БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-20

  • 24 901
  • 741
# 495
Здравейте!Дъщеря ми е почти на 7 м.Започнахме захранването когато беше на 5м.и 6 дни.Първо с картоф,морков,тиква,пащърнак и т.н.(всички на Хип).Близо месец след това и дадох круша,банан,праскова,кайсия и от 10 дни каша ориз и ориз+царевица.Месни пюрета и глутен все още не съм въвела.Въпросът ми е:от два дни получи обрив почти по цялото тяло,най вече по корема,гърба и тила,големи червени участъци,петна наподобяващи уртикария.Скриха се след около 1 час.Мислите ли че е от храната или е от друго?Трябва ли да спра засега захранването и колко време?Моля ви за съвет!

Здравейте момичета.Вчера бяхме на алерголог за обрива,оказа се че е атопичен дерматит,дали е възможно при положение че се е появил само 2-3 пъти и от тогава не е?Съвета на доктора е да изчакам със захранването поне няколко месеца,което ми се струва малко пресилено.Той по принцип е привърженик на захранването след 10-я месец newsm78(д-р Мирчев).Какво ще кажете,да си продължа ли да си я захранвам?  bouquet Simple Smile

Дали има някой който да ми отговори? Embarassed
Виж целия пост
# 496
Отговорили сме ти  Peace

Диди, най-вероятно пъпчиците са от претопляне. Ситнички ли са?
Обличай детето в леки, памучни и проветриви материи, не го дръж на слънце и на задушно, когато се появят изплаквай само с хладка водичка и не мажи кожата с нищо.

Най-добре отидете на специалист да ви прегледа. Ние получихме обрив - уртикария ( пръстеновиден обрив по цялото тяло, който сякаш се местеше от едно на друго място). Диагнозата на алерголога беше - уртикария - копринна треска. И ни за капак ни изписаха Фризопеп - за алергия към белтъка на кравето мляко. И след като го почнахме изчезнаха обривите.

Захранване след 10-ти месец звучи толкова идиотски, колкото и на 2 месеца  Crazy

Виж целия пост
# 497
Бихте ли ми казали като давам месно пюре(само месце),колко максимално грама мога да дам или да добавя към зеленчуковото?
 И също така как  се приготвя кисел от царевично нишесте?

Купешките пюрета съдържат около 15грама на 190гр пюре,аз също слагам толкова.
За кисел знам тази рецепта: Нишестето се вари с вода.След като се охлади до температура за ядене се добавя пресен пасиран плод или плодово пюре.
Виж целия пост
# 498
Имам царевично брашно, какво мога да направя на бебето от него, за да вкарам царевицата? Каша?
Виж целия пост
# 499
Купено или домашно? Защото купеното се дели на едро, средно и фино.
Въпросът, рецептите и вариантите за домашните каши е в библиотеката на кърмаческия подфроум (все питам защо го няма и тук и все не се знае)  Peace
Виж целия пост
# 500
 Рецептите ги има и в този подфорум. В "Най-често обсъжданите теми във форума" някъде надолу беше, даже има пояснение че е взет от кърмаческият.
Виж целия пост
# 501
Купено или домашно? Защото купеното се дели на едро, средно и фино.
Въпросът, рецептите и вариантите за домашните каши е в библиотеката на кърмаческия подфроум (все питам защо го няма и тук и все не се знае)  Peace
Купено е, пише само "Царевично брашно Етър". Значи няма да е проблем да правя каша от него?
Виж целия пост
# 502
Какво количество пюре и каша е добре да изяжда бебето за да има полза от приемането на тези храни? 30-50-100 гр.?  Rolling Eyes И трябва ли всеки ден да е различно пюрето? След като съм въвела даден зеленчук и плод след известно време ги давам в продължение на 3 дни, защото за толкова изяжда едно бурканче 190 гр.  Crazy

Е, тоя доктор нещо се е пресилил с това захранване на 10 месеца. На моя син също поставиха диагноза атопичен дерматит. Но за мое щастие мазах с крем на д-р Тайс и вече няма помен от нито едно червено петно. Не е получил алергична реакция от дадена до момента храна.  Praynig
Виж целия пост
# 503
Здравейте момичета,
нова съм в темата/форума, но се надявам да ме посъветвате какво да правя. Синът ми е на 3,5 м. и от 10-ина дни му давам сок от ябълка/морков, но винаги плаче и не го иска. Той е само на кърма, дори вода не пие и като цяло май хич не обича биберона на шишето.
благодаря предварително за отговорите  Simple Smile

Мила, плаче и не го иска, защото само ти показва, че не е подходящо за него. Може да плаче и, защото сок на толкова крехка възраст предизвиква колики при бебетата. Едно време са били невежи и са смятали, че на бебетата им трябват витамини и затова са ги мъчили със сокове. Сега е ясно, че в кърмата и адаптираните млека има всичко необходимо. Сега е ясно, че сокът е агресивен за незрелия стомах на бебето и се дава даже към 18-я месец. На някой педиатри не е ясно, защото продължават да мелят, това което са прочели преди 30-40-50 години.
Виж целия пост
# 504
Леана, за да въведеш царевица най-добре купи готова инстантна царевична каша - Милупа например.
Ако този вариант не ти допада, то най-добре да започнеш с царевично нишесте и да направиш кисел на бебето. Царевицата е груба за стомаха и червата и започване направо с брашно не е удачен вариант. Готовите инстантни каши или нишестето са по-щадящи и в пъти по-подходящи.
Виж целия пост
# 505
Здравеейте момичета  balloon, я кажете за Бисквитките на плазмон които се разтварят мигновенно в млякото, с какъв номер биберон да  и го давам? С 3-ка много слабо пуска, принудих се да го прецедя за да го изпие. Мисля за биберон на Авент с 3-те степени, но първо искам да се допитам до вас за да не купя нещо напразно.
..... кажете и за домата и чушката/зелена/ , при домашно приготвено пюре, могат ли да се дават на нашата възраст.
Виж целия пост
# 506
Леана, за да въведеш царевица най-добре купи готова инстантна царевична каша - Милупа например.
Ако този вариант не ти допада, то най-добре да започнеш с царевично нишесте и да направиш кисел на бебето. Царевицата е груба за стомаха и червата и започване направо с брашно не е удачен вариант. Готовите инстантни каши или нишестето са по-щадящи и в пъти по-подходящи.

Благодаря за отговора, харесах на Милупа безмлечната каша грис и май с нея е я въведа. С брашното ще направя нещо за нас  Grinning
Виж целия пост
# 507
Мисля за биберон на Авент с 3-те степени, но първо искам да се допитам до вас за да не купя нещо напразно.
..... кажете и за домата и чушката/зелена/ , при домашно приготвено пюре, могат ли да се дават на нашата възраст.

След 8-ми месец  Peace Със степените на Авент става, аз така давах  Peace
Виж целия пост
# 508
Мисля за биберон на Авент с 3-те степени, но първо искам да се допитам до вас за да не купя нещо напразно.
..... кажете и за домата и чушката/зелена/ , при домашно приготвено пюре, могат ли да се дават на нашата възраст.

След 8-ми месец  Peace Със степените на Авент става, аз така давах  Peace
а тогава към моркова и картофа, освен тиквичка , карфиол и броколи за нашата възраст, какво друго може да се добави?  newsm78
Виж целия пост
# 509
Карфиол и броколи, едва ли. Почакай месец-два, защото причиняват колики. Сега са подходящи пащърнак, царевица, млад зелен фасул от най-крехкия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия