Голямата тема за малките масла 4

  • 78 266
  • 750
# 135
Момичета, какъв е срока на годност на маслата ? Аз се бях запалила по маслата преди няколко години и още имам някои от тях, дали мога да ги ползвам?  newsm78
За маслото от кайсии ,като лубрикант  е Ок, за лице и къде ли не съм си го мазала,защото имах много от него..и до сега ми седи в банята ...слагала съм го и в маски за коса, детето - също...то детето /сега на 16/, от 13 годишно си бърка разни маски за косата ..винаги е била доволна от маслата ! На мен ми е малко мазно за лицето, но аз винаги от всичко слагам по повече и може би това е проблема... Blush
За арома лампите - моят опит е с една лампа,която се включва ,като лампа в контакта, не е със свещ... Много съм доволна.. слагам си маслото или различни капки видове масла ,включвам я на нощното си шкафче и заспивам.... на сутринта я изключвам,или ако се събудя за нещо през нощта. Пак ще си потърся таква ,  че тази ми е в старият апартамент ..от тези със свещичките..все имам чувството,и страха,че ще се запаля ако заспя....а ,че ще заспя е повече от сигурно.... Laughing
Виж целия пост
# 136
Привет момичета.  newsm03 Темата ми е много по сърце. Отскоро се опитвам да редуцирам максимално козметиката с различни непонятни за мен съставки и да мина на колкото се може по-натурални такива. Задачата се оказа трудна. Особено в грижата за кожата. Все още не мога да намеря удачен заместител на дневен крем за мазна кожа, както и на слънцзащитен такъв. Иначе се мажа с масло от жожоба и има учудващо приятен ефект (мажа околоочния контур и устните) .. хлепам се и с разни бадемови и ленени при всеки удобен случай. Сега се заемам да изчета всичко което сте изписали дотук... Simple Smile И ще следя внимателно
Виж целия пост
# 137
 за маслото от  нийм инфото-
не съм сигурна дали е същият сайт,не помня,но и тук е доста обширно!
има бързи връзки за всяко приложение поотделно -като инсектицид,за нокти,кожа,за противовъшково,за третиране на животни и растения,за косата,...и като контацептив Simple Smile
http://www.discoverneem.com/neem-oil.html
Виж целия пост
# 138
Чудесна тема! Ще се включа да споделя, че от месец ползвам масло от Арган . Служи за лице, нокти, коса и тяло, но си купувам от скъпото. Много съм доволна. Ползвала съм и други, но това го слагам в крема или директно. А сега ще се върна да прочета всичко.
Виж целия пост
# 139
Чудесна тема! Ще се включа да споделя, че от месец ползвам масло от Арган . Служи за лице, нокти, коса и тяло, но си купувам от скъпото. Много съм доволна. Ползвала съм и други, но това го слагам в крема или директно. А сега ще се върна да прочета всичко.

От къде го купуваш маслото?
Виж целия пост
# 140
Привет момичета.  newsm03 Темата ми е много по сърце. Отскоро се опитвам да редуцирам максимално козметиката с различни непонятни за мен съставки и да мина на колкото се може по-натурални такива. Задачата се оказа трудна. Особено в грижата за кожата. Все още не мога да намеря удачен заместител на дневен крем за мазна кожа, както и на слънцзащитен такъв. Иначе се мажа с масло от жожоба и има учудващо приятен ефект (мажа околоочния контур и устните) .. хлепам се и с разни бадемови и ленени при всеки удобен случай. Сега се заемам да изчета всичко което сте изписали дотук... Simple Smile И ще следя внимателно
масло вместо дневен крем за мазна кожа, трудна работа, особено сега в жегите. аз съм с такава кожа, сега лицето ми лъсва и изобщо не ползвам дневен крем, т.е. дневния крем си го ползвам за нощен (от време на време го редувам с по-'плътен' крем), а сутрин не слагам крем. маслата за лице ги ползвам като захладнее.
Виж целия пост
# 141
Беше коментирано някъде в темата, но не мога да го намеря. Кажете нещо за слънцезащитния фактор на маслата. Освен за кокосовото, за друго не се сещам, а точно него съм го забравила.
Виж целия пост
# 142
Carrier Oil                   SPF


Red Raspberry Seed      28 - 50
Carrot Seed Oil         38 - 40
Wheatgerm                 20
Soybean                         10
Macadamia Nut         6 (8-12 според други)
Jojoba                    4
Sesame Seed Oil              2 – 4 (8 според други)
Shea Butter                 3 – 6 (до 8 според други)
Coconut                         2 - 8
Olive                            2 - 8
Avocado (unrefined)              4 - 15
Castor Oil                         6
Almond Oil                 5


Копирала съм данните от 2 публикации тук в темата. Peace
Виж целия пост
# 143
за маслото от  нийм инфото-
не съм сигурна дали е същият сайт,не помня,но и тук е доста обширно!
има бързи връзки за всяко приложение поотделно -като инсектицид,за нокти,кожа,за противовъшково,за третиране на животни и растения,за косата,...и като контацептив Simple Smile
http://www.discoverneem.com/neem-oil.html
Благодаря!!! Толкова много, и интересна информация! Определено ще се поръчва това масло в близкото бъдеще, та то е полезно за всичко!
Виж целия пост
# 144
за маслото от  нийм инфото-
не съм сигурна дали е същият сайт,не помня,но и тук е доста обширно!
има бързи връзки за всяко приложение поотделно -като инсектицид,за нокти,кожа,за противовъшково,за третиране на животни и растения,за косата,...и като контацептив Simple Smile
http://www.discoverneem.com/neem-oil.html
Благодаря!!! Толкова много, и интересна информация! Определено ще се поръчва това масло в близкото бъдеще, та то е полезно за всичко!

само да добавя,че мирише мноого и не особено приятно  Whistling ,в нета описват миризмата кто..на масло от нийм  Mr. Green hahaha ...обаче се свиква  Laughing
Виж целия пост
# 145
а какво е това 'нийм'. явно няма бълг. аналог (думата имам предвид).
Виж целия пост
# 146
Здравейте,
насочих се към маслата на Икаров, но този път за лице. Преди време докато бременеех ползвах масло против стрии и останах доволна -- нямам нито 1.
Сега мисля да си взема нещо и за лицето.
Пшенично - за околоочен контур и
макадамия - вечер вместо крем
Кожата ми е нормална, през летните месеци много леко омазнена в Т зоната + малко разширени пори и леки мимически бръчки около очите.
Дайте съвет ? Simple Smile
Виж целия пост
# 147
Включи и гроздови семки с макадамията, върши чудеса с порите Simple Smile
Виж целия пост
# 148
Благодаря  Simple Smile
Виж целия пост
# 149
Масло от малинови семки и от морков не съм опитвала, но другите съм ги опитвала, и то в комбинация -е, гориш си като пръжка, само дето е неусетно... Пазете си кожиците...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия