Най-после!

  • 61 628
  • 1 946
# 1 530
Да забраниш тотално пушенето в нощните барове и кръчмите е като да забраниш залаганията в казината Simple Smile))
просто малоумен закон
Виж целия пост
# 1 531
Ми ето де! Те забраните специално са съобразени с тези, които не обичат да им се процежда тютюневият дим през вратата  Laughing А всички останали могат да си ходят в чужбина на море. Решихме си всички проблеми, здрави и щастливи ще  доживеем поне до сто години  Party
Виж целия пост
# 1 532
Ако забраната се спазва, ние пък ще ходим. Досега нямахме причина.  Цяла зима се хранихме вкъщи. Проблемът, обаче е, че дотолкова сме свикнали с домашна храна, че сега ни става лошо от храната по ресторантите.
С една дума, най-много посетителите в заведенията да се посменят.

Аз не говоря за толкова за ресторантите, по-скоро за нощните заведения, барове и т.н.
За домашната храна си права, ние също рядко ядем готова храна, не си падаме по нея.
Виж целия пост
# 1 533
Andariel, много си права, но според мен в България се е натрупала критична маса от хора, на които вече не им се живее в кочина. Малко по малко, случват се нещата, трябва време, но ще се получи, доста неща ще се получат по по-добър начин.

 Peace
Виж целия пост
# 1 534
Andariel, много си права, но според мен в България се е натрупала критична маса от хора, на които вече не им се живее в кочина. Малко по малко, случват се нещата, трябва време, но ще се получи, доста неща ще се получат по по-добър начин.

 Peace

Този ваш наивинитет е очарователен  Heart Eyes Въпреки, че по би подхождал на участници в някой тийн-форум. Наистина ли се заблуждавате, че нещата се случват поради и в интерес на "критичната маса от хора"  newsm78
Виж целия пост
# 1 535
не, но с удоволствие тази маса хора ще се възползва от забранителните мерки! не е нужно едно нещо да е целева, а да може човек да се възползва от нея, дори да не е в таргета.
Виж целия пост
# 1 536
Andariel , аз репликирам поста в цитата, ти мен вече ме репликираш по инерция Laughing
Виж целия пост
# 1 537
Andariel, много си права, но според мен в България се е натрупала критична маса от хора, на които вече не им се живее в кочина. Малко по малко, случват се нещата, трябва време, но ще се получи, доста неща ще се получат по по-добър начин.

 Peace

И това щеше да стане много по-лесно, много по-бързо, а и с волята на много повече хора, ако се беше започнало с неща, които са трън в очите, "кочина" за всички. Пример: 300 лв глоба за хвърляне на боклук на необозначените за това места; 300 лв глоба за мръсно предблоково пространство; 300 лв глоба за неспасване на Закона за движение по пътищата - и от шофьори, но и от пешеходци (без условия); 300 лв глоба за продажба на алкохол и цигари на непълнолетен (веднага и без условия), 300 лв глоба (на родител) и 1000 лв глоба (на собственика на заведението) за присъствието на непълнолентни в нощни заведения и игрални домове след Х часа и т.н., т.н. Ако това бе станало, ако хората бяха видели контрол и резултати, пушачите не биха казали и дума срещу Закона за тютюнопушенето, биха го приели съвсем в реда на нещата, не биха си и помислили да не го спазват.
Та кога започваме да се борим с останалите лица на кочината, смея да твърдя, доста по наложителни от необезпокояваната вечеря на непушачи и деца в закрити заведения?
Виж целия пост
# 1 538
Andariel, много си права, но според мен в България се е натрупала критична маса от хора, на които вече не им се живее в кочина. Малко по малко, случват се нещата, трябва време, но ще се получи, доста неща ще се получат по по-добър начин.

 Peace

И това щеше да стане много по-лесно, много по-бързо, а и с волята на много повече хора, ако се беше започнало с неща, които са трън в очите, "кочина" за всички. Пример: 300 лв глоба за хвърляне на боклук на необозначените за това места; 300 лв глоба за мръсно предблоково пространство; 300 лв глоба за неспасване на Закона за движение по пътищата - и от шофьори, но и от пешеходци (без условия); 300 лв глоба за продажба на алкохол и цигари на непълнолетен (веднага и без условия), 300 лв глоба (на родител) и 1000 лв глоба (на собственика на заведението) за присъствието на непълнолентни в нощни заведения и игрални домове след Х часа и т.н., т.н. Ако това бе станало, ако хората бяха видели контрол и резултати, пушачите не биха казали и дума срещу Закона за тютюнопушенето, биха го приели съвсем в реда на нещата, не биха си и помислили да не го спазват.
Та кога започваме да се борим с останалите лица на кочината, смея да твърдя, доста по наложителни от необезпокояваната вечеря на непушачи и деца в закрити заведения?
Когато цъфнат налъмите, ми се струва. То всичко останало ни е наред, ся като забранихме и пушенето, вече няма за какво да мислим.
Към горните мерки бих добавила - солена глоба за собственик на куче, който смята, че всички трябва да се любуват на резултатите от храносмилането на домашния им любимец, глоба за изхвърлено на улицата куче, което се присъединява към глутниците бездомни, жестоки глоби за производители на храни, които тайно блъскат в тях забранени и вредни продукти, а ги обявяват за безвредни, и за още сума неща. Ама това не се вижда, нито се контролира.
Виж целия пост
# 1 539
Ето това прочетох и искрено се смях по повод проверките в заведенията и забраната за пушенето :
"Това накара тълпи подпийнали младежи да излязат за по фас на улицата и да вдигат шум. Сега пък трябва да им съставят акт за нарушаване на нощната тишина, тъй като събудиха хората, нареждаха гневни непушачи. "
Е,наистина няма как да ви се угоди,работата отива май,че трябва да ни глобяват и само защото сме пушачи  Joy
Виж целия пост
# 1 540
И при нас преваля, но избрахме заведение с голям навес. В това същото не се пуши вътре изобщо след предишната забрана. И преди съм писала, че в моя град този вид забрани се спазват, но съм идвала в София и ми направи впечатление, че се пафка на общо основание и пускат деца без проблем в заведения за пушачи. Така че до някъде ви разбирам. Само не разбирам защо не си търсехте правата и не сигнализирахте за нарушенията, след като толкова ви пречи.

От къде ти хрумна, че не сме си търсили правата?Точно заради това съществува и забрана вече реално.Просто на някои им се струва кофти тази забрана. SunglassesСигнали има много и предостатъчно.
А при нас не преваля, а си валя дълго и напоително-тенти не спасиха положението, но това е вече извън темата.
Виж целия пост
# 1 541
Ето това прочетох и искрено се смях по повод проверките в заведенията и забраната за пушенето :
"Това накара тълпи подпийнали младежи да излязат за по фас на улицата и да вдигат шум. Сега пък трябва да им съставят акт за нарушаване на нощната тишина, тъй като събудиха хората, нареждаха гневни непушачи. "
Е,наистина няма как да ви се угоди,работата отива май,че трябва да ни глобяват и само защото сме пушачи  Joy

e, на мен ми се е случвало нещо подобно преди 10 години в Ню Йорк. В дискотеката - не можеш да пушиш. Взимам си питието, излизам навън да пуша- минава полицай и ни предупреждава,че навън не се пие... Нямам спомен , обаче защо нямаше зала за пушачи в тази дискотека... в ресторантите си имаше такива ( най-гадните места, разбира се), в казината се пушеше на поразия...ама в дискотеката защо не се е пушело- нямам спомен.
Та и тук така- пушене навън, но без смях и разговори, защото следва акт за нарушаване на обществения ред.
Виж целия пост
# 1 542
Andariel , аз репликирам поста в цитата, ти мен вече ме репликираш по инерция Laughing

не те репликирам по инерция, а се разпознах в наивните.
Виж целия пост
# 1 543
Та и тук така- пушене навън, но без смях и разговори, защото следва акт за нарушаване на обществения ред.



Надявай се на полицаите. Аз винаги съм живяла в центъра и през последните години сигурно 50 пъти съм се обаждала в полицията заради подивяли пиещи хора под балкона ни. Не само аз, всички съседи го правят периодично само че помня само веднъж полицаи да си дошли. Хванаха един нарушител и докато единия полицай си говореше с него, другият ядеше баница.
Снощи са счупили с камък стъклото на моя приятелка, която живее в къща на Шишковата градинка. От полицията й казали да отиде да напише жалба.
Лятото пък става невъзможно да се спи, каквито и прозорци да имаш. Едно че гореописаните диваци се увеличават няколко пъти ами и откритите заведения работят. Снощи явно откриха една от чалготеките на плажа и до към 4 слушахме виене, подвикване и прочие типични звуци придружено с някакъв шум все едно танкове идват.

Виж целия пост
# 1 544
Това с шума е страшно издевателство. Аз живея зад Общината на висок етаж и лятото на отворени прозорци понякога чувах музика...представям си какво е по Приморски и Гръцката. Знам, е не обръщат внимание, освен ако нямат някакви други интереси. огава и заведения затварят. Аз няколко пъти съм звъняла за паркирани коли по двата тротоара и невъзможност да се върви по тях ( а става въпрос за район между две детски кухни) , и само ме прехвърлят от телефон на телефон, "ще предадем", и нищо! Това поне е нещо, от коеото ще вземат по 30 лева на кола ,като я вдигне паяка или и сложат скоби, но...не им се занимава явно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия