Нямам много време да съм подробна, но не мога да се сдържа по темата с музикалното.ТОва е училището, което съм завършила! МИсля че имам какво да кажа по темата като негов възпитаник, па макар и да не са толкова пресни.Първото- по мое време се водеше ДМШ(Детска музикална школа).Ходехме там от 1 до 3- ти клас .ПРеди това имаше нулички
( когато още нямаш възраст за делене в учебни класове ).ТА- в ДМШ-то ходех на специален предмет( в моя случай пиано) и солфеж.Обикновеното училище го карах другаде( Ламби КАндев на Дружба- не знам как се казва сега и дали изобщо съществува
).Та- това със записването и отписването като на кръжок от една страна се опитвам да го разбера с цел- на общодостъпност на повече деца към изкуството, но не мога да отрека че ми е странно.Глад на деца- ок.Имам позната, която работи в момента в началния общообразователен курс.Важно нещо, което пропускате е това че има приемни изпити за 4-ти клас и после за 8-ми.Така че- не е само до мерак, записване, отписване и местене.Училището е към МИнистерство на културата, и затова има разлика в програмата.НАистина общообразователните предмети бяха в общи линии до 7-ми клас.МИсля че имаше и някаква разлика в хорариума.Не може някъде да няма из нета данни за това, та- потърсете.
.БЕзспорно нивото и средата е по-различна...ОХ...сложно е.Аз продължавам да се лутам в тукашния избор за Дария
.Аз бих пробрала да проуча някакви , дори и минимални музикални влечения преди да го пратя там,щото после , ще не ще , трябва да ги учи някак.... Препоръчани теми