките си гащи и взичко да се подава изпод тях.  Embarassed  Mr. Green

Облаче, наистина мислих, че има причина да бързаш. Може да не е готов, ако сам не дава зор да му махаш памперса, остави го още някой месец. Лятото не е свършило още, тепърва почва. У нас ако Радо не си махаше постоянно памперса, нямаше хич и да го запозная с гърнето. явно му пречи и иска да го маха, ама още не вдява много идеята.  Hug

Ани, и аз мисля, че новото, емоциите, игрите с децата и всичко накуп сигурно го изморяват Никича и по-рано е готов за сън.  Thinking
Виж целия пост
# 576
Бърд, аз не се Фаля, ама така ми прозвуча, като започнахме с обясненията кой какво прави.

Абе яяяяяя, ще се фалим та, много ясно Grinning Тука ако не се поФалим, къде? На мойте колеги-младоци-ергенчета ли да се Фаля  Laughing


Ани, за ЕО Дент не съм чувала, обаче Мая миналата седмица си мина първия зъболекарски преглед  Mr. Green Водих брат й и реших да я запиша и нея да я погледнат. Тренирахме 2 дена как ще си отвори устата да си покаже зъбките на лелката, беше станала пушка - и там естествено ревна и не си отвори устата  hahaha
Жената я погледна все пак де, каза, че са екстра зъбоците, няма следи от вредни навици и хранене и да мием с паста без флуор.
Виж целия пост
# 577
Здравейте мамчета как сте?
Отдавна не съм писала, но не съм ви забравила . Просто с това диваненце нямам време за нищо. докато спи гледам да свърша нещо в къщи. А през останалото време съм след него. Ама вие знаете как е.
Имам едно въпросче!
Габи е приет на ясла и днес го записах. Знам че трябва да се подаде в НОИ уведомление , за прекратяване на майчинството и така пак ти изплащат майчинство, но 50 %. Обаче разбрах, че трябва веднага да се върнеш на работа, а това няма как да стане докато детето ми не свикне на яслата , предполагам знаете че има период на адаптация. Кажете ми какво мога да направя?
Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 578
Момичета, трябват ми 1-2 люти чушлета, сушени. Много ми е спешно... От къде мога да си купя? На някой пазар ли да търся или да ходя на някоя баба да се моля? Има ли някъде по големите магазини и къде сте виждали? Hug
Виж целия пост
# 579
Здрастии,  Flutter
Имам едно въпросче!
Габи е приет на ясла и днес го записах. Знам че трябва да се подаде в НОИ уведомление , за прекратяване на майчинството и така пак ти изплащат майчинство, но 50 %. Обаче разбрах, че трябва веднага да се върнеш на работа, а това няма как да стане докато детето ми не свикне на яслата , предполагам знаете че има период на адаптация. Кажете ми какво мога да направя?
Благодаря ви предварително  Hug
Аз си взех платената годишна отпуска за предходните години и така си докарах 5 месеца релакс и адаптация.  Peace Mr. Green За моя радост много бързо свикна  Hug
Ani, браво за яслата! Hug Иначе относно режима...,определено ще има промяна. Много емоции натрупват и бързо се изморяват. В началото Нестор си лягаше точно в 8 и ставаше в 6.30. Правеше го сам без уговорки и приспиване. Взимаше си играчката казваше ни чао и се зареждаше пред леглото,чакайки някой да  го сложи.  hahaha От там нататък нещата се развиваха за има няма 5-10 мин.  Crazy Сега сме изместили лягането за по-късен етап,но другите ''ритуали''са се запазили. Само търпение! Hug

Виж целия пост
# 580
Облаче, ох много се смях за ваша сметка Blush (почувствало се уютно детето в гардероба). Ще се научи, няма страшно.. само малко търпение и занимавка трябват.
Ани, дано не прозвучи много пропагандно, но си попаднала на клиника! Неведнъж съм опирала до техните услуги, докато бях в София. Бях харесала клиниката им в Перник, а от тази в Дианабад направо съм очарована - изобщо не прилича на клиника. Имат разкошен детски кабинет с разни играчки и аквариум с рибки. По-важното е, че собствениците държат много на качеството и непрекъснато инвестират в обучението на зъболекарите, в нови технологии, консумативите им са от най-високо ниво. Услугите им ползват куп знаменитости. Wink
Мила, дано си харесаш нещо от Бургас тогава! За адаптацията според мен е по-добре както при вас! Ами много ясно, че детето трябва да свикне поне малко с обстановката, възпитателите, децата.. Тук ти го издърпват от ръцете и после хайде да го разсеем да му мине. Crossing Arms Ето от опит - отидем ли при другите баба и дядо, първия ден ги гледа на криво, на втория се закача с тях и остава насаме, а на третия вече го водят на разходка сами.
илка, каква е тази мода не знам, и на сестра ми малката обожава да е гола, постоянно се съблича. Той и моя изглежда щастлив като е гол де...
Сега като се замисля, моя си е свалял ризката, ако е разкопчана. И толкоз. hahaha
Оле, ама и аз искам работа като твоята  Crossing Arms  Laughing
Виж целия пост
# 581
Тая мода е заразна  hahaha моите и двамата през деня са само по гащи. Мая си ги сваля постоянно, Момо я гони да й ги слага. Вчера излезе чисто гола на улицита, да казва чао на баба си, добре че имаше обувки. Но не са само те, комшийските деца и те голи, не само по дворовете, но и из къщите им ги гонят с чехли и гащи  hahaha natura, какво да се прави  Peace
Виж целия пост
# 582
Ау пък Вие какво се оплаквате от това, че децата ходели голи, скъпи са дрехите. Явно децата спестяват за играчки Simple Smile))
Виж целия пост
# 583
Ние пък въобще не знаем какво е това махане на памперс,пикане някъде другаде?абсурд Naughty
В неделя като бяхме на плаж и в басейнчето се изпика няколко пъти,беше му толкова интересно,дори си хващаше леко пилето.Тези дни ще съм малко в отпуска и може да опитаме.Аз искам да го махне най-вече заради жегата,че с тоя памперс сигурно завира детето.Също съм измислила на морето да го държа по гащички цял ден и да му повтарям,че трябва да каже пиш и аки.
Айде и аз да се фаля Mr. Green Mr. Green Mr. Green,повтаряме всички думички вече и свързваме доста изречения.Научи думичката "купи" и познай,тръгнем ли по магазините "купи ми топка","купи диня","купи бальон" Crazy
Напоследък започна много да удря,шамари на мен и баща му,прави го абсолютно осъзнато и когато му се карам,започва да реве и да се тръшка на земята.СНощи пак така,гушка ме и изведнъж шамар,правя му забележка,след малко пак.Сложих го в леглото и му казах,че е наказан и ще стои там ,обяснявам му,че мами и тати не се бият и др.,но той-не,пак удря.
Оставих го в леглото и си легнах,без да му обръщам внимание,мрънкаше малко и заспа,та такива работи при нас.
Ани,за спането и Ники имаше такива периоди,наистина е много изнервящо.А за къпането защо не му вадиш коритото на терасата,уж,че е на плаж да цопка и така ще го изкъпеш Peace
Ники през деня е само по памперс и потник,все още не се съблича сам хихихх Mr. Green
Хайде оставям Ви,да поработя малко Crazy

Виж целия пост
# 584
Мишана мерси за отговора  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия