Как спите ?

  • 13 507
  • 186
# 30
GENTIL в началото беше по-различен, както и аз естествено.Като цяло винаги е бил на моменти.Но откакто се роди детето сякаш забравя да минава в периодите в които е мил и нежен към мен.Сигурно личи че съм малко лигава и романтична и за да заживея с него и да имаме дете ми е показвал нежната си страна повечко.Но нещо се пречупи между нас.Правя усилия но когато двете страни не седнат да си кажат че имат проблеми и да намерят ЗАЕДНО начин да ги решат, просто не става.
Виж целия пост
# 31
... Не месля че тези занимания бихани помогнали, защото той е изморен или му е топло или е гладен или е преял... Мисля че изживява някаква криза ...Някак си е загубил желанието да се забавлява, освен когато е без мен естествено.

Честно казано, за мен подобни отношения биха били изгубена кауза и не бих си губила времето и усилията.
И въпросът не е в обсъждането, а в общуването. И аз не обичам да обсъждам - обичам да действам. Но твоят мъж очевАдно не желае да общува. А сама пишеш, че се забавлява без теб. А пред теб само капризи, цупене, изисквания. Не е криза. Характер е.
Имам близки с подобен тип мъже - едната преглътна и мълчанието, и липсата на комуникация, понеже всички са нахранени, облечени, а и тя може да разполага с достатъчно пари и свобода /не я спира да излиза, да пътува и т.н./ - превърнаха се в съквартиранти с някакви странни отношения. Другата е щастливо разведена.
Съвет не мога да дам, ако той самият няма желание да общувате.
Всъщност, какво правите, когато останете сами? Как минават уикендите? Тогава излизате ли? Ходите ли на кино или на екскурзия? Излизате ли на разходка или на кафе? Храните ли се заедно? Говорите ли си - не да обсъждате, а общи приказки? Имате ли общи интереси?
А относно секса - ти поемаш ли понякога инициатива или чакаш той да се сети? Има мъже, които доста време след раждането не смеят да са инициативни, защото не знаят как се чувства жената чисто физически.
Имам чувство, че сте станали непознати един за друг /или пък и двамата имате коренно различни разбирания относно брака, семейството и т.н./.
Виж целия пост
# 32
Bilqna8933, ами излез и ти с приятелки през уикенда.
Вместо да стоиш и да се дразниш като го гледаш как се въргаля из леглото, пуфти и се оплаква и мрънка.
И двамата се изнервяте допълнително.

А това да ми се прибере на сутринта, щото му се допило, дояло и не знам какво си....ами сори, ама такива прибирания ги възприемам до определена възраст и не когато имаш семейство. Освен ако не си заедно с жена си и не се приберете заедно.
Виж целия пост
# 33
Ами .. май миналия месец правихме за последно секс.Тук вина имам и аз.Чувствам се зле след раждането в смисал, че не се харесвам особено, въпреки, че си влизам в дрехите от преди сам малко отпусната.И някак си май се въртим в порочен кръг.колкото по - дълго не правим секс, аз започвам да се отпускам все по- трудно, а той пък губи желание и така.Но това за мен не е причина да не сме интимни по друг начин като спането заедно, някоя и друга целувка през деня и т.н.Така и секса ще си дойде на мястото, а колкото повече се отдалечаваме, толкова и секса за мен става.... не мога да го обясня - все едно да спя за първи път с мъж - напрегнато, дървено ...


Искай си бре жена , така като разправяш и аз да бях мъж и аз бих се отдръпнала  Wink Секса е важен !
Ако си го отблъсквала няколко пъти при опит да бъде интимен с теб  Rolling Eyes го разбирам  Peace
Виж целия пост
# 34
Краси...* когато го попитам - например днес сутринта когато се прибра от среща с приятели, ми отговори, че точно сега му се е достояло до късно, допило му се е и му е станало приятно с приятелите му.По случайност както и другите пъто откакто се роди малката точно тогава аз я гледах и не можех да дойда с него.Днес майка ми я взе и ще е при нея до понеделник, но сега е уморен боли го главата и не би излязъл отново.тоест цялото време в което ще сме сами е пропиляно, защото ще се търкаля по дивана с главобол.В понеделник отново ще тръгне на работа, а аз ще съм сама с детето.... Някак си ако аз знаех че имам на разположение два дни да съм насаме с него, не бих ги пропиляла да изляза с приятелите си.
Даа, за мен е странно.Но....
Не знам.Така ли е всеки път?И преди детето ли беше такъв?Изобщо, само с приятелите му ли му е забавно?Всеки път ли , като сте сами, си намира причини да не излизате заедно, да не се забавлявате?

Ако от самото начало е бил такъв, явно си е до характер и мироглед.И тогава не знам дали можеш да направиш каквото и да е.Човек се променя, ако сам пожелае и види причини да го направи.
А ако е такъв отскоро, най-вероятно има причина.А каква е тя, само той си знае.Дали ще сподели с теб , пак зависи само от него....за съжаление.
Разбирам огорчението ти, защото всяка жена най-вероятно е изпадала в подобен казус.
Лошото е , когато продължава дълго време, без изгледи за промяна.
ЧЕстно, и аз не знам какво да те посъветвам.....
Може би, след като и утре ще сте сами, и той ще е имал достатъчно време да си почине, следобеда да направиш кафе/чай/питие (това ,което обичате), и да седнеш до него да поговорите.Но без обвинения, без критика, просто му сподели какво ти е, как се чувстваш, че ти е тежко така, че ти е тъжно, самотно.....не му казвай какво очакваш от него, а наблегни на твоите мисли, чувства, усещания и емоции.

Виж целия пост
# 35
Desss, хайде сега, единия секс не е оправдание човек да се държи по този начин ежедневно.
А той сливи ли има в устата да каже къде и в какво е проблема?
Може да се забавлява с приятели, но не може с жена си. Сигурно заради секса...ама дали прави секс с приятелите си?
Виж целия пост
# 36
когато го попитам - например днес сутринта когато се прибра от среща с приятели, ми отговори, че точно сега му се е достояло до късно, допило му се е и му е станало приятно с приятелите му....

Ооо, положението е повече от странно.
И ние излизаме самостоятелно. Не е казано да сме само двамата, НО...:
1. с изрично предупреждение към половинката до колко часа ще се забавим, как ще се приберем, къде ще сме /винаги може да се наложи нещо спешно/ и никога до сутринта, ако не е супер важен повод /примерно, 15-годишнината от дипломирането; ергенското парти на най-добрия му приятел и май друго не се сещам/;
2. това "допи ми се с приятели" е оправдание за тийнейджъри без деца;
... да ми се прибере на сутринта, щото му се допило, дояло и не знам какво си....ами сори, ама такива прибирания ги възприемам до определена възраст и не когато имаш семейство. Освен ако не си заедно с жена си и не се приберете заедно.
3. ти излизаш ли също с приятелки?
Виж целия пост
# 37
azaf, на мен приятелките не ми пречат на общуването с мъжа ми. А тук явно това е проблем.
Че може с приятели да се забавлява, а след това да мрънка и мърмори и това да му става оправдание да не желае комуникация, или излизане с жена си.
Има малко разлика. )
А и аз съм казала абсолютно същото, което и ти по отношение на прибирането сутринта. )
Виж целия пост
# 38
Излизаме но повечето време от уикендите той си има някаква работа, а аз правя нещата които с малката не мога - чистене с препарати и т.н. ако ми каже "жена хайде на разходка или ресторант" хич няма да му мисля, но това се случва все по-рядко.Правих много инициативи в секса - доста от тях неуспешни напоследък - я глава, я пълен корем, я умора.Преди нямахме проблем, общо взето за нас нямаше табута в секса, не беше скучен и монотонен.Дори и бременна в началото пак правехме секс, даже много по- хубав отпреди.Не сме се заринали в пари за да стоя с него заради това.Поддържаме нормален стандарт, гледаме си детенцето и даваме всичко за него - да има добра храна, качествени дрехи, памперси и т.н. Останалото на нас ни стига да си живеем добре.С него съм защото се влюбих в един мил, нежен и грижовен човек и искам отново да стане такъв.... Имаме прекрасно дете, с което въпреки че няма нерви за "досадните" неща се държи чудесно.Все едно .... аз станах детегледачката и домакинята в очите му.Не остана нищо от ЖЕНАТА...
Виж целия пост
# 39
..... язък за жененето ...
Еее, надали си се женила за едното спане заедно.
Общувайте повече. Излизайте заедно, пътувайте, говорете си през деня по телефона, вечер играйте на някаква игра /ако щеш, шах, микадо и подобни/, гушкайте се повече. Ще видиш, че изобщо няма да ти пука кой къде спи, ако усещаш тази "заедност".
А и си уплътнявай времето през деня, защото звучиш съвсем характерно за жените по майчинство, когато им се струва, че са в изолация и им е скучно.
Обикновено няколко години по-късно осъзнават, че това е било най-сладкото време, когато са можели да го уплътнят с доста забавления, но често тогава вече са на работа и "уплътняването" си остава в сферата на мечтите.

Той много обича малката но си пада малко от типа - аз изкарвам парите и това е по- важно отколкото да я храни и пр.Играе си с нея, наблюдава я постоянно и я закача, но "нямал нервите да седне да я храни" например...

Обясни му, че детето не си го намерила на пътя, за да намираш само ти нерви. Все пак, заедно сте го правили и сте точно 50:50 родители. Много ги обичам такива, дето нямат нерви и гледат на детето само като задължение на майката.
Пък и му кажи, че си жена и е време да ти обръща и на теб внимание. Не си само майка, все пак.
Изобщо, оставате ли само двамата /независимо дали има кой да гледа детето или просто си спи в леглото, докато вие си говорите в другата стая/?

И тук вече ще стане страшно... Ще започне да се защитава, че го обвиняват... и ще се отдалечи още повече. Не зная какво е добре да се направи, но ми се струва тотално грешно да се правят опити да бъде въвлечен в гледането на детето, щом неговата позиция е "детето е на майката". Подозирам, че хем се чувства отхвърлен (незнайно защо), хем не се чувства конфортно в ролята с на баща, хем предпочита да е настрани и наистина се дразни и страни от жена си. На мен хич не ми харесва тази работа.
Виж целия пост
# 40
azaf, на мен приятелките не ми пречат на общуването с мъжа ми. А тук явно това е проблем.
Че може с приятели да се забавлява, а след това да мрънка и мърмори и това да му става оправдание да не желае комуникация, или излизане с жена си.
Има малко разлика. )
А и аз съм казала абсолютно същото, което и ти по отношение на прибирането сутринта. )

 Peace
Това имах предвид и аз.
Приятелите не трябва да са преди половинката, дори и да са много или пък много близки.
И като излиза с тях, това не бива после да се отразява на отношенията вкъщи.
Ами ние дори си имаме определени дни от седмицата, през които от години излизаме с приятели /неговият ден е четвъртък, а моят е петък - разбира се, не е задължително да се случва всяка седмица и не ходим по цели нощи по кръчмите/, та не се налага да действаме по импулс... Wink
Виж целия пост
# 41
Desss, хайде сега, единия секс не е оправдание човек да се държи по този начин ежедневно.
А той сливи ли има в устата да каже къде и в какво е проблема?
Може да се забавлява с приятели, но не може с жена си. Сигурно заради секса...ама дали прави секс с приятелите си?
Еми хубаво  Wink който както иска да си мисли  Whistling

Секса е важен това е моето мнение  Grinning



Нека някой мъж да се изкаже  Sunglasses пък и тук разглеждаме само едната гледна точка  Wink ...монетката си има гръбче  Wink
Виж целия пост
# 42
Това е откакто се роди малката.Преди общо взето само в WC то дето не ходехме заедно.Затова ми е странно сега.Още в началото сме говорили кое е нормално в едно семейство.Например казвал ми е, че за него е нормално семейството да се храни заедно когато има възможност - в смисъл че ако си с приятели навън, а не на работа например, е нормално да се прибереш у дома за вечеря или обяд.и аз винаги съм го правела.Излизах с приятелки, но се прибирах за да се храним заедно, да проявя уважение, ходех на работа, но си идвах на обяд за да сме заедно - да хапнем, да пушим по една цигара и пак се връщах.Сега тези ценности се размиха някак си.
Виж целия пост
# 43
Един мъж откаже ли и избягва ли да прави секс с жена си (или гаджето си) работата отива на много, ама много зле. Всякакви жеги, студове, климатици, бебета и прочие са само оправдание. Аз бих се почувствала ужасно да бъда сексуално отхвърлена от мъжа си. По-зле може да бъде само при положение, че има и любовница.
Виж целия пост
# 44
Andariel, какво означава "да бъде въвлечен"? И от кога децата са само на майката, че щял бил да се сърди...

Има си мъже, които след раждането на жената и появата на дете в семейството просто абдикират от всякакъв вид задължения. Смятат, че издръжката на семейството е напълно достатъчна и от там нататък се започват безкрайни излизания с приятели, болки не знам къде си и какви ли не оправдания както за грижа към детето, така и за внимание към жената.

Desss, секса е важен, но общуването не е само секс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия