Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво може да се случи, ако млякото се използва повече от две седмици след отварянето му?
Как се използва Ненедент за миене на зъби?
Как се прилага Хидрасек?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво може да се случи, ако млякото се използва повече от две седмици след отварянето му?
Използването на мляко повече от две седмици след отварянето му може да представлява риск за здравето, тъй като млякото може да се развали и да стане неподходящо за консумация. Препоръчително е да следвате указанията на производителя относно срока на годност след отваряне, за да избегнете потенциални здравословни проблеми.
-
Как се използва Ненедент за миене на зъби?
Ненедент е безопасен за поглъщане и се използва като обикновена паста за зъби. Препоръчително е да го нанесете върху четка и да измиете зъбите си, след което изплакнете устата с вода. Когато детето ви се научи да плюе, може да преминете към детски пасти със съдържание на флуор, като Веледа е по-добър вариант от Ненедент за миене на зъби.
-
Как се прилага Хидрасек?
Хидрасек първоначално се прилага с една доза, последвана от още три дози на равни интервали. Това означава, че ако първата доза е в 8 часа сутринта, следващите три дози ще бъдат в 14 часа, 20 часа и 2 часа след обяд. Този режим на дозиране се поддържа, докато се постигне желаният ефект. Важно е да се консултирате с лекар, преди да приложите лекарството на дете.
-
Докога трябва да се дава Вигантъл на детето?
-
Какво трябва да направите при разстройство и температура над 38 градуса при дете?
Знам че не е лекарство за тях
Натриевия цитрат и той май е за повръщане нали? Ще си попълня аптечката нищо че сме само за 3 дни на морето всичко може да се случи
само забавления и никакви грижи, проблеми и болести 

това до преди няколко месеца държеше наред всички будни почти всяка нощ (ЛЛ допусна че може би сънува страшни за нея сънища). Моето решение беше площадка с минимум хора на нея (пред блока ни има една и рядко се събираха пролетта повече от 2-3 познати деца с майките си). Забравихме и за голямата площадка и за градската градина (парка) и общо взето най-оживеното място беше магазина а там не ги водех в пиков час за да не се стряска. Беше я страх да се пуска и по пързалката (качваше само стълбите и седеше горе а после по обратния път), какво ли не обяснявах и как ли не я лъгах не и не, до една хубава вечер в която за ръка се пусна и сякаш всичко отмина. Но аз давах около месец и едни хомеопатични успокоителни, ЛЛ ги беше изписала когато всички почнахме да страдаме от този страх на Вали. Допринесоха до някъде, но ги спрях когато тя се успокои не счетох за нужно да и давам повече, тя сякаш го израстна. Та допускам че може би беше някакъв период който мина само тя, сестра и не е имала тези страхове.