Майки лесбийки?

  • 91 637
  • 1 718
# 600
Розов квартал на богати гейове?! Там вероятно не пускат обикновени, бедни хомосексуалисти?

Какво по-различно от богатски квартал, където не пускат бедни.
Виж целия пост
# 601
Вилико, много повече ми харесваше, когато бяхме от една страна на барикадата  Laughing

Добре де, тези които сте против равните права за хомосексуалистите, замисляли ли сте се каква позиция щяхте да имате, ако бяхте един от тях. Ей така, за малко да се поставите на тяхно място. Или ваш много близък човек-брат, сестра, дете е гей. Нямаше ли да искате най-доброто за него, да има правото на щастие, правото на семейство...
Виж целия пост
# 602
Възможно е да приемам темата с предразсъдъци, честно казано това да приема хомодвойка да има дете - не го бях поглеждала от позицията на ограничени права. И въпреки това някак не мога пак да го приветствам. Въпреки децата в домовете, които си мислите, че изживели ужаса на тая институция - ще бъдат на върха на щастието в едно такова различно и неприето от обществото семейство. Щото не съм само аз тази, която не го приема за нормално.

Много пъти написах, че против самата ориентация нямам, пък и какво да имам, всеки да се оправя както намери за добре. Въпросът с децата вече е по-обществен някак, затова взимам отношение, пък и мислех - темата е за това, не само за одобрение.

Също така назад имаше доста примери и начини - ако толкова една гейдвойка иска дете - как да стане дори към момента. Вярно, не е законово уредено, ама...Не че има връзка, но аз и сурогатното майчинство не приветствам, идва ми извратено.
Виж целия пост
# 603
viliko, ами темата не е за приемането на гейовете, но не е и за това дали гей двойките да имат или нямат деца, още по-малко как да ги имат. Всъщност темата е с конкретни въпроси относно дете, което вече го има или скоро ще го има .... а ние че направихме каламбур - направихме!

И всъщност това е нелепото в цялата история. Въртим сучем, мотаем, упражнаваме си риториката за приемане, за морални расъждения ... а такива деца има. Това е процес които не е започнал вчера, а преди много време ... и в момента в нашата действителност - България - има достатъчно такива деца. Не за първи път, споменавам аз лично познавам 3 "алтернативни семейства" с малки деца - на възраст около възраста на мойте. Това са общо 4 деца (в едното семейство са 2), отделно знам за още едно дете ... прибавяме и детето от видеото ... станаха 6 малки деца - които растат в такива "семейства" ... и въпросът е, не как гей двойките да имат деца - защото тези вече имат (и историята на всеки от изброените е различна) - а какво правим с тези деца?!

Лично на мен варианта като разстрелваме родителите (или в по-мек вариант затваряме ги в болници, лудници и лагери) а децата по институции - ми идва прекалено фашишски, напълно несъвместим с времето в което жиевеем и изобщо не на дневен ред.

Хомофобите могат да ги изправят на площада да ги заплюят, дори да им теглят един бой, заради "лукса" че са си позволили деца ... но пак ми идва прекалено варварски ... а и не решава проблема ...

Та според мен е време обществото да проумее факта че има такива деца (щото историята е леко "кучетата си лаят - кервана си върви") и да вземе адекватни мерки и по отношение на толерантноста и по отношение на законовите особености покрай тези деца. Те първа тези деца ще растат и ще дават отговори на много от повдигнатите тук въпроси и опасения и резерви на потребителките. Те първа самите им родители ще се сблъскват с доста "проблеми" и въпроси ... наистина ако всеки прочете отново първата страница - хич няма да е зле! Авторката задава съвсем конкретни въпроси и от личен опит (споменатите три семейства) знам че това наистина са актуални и важни въпроси за тези семейства ...

От как аз драскам в тази тема минах ме, през:
- сурогатно майчинство, което е плод на съвсем други дискусии и касае двойките с репродуктивни проблеми
- осиновяването на деца от страна на гей-двойки, за което аз съм за, но смятам че не му е дошло времето - т.е. има още прекалено много хомофобия в България.
- разни морални и религиозни аспекти
- що е то сексуалност, травестизъм и други понятие, за по-накратко минахме и през педофилия, некрофилия, зоофилия и ... (извинявам се ако изпускам някой филия ... но на моменти ми идеше да вия от отчаяние)
- за приемането на хомосексуалноста и геовете .... а всъщност ние трябва да приемем едни деца ... 

p.s. туй от мен ... ако поне един двама се замислят - пак е нещо!
Виж целия пост
# 604
Всъщност аз се включих в темата в момент – когато това се обсъждаше, иначе си права, че темата не е с тоя първоначален замисъл.
А относно факт /или не/, че имало такива деца, отглеждани от еднополови двойки  - сам по себе си далеч не налага и приемането им от обществото. По-скоро това да караш някого, с хиляди доводи /реални или изсмукани от  пръстите/ – да те приеме – ми е нездраво, отколкото това да можеш да приемеш, че в очите не на всички ще бъдеш разбиран и приеман.
Пък искам да ти кажа, че дори законово тов ада се позволи – пак няма 100% от обществото да го приеме.
Никаква връзка, ама замисли се за гражданските протести – които възникват – именно след определени решения, законови. Несериозно е да се очаква, че такива отношения и семейства трябва да бъдат приемани. Реално темата стана такава – именно от постоянните напъни на определени потребители – да докажат това трябване, вместо да приемат, че може пък и да не трябва.
Виж целия пост
# 605


Добре де, тези които сте против равните права за хомосексуалистите, замисляли ли сте се каква позиция щяхте да имате, ако бяхте един от тях. Ей така, за малко да се поставите на тяхно място. Или ваш много близък човек-брат, сестра, дете е гей. Нямаше ли да искате най-доброто за него, да има правото на щастие, правото на семейство...

Ето това именно никой не си представя. Точно оттам идват нападките, злобата и предразсъдъците. Защото това на тях/тяхното дете/техен близък не може да се случи. Те са богопомазани и предпазени завинаги от клеймото на хората, които намират щастието си с човек от същия пол.

Никога не съм приемала гей хората за лоши, неприемливи и срамни за обществото. Знаете ли защо? Защото никой не ме е научил на това. Децата вярват на това, което им казваш. Когато бях дете, никой не ми е насаждал, че да си обратен е грешно, срамно или че гей хората са лоши и че трябва да се отхвърлят. И точно затова, аз не го вярвам и до днес.
Когато пораснах, с огромно учудване открих, че в обществото тези хора са постоянно отхвърляни, дискриминирани, изплашени и тъпкани. Че дори да се обичат и да са двойка, двама мъже или две жени не могат да сключат брак, не могат да осиновят дете, а натиска от обществото да се прикриват и преструват на „нормални” (не мога да акцентирам достатъчно много на кавичките) е страшно голям.

На мен лично винаги ми е било доста болезнено всичко, което се е случвало и се случва с гей хората. Най-малкото, това, да не можеш спокойно да хванеш за ръка на улицата човека, когото обичаш, или да признаеш на работното място, че обичаш именно този човек, ми се струва убийствено за душевността на човек. Това, че те ежедневно са преследвани, бити, убивани. По целия свят.

Никога не съм избирала приятелите си според това с кого си лягат, а според това какви хора са. Смея да кажа, че всички – без значение ориентацията – всичките ми приятели са стойностни и добри хора, с ценности, с акъл в главата и със страшна емпатия към хора, животни, деца и природа. И аз бих защитавала до последно всеки един от тях срещу нападки и предразсъдъци.

Няма да коментирам какво забранява Библията, какво е богохулство и какво не. Аз съм на 26 години, живея с мъж без брак (забранено от Библията), имам татуировки (забранено от Библията), нося дрехи от смесени материи (забранено от Библията – напълно сериозно). Списъкът е много дълъг, нелеп и напълно, напълно излишен. Аз вярвам в Бог по свой собствен начин и ми е страшно дълбоко заложено, че Бог е любов и обича всичките си деца. Най-тъжното е, че онези, които би трябвало да пренасят Божието слово на Земята и да предлагат подкрепа и топлина на всички „миряни”, са твърде заети да съдят, да измислят изгодни някому интерпретации, да отричат гейовете, лесбийките, ин витрото, секса преди брака, секса за удоволствие (а не за правене на деца) и всичко, което е по-различно от сивия, стерилен свят, в който явно искат да живеем.

A eто нещо, което говори много за това какво трябва и какво не трябва да приеме обществото. Великото ни, перфектно общество някога е отричало създаването на семейство и от тях...

Виж целия пост
# 606
  202uu Sway


viliko , веднъж вече те попитах, но ти така и не ми отговори - какво е за теб "приемане/неприемане" и как се изразява в контекста на тези деца ....

Неприемане е и да им отделим Младост 2 (примерно) и да я оградим с бодлива тел. Да посещават само тамошните училища и ДГ ... в университет само със специална бележка .... Реално в тази ситуация никой не им забранява и пречи да бъдат такива ... но там  Laughing

Толерантността, приемането и разбирането са функция на индивида (личността) и според мен (а и не само), зависят от неговата зрялост и осведоменост. Намесват се и неща като "лична удовлетвореност", както и особености на характера ... закон не може да промени нагласите (всъщност може - но пак ще задълбаем в друга тема, а и аз не съм привърженик рестриктно да се налагат обществени нагласи)

Законът може да спомогне за защита на тези индивиди от агресивно настроени хомофоби.

И пак се повтарям, че всъщност реалните искания в България, към този момент, не се разпростират по-далеч от това да бъде узаконено съвместното съжителство (то сигурно само тук и в Бангладеш не е уредено) и то да се отнася както до хетеросексуални, така и до хомосексуални. Неща като брак, осиновяване и т.н. все още не са на дневен план у нас, но ще дойде и тяхното време - ще си стигнат и те критичната маса ....

Кои граждански протести визираш? - Орлов мост? Флашмобовете на екоактивистите?
Ако са те - съвсем отговорно, като човек част от тези протести - мога да ти заявя че гейовете нямат проблеми с тази будна част на обществото. И тя стои по-скоро като тяхна подкрепа, а не срещу тях.

Ако визираш анти-гей-парада - можеш да разгледаш снимки и да си дадеш сметка за неговата "мащабност". Има два плаката, които са ми са набили на очи - "Аз съм истински мъж и ми личи", държан от един 80 годишен дядо и "Те не могат да опазят собствения си гъз, пък камоли държавната сигурност" държан от една 30-годишна мадама ... и още разсъждавам за общото между "гъза", "държавата" и "националната сигурност"  Thinking. Ще взема да си отнеса и бан, заради тези цитати  Embarassed 
Виж целия пост
# 607
Ееее, извинявай, но това твоето е крайност вече.
Неприемането и неразбирането далеч не значи да ги затворим в гето  Stop
Толерантността също си има граници, защото в даден момент се превръща в тотална липса на устои или морал. Наистина се чудя защо се иска в темата всички да бъдат така широко-скроени. Въпросът не е по-различен от тези - трябва ли двойката да има граждански брак, за или против детските градини и много подобни и ежедневни, все ще има и от двата лагера отговори. Агресивно настроени хомофоби лично аз не познавам и не съм чувала - с изключение на скинарите едно време - поне това ми се е запечатило, вероятно и религиозни разни течения, не знам. Не наричайте всеки, който изказва мнение, че за него това не е нормално - агресивен нетолерантен хомофоб. Крайно е, много. Защото никой от тук несъгласните няма да тръгне да плюе тия деца или да замеря с камъни гейовете, хайде стига преекспониране.
За протестите исках само да кажа, че независимо от съществуването - както ти каза - има ги, значи трябва да се приемат и узаконят - та независимо от многото закони, приети - има винаги недоволни. Същото ще е и ако се приеме такъв закон за отглеждането на деца от хомодвойки - пак ще има същите нагласи в обществото,както сега, вярвай ми. Вероятно с времето нещата ще се променят, винаги така става, но си мисля, че днес - у нас - не е много добра идея това да се приема със закон, прекалено новаторско ще дойде мисля.
Гей парада съм го виждала два пъти. Беше ми малко трудно да обясня на син акакво е това, защото беше на 4 първия път. За него нищо не съм казала.
Забележи също, че в стремеж да ме убедиш, макар да не го признаваш - цитираш неща - които аз самата въобще не съм споменавала и правиш сравнения и интерпретации, които далеч не съм имала предвид. Същото - което и аз назад направих с обобщението на розовия квартал - ама там скочихте... Wink
Виж целия пост
# 608
Правя интерпретация - да, не ти приписвам думи или действия - съжалявам ако някой го е приел така  Peace

А правя интерпретации (и да някой много засилени) по две причини:
1. за да ти покажа вариациите на едно и също нещо. Защото границите са различни за всички
2. За да разбера твоята позиция ... която ти още не искаш да ми обясниш ...

за това ето ти още едно съждение:
толерантност не значи одобрение и подкрепа, значи просто неутралност ....

Иначе за мое голямо съжаление скинари все още има и все още има побои над гейове ... А и печалната случка от преди години, когато момче (хетеросексуално) беше убито в Борисовата градина, защото се сторило че е гейче на едни подрастващи "националисчета" ... коментара е излишен .... Но съм далеч от мисълта че "мамитата" тук след като приспят децата ходят да дебнат да посбият някой и друг гей. Част от потребителките естествено сметнаха за необходимо да обяснят колко "отвратно", "ненормално", "откачено" и "гнусно" е това. Държаха си на думи като "педераси" и т.н. Това за мен обаче е словесна агресия и аз лично ще се противопоставям на нея. А милите сигурно така и няма да направят разлика че може да си несъгласен с много неща, и да изразяваш несъгласието си, но това да става по един цивилизован, възпитан и без обиди начин ... Но ще се научат  - примерно с един закон, че такова поведение подлежи на санкции Laughing

p.s. пак оспамихме темата, имам работа и се захващам да я върша  Peace
Виж целия пост
# 609
В тази тема прекалено се изтъква някаква онеправданост , за което няма сериозни аргументи.

Единственото ограничение за еднополовите двойки е невъзможността да сключват граждански брак.Нещо,от което все повече двуполови двойки не само се отказват доброволно, но и не намират каквато и необходимост да осъществят.

Наистина, темата е по-скоро от типа"за и против ДГ,", "за и против брака", "за и против занималнята"-много актуална в момента тема.

Обаче за брака,детската градина, занималнята всеки може да каже спокойно- да,  не ми харесва, не го приемам за себе си, не е в моите предпочитания.Така и еднополовите трябва да приемат, че не могат да се харесват на всеки.

А за децата- станаха ясни по-горе възможностите.И за двата пола има както биологични, така и законови възможности да станат родители и тези възможности не се отличават в голяма степан от възможностите на останалите.

Виж целия пост
# 610
В тази тема прекалено се изтъква някаква онеправданост , за което няма сериозни аргументи.

Единственото ограничение за еднополовите двойки е невъзможността да сключват граждански брак.Нещо,от което все повече двуполови двойки не само се отказват доброволно, но и не намират каквато и необходимост да осъществят.

Наистина, темата е по-скоро от типа"за и против ДГ,", "за и против брака", "за и против занималнята"-много актуална в момента тема.

Обаче за брака,детската градина, занималнята всеки може да каже спокойно- да,  не ми харесва, не го приемам за себе си, не е в моите предпочитания.Така и еднополовите трябва да приемат, че не могат да се харесват на всеки.

А за децата- станаха ясни по-горе възможностите.И за двата пола има както биологични, така и законови възможности да станат родители и тези възможности не се отличават в голяма степан от възможностите на останалите.


Много точно го е казала Светкавица. В съвременния свят никой открито не притеснява гейовете-всичко, което правят останалите "нормални" семейства могат да го правят и еднополовите семейства. Даже се наблюдава обратното-много често обикновените хора са притеснявани от гей парадите, които демонстрират какво? Че гей обществото заслужава нещо повече от това, което вече има? Да-има гей семейства и те имат деца-никой не ги замеря с камъни, никой  не жалае да им стори лошо. Какво повече искат гейовете? Ако искат толерантност я имат. Ако искат разбиране е малко по-сложно, защото не можеш да накараш никого насила да те разбере и нямаш правото да го обвиняваш във нацизъм и други грехове ако не те разбира. Има скинари и прочее крайни елементи, но те са толкова малко, че не са определящи, освен че техните действия са и подсъдни.
Да се обяви хомосексуализма за нещо нормално също е доста крайно, даже граничещо с нацизма, защото всяко антиприродно нещо не е нормално. Но това че не е нормално не означава че не е позволено или, че е хората който го правят не са също толкова стойностни в други човешки аспекти.
Виж целия пост
# 611
Да се обяви хомосексуализма за нещо нормално също е доста крайно, даже граничещо с нацизма, защото всяко антиприродно нещо не е нормално. Но това че не е нормално не означава че не е позволено или, че е хората който го правят не са също толкова стойностни в други човешки аспекти.

 ooooh!

Този бисер заслужава да се цитира, без да се коментира, само така да остане в аналите.

Виж целия пост
# 612
Гейове и лесбийки са преследвани, дискриминирани, бити и убивани ежедневно и по целия свят.
Ежедневно.

Ако искат толерантност я имат.

Ето това е най-голямата лъжа и заблуда, която съм чувала напоследък.
А какво е нормално и какво не е толкова субективно, че просто е излишно да се споменава. По-горе постнах снимка на двойка, чиято любов е била обявявана за ненормална векове наред, и то от цялото общество - не от шепа крайни хора. Същото е и с обратните.
Виж целия пост
# 613
Познавам доста гейове, ама нито един не е бит или преследван
Преекспонирането наистина е вече смехотворно
Виж целия пост
# 614
Познавам доста гейове, ама нито един не е бит или преследван
Преекспонирането наистина е вече смехотворно

Aз познавам трима гейове, които са бити (един беше бит след последния парад, за него прокуратурата се самосезира, което е похвално), две лесбийки, които са уволнени заради това, че шефът е разбрал за ориентацията им и имам приятелка лесбийка, чийто познат бе пребит и ритан в главата след концерт в Сърбия заради това, че се е държал за ръка приятеля си. Момчето все още се възстановява, но няма да е напълно.

Да попреекспонирам ли още с факти от реалността?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия