Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 12

  • 56 955
  • 738
# 225

Анджи, питане към теб имам  Hug Тъй като сравнително скоро си ходила в Карие, колко време да си отделя за разглеждане  Simple Smile

Вили, аз бих си отделила един час. Мозайките са страхотни, подобен колорит съм виждала единствено във Флоренция. Прекрасна е базиликата, много близка я чувствам и се радвам,че си решила да и отделиш време. Няма да съжаляваш, убедена съм.
Виж целия пост
# 226
Именно, Танче - това търсех  Hug
Виж целия пост
# 227
Именно, Танче - това търсех  Hug

Радвам се, че ти бях полезна. Надявам се, че не ти трябва с комерсиална цел.  Wink
Виж целия пост
# 228

Анджи, питане към теб имам  Hug Тъй като сравнително скоро си ходила в Карие, колко време да си отделя за разглеждане  Simple Smile

Вили, аз бих си отделила един час. Мозайките са страхотни, подобен колорит съм виждала единствено във Флоренция. Прекрасна е базиликата, много близка я чувствам и се радвам,че си решила да и отделиш време. Няма да съжаляваш, убедена съм.
Анджи, много благодаря   bouquet  bouquet  bouquet Ние по - миналата година с Бохемия стигнахме до Карие, но с мъжа ми се отказахме да влиза ме, за което в последствие много съжалявам и затова съм решила да поправя грешката. Поподготвих се информация за музея от нета и от пътеводителя на Софтпрес и едно книжле, което миналата година закупих в Истанбул, но все ще ме гризе, че местната екскурзоводка е казала нещо повече за музайките  в Карие Mr. Green

 
Скрит текст:
Аз лично съм много доволна от местната екскурзоводка , която беше ангажирана от Бохемия при нашето първо ходене през 2010г. Казва се Сервет и ни разказа много интересни неща.

Между другото, недалеч от Карие се намира джамията Фетхие, в която е превърнат бившия храм "Св. Богородица Памакариста" . Четох, че след Карие и Св. София нейните мозайки са сред  най- красивите и най - добре запазени. Всъщност сега е музей. Ако успея да стигна до там, ще разказвам  Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Беше ни в картата , ама не успяхме да стигнем до нея. Ако успееш да влезеш , да снимаш!  Hug
Виж целия пост
# 230
Искам да ги покажа на приятеля ми, че снощи се заговорихме за нощната гледка от високо, че отй даже скрои план кога да идем на Сапфир и какво да правим  Mr. Green Ама иначе не му се ходи на Истанбул, де  Laughing
Виж целия пост
# 231
Искам да ги покажа на приятеля ми, че снощи се заговорихме за нощната гледка от високо, че отй даже скрои план кога да идем на Сапфир и какво да правим  Mr. Green Ама иначе не му се ходи на Истанбул, де  Laughing

Пусни го в бгмама да почете малко и ще му се приходи.  Wink 

Аз все си мислих да отидем надвечер на Сапфир. Да имаме гледка хем на дневна светлина, хем залез, хем на тъмно. Обаче много закъсняхме. Но не съжалявам за нощен Истанбул.  Grinning  Ще имаме причина да отидем пак. Този път на светло. Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Беше ни в картата , ама не успяхме да стигнем до нея. Ако успееш да влезеш , да снимаш!  Hug
Ще се постарая  Hug

Танче, то мъжете като не ни четат темичката (с малки изключения) затова не могат да разберат нашата страст по Истанбул  Mr. Green
И аз съм включила Сапфир в програмата, ще видим какви снимки ще направим. То нашият апарат е със скромни възможности  ooooh!
Виж целия пост
# 233
То много му се ходи, ама не си признава официално  Mr. Green Ама иначе веднага крои планове кога къде, пък какво, пък вчера вика "Ние защо не сме ходили до сега в Нишанташъ и Шишли?  Ми щото от не може за 2 дена всичко, мило   Sad Всеки път ги пиша и все не става...

И иначе за Сапфира, в петъ вечерта да сме видели в колко е залеза и да идем на терасата 1 час по-рано и хем на светло, хем залез, хем нощна гледка.  Mr. Green А предизвикателството е как да вържем Левент с Истиклял, като аз искам да вървим надолу към Таксим, а не нагоре,  пък то след като е тъмно вече няма да има смисъл вече да се разхождаме там  ooooh! Изобщо се занимаваме с какви ли не глупости, само да не скучаем.
Виж целия пост
# 234
Ох, и аз след Сапфир и Каньон искам някак си по път за Таксим да минем през Шишли и Нишанташъ, ама дали ще стане и дали ще има време  newsm78
То затова повтаряме, потретваме, почетвъртваме и т.н. Истанбул, че за 2 дни кое по - напред.
А най - са ми чудни хората, на които им е странно, че искам за трети път да ходя до Истанбул, а още повече като им заявя, че се надявам да не е подледно  Laughing

И все пак да си питам - идеи как да осъществя горния план, ако е възможно  Simple Smile
Виж целия пост
# 235
Шебек, като е тъмно не виждам какво друго може да се направи, освен да се качите на метрото и право на Таксим  Wink. Там вече обикаляйте на воля. За залеза гледай камерите и ще видиш кога се стъмва.  Grinning

Аз пък се усетих, че паспортите ни са валидни до септември. Няма смисъл дори да гледам офертите на сайтовете, защото всички имат безумното условие паспортът да е валиден още 6 месеца след екскурзията. Sad  Все си мислих как може нещо августовско да изникне в последния момент за "без пари"   Embarassed.  Явно тази година няма да има повече Истанбул. Sad

Оф, бих се връщала на много места, не само в Истанбул. Но пък Истанбул е много лесен и може да се притича по комшийски.  Laughing

Скрит текст:
Шебек, в сайта вече има нещо ново  Wink
Виж целия пост
# 236
И аз това му викам, че по тъмно трябва направо на Таксим. Той предлага преди това, аз не ща и така  Mr. Green
И аз искам нещо августовско, изненадващо, приятно и за без пари, ама... единственото подобно за което се сещам е августовски крив макарон  Mr. Green

А ще надникна, задължително  Hug

Вели, направо си е невъзможно да ги вмъкнеш...Или слизаш на станция Шишли и вървите 2 станции до Таксим  newsm78

Виж целия пост
# 237
Да ви почерпя и вас, колко съм гладнаааа!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YFcpiXzrqY8
Виж целия пост
# 238
Само според мен ли цвеклото има вкус на пръст и е ужасно неприятно за ядене  newsm78
Виж целия пост
# 239
Момичета ,утре заминавам за Истанбул!
Много се вълнувам..първо пътуване извън страната и то до Истанбул Grinning
Днес ни казаха хотела,казва се "Eyfel".Изглежда добре,а като видях,че има кафе-Бар и басейн на терасата най-отгоре,ме срази.  Mr. Green Ще си взема банския за всеки случай!
Исках да випитам,ходенето до Таксим вечерно време ли да го направим?
Там има ресторантчета и заведения,нали?
Питам ви горе долу по кое време би било хубаво да се приберат сами 3 жени от този Таксим?! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия