ЮЛИ щастие ще ни дари, бебче сладко чакаме да се роди - 17 темичка

  • 33 508
  • 741
# 465
Честито на всички празнуващи  Hug
Кате, понеже и ти ще раждаш в Т.К., какво искат да е в найлоново пликче?А ако е планово секцио и постъпя ден, два по - рано там, има ли проблем да си отида направо с целия багаж?Извинявам се за странните въпроси, ама както винаги все нещо не съм разбрала  Mr. Green
Виж целия пост
# 466
Maria_kv не трябва да има лак по ноктите, когато те приемат в болницата нито на ръцете, ноти на краката. По цвета на ноктите се ориентират първо, ако нещо не е наред!
Виж целия пост
# 467
Здравейте.
И аз днес ходих на басейн и ми подейства много освежаващо и релаксиращо bowuu
Омацах се хубаво със слънцезащитен крем и въпреки това си криех коремчето да не изгори, че ме е страх да не се появят стрии. Много ще се ядосам при условие, че до сега успях да се спася от тях Angry

Аз също продължавам да имам сериозен проблем венците и след като изпробвах почти всички възможни пасти и всякакви скъпи води се спрях на паста и четка Парадонтакс. Така венците ми кървят поне само когато си мия зъбите а не като говоря с хората...в един момент беше просто кошмарно положението ooooh!

mama_pettty, честита годишнина и от мен. Много любов и приказни моменти ви пожелавам. Дано винаги да се подкрепяте и обичате силно и безусловно Heart Eyes

bishi777, успех, миличка! Hug Дано всичко да мине така както трябва и дано, каквото и да се случи, накрая всички да сте живи и здрави. Heart Eyes Ще чакаме новини  Hug

Пожелавам ви хубава и прохладна вечер  Hug
Виж целия пост
# 468
Привет скъпи маминки!
Миме точно щях да ти пиша за лака по ноктите и гледам че Катето ти е отговорила!  Hug
Силве няма проблем мила, че си ме питала за ЖК, аз затова и обясних, щото явно не съм се изразила правилно  Hug
Биши успех мила, и дано те държат по-малко, А Господ си знае работата, ако трябва да се родят ще се родят! Прегръдки от сърце  Hug
srcs пази коремчето от стрии и след раждането мила, че тогава също се появяват от прибирането на тумбака и рязкото отслабване  Hug
Виж целия пост
# 469
pepina_79Hug

celika абе, мила, какво се ядосваш толкова. Нали ще има протектор в/у калъфа и чаршафче отгоре. Разбирам ядът ти ама станало е вече....пък и нали казваш, че като е поизсъхнало не си личи. Карай и не се тормози за такива неща  Hug
Виж целия пост
# 470
Да се изкажа и относно изтичането на водите за мен пък това е един от най-неблагоприятните варианти за раждане, защото обикновенно тогава предизвикват раждането, тъй като не чакат да започнат естествените контракции, а пък на мен последното желание ми е да ми предизвикват раждането.
Обикновено чак не е! Не винаги се налага да ти предизвикват раждането, то просто си почва, по-рано или по-късно, но почва!  Naughty Моето раждане започна с изтичане на водите - чудесно ми беше, без никакви болки, до....1 час по-късно. Нищо не са ми предиизвиквали...А и аз бях от тия, дето си мислех, че ще ми изтекат Всичките води  Mr. Green Е, няма такова нещо, до последно си течаха и течаха..Не мислите, че са 1 чаша околоплодните води..? hahaha Природата си се е погрижила за всичко!

Благодаря ви, мацки за съчувствието...Поддържаме още температура, но поне по-ниска!  ooooh!

 Peace И аз мисля като Павлина. Не е нужно при всички случаи да се предизвиква изкуствено раждане. А и наистина, когато ти изтекат водите в близкия час нямаш болки, просто си течеш...контракциите започват по-късно. Няма значение  и без това не можем да избираме сами, как да започне раждането, важното е на финала всички да се върнем вкъщи с най-прекрасните слънца на ръце. Лека вечер!
Виж целия пост
# 471
Добър вечер мамчета,

Аз да се отчета след днешната 'консултация', въпреки че АГ дори не беше в стаята, а само сестрата. Дадоха ми обменната карта и документите за хоспитализация, а на въпросите ми за резултатите от последните изследвания - всичко било добре...Но като се прибрах, видях някои очевидни разминавания...Например: хемоглобин 108 при мин.мнорма 120 или СУЕ - 40 при максимум 12,. ...Пуснаха ми и днес изследване на урината (оплаках се заради отоците) - от лабораторията ми казаха, че имало малко бактерии, но нищо чак толкова зле, а като звъннах на АГ ми разправя, че всичко е на 6  newsm61...А за всеки случай, искала да ме види в...края на месеца  #Shocked, та то аз мога дотогава, както се казва и да родя... Да не говорим, че, като питах, дали няма да ми направят запис на тоновете, ми заявиха, че не било нужно, защото всичко било наред и това се правело, едва ли не като влезеш да раждаш #Crazy. Просто не знам какво да мисля и да ви кажа. Спомням си, че бяхте коментирали разни стойностти, но не мога да се сетя в коя тема, за да видя дали пък всъщност нещата не са наред...Но, определено #2gunfire #Cussing out.

В понеделеник, живот и здраве, смятам да ходя при друго АГ, но не знам как ще изкарам тези дни..Само дано всичко с бебчо е наред  baby_neutral

Благодаря иначе на всички за съветите за кошарката. Аз вече си я поръчах, заедно с едно сгъваемо матраче и чакам доставката в понеделник  newsm44.

Лека вечер от мен  Hug
Виж целия пост
# 472
Nelly Di, искрено се смях на историята ти около изписването на близначетата ти  Joy Видях и снимките, били са много сладички двамката гушнати един в друг Crazy Изобщо представям си каква емоция и щастие е да се сдобиеш с двечки накуп Grinning
Bishi , стискам ти силно палци да те стабилизират бързо и да се пробираш вкъщи, пък после раждането  Wink
А това за лака на ноктите вярно ли е, егати, аз моите мислех да си намаля максимум, ама да съм си с някакъв по неутрален цвят лак, нищо че съм в болница искам да си изглеждам добре  Embarassed. Ще питам другата седмица като ида.
Много ми е чудно как пък точно по цвета на ноктите следат за състоянието на родилката, нали има и други признаци, вързани сме към апаратура все пак  newsm78 Чудна работа...... Crossing Arms
Виж целия пост
# 473
Здравейте момичета,включвам се с един въпрос...Не знам дали имам повод за притеснение,но ако някоя от вас може да ми каже ще съм благодарна...!На амбулаторния лист който ми дават при всеки преглед на графа изследвания пише:Един жив плод в главично предлежание с BPD_39г.с. и1 дни;HC-39г.с. и 2 дни;FL-33г.с.5 дни;AC-39г.с. и 1 дни;Сч-129уд/мин;плацента по з мат.стена,2 ст.зрелост.ОВ-в норма;Ri a.umb.-0.65/в норма/ц.канал 34мм.
Тези параметри доктора ги продиктува на акушерката докато ме преглеждаше,направи ми впечатление че повечето сочат 39г.с. без дължината на бедрената кост тя е 33,5г.с. нали и при вас вървите с такива големи параметри въпреки че сте в по-малки седмици страх ме е да не го родя преди 36г.с.,а и от няколко дни ме натиска много ниско долу,а и корема ми се втвърдява леко  а и младежа доста шава чак имам чувството че ще няма да устискаме... newsm78 Embarassed
Виж целия пост
# 474
Привет милички!
Нели Ди, страхотни снимки, мила, гледахме ги с мъжа ми и така им се радвахме... Hug А как се смях за песните от маалата...  Joy Аз също не харесвам на сто процента еднакво облечени близнаци. Харесва ми да имат еднакви мотиви, а и моите са разнояйчни като на другите две мами. За Дари и аз щях да спомена, че се загуби, а тя е с термин в началото. Имам и телефона, но не смея да и звънна. Дано всичко да е наред с нея.

Биши, мила, щом така са преценили, така ще е по-добре. Там ще си овладеят нещата ти само си почивай мила  Hug. Стискам палчета и вярвам, че всичко ще е наред и накрая ще се сдобиеш с две здрави бебинки! Hug

Кандидат мама, малко да се уморя и ми се втвърдява корема, но това е нормално, не ги слушай тези от ЖК. В понеделник Сигри ще те види, както и мен Hug. Дано всичко да е наред и при двечки ни. Hug После ще се чуем, че аз съм чак следобяд.

Момичета, ето ви линк към разказа на Айдин за нейното раждане, много е положителен и окуражаващ, особено е полезен за мамите, които ще раждат нормално: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663039.msg22214666#msg22214666

Лека и прохладна вечер сладунки! Hug

Виж целия пост
# 475
Момичета здравейте и от мен   bouquet
  Включвах се в началото ,незнам някой дали ме помни.
Искам да пожелая на всички много леко раждане и да ви благодаря за ценните неща ,които споделяте.
Чета ви редовно и са ми много полезни ,тъй като съм бъдеща мама - "новобранец" Crazy
Аз ще раждам секцио в АГ Варна ,но все още нямам точна дата - края на този месец ще е . Леко ме плаши неизвестността и мисля предварително да отида да разгледам обстановката. С покупките сме готови горе-долу,но по-важното е ,разбира се ние и бебчетата да сме добре. Другото е суета и някакви си вещи.
Инъче и моята бебка е главично разположена, около 2800 гр сме вече и се надявам да я докараме поне до 3 кг. Проблема при мен е ,че имам намалели води и остаряла плацента,така че ще се срещнем по-рано от термина ми /17.07/ с бебче. Hug
Аз започнах да свалям килограми  newsm78
Незам дали е ОК това ,но в тая жега нищо не ми се яде.

Хубава и спокойна вечер на всички  Simple Smile
Виж целия пост
# 476
Страхотен е линка за раждането на Айдин, дано на всички ни е толкова леко раждането! Аз напоследък доста го мисля. но най-важното е да сме отпуснати и спокойни Simple Smile))
Лека нощ на всички и спокойни сънища!  Hug
Виж целия пост
# 477
Добро утро, мамчета  Hug
Нещо вече сън не ме лови  Laughing Laughing Laughing
Дано при всички нас раждането премине толкова леко като при Айдин  Simple Smile
Биши аз сега видях, че ще те приемат в болница, не се притеснявай, най-добре е да си под наблюдение. Пък и бебчетата ще са по-обгрижвани, всеки ден ще ги слушат как са   Hug

Един много усмихнат ден ви желая  Hug Hug
Виж целия пост
# 478
Добро утро!
И на мен много ми хареса разказа на Айдин.
r@li, явно тия апарати дават доста големи отклонения. Не се тревожи. И на мен един път ми казаха, че ще се роди по-рано, друг път, че беба е голяма... ама всъщност тя си е добре изглежда и хич не и се излиза.
Бамбукита, точно по цвета на ноктите могат да се направят много диагнози. Ама стига сте се тревожили за тези нокти. То стана като моето пране Simple Smile Аз не ползвам лак за нокти и пак си се харесвам.
Julski_Izgrev, сигурно не са ти лоши резултатите. Не се тревожи. Аз само за хемоглобина мога да ти кажа, че си е много добре като за бременна. Аз с две седмици хапчета едва го вдигнах от 91 на 94.
srcs, абе явно просто много лесно ми се скапва настроението в момента и ми се доревава. Пък и съм си по-чувствителна по принцип. Наистина не е кой знае какво...
Виж целия пост
# 479
Добро утро  kaffeetrmker_2

Снощи окончателно сглобихме леглото и то е с две нива на матрака, че сме го сложили на най-горното ниво и ми се струва много високо. Тези, които са с нива на матраците, къде ги сложихте?

the orange cat, разбира се, че те помня, мила Hug Радвам се, че си добре и че всичко е наред.

Julski_Izgrev, все едно разказваш моята история с ЖК. Аз така и се отказах да ви разказвам какво се случи но е нещо такова. Пълно пренебрегвеане и много претупани изследвания. Направо не знам как може тази жена да ме взима за толкова глупава и да си мисли, че няма да се усетя. Понеже знам, че се познават лично с АГ-то ми от Варна с най-голямо удоволствие ще му покажа последните изследвания. Ей така да се види, как въпросната алчна коза си върши работата. На предпоследния преглед бях на границата на 8-ми и 9-ти - нямаше преглед на бебчето. На последната консултация дадох там въпросните претупани в последствие изследвания и само като споменах, че нямам намерение да раждам при нея пак не ми прегледа бебето. Няма записи на тонове, няма нищо. В началото се помъчи да ме излъже, че БХС ми е направила. Аз знам, че тези неща не се поемат от ЗК но поне да ме информира - длъжна ли съм всичко да знам пък аз ако искам ще си ги платя и ще ги направя - то си е моя работа. По ЗК имам право на още една консултация но просто реших, че няма смисъл да ходя и да си загубя поредните два часа. Просто не се ядосвай. То за това си има кадърни и съвестни лекари, чиито кариери израстват и стават ценени и търсени лекари, които заслужено карат скъпите си автомобили. Има и такива като тази коза, която от алчност си подритва кариерата, прави непрекъснати грешки и няма никога да се нареди до гилдията на истинските и  ценените. Те сами се съсипват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия