На планина или море, Декемврийче дупето пече! N19

  • 47 124
  • 742
# 90
Здравейте и от нас Simple Smile.

Роси, караш ме да си припомням моите моменти от бременността и от очакването и ми става едно хубаво Simple Smile. Наслаждавай се максимално от всеки ден, за мен това време е неоценимо.

Гледам много болнички. И ние бяхме сред тях с зачервено гърло, сополки, много висока температура и на антибиотик, но вече сме добре. Дано всички оздравяват бързо.

Ние бяхме при майка ми в Асеновград, беше много хубаво и може би пак ще ходим натам. Малкия мен не ме бръсне за нищо щом като баба му е наблизо. Не иска въобще да ме погледне, все при нея виси но аз съм доволна защото аз не съм от най-добрите дъщери и той компенсира и я радва много Simple Smile. А и тя не може да се откъсне от него, любов неописуема е. Сега ще ходим с приятели на Велинград за събота и неделя и баба му ще дойде специално да го види и ще го гледа и да го води на басейн Simple Smile приказка.

За памперсите и ние сме до никъде. Благодарна съм много на Цвети Георгиева че ме подтикна да започна да махам памперса, една майка в парка също ми каза че при тях всичко е станало за 20 дни и то малкия като е бил на годинка и три месеца и аз се обнадеждих, но за сега нямаме голям напредък. В Асеновград успявахме, но в София не знам защо не се получава номера. Поне не чишка толкова начесто и за една 3 часова разходка сменяме само веднъж панталонките. Тук обаче мъжа ми забрани да "опикава къщата" и сега в къщи сме с памперс а навън си чишкаме в гащите Simple Smile. Аз обаче продължавам да го водя без памперс и се надявам че ще се получи, но дори и да не стане няма проблем.

Мари, такива пъпчици не сме имали, дано минават безпроблемно.

Криси не говори още, не иска да каже как казва патето, кучето и всичките бебешки неща, но пък говори като извънземно, много сладко, обяснява, обяснява особено ако някой му се радва или разговора около него е по-оживен.
Виж целия пост
# 91
Mari ,  пие вода (предните дни му давах и глюкоза) . Опитвам се и разни отвари , ама нещо не се получава. Дано днес вече да сме по-добре  Hug

Slance_1
, пожелавам ти скоро и ти  да си припомниш тези моменти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 92
Джос, благодаря за отговора, нашите май са по-скоро много дребни.На мен от прекалено много слънце са ми излизали такива по ръцете.
Жожолинка, благодаря и на теб Hug Сиянка сигурно само го е опитала с върха на зъбките , мисля, че няма да има никакъв проблем. Hug
Слънце, браво за приятното изкарване в Асеновград. Hug
Роси, браво , че пие водичка, дано от днес всичко остане зад гърба ви. Hug
Виж целия пост
# 93


Slance_1
, пожелавам ти скоро и ти  да си припомниш тези моменти  Heart Eyes


колко хубаво пожелание:-) благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 94
Калинче, тя ми каза, по-скоро показа. Аз видях, че окото й сълзи, а тя не спираше да си сочи носа и да се мъчи да обяснява какви ги е свършила Simple Smile
Виж целия пост
# 95
Bebeshondel, браво на теб Simple Smile

Slance_1   Hug

Виж целия пост
# 96
mama antoinette, тва със стафидата направо ме потресе! Добре, че сте я извадили без упойка, че си звучи страшно.....

Иначе за анкетата и Кали май беше питала и понеже идеята беше моя, се чувствам длъжна да обясня - моята идея беше да се преброим колко ще ходят на ясла и колко ще останат вкъщи с мама от септември 2012.
За съжаление е отбелязано детска градина и вероятно това ви обърква.

При нас от днеска нова мода - ставане самостоятелно от гърнето и дотичване в кухнята, например, по голо дупе!  Joy Засега не съм повишавала тон, щото още не го е обръщал със съдържимото вътре. Но стане ли това, ще се караме....

Забелязвам от седмица някъде и пристъпи на ярост към играчки - почва да ги мята, да се ядосва, да ги удря....Не разбирам защо - никога не е ставал свидетел на агресия, крещене, с баща му винаги му говорим мило, както и помежду си....Направо не си го обяснявам  newsm78
Виж целия пост
# 97
Mama Antoinette пропуснала съм стафидената случка. Аз на Криси му давам стафиди още от към 7-8 месец. Той си играе с тях и понякога и похапва, много обича, дори и при всички баби и дядовци са се запасили със стафидки Simple Smile. Никак не съм се сетила че може да си я пъхне в носа, за щастие явно и той не се е сетил да го направи, но благодаря ти че казваш, ще имам едно наум. Радвам се че сте минали само с уплахата, макар че това никак не е малко.

Вчера за пръв път усетих как ми се преобръща сърцето. На една детска площадка, той се начишкал в гащите и не дава да му ги сменям защото иска да си играе, аз се боря с него за да постигна заветната цел и най-накрая успях да го напъхам в едно боди и го пускам да играе, при което решавам да си прибера все дрешки в чантата, но не го гледам защото знам че няма да стигне далеч. Когато се изправам не го видях никъде в посоката накъдето беше тръгнал, гледам гледам, няма го, а не съм се бавила, най-много половин минута прибирах багажа. Причерня ми, наблизо има квартална улица по която минават коли и тъкмо се чудя към нея ли да тръгвам, да викам ли, въобще какво да правя, до мен една майка люля детето си на люлката. Попитах я "Видяхте ли детенцето което току що мина от тук накъде тръгна" а тя ми вика "Какво детенце" #Cussing out ми викам едно малко със синио боди и тя ми посочва съседната люлка и вика - "това ли", а пък той се спрял на свободната люлка и се опитва да се качи, а пък аз съм се спряла до него и не го виждам Simple Smile

Докато пишех този пост малкия се изтърси в съня си от нашата спалня. И това не ми го е правел, но явно не се е ударил защото бибата веднага го успокои. Simple Smile
Виж целия пост
# 98
Когато се изправам не го видях никъде в посоката накъдето беше тръгнал, гледам гледам, няма го,
ох ужас значи. Изчезват за секунди. Алекс така ми изчезва 2-3 пъти в магазините.Пускам го да ходи и само да погледна някоя дрешка и го няма. Много са бързи,а пък не се знае и накъде може да тръгнат. Добре ,че все пак се е спрял  Hug

За стафидите и тем подобни аз от много отдавна знам ,че малките деца си ги пъхат главно в носа  Mr. GreenКак го написах само, но е факт. Малки дребни предмети ,без значение дали са храна или играчки някак си ги изкушават да си ги пъхнат в носа.  Добре ,че случката с детенцето на mama antoinette  е минала без сероизни последствия ,но все пак трябва да имаме едно на ум. Както и има едни тревички , които са супер опасни за пъхане в устата, защото нямат вадене, ама пусто  не им знам името ...

Жозефа, агресията на Филип не е нужно да е породена от домашни взаимоотношения. Те сега порастват и точно така показват на заобикалящият ги свят , колко са можещи и големи... предполагам ,че това е и част от бебешкия пубертет Simple Smile Няма страшно масово е и минава при повечето Wink
Виж целия пост
# 99
Джос,и Ая понякога хвърля разни неща сякаш от яд,без причина...Също започн от време на време да вика,ама силно... JoyМамо,мамо,мамо,айдииии...примерно сякаш ми се кара..Бях чела в една от книгите деро прелиствам чат пат,че е нормално да проявяват агресия в тази възраст,лъм играчки за кажем...просто искат да видят какво ще стане като опустошават един вид...За викането аз започвам тихо и сериозно да й обяснявам как на нея никой не й вика така и не искам и тя да крещи.Ефект Зироу засега hahahaВсъщност като й кажа Как трябва да говориш на мама,тихо и нежно...ми казва тихичко Мамо:)Много в сладко:)За хвърлянето съм й казвала няколко пъти Не така пак със сериозен тон,ревна един два пъти и сега нищо не й казвам.Хваща ме яд като почне на масата да блъска лъжици(нали яде сама от време на време),и шишето си...но какво да се прави...Трябва да взем пак да прочета какво се правеше в такива случаи в книгата...

Тези дни и тя за всичко се опъва и не стане ли нейното-ревва и даже взе да пипа земята нарочно,защото знае,че не трябва JoyАма е много смешна-навежда се,пипва за секунди и скача като ме гледа с едно погледче...закачливо и на моменти даже предизвикателно:)

От няколко дни взе да изкачва перфектно стълби като се държи за стената или парапет.Преди ме чакаше да дам ръка,сега тръгва #CrazyУмирам от страх като се засили към стълбите в къщата...За секунда няма оставяне.Вече и слиза като се държи така,ама за слизане дава ръка все още.Също вече стига до бравите и си отваря ooooh!Абе лудницата е пълна.Взеха бабата и дядото едно малко кученце,само се тича в долния двор дето е то,вика св Бау,Мени,така си го кръсти тя,и само го закача..мирка няма.Значи забелязвам,че откакто аме тук съвсем няма спиране.Първите дни поливаше и на пързалката стоеше-сега само търчане безцелно нагоре надолу:)Даже басейна не я увлича да посъои малко.Заиграването е само с една кутия снимки дето казва кой кой е,разни чашки и панички набързо,прави ни кафе с тях и да подрежда купищата си дрехи..тоест да разхвърля:)

С какво си играят сега вашите дечица?

Мари,дано бързо мине обрива!Аз затова на слънце хич не й давам да стои,все я бутам под сенките.И все гледам да е с шапката и очилата.Даже и блузка лека й оставям отгоре да не изгори.На мен също с ми излизали пъпки от слънцето в последните години,явно е много силно и хваща много лесно. Hug


Виж целия пост
# 100
KalinaZ , Филип играе с празни шишета, има особена страст към шишето с оцет - мъкне го навсякъде. От 2-3 седмици взима рафтчетата от една етажерка за дискове и тича с тях.  Whistling
Особена радост е да вади дрехите от пералнята, които чакат да бъдат изпрани.
Вади всички книги от библиотеката, до които се докопа, разнася един флакон със сух шампоан и лакочистителя ми и всичко е придружено с безцелното търчане нагоре надолу, за което ти говориш.
Всички играчки са низвергнати, никакво внимание не им обръща.

mama_Iva , абе тръшкането и хленченето го приемах, но тая агресия направо ме стъписа. Сигурно е част от бебешкия пубертет  Hug

Щях да забравя и затова се редактирам - играят ли с вас децата?
Моят син не желае. Ако се е заиграл и аз се опитам да се включа, хвърля всичко и почва да тича. Ако аз се опитам да инициирам нещо, съм напълно игнорирана.
Не искам да се натрапвам в игрите му, но и не искам да стоя настрани....Знам ли и аз...
Виж целия пост
# 101
Josepha, все едно аз съм писала за игрите и играчките на Мишето. Ей сега точно е свалил чаршафите от леглото и си застила пред телевизора на земята и се увива и веднага скача и взема нещо друго - торбичка шумоляща...мостри от козметика, празни бутилки, празни опаковки от козметика и трябва да имат капачки, за да ги отваря и затваря...метлата размята наляво и надясно, бърка в шкафа и изважда всичко, което му харесва и най-обича да прави кълбо напред на дивана и за мой ужас като почне, не спира  Shocked  обича и да вири гъзето и да гледа с главата надолу...ей такива ги вършим ние...а навън само тичане и викане Mr. Green
Виж целия пост
# 102
Големи палавници дребосъците ни.Няма да ви казвам Аля днес какво направи.Изакала се на терасата и идва при мен цялата омазана и щастлива, подвиквайки ми "Мамо акам" , направила си две черти на лицето като индианка.Мале....призля ми.Като го прави на гърнето и все ми иска произведението си , аз все и казвам , че е ако и не е хубаво а тя се сърди, сега и се беше отдала възможност и хубаво го е изследвала.
 Мазах с джин джира обрива и обливах с вода от коприва, сега е по-добре, но явно наистина е от слънцето.
Виж целия пост
# 103
Здравейте четох в книгата на Спок,че детето вижда как мама "си играе" с тенджери тигани купи,а не с неговите играчки и за това и то иска да играе с на мама"играчките"
И на мен ми изчезна веднъж направо ми причерня,синът ми също се претесни и като я видя започна да я прегръща,за секунди изчезват,иначе още два три пъти я губя от поглед уж я гледам постоянно.Когато се заиграе сама я оставям защото това е хубаво,да може и сама да се забавлява.
Новия хит са ни играчките за пясък.На малката парзалка преди и давах ръка за да се пусне,сега ме бута на стълбите също иска да се качва и слиза сама,мноко рядко дава ръчичка,когато и се види по трудно,само да види куче и иска при него,когато и извикам,че минават коли като тръгне към улицата се спира,доста пъти преди това и показвах как минават,но видя спряла кола с човек вътре и хукна на там,не ми се мисли какво може да стане,спрях я.
Много дълго стана.
Виж целия пост
# 104
Привет! Ние вече сме доста по-добре , всичко май мина...  Praynig
Жосефа и Марио проявява агресия към играчките. На мен също ми е много чудно , при положение ,че не е виждал такива неща , както и говорене на висок тон.
Явно повечето деца в тази възрст са доста еднакви в постъпките си.
Кали , нашите играчки са всичко с което може да се направи някаква бела  Laughing Основно с това се занимава Марио - вади неща от шкафове , трошши бисквити по земята , разхвърля, абе всичко което се сещаш. Не знам вече как да се разправям с него. А пък като се заинати за нещо, става направо кошмар. Вътрешно с кеф ми идва да го нашаря по дупето , ама се въздържам де.Дано да е моментно това тръшкане ,че от всичко това най-много ме ядосва  Crossing Arms

За анкетата попълних за ходене в държавна детска градина , но това няма да е от септември 2012 , а 2013г (нали искат 2г10м) За ясла не съм решила. Смятам да си го гледам , но ще видим как ще се справяме . Не искам Марио да си мисли ,че отива на ясла , за да си стоя сама с бебето примерно... Ще го мисля в движение това  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия