ПрЪвУписТен спОсИк на магЙЙ с каИйсиЙ, еГографи и клоЛн в чорБогащник-71

  • 30 201
  • 736
# 120
А ако заварва няколко души, отговаря "Добре заварили", според мен.

Би ли ми обяснила логиката си, моля?

Каквато и да е тя, явно, че е погрешна,
защото приех обясненията на момичетата.
Сега замисляйки се по този въпрос, допускам
този неправилен граматически отговор да ми
е останал от детска възраст, усвоен в регион,
в който отговорът е насочен спрямо другите,
а не спрямо себе си. Т.е., посреща те мъж -
отговаря се "добре заварил", посреща те жена -
отговаря се "добре заварила", посрещат те
няколко души - отговаря се "добре заварили".
Виж целия пост
# 121
По мои наблюдения това не е на регионален принцип. Хората масово си го казват погрешно, защото просто не се замислят какъв е смисълът на тази реплика.
Виж целия пост
# 122
Да, Зима роза, и това е възможно.
Ако не си се замислял за смисъла,
твърде е възможно да действаш по
описания от мен начин.
Виж целия пост
# 123
Банално, изтъркано, често срещано, но....златно!   Mr. Green

Цитат
следващият уйкенд
Виж целия пост
# 124
Цитат
бактерий
Виж целия пост
# 125
Цитат
другият чака да построй капанче и хотел
Виж целия пост
# 126
Цитат
даshteря
Виж целия пост
# 127

Е нееееееееее.....  Shocked ooooh!
Виж целия пост
# 128

 Joy
Виж целия пост
# 129
вехти и стари коридор,флоае,ресторант и т.н.

Мацката продължава да си държи на фЛоае-то! Mr. Green
Виж целия пост
# 130
Цитат
кенкуро
Виж целия пост
# 131
А ако заварва няколко души, отговаря "Добре заварили", според мен.

Би ли ми обяснила логиката си, моля?

Каквато и да е тя, явно, че е погрешна,
защото приех обясненията на момичетата.
Сега замисляйки се по този въпрос, допускам
този неправилен граматически отговор да ми
е останал от детска възраст, усвоен в регион,
в който отговорът е насочен спрямо другите,
а не спрямо себе си. Т.е., посреща те мъж -
отговаря се "добре заварил", посреща те жена -
отговаря се "добре заварила", посрещат те
няколко души - отговаря се "добре заварили".

Ама какво значи спрямо другите и спрямо себе си?!
Наистина не намирам никаква, ама абсолютно никаква логика.
Значи ти си стоиш вкъщи, аз идвам и те заварвам в леглото/на терасата/на дивана в хола и ти казвам добре заварил (ако си мъж), така ли?!
Е, къде е логиката?!
Кой кого заварва - аз мъжа или той мен?!
Не разбирам как може ти да завариш някого, а в същото време да го поздравяваш с такъв израз, сякаш той те е заварил!
Ей това ми се щеше някой да ми обясни - как си го представяте, как си го обяснявате?
Виж целия пост
# 132
Извинявай, Джуличка, ти тон ли ми държиш?
Виж целия пост
# 133
А, хубава работа, тон ти държа.
Ако беше така, щеше да разбереш, без да ме питаш, повярвай ми.  Laughing
Не, не ти държа тон, съвсем сериозно те попитах и наистина ми е любопитно как хората, които използвате грешния израз, си го обяснявате.
Можеш ли да обясниш от къде идва объркването?  newsm78
Виж целия пост
# 134
Цитат
липило
- почти убедена съм, че е техническа грешка, защото потребителката е от "грамотните"; Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия