Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 414
  • 1 269
# 570
Имаш си гугъл, търси! Има Достатъчно информация. Мразя да предоставям на готово...
Laughing удобно наистина

Terminator, аз не твърдя, че пушенето е полезно, напротив, вредно е - факт, но че никотина променя съзнанието не мога да се съглася, ще ме прощавате.

Аз не познавам пушач който смята, че пушенето е полезно за здравето. Може и да има такива, но такивахора са ниско интелигентни или слабо образовани.
Въпросът за тютюнопушенето е много обширен и в него са намесени вкякави интереси най-вече икономически, така че може да си пишем и да си разтягаме локуми и да си вадим  драсканици в нета до умопомрачение.

Не обичам и не вярвам на крайни и фанатични изказвания подплатени с "в интернет така пише". Смятам се за достатъчно интелигентна, за да си правя сама изводите, а моят извод е такъв: всяка крайност води до извращения.  Peace

ева17, ти статистика чела ли си, по света колко хора са останали без работа в следствие на тази забрана? А тези други страни в какво икономическо положение са били когато е влязла в сила?
Някои хора излизат за да хапнат, да пийнат и пушенето и да изкарат приятно, като в графата приятно влиза и "напушването" като част от удоволствието  Crazy

Въобще коментарите ми не са свързани с темата за или против забраната. В отговор на заглавието и темата - да, ще спазвам забраната, въпреки, че не я одобрявам в този й вид.

Ох спирам да пиша тук. Напълно излишно е и нито смятам, че ще убедя някого в моите възприятия за нещата, нито някой ще убеди мен, така че е излишно 'абене на време Simple Smile

Виж целия пост
# 571
Тази тема сме я дъвкали, дъвкали, вече няма накъде.
Ако закритите заведения продължаваха да се пълнят в същия обем, в който са се пълнели преди забраната никой собственик на заведение няма да си затвори обекта и да хукне да стачкува. Нали непушачите ходели много по заведения и правели много оборот? Какво стана? То още не е станало, като свърши лятото ще лъсне ефекта.

Да споделя какъв ефектът върху мен от забраната насам. Като всяко друго лято пуша само на открити места. Преди обаче се съобразявах с околните и даже се притеснявах. Ако на съседна маса хората не пушеха, гледах да не паля, или ако запалех следях димът да не върви директно към тях, особено ако имаше деца. Сега въобще не ми пука. Ако им пречи нещо да ходят в закрито заведение, аз там достъп нямам. Зимата просто няма да ходим на заведения при това положение, то е ясно. 
Виж целия пост
# 572
 hahaha Поледните два коментара за приятното изкарване с напушване и следенето на дима към съседните маси с непушачи са просото умопомрачителни.
Виж целия пост
# 573
hahaha Поледните два коментара за приятното изкарване с напушване и следенето на дима към съседните маси с непушачи са просото умопомрачителни.
Че какво, да не би да е лъжА? /за приятното изкарване/ някои пият алкохол, други пушат какво толкова?
Друг е въпросът ти какъв смисъл влагаш в думата "напушване" че да ти е толкова умопомрачително  Wink
Виж целия пост
# 574
За мен по важно беше, да си изясня, защо горките хорица в Ловеч, ще спрат да съществуват ако не димят по заведенията?! newsm78

Всъщност протестират собствениците на заведения. Не знам как е положението в Ловеч, но тук в центъра на София доста се поизпразниха заведенията след влизането на забраната. Няма ги непушачите, които обещаваха да тръгнат по заведенията след като се махнат пушачите.
Виж целия пост
# 575
И аз продължавам да неразбирам защо ви е толкова важно противопоставянето пушачи-непушачи. Гадните непушачи-това, гадните непушачи-онова. Истината е, че нямаме никаква култура, както се вижда от много от коментарите. Още си спомням две скучубри как пушеха цигара след цигара в купето на влака, нищо че вътре бяхме две деца на по 5 и 6. Сега знам, че 5 лелки ще ми скокнат, че сигурно вагонът е бил за пушачи, да беше! Ние какво, 5 часа прави ли трябваше да стоим, защото места другаде нямаше?!
Да споделя какъв ефектът върху мен от забраната насам. Като всяко друго лято пуша само на открити места. Преди обаче се съобразявах с околните и даже се притеснявах. Ако на съседна маса хората не пушеха, гледах да не паля, или ако запалех следях димът да не върви директно към тях, особено ако имаше деца. Сега въобще не ми пука. Ако им пречи нещо да ходят в закрито заведение, аз там достъп нямам. Зимата просто няма да ходим на заведения при това положение, то е ясно. 
Теб пък изобщо няма да те коментирам, просто си супер!
Виж целия пост
# 576
Какво да ти скачат, то не е трудно да се забележи, че често си падала на главата си. Наместила се във вагон за пушачи и се жалва, че там се пуши.  Crazy  Не искам да си представя ако няма места на другите плажове и отидеш на нудискти плаж, какви малоумни драми ще са.
Виж целия пост
# 577
Да бе, вие след малко ще изкарате, че всъщност пушенето е полезно. Чудя се тогава, защо не позволявате и на децата си да пушат  newsm78

Сигурно им позволяват Peace
Сега ако отрекат и как например изглежда една пушачка на 45 години например и как изглежда една непушачка на същата възраст... Rolling Eyes
Миризмата на дъхът на пушачите, на дрехите им, на косата няма и да започвам да коментирам... Tired
Виж целия пост
# 578
И аз продължавам да неразбирам защо ви е толкова важно противопоставянето пушачи-непушачи. Гадните непушачи-това, гадните непушачи-онова. Истината е, че нямаме никаква култура, както се вижда от много от коментарите. Още си спомням две скучубри как пушеха цигара след цигара в купето на влака, нищо че вътре бяхме две деца на по 5 и 6. Сега знам, че 5 лелки ще ми скокнат, че сигурно вагонът е бил за пушачи, да беше! Ние какво, 5 часа прави ли трябваше да стоим, защото места другаде нямаше?!
Я сега вземи и прочети това което си написал/а.

На кого му е важно това противопоставяне питаш? Важно е на тези, които не умеят да възприемат гледната точка на другата страна, важно е за тези които по нинакъв начин не могат да се примирят с факта, че онези отсреща имат тяхната си истина. Това важи с еднаква сила и за пушачи и за непушачи.

Скучубри! Що за епитет?! Това че си им ядосан/а не те оправдава да обиждаш хората. Да, явно не са били възпитани, да, не е редно да се пуши в присъствието на деца, ако ще да е купе/вагон за пушачи, но това е до културата на човека, а не до това пушач ли е или непушач.
Също до култура е и да не си позволяваш да обиждаш.  Peace

Габриелла, сигурно им позволяват, ама не е сигурно, гледай си в твоята паничка. Една пушачка на 45 може да изглежда много по-добре от една непушачка, която не полага грижи за външния си вид. Стига с тези генерални заключения бе хора! Престанете да слагате всички под общ знаменател. Не всички дебели хора са грозни, не всички слаби са хубави, не всички високи носят голям номер обувки и т.н.
Виж целия пост
# 579
Сега ако отрекат и как например изглежда една пушачка на 45 години например и как изглежда една непушачка на същата възраст... Rolling Eyes

Това пък е пълна измишльотина. Мога да ти давам примери до в другиден в обратната посока, което няма да значи, че цигарите и другите т.нар. пороци съхраняват младостта.  Mr. Green Всичко е ген, начин на живот и поддръжка. Цигарите не състаряват никого. Виж за миризмата съм съгласна.  Peace Бях девет месеца непушачка и помня неприятната миризма на пушачите.
Виж целия пост
# 580
Добре че няма вече вагони за пушачи. Laughing
Виж целия пост
# 581
Алилуя!  Laughing

Да позлобеем викам  Joy нищо че не се возим у влак от детските години.
Виж целия пост
# 582
какво значение има дали е зима или лято, дискотеките поне тук в София нямат нещо като градини и тераси, където да може да се пуши, а аз нямам намерие да вися навън като щъркел и следователно не ходя! Обаче като съм си на село и кафенето и дискотеката сме си наши хора и естествено си пушим без да ни пука от никой вътре!
Виж целия пост
# 583
какво значение има дали е зима или лято, дискотеките поне тук в София нямат нещо като градини и тераси, където да може да се пуши, а аз нямам намерие да вися навън като щъркел и следователно не ходя! Обаче като съм си на село и кафенето и дискотеката сме си наши хора и естествено си пушим без да ни пука от никой вътре!
ами крайно време е и селата да предложат някакви предимства пред града и повече хора да се изселят на там. Дано да продължават в сьщия дух.
Виж целия пост
# 584
И лелките се заредиха.....  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия