Ще спазвате ли новите забрани за пушенето - за пушачи и непушачи.

  • 59 401
  • 1 269
# 1 125
Не знам дали сте го обсъждали, но искам да попитам - всичките ли пушачи в тази тема си пушите в къщите?Когато аз пушех не пушех вкъщи, а винаги излизах на терасата.Да, ако трябва 20 пъти съм излизала и навън да е -20.При вас как е?
Виж целия пост
# 1 126

моля заведенията поименно, за да ги проверя на място
както казах, тук съм вече 7год и такова животно не съм видяла  

Нали не става дума за това, което ти си видяла или не си видяла, а за законодателство? Или за 7 години не си се информирала какво точно е то?
Споко, точно според законодателството което си цитирала не се пуши в заведенията в Швеция, разрешени са само стаи за пушене с размер макс до 25% от общата площ което си е супер според мен. Аз лично си мисля след тази дискусия, че би било добре да се реши едно заведение да е или само за пушачи или само за непушачи. Какво толкова, нека който иска да се трови активно или пасивно.... Да вдигнат цените на цигарите обаче и да дават на здравната каса част от $$$ за да си ги лекуват пушачите после и да им плащат болничните....
Виж целия пост
# 1 127
Не знам дали сте го обсъждали, но искам да попитам - всичките ли пушачи в тази тема си пушите в къщите?Когато аз пушех не пушех вкъщи, а винаги излизах на терасата.Да, ако трябва 20 пъти съм излизала и навън да е -20.При вас как е?

А вие у вас музиката толкова силно като в дискотека ли я пускате?
Въобще правите ли разлика м/у жилищна сграда и кръчма?
В жилищна сграда, независимо дали е моят дом или не, дори домакините да ме карат, не пуша, излизам навън. Това е място, където се живее, почива, спи, има деца и т.н. Жалко, ако сравнявате домовете си с кръчми, но... всеки си знае  Simple Smile


Виж целия пост
# 1 128


За Швеция са стаи за пушене (които все пак ги има), но в Дания в малки заведения (под 40 кв.м.) и офиси със само един служител може да се пуши. И там ги имат стаите за пушене, дори в болници.

Цитираното беше по повод на забраните в скандинавските страни конкретно. Пълна забрана, каквато има тук има само в Норвегия. Ние кога станахме скандинавци, кога ни побеля ****.

В Англия забраната също е пълна и няма никакви стаички за пушене! Който иска да пуши виси навън пред заведението или в градинката зад заведението!

Aня, никога не съм пушила в къщи и изобщо мразя пушенето в затворени помещения.
Виж целия пост
# 1 129
В Англия забраната също е пълна и няма никакви стаички за пушене! Който иска да пуши виси навън пред заведението или в градинката зад заведението!

Зимата в Англия е 10-15 градуса все пак, ако тук беше така, никой дума нямаше да обели  Laughing
Виж целия пост
# 1 130
В Англия забраната също е пълна и няма никакви стаички за пушене! Който иска да пуши виси навън пред заведението или в градинката зад заведението!

Зимата в Англия е 10-15 градуса все пак, ако тук беше така, никой дума нямаше да обели  Laughing
О моля ви се, тук зимата варира от -25 до +20, но пак не се пуши и няма стаички за пушачи, и на няколко метра от входовете на всякакви сгради пак не се пуши.
Виж целия пост
# 1 131
Не се сърди, човече, не сравнявам дома си с дискотека.Говорех за навици, възпитание.
Ако някъде е забранено нещо, изобщо не разсъждавам кръчма ли било, бардак ли било.
Еднакво ужасно е да ти е задимено вкъщи както и в заведние.Егати, добре че спрях цигарите Laughing Това по цял ден да мислиш и да се оглеждаш като престъпник дали ще те глобят Mr. Green
Виж целия пост
# 1 132
...Говорех за навици, възпитание.
Ако някъде е забранено нещо, изобщо не разсъждавам...

В това отношение съм съгласна, и аз съм така, забранено - не посещавам, нямам проблеми  Simple Smile разбирам единствено собствениците на заведения, но ще идат на борсата малко държавата да олекне, после ще се ориентират в друг бизнес и готово  Peace

Terminator, браво! Разбрахме, че има няколко такива държави, просто питаме защо не може да сме като другите, в които има малко, но има, И заведения за пушачи. И нужно ли е точно в кризата да се въведе тази мярка? 2-3 г. решаващи ли са за подобен закон? Според мен не.
Виж целия пост
# 1 133
Хич не ме интересува. Аз в нощно заведение искам да дишам.
Пушачите да върят вънка да пафкат. Mr. Green

Ами ходете да дишате де, ако ходите редовно и има оборот, никой собственик няма да излиза на протест  Peace
Хич не ме интересуват ни кръчмари, ни протести. Пушачите да ходят да генерират оборот, щом са толкоз загрижени, та повтарят "криза, драма, ах, собствениците..." по три пъти на страница. Mr. Green

Ако пък "заплашват", ще си разплета чорапите.
Виж целия пост
# 1 134
...Пушачите да ходят да генерират оборот, щом са толкоз загрижени, та повтарят "криза, драма, ах, собствениците..." по три пъти на страница. Mr. Green...

Темата се раздвижи заради тези протести, затова обсъждаме тях  Laughing аз не съм загрижена, и няма да дам нито една стотинка  Wink
Виж целия пост
# 1 135
Цитат на: Не се сърди, човече link=topic=661466.msg23724297#msg23724297
 просто питаме защо не може да сме като другите, в които има малко, но има, И заведения за пушачи. И нужно ли е точно в кризата да се въведе тази мярка? 2-3 г. решаващи ли са за подобен закон? Според мен не.
Не може да има, защото всички ще се изнесат в тези малко заведения(което вече наистина ще фалира другите). Според мен единствения начин да има подобни заведения е да им наложат супер висока такса, което би държало цените високи и ще ограничава притока на хора, а и освен всичко, естествено трябва да има ограничения по райони, но така ограниченията стават твърде много и пак ще има много недоволни. Относно кризата-не мога да ти отговоря, но то когато и да се въведе вие все щяхте да се оплаквате, така че ....
Виж целия пост
# 1 136
Защо ще се изнесат? Толкова много са защитниците на чистия въздух  newsm78

Аз просто коментирам, не се оплаквам, защото обичам домашните събирания  Blush и след забраната, вече много малко от познатите ми си уреждат срещи в заведения, все по домашно, което за мен е супер  Mr. Green
Виж целия пост
# 1 137
...Пушачите да ходят да генерират оборот, щом са толкоз загрижени, та повтарят "криза, драма, ах, собствениците..." по три пъти на страница. Mr. Green...

Темата се раздвижи заради тези протести, затова обсъждаме тях  Laughing аз не съм загрижена, и няма да дам нито една стотинка  Wink
Теб специално във всички теми точно с това съм те запомнила, че баеш.
А, да, и как ти нямало да ходиш. Laughing
Направо си накривихме шапките.
Виж целия пост
# 1 138
Защо ще се изнесат? Толкова много са защитниците на чистия въздух  newsm78
Вече коментирахме и се разбрахме защо.
Виж целия пост
# 1 139
В Англия забраната също е пълна и няма никакви стаички за пушене! Който иска да пуши виси навън пред заведението или в градинката зад заведението!

Зимата в Англия е 10-15 градуса все пак, ако тук беше така, никой дума нямаше да обели  Laughing

Ти май не си живяла в Англия Simple Smile само за сведение, че съм с зимно яке от месец и температурите са между -1 и 6 градуса ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия