Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво може да се случи, ако млякото се използва повече от две седмици след отварянето му?
Как се използва Ненедент за миене на зъби?
Как се прилага Хидрасек?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво може да се случи, ако млякото се използва повече от две седмици след отварянето му?
Използването на мляко повече от две седмици след отварянето му може да представлява риск за здравето, тъй като млякото може да се развали и да стане неподходящо за консумация. Препоръчително е да следвате указанията на производителя относно срока на годност след отваряне, за да избегнете потенциални здравословни проблеми.
-
Как се използва Ненедент за миене на зъби?
Ненедент е безопасен за поглъщане и се използва като обикновена паста за зъби. Препоръчително е да го нанесете върху четка и да измиете зъбите си, след което изплакнете устата с вода. Когато детето ви се научи да плюе, може да преминете към детски пасти със съдържание на флуор, като Веледа е по-добър вариант от Ненедент за миене на зъби.
-
Как се прилага Хидрасек?
Хидрасек първоначално се прилага с една доза, последвана от още три дози на равни интервали. Това означава, че ако първата доза е в 8 часа сутринта, следващите три дози ще бъдат в 14 часа, 20 часа и 2 часа след обяд. Този режим на дозиране се поддържа, докато се постигне желаният ефект. Важно е да се консултирате с лекар, преди да приложите лекарството на дете.
-
Докога трябва да се дава Вигантъл на детето?
-
Какво трябва да направите при разстройство и температура над 38 градуса при дете?

Какво превантивно бих могла да дам, което да подейства по-бързо? Минали години съм давала превантивно пробиотик, но ако почнем сега надали ще ни помогне особено или греша
По- скоро никога не съм приемала за нормално това обяснение, въпреки че много хора лежат на това ухо и оправдават нещата със зъби
Децата боледуват с висока Т и след като изкарат всички зъби, тогава с какво се обяснява едно такова неразположение 

, вчера две познати ми казаха, че децата им също са минали някакъв летен вирус, но са ги лекували с антибиотик, но нали вирусите не се лекуват с антибиотик. Аз като заведох малкия при докторката още първият ден като вдигна температура, тя ми изписа и един антибиотик, така просто да си го имам вкъщи за всеки случай и съм почти сигурна, че ако вчера и се бях обадила да и кажа, че все още вдига температура, щеше да ми каже да започваме антибиотика. Радвам се, че ни се размина антибиотика.