Най-после!

  • 61 630
  • 1 946
# 1 455

Не всичко е бяло и черно, разбира се и нямаше да съм толкова надъхана да споря, ако поне малко се спазваше предишният закон, който позволяваше пушенето в обособени помещения и поне ако имаше малко равноправие при разпределението на местата.

Защо мислиш, че ще се спазва този? Ти и другите непушачи колко пъти направихте забележка и подадохте сигнали?
Виж целия пост
# 1 456
Ей ама се хващате за думичката май  Laughing Писах,че съм склонна да се съглася.А няколко поста по нагоре писах,че вредата от цигарите е доста преувеличена според мен
Е, как, бе, аз само това чаках да напишеш, ама ти не, та не!  Laughing
Просто за мен не всичко е или бяло или черно,има и други цветове все пак  Wink
Не всичко е бяло и черно, разбира се и нямаше да съм толкова надъхана да споря, ако поне малко се спазваше предишният закон, който позволяваше пушенето в обособени помещения и поне ако имаше малко равноправие при разпределението на местата.
Толерирам личния избор, но не и неспазването на закона. Искам, когато съм избрала да съм в зала за непушачи, била тя и най-мрачната и затънтена в заведението, да се храня без цигарен дим. Ако избера да се кадя доброволно, няма да мрънкам. Сега разбираш ли ме?
Относно вредата от цигарите, за мен е голяма, защото виждам след толкова години, в които не ми е пречел дима, как идва време, в което ми се отразява на здравето. Един ден всеки го разбира, но понякога е късно е неспасяемо.
Успех ти пожелавам в бебеправенето и нищо лично, просто спортен хъс!
Аз те разбирам и теб и всички останали непушачи,но се дразня,че слагате всички пушачи под общ знаменател.Преди като беше с отделни зали за непушачи,сядала съм 2 пъти в такава зала и не съм си позволявала да запаля цигара.Някак си не ми е естесвено да знам,че ми е забранено и въпреки това да си поискам пепелник  Peace Така,че не всички пушачи са нарушавали правилата и не е честно така да ни нападате  Wink
п.п.Благодаря,но засега сме преустановили всичко свързано с бебета  Wink
Виж целия пост
# 1 457
Ивке, какви словесни врътки правиш  Simple Smile

Защо мислиш, че ще се спазва този? Ти и другите непушачи колко пъти направихте забележка и подадохте сигнали?

ЦЕл ден дебна учениците за цигари Grinning Оказа се, че днес проверяват резултатите от матурите.  Joy
Виж целия пост
# 1 458
Не са виновни хората,че не спазват закона/всеки обича да прави каквото си знае/.
А съблюдаващите го.
На едно коте като му позволиш да се качва на масата-то се качва. Laughing

Газещите пешеходци що не са се стреснали до сега-щото си имат пробацийки,условни присъдки...
Виж целия пост
# 1 459
Не са виновни хората,че не спазват закона/всеки обича да прави каквото си знае/.
А съблюдаващите го.
На едно коте като му позволиш да се качва на масата-то се качва. Laughing

Газещите пешеходци що не са се стреснали до сега-щото си имат пробацийки,условни присъдки...
Има и такива,които са се стреснали.Познавам човек,който преди година беше блъснал една жена и то не по негова вина.Жената след няма и 2 седмици беше добре,само малко накуцваше а той още не може да спи и се притеснява като се качи на кола.За съжаление са малко тези,които се впрягат,на повечето не им пука даже и пешеходеца да загине  ooooh!
Виж целия пост
# 1 460
Не са виновни хората,че не спазват закона/всеки обича да прави каквото си знае/.
А съблюдаващите го.
На едно коте като му позволиш да се качва на масата-то се качва. Laughing

Газещите пешеходци що не са се стреснали до сега-щото си имат пробацийки,условни присъдки...

Да, то между човек и коте кажи- речи няма разлика.
"Всеки обича да си прави каквото си знае" не може да е оправдание за хора, които претендират да са зрели, трезвомислещи и част от цивилизовано общество със закони. Дори в България.  Wink
Виж целия пост
# 1 461
Ивке, какви словесни врътки правиш  Simple Smile
Хаххахах, завършила съм хуманитарна гимназия с отличие и ми иде отвътре  hahaha hahaha hahaha
Защо мислиш, че ще се спазва този? Ти и другите непушачи колко пъти направихте забележка и подадохте сигнали?
Не съм против пушачите, имам много приятели такива, дори мъжът ми. Ако бях върл противник, едва ли да съм с него, да, искам да ги спре, но ако продължи, няма да го наритам. Издразних се от немалкото нагли писания тук из темата, които казваха "ще си пушим където си искаме, няма да спазваме забрани и да се съобразяваме с непушачите", "стойте си у вас като ви пречи дима и т.н.". На мен заведенията с обособени зали не са ми пречели, избирала съм си. Дори съм била готова да преглътна това, че залата за непушачи е в мазето. Но много пъти съм ставала свидетел на пушачи в зала за непушачи и да, не съм подавала сигнал, а се е стигало до забележка, последвана от поглед ала "ти каква си ми на мен, та ще ми казваш, като не ти изнася, махай се", последвана от още по-нагло парадиране с това, че забраната не ги касае. Предпочитала съм да напускам заведенията, в които се толерира неспазването на забраната.
Виж целия пост
# 1 462
Не са виновни хората,че не спазват закона/всеки обича да прави каквото си знае/.
А съблюдаващите го.
На едно коте като му позволиш да се качва на масата-то се качва. Laughing

Газещите пешеходци що не са се стреснали до сега-щото си имат пробацийки,условни присъдки...

Да, то между човек и коте кажи- речи няма разлика.
"Всеки обича да си прави каквото си знае" не може да е оправдание за хора, които претендират да са зрели, трезвомислещи и част от цивилизовано общество със закони. Дори в България.  Wink


Като рибка за червейче вашата работа. Joy
Пример дадох.
Да не разтягаме дъвката сега за зрелите и трезвомислещите.
Това да имаш образование не значи,че имаш букаи на краката Laughing
Виж целия пост
# 1 463

 Издразних се от немалкото нагли писания тук из темата, които казваха "ще си пушим където си искаме, няма да спазваме забрани и да се съобразяваме с непушачите", "стойте си у вас като ви пречи дима и т.н.".

Аз такива изказвания тук не видях. Все сме културни пушачи. И всички си събират лайната на кучетата. Факт е, че има и нагли, но този закон няма да ги промени.
Виж целия пост
# 1 464
Не са виновни хората,че не спазват закона/всеки обича да прави каквото си знае/.
А съблюдаващите го.
На едно коте като му позволиш да се качва на масата-то се качва. Laughing

Газещите пешеходци що не са се стреснали до сега-щото си имат пробацийки,условни присъдки...

Да, то между човек и коте кажи- речи няма разлика.
"Всеки обича да си прави каквото си знае" не може да е оправдание за хора, които претендират да са зрели, трезвомислещи и част от цивилизовано общество със закони. Дори в България.  Wink


Като рибка за червейче вашата работа. Joy
Пример дадох.
Да не разтягаме дъвката сега за зрелите и трезвомислещите.
Това да имаш образование не значи,че имаш букаи на краката Laughing

Да, то между човек и коте кажи- речи няма разлика.
"Всеки обича да си прави каквото си знае" не може да е оправдание за хора, които претендират да са зрели, трезвомислещи и част от цивилизовано общество със закони. Дори в България.  Wink


Виж целия пост
# 1 465
Аз такива изказвания тук не видях. Все сме културни пушачи. И всички си събират лайната на кучетата. Факт е, че има и нагли, но този закон няма да ги промени.
Имаше някъде по-назад в темата, не ми се търси сега, но ако държиш, мога да ги изровя.
Виж целия пост
# 1 466

Аз не пуша, но имам малко излишни килограми, вследствие на стрес, нерви и хормонотерапия преди година, а от там и недобро хранене, които се боря да стопя. Аз съм си осъзнала проблема и му търся решение. Осъзнала съм също, че и приятелят ми пуши, в момента ги отказва, и това също може да е проблем и се борим с това.


С най-добро чувство ще ти кажа (като предварително знам че няма да ми повярваш   Confused) - много е вероятно точно отношението ти към приятеля ти и това напрежение на което го подлагаш да спре цигарите и т.н да е причината да не можеш да забременееш. Аз също съм забременяла няколко пъти, а пушех по кутия цигари на ден, съпругът ми също.
Аз лично се радвам на забраната за тютюнопушенето, в другите страни имаше ефект, рано или късно и тук ще е нормално. Не ме притеснява толкова пушенето в заведения, колкото пушенето в държавни учреждения, болници и училища.... А също и в градския транспорт - като видя някой дебел шофьор да пуши и да говори по тел докато кара и ми става лошо...
Пушачите да ги подсетя за ел. цигари - супер са хем по евтино, хем по-приятно и никакви грижи, много съм доволна от почти 5 месеца вече...  Party
Виж целия пост
# 1 467
Добре де,може ли да се пуши от тези ел. цигари на закрито  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 468
Наистина ми е интересно още какво ще предложите да се забрани  Laughing

Как какво - месото, разбира се, яйцата, без печат четирилистна детелинка, черешите с неправилен мирис и по-къси дръжки - к'вото се сетиш!
Но има едно условие - да могат да го забранят, че всички знаем, че онези, които карат с по-тъмнички стъкла и с 200км/ч, не могат ги глобят, нито онези, които редовно ни тровят с колите, храните, фалшивите алкохоли (че и цигари Wink) и т.н. Да бъдем реалисти - да глобяване оногова, когото можем!
Да четем книги, написани от пушачи, алкохолици и наркомани, също е редно да се забрани, че не е ясна границата на порока.
Ако има нещо, което ме дразни в темата, това е духът на Отрядника.
Виж целия пост
# 1 469
С най-добро чувство ще ти кажа (като предварително знам че няма да ми повярваш   Confused) - много е вероятно точно отношението ти към приятеля ти и това напрежение на което го подлагаш да спре цигарите и т.н да е причината да не можеш да забременееш. Аз също съм забременяла няколко пъти, а пушех по кутия цигари на ден, съпругът ми също.
Аз не го тормозя, той сам стигна до това решение. Казвала съм му, че ще е добре да ги спре, но не съм го натискала, нито ултиматуми съм му поставяла. Опитите за спиране са от една седмица, едва ли има отношение към бебеправенето "причиненият му от мен стрес". Той самият иска да ги спре, още от преди да тръгнем, но му е трудно. Не се втелясвам относно ставането и не ставането - искам го, но когато дойде! Божа работа.
Не се и съмнявам, че много жени забременяват, докато самите те и мъжете им пушат. Моя колежка е бременна отскоро, въпреки че пушеше по 3 кутии на ден, мъжът й също.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия