Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 18

  • 41 835
  • 753
# 360
Привет и от мен на всички тук!!! Момичета, няма да ви занимавам с мн подробности само малко кратко инфо за начало. След година неуспешни опити за бебче, посетихме лекар, ПКЯ  - лекувах с малко хапчета след което направихме ЛС и се установи , че тръбите са проходими , но са стеснени по някакви си там причини. Моят лекар каза, че ако след 4 месеца от операцията няма индикация за малко  същество ще търсим др варианти - инвитро. Този понеделник на майтап си направих тест и той е  EFP. Още във вторник отидох при моя гинеколог , установи 8мм и 5 седмица, нищо др обаче не каза, освен "Ела др седмица за да видим започва да се развива", нищо каза и сега да не го питам а следващия четвъртък като се видим.
Та след толкоз приказки (професионално изкривяване ми е това) въпроса ми е нормално ли е нищо да не се случи на първия преглед, никакви изследвания или не знам?...Искам да ви попитам и като по-вещи в тази тема, от снощи ме боли кръста доста, а до колкото знам от приятелки тези болки започват едва към 5 месец? Благодаря мн за отговора!! Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Да ,нормално е.Сега само са ти установили бременност.На следващия преглед ще се види дали в плодното сакче има ембрионче и дали то има пулс и тогава ще ти направят картон и ще ти пуснат всички изследвания.Още е рано за друго.Малко търпение ,отишла си рано и сега ще изчакаш  Grinning И аз бях така.Няма нищо страшно ,всичко ще бъде наред. Flutter Hug И честито !   bouquet

А за болките ,те са като при ПМС и са нормални.Пий но-шпа и си почивай ,сега матката ти се разтяга ,за да се подготви плода и боли.Мен до преди седмица още ме болеше от това ,а съм в 10 г.с.  Crossing Arms
Виж целия пост
# 362
Привет и от мен на всички тук!!! Момичета, няма да ви занимавам с мн подробности само малко кратко инфо за начало. След година неуспешни опити за бебче, посетихме лекар, ПКЯ  - лекувах с малко хапчета след което направихме ЛС и се установи , че тръбите са проходими , но са стеснени по някакви си там причини. Моят лекар каза, че ако след 4 месеца от операцията няма индикация за малко  същество ще търсим др варианти - инвитро. Този понеделник на майтап си направих тест и той е  EFP. Още във вторник отидох при моя гинеколог , установи 8мм и 5 седмица, нищо др обаче не каза, освен "Ела др седмица за да видим започва да се развива", нищо каза и сега да не го питам а следващия четвъртък като се видим.
Та след толкоз приказки (професионално изкривяване ми е това) въпроса ми е нормално ли е нищо да не се случи на първия преглед, никакви изследвания или не знам?...Искам да ви попитам и като по-вещи в тази тема, от снощи ме боли кръста доста, а до колкото знам от приятелки тези болки започват едва към 5 месец? Благодаря мн за отговора!! Simple Smile

Първо честито за двете чертички - това е голяма радост, особено когато си чакал дълго да се случи. И при мен като при теб на първия преглед не ми казаха нищо, защото все още нямаше сърдечна дейност.На втория преглед като се установи сърдечна дейност и развитие на плода ще ти пуснат изследвания. А за болките - в началото е нормално да имаш болки подобни на менструалните - в кръста и в корема. Успех и лека бременност ти пожелавам!  bouquet
Виж целия пост
# 363
5 седмица е твърдо рано. Няма какво повече да ти направят, освен да видят, че има бременност. На следващия преглед вече трябва да се види туптящото сърчице и тогава да те регистрира като бременна. Ще ти направят и изследвания.
Болките са нормални, аз доста време си ги имах като при цикъл.
Ако не си започнала приема на фолиева киселина, започвай  Peace Честито и лека и безпроблемна бременност!
Виж целия пост
# 364
 Hug Благодаря много на всички ви за бързите и успокояващи отговори Simple Smile Безспорно радоста е голяма, но и притеснение .... попитах ви за болките в гърба защото от както ми е стартирал цикъла (вече не помня на колко години), а сега съм само на 26 никога не ме е болял нито корем , нито кръста, само лека болка или напрежение усещах в гърдите, но моя цикъл от началото е точен като часовник може и заради това да е  Simple Smile Все пак важено е сега какво се случва и дано всичко да е наред и при вас си при мен  - Благодаря, ще се радвам да споделям с вас и хубави моменти , не само притеснения. Ставам за малко то компа, да се разтъпча, работата ми е такава , че не съм доста пред компа, но седна ли няма ставане поне 2 часа  - радиоводещ, въпреки, иначе си движа в жегите Simple Smile

Желая Ви един позитивен,
цветен и усмихнат ден!
Виж целия пост
# 365
Сутринта, при забърсване, имах кръв. Не ми прилича на нещо тапесто да е, нормална си беше, не кафява или ръждива. Не се повтори повече (засега). На какво може да се дължи?  Thinking Не ми се тича до болницата без нужда  Confused
Виж целия пост
# 366
Сутринта, при забърсване, имах кръв. Не ми прилича на нещо тапесто да е, нормална си беше, не кафява или ръждива. Не се повтори повече (засега). На какво може да се дължи?  Thinking Не ми се тича до болницата без нужда  Confused

Ами получих кървене, точно преди да родя.  Grinning
 Може и да не си видяла тапата, или да си изтича по малко. Аз поне бих звъннала на лекаря си или в спешното за всеки случай.
Виж целия пост
# 367
Сутринта, при забърсване, имах кръв. Не ми прилича на нещо тапесто да е, нормална си беше, не кафява или ръждива. Не се повтори повече (засега). На какво може да се дължи?  Thinking Не ми се тича до болницата без нужда  Confused

Моето раждане така започна - с розово, после съвсем нормална кръв няколко пъти при забърсване. Тапа не видях. Може би по малко е изтекла, не знам.Grinning
Не е лошо да си в стартова позиция за болницата и да говориш с лекаря си.Peace
Виж целия пост
# 368
milena.petrova, при мен след установяване на сърдечна дейност също не ми пуснаха кръвни изследвания. Ако твоят гинеколог води женска консултация ще трябва да му занесеш направление от личния лекар. Моята ЛЛ ми даде след като мина 11 г.с., защото се водело рисково. Има ЛЛ, които дават и по-рано. Едва тогава ти отварят картон и ти пускат изследвания.

Блонди, ако нямаш някаква раничка по кожата там долу (например, ако си се бръснала скоро) може и наистина скоро да почне раждането. Успех!
Виж целия пост
# 369
Мерси, момичета, оказа се от скъсяването и разтварянето на шийката, полежах няколко часа в болницата на мониторинг, ама засега се размина, но явно сме на финалната права  Simple Smile
Виж целия пост
# 370
Момичета иска ми се да ви питам нещо. Коя седмица/месец от бременността (горе-долу) ви пуснаха изследвания за HIV, WASS и Хепатит Ц,Б?
Виж целия пост
# 371
Момичета иска ми се да ви питам нещо. Коя седмица/месец от бременността (горе-долу) ви пуснаха изследвания за HIV, WASS и Хепатит Ц,Б?

Kъм 10-11г.с. Още на първия преглед като отидох при избраната от мен АГ ми пусна всичко - ПКК, урина, изброите от теб + кръвна група и Rh.

Обаче, когато отидох да раждам в Шейново и занесох цялата бумащина с документи, приемащата ме много ми се кара, че изследванията ми за ХИВ и Васерман и Хепатит били правени преди повече от 6м., а тези изследвания важели толкова.
Виж целия пост
# 372
Цитат
Обаче, когато отидох да раждам в Шейново и занесох цялата бумащина с документи, приемащата ме много ми се кара, че изследванията ми за ХИВ и Васерман и Хепатит били правени преди повече от 6м., а тези изследвания важели толкова.
С мен се случи същото с първата бременност. Сега пак ми пуснаха тези изследвания (в 6 г.с.) и се чудя сега, или по-нататъка да ги правя. Още повече, че ще се записвам на платен абонамент към ТК, а там май се включва ПКК, урина...  newsm78 И сега се чудя сега ли да ги пусна, понеже са много скъпи...
Виж целия пост
# 373
Ами, по-скоро да ти издадат пак направление, за да не ги плащаш, щом те си ги изискват и са валидни само 6м. да ги направят пак, за да са в срок... Иначе си е голяма цифра, верно, особено ХИВ и Васерман, Хепатита помня, че не беше много.
Виж целия пост
# 374
Ама те едва ли се покриват от ЗК?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия