ФОРМУЛА 1 - сезон 2012 - ГРОЗНИ, но СМЕЛИ - тема 2

  • 24 055
  • 736
# 105
Ангелче, заповядай малко инфо- http://www.ekak-avto.bg/dvigatel/kak-raboti-kers-sistemata-pri-b … dite-ot-formula-1
Виж целия пост
# 106
 Mr. Green, ами не е толкова лесно да се изпреварва

ето тук има и видео:
Как работи системата "KERS" във Ф1 (видео анимация)
http://www.sportal.bg/news.php?news=297824
Как работят системите КЕРС във Формула 1 през 2011 година. Системата дава до няколко десети от секундата в една бърза обиколка. КЕРС складира акумулираната кинетична енергия при спиране на болида в батерии, които при пълно зареждане, могат да дадат увеличение на мощността на двигателя за кратък период от време, а от там и на скоростта. КЕРС се активира от волана на пилот

 п.п.
а Юлка ме изпреварила  Hug
Виж целия пост
# 107
Мерси момичета  Hug значи правилно съм разбрала за какво служи ?
Та а да попитам какво е това отдухвателна система ? Пак ли е за изпреварване или за нещо друго ?
Виж целия пост
# 108
Най-после съм си вкъщи! И интернета вече е като стрела! Ура!

Та ще се опитам да си възстановя вчерашното излияние - според мен Монако като писта не трябва да изчезва - може да е бавна, може не винаги да стават зрелищни състезание (макар че рядко има чист старт, което вече си е интересно), но си е писта класика и е много Ф1 - бързи коли, бързи момчета, красиви мацки, красиви гледки, яхти, звезди! За мен лично ще е голяма загуба да го няма това състезание - виж това не коже да се каже за други новопоявили се и новопоявяващи се.

Конкретно за това състезание - мина си чудесно, имаше зрелищен инцидент в началото (жалко за Грожан, в първият момент си помислих, че Алонсо го бутна и ще се завъртят и двамата  Twisted Evil). Имаше няколко напрегнати систуации предимно в бокса, кой къде ще излезе. Ако беше заваляло щеше да стане наистина интересно и супер напрегнато, ама не може винаги! Но до последно не се знаеше дали някой от първите 6 във влакчето няма да се полакоми за повече точки и да направи някой "камикадзе муув". Забелязахте ли по-бавните как почти спираха на пистата (особено "краставицата"), когато ги застигаха лидерите?  Crazy

Освен това съм много доволна от червената каручка - и двете коли в топ 6 не се е еслучвало от много време, някак имам надежда за развитието на шампионата. Кой да предположи в началото, че Нандолети ще е вече няколко пъти водач в класирането  Shocked
Май е време за анкета "кой ще отбележи втора победа" или (без да сипвам сол в МКЛ раната) "кога Луис ще запише първо място". Макар че този път не са имали някакви съществени гафове в бокса, слава богу!.
РБ си изиграха чудесно картите, но не ми се мисли какво ги чака при тези равни точки на пилотите им - ами сега? Пълна мъгла са ми Мерцедесите  Rolling Eyes, веднъж вървят, веднъж не...

И сега ще се пробвам пак с малко снимки
Филипчо жуниор подава пас на татко  Heart Eyes
Мика Хакинен и Нико Росберг, не остарява добре Мика
Серхио Перес, полудявам ММ като каже Чеко  #Cussing out
Витя Петров
Ти мен уважаваш ли ме?
Подготоква за Бразилия - http://cdn.c.photoshelter.com/img-get/I0000.TKyClFG4Ok/s/600/600 … -de-Janeiro-3.jpg
Жестока рокля
Не случи на жена тоя човек, ей
Виж целия пост
# 109
Ланче, имам отговор на въпроса ти- Кога Луис ще спечели старт?
Отговор- Когато С. Майкъл спре да си задава този въпрос  Mr. Green



Имаш пълното право да си удовлетворена от постиженията на Нандо и отбора  Peace

Този старт си беше чисто стратегическа надпревара и ясно се видя, кой- колко може  Wink
Ферари трябваше да изкарат Алонсо пред Фетел и Хамилтън, и успяха  Peace
Ред Бул имаха за цел да класират двата болида на подиум, и почти успяха  Peace
Само не разбрах добре, какви са целите на Макларън, а че пропуски имаше, имаше  Wink
Хамилтън добре ги е описал тук- http://www.planetf1.com/news/3213/7783024/-Every-Weekend-Something-Goes-Wrong-
Виж целия пост
# 110
Ох, много ми е гадно за МКЛ, явно вече съм им простила 2007  Crazy
Но щом тези двамата се обясняват постоянно в любов, коя съм аз да им преча  Whistling

Това е весело https://www.youtube.com/watch?v=sCE6qxngWts
Виж целия пост
# 111
Добро утро  Hug сладурки как сте ??

Лана  Hug извинявай за глупавият въпрос обаче какво е станало през 2007 година . Laughing ?


Да не че Алонсо и Хамилтън са се карали нещо ? Сега се сетих че най-доброто ми приятелка често говореше за тва обаче така и не я попитах каква е причината . Laughing
Виж целия пост
# 112
Амиииии, ще опитам накратко - Алонсо отиде в МКЛ след 2 шампионата с Рено, по същото време Хамилтън дебютира във Формулата. Имаха чудесна кола този сезон и двамата бяха много бързи, но се получиха някои недоразумения, по-скоро между ръководството на отбора и двамата пилоти, имаше и шпионски скандал (между Ферари и МКЛ), завършил зле за МКЛ и така в края на сезона и двамата имаха шансове за титлата, но заради вътрешните проблеми, в крайна сметка и двамта загубиха и титлата отиде при Кими Райконен - който също имаше страхотна година и страхотно Ферари! След края на сезона Алонсо напусна и се върна за 2 години в Рено...
Виж целия пост
# 113
Историята на Ф1 показва, че когато в един отбор има двама равностойни пилоти, винаги има търкания. Затова ми е интересно, какво ще се случва в МКЛ тази година  Mr. Green
Виж целия пост
# 114
Историята на Ф1 показва, че когато в един отбор има двама равностойни пилоти, винаги има търкания. Затова ми е интересно, какво ще се случва в МКЛ тази година  Mr. Green

Зависи дали ще има пряка борба за шампионата - досега и Хамилтън и Бътън демонстрират чудесно разбирателство Simple Smile
Виж целия пост
# 115
Историята на Ф1 показва, че когато в един отбор има двама равностойни пилоти, винаги има търкания. Затова ми е интересно, какво ще се случва в МКЛ тази година  Mr. Green
Mr. Green, ми историята показва, за сега нищо  Joy .. да си правим изводите  Mr. Green

За мен по-скоро е проблем на възприятие или как да го кажа, кой в какъв етап от кариерата си е!
Хамилтън и Алонсо, попаднаха един до друг в силен момент в кариерите си. Алонсо - пресен, росен двукратен шампион, Хамилтън с най-добри резултатите в ГП2 и дебют, за който е подготвян с години!
Плюс стари навици и приумици на мениджъмнта, резултата беше катастрофален!

Виж сега с Бътън е съсвсем друго. Бътън е с 10 годишен опит, почти винаги е бил по средата на колоната. И изведнъж попадна на точното място и време + мениджмънт на Рос Браун, го изстреля в МакЛарън. За него ще е страхотно да си завърши кариерата в такъв отбор. Той е и съвсем друг тип пилот. На него живота също му е свързан с формулата от дете, но го няма онзи "дяволит" стимул и жажда за победа. Уравновесен тип (със своите изключения)  Crazy. Това може да се види и в начина им на живот извън формулата.
Поради това в момента не се е случило това, което се случи с Хам и Алонсо. Не, че не е късно  Mr. Green, но си мисля, че ще е по-трудно, заради различния начин на възприемане ...

пу пу пу ...  Joy, не ми се гледа втора 2007ма в Мак ... в други отбори може  Joy


...засилват се спекулациите за Хам, поради изтичане на договорите и любовта му с Нандолетко все повече я показват  Mr. Green
Аз принципно не мога да си представя Хам в друг отбор, но историята показва обрати  Mr. Green


п.п.
Ланчо, клипчето на ББСто, много яко  Crazy, аз го хванах предаването в края и много ми прекъсваше, та ми дойде добре за настроението  Mr. Green
Виж целия пост
# 116
 Joy, искам да споделя този клип (взаимствах от форума на клубса  Mr. Green  Blush )

Трафикантчо и Грожанчом, като млади  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



коментатора руулз  Joy
защо нямаме и ние такива  Crossing Arms




p.p.
 Joy Joy, Евала на Стефчо, почна да са сафирясва  ... все иначе с Фрай, Нандо, Маса или Лукчо  Joy ....



()
Виж целия пост
# 117
Ахам значи съперничество между съотборници препаснало в междутимов скандал така ли да го разбирам ? Иначе незнам какво е ставало 2007 такаче не мога да вземам странна в момента . Laughing
Виж целия пост
# 118
  bouquet
Виж целия пост
# 119

Joy Joy, Евала на Стефчо, почна да са сафирясва  ... все иначе с Фрай, Нандо, Маса или Лукчо  Joy ....




"Упс, простете! Може ли да мина!"  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия