Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 432
  • 1 269
# 540
Истината е, че след няколко месеца хората по-рядко ще се сещат за цигари в работно време, да, ще излизат да пушат, но не както е в момента. Продължавам да не разбирам цялата драма.

И аз не разбирам драмата на непушачите - заведения им направиха, вентилация добра, ама не. Замирисало им отнякъде.

Абе то и на децата все им казваме да не правят това и онова, ама те все не ни разбират. Започват да разбират чак , когато пораснат...  Wink
Виж целия пост
# 541
Истината е, че след няколко месеца хората по-рядко ще се сещат за цигари в работно време, да, ще излизат да пушат, но не както е в момента. Продължавам да не разбирам цялата драма.

И аз не разбирам драмата на непушачите - заведения им направиха, вентилация добра, ама не. Замирисало им отнякъде.

Абе то и на децата все им казваме да не правят това и онова, ама те все не ни разбират. Започват да разбират чак , когато пораснат...  Wink
И да ни повтарят / на по- високо ниво/ или отричат и заменят навиците ни с други по- съвременни..
Виж целия пост
# 542
Я, подписка:   Laughing

http://www.peticiq.com/protiv_zabrana_pushene

Виж целия пост
# 543
Свободно изразяване на воля.
Друго щеше да бъде, ако пушачите бяха окупирали заведенията / преминали от демонстрация към активни действия/ и не позволяват на пушачите да влизат.
Виж целия пост
# 544
Свободно изразяване на воля.
Друго щеше да бъде, ако пушачите бяха окупирали заведенията / преминали от демонстрация към активни действия/ и не позволяват на пушачите да влизат.

Не да влизат, ами да излизат.  Wink

Това четохте ли го? Joy

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=910808&audio_id=111212

"Ресторантьорът Михаел Виндиш от германското градче Хаузах, например, пробива три големи дупки (по естетически начин) в стената на своето заведение - една голяма и встрани от нея две по-малки, където удобно могат да бъдат мушнати главата и ръцете. Там загорелите за цигарка клиенти могат спокойно да си дръпнат набързо, като технически погледнато пушенето им се извършва извън сградата.

Холандецът Михиел Ейсбоутс пък установява Църква на пушачите в родния си град Алкмаар. Тъй като в страната свободата на вероизповедание е защитена от конституцията, новосъздадената религиозна общност се надява да избегне сблъсък със закона. Хиляди души мигновено "приемат вярата", според която вече се наричат "Свети Пушачи" и подчертават факта, че званието се пише с главна буква "П", която ги различава от събратята им "атеисти".

В щата Минесота някои собственици на заведения са намерили дупка в щатското законодателство. Всяка нощ те организират "театрална вечер". Всеки техен клиент е обозначен като "актьор", а зад бара се съхранява кратък "сценарий", в който е описано как в "театъра" тече "пиеса", в която ролята на "персонажите" е да играят себе си... и да пушат. А в Минесота - щом е част от театрална или филмова постановка, пушенето си е съвсем законно. Един такъв "театър" съвсем се е вкарал в духа на събитията и моли клиентите си да идват облечени в интересни костюми, а по стените си е сложил най-различни надписи, като например "отдел реквизити", където се държат пепелниците и кибритите.

Най-дръзкият опит за заобикаляне на забраната в световен мащаб обаче също може да се каже, че е бил в Англия. Малко преди влизането в сила на забраната Боб Бийч, управител на кръчмата "Уелингтън Армс" в английското пристанище Саутхемптън научава за съществуването на карибския остров Редонда. Любопитното за това необитаемо островче е, че преди почти век то е обявено за независима държава от Матю Шийл - карибски банкер, който забелязва, че никоя държава не е обявила собственост над миниатюрното островче, голямо едва 250 хектара. Обявява се за негов крал и така "микронацията" влиза в световния фолклор. Век по-късно, през 2008 г., англичанинът Боб Бийч от Саутхемптън се свързва с настоящия Крал на Редонда - правнукът на Шийл, който се съгласява да обяви заведението в Саутхемптън за официално посолство на неговата държавица. Така кръчмата "Уелингтън армс" е обявена за суверенна територия и пушачите в нея спокойно отново започват да палят цигари, тъй като законите на Великобритания вече не важат там."





Виж целия пост
# 545
Свободно изразяване на воля.
Друго щеше да бъде, ако пушачите бяха окупирали заведенията / преминали от демонстрация към активни действия/ и не позволяват на пушачите да влизат.
Не да влизат, ами да излизат.  Wink
Не е толкова безопасно да задържиш "дрогирани".
Какво ли ще измислим ние българите като сме толкова изобретателен народ при заобикаляне на закона.
Виж целия пост
# 546
 

Това четохте ли го? Joy

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=910808&audio_id=111212

"Ресторантьорът Михаел Виндиш от германското градче ...

Mr. Green "Кучето прескача тоягата."
Виж целия пост
# 547
Това четохте ли го? 35

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=910808&audio_id=111212

 rotfImao rotfImao
Виж целия пост
# 548
Пушач съм и от как въведоха тази забрана все пушейки навън се чувствах гузна, а някакви хора дори ме гледат укорително и ми прокашлят като мина покрай тях ссъс запалена цирага  ooooh!
Направих си труда да прочета закона и тълкованието на Министерство на здравеопазването и незнам дали сте го обсъждали по-назад( попрескочих някоя и друга страничка), но тези, които трябва да ни глобяват силно се съмнявам да знаят къде точно и в какви граници може или неможе да пушим.
Тълкуванието гласи накратко:
На детски площадки с"ясно изразени граници" тоест с ограда -вътре в огражденията неможе да се пуши. На тротоара на детската площадка може.
Аз лично такава детска площадка съм виждала само в големите паркове.
На стадион е забранено ако има детски прояви.
Заведения на закрито ако има 3 стени и покрив не се пуши, но ако стените са от мрежа... закона мълчи.
На спирки ако има 3 стени и покрив не се пуши, но не е упоменато в какъв радиус от  спирката неможе.Значи ли това, че зад спирката може да пуша? newsm78

Спазвам забраната, но също така мисля, че трябва да се забрани пиенето на бира и други алкохолни напитки  на обществени места.
 Peace
Виж целия пост
# 549
deizy13 - в Щатите познати отнесоха доста солена глоба затова че седнали в парка на пейка, извадили си по биричка и си я отворили. И не че нещо но идеята ти ми харесва. Има си заведения и домове - там си пиете на спокойствие ама в парка, на спирката и на стадиона - не.
Виж целия пост
# 550
В Щатите от хиляда години е забранено пиенето навън.
Виж целия пост
# 551
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4909131

".... а момчето и с акт по Наредба 1 на общината, заради това, че консумира алкохол на обществено място."  hahaha
Виж целия пост
# 552
Но това значи и по заведенията, щото и те са обществени места. Ако не можем да пушим и пием ще станем като американците, само ще плюскаме Joy
Виж целия пост
# 553
Но това значи и по заведенията, щото и те са обществени места. Ако не можем да пушим и пием ще станем като американците, само ще плюскаме Joy
А,уж беше "страната на неограничените възможноти". Mr. Green Там все си ограничен за нещо Joy
Виж целия пост
# 554
Но това значи и по заведенията, щото и те са обществени места. Ако не можем да пушим и пием ще станем като американците, само ще плюскаме Joy
А,уж беше "страната на неограничените възможноти". Mr. Green Там все си ограничен за нещо Joy - вредно! newsm08
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия