Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 19

  • 54 433
  • 736
# 495
При лекаря при когото сте на диспансер мужно ли е да носите направление за да ви прегледа когато сте болни?
Виж целия пост
# 496
При лекаря при когото сте на диспансер мужно ли е да носите направление за да ви прегледа когато сте болни?
Принципно НЕ, но ако вече е използвано правото на 4 безплатни прегледа, сигурно ще трябва направление - незная или пък да се плати примерно прегледа.
Виж целия пост
# 497
Мерси   bouquet за отговорите за инхалаторния проспан, няма да рискувам с него.
При лекаря при когото сте на диспансер мужно ли е да носите направление за да ви прегледа когато сте болни?
Аз доколкото знам -  няма право да преглежда с направление, щом има диспансеризация при него.
Виж целия пост
# 498
Меричери аз от нашата пулмоложка знам ,че спазъма не е константна величина,в смисдъл сега може да няма,а след 2 часа да има и то силен и обратното също да има ,а после да няма.Няколко пъти ми го е повтаряла това.
За направленията аз обикновенно си ходя при нея /пулмоложката/ с направление,но напоследък ходя и без,просто ей така и не ме е върнала нито веднъж нито е казала нещо.Аз не мисля,че ние сме диспансеризирани,но тази диагноза астма е поставена от нея,лечението е назначено от нея и тя си я следи при нужда,всъщност какво точно е диспансеризацията и за какво помага,а и за ТЕЛК комисия тя дава етапна и становище
Виж целия пост
# 499
Четох на първа страница - но не ми стана ясно това за ТЕЛК- а за Варна как става , моля някоя мама ако е минала по този път да сподели .За деца под 5 годинки какви са правилата - тъй като неможе да се докаже със апаратура . Извинете ме за въпросите ,но трябва да съм наясно.
Виж целия пост
# 500
Този вирус е отвратителен. Белослава се размина без спазъм, но е на АБ, защото вече е с бронхит. Дробчетата й са пълни с влажни хрипове и отхрачва секрети. Не сме пускали пкк, но не ми се рискува да се усложни с някоя пневмония.
Виж целия пост
# 501
Четох на първа страница - но не ми стана ясно това за ТЕЛК- а за Варна как става , моля някоя мама ако е минала по този път да сподели .За деца под 5 годинки какви са правилата - тъй като неможе да се докаже със апаратура . Извинете ме за въпросите ,но трябва да съм наясно.

Каузата я смятай за загубена особено,ако детето има НЕ  извадена трета сливица и е с Астма по-малко от 1г и половина,или пък сте приемали Сингулара за по-малко от това време,но ще ти обясня.
Първо взимаш от педи протокол за явяване на ТЕЛК /те си знаят/ + ВСИЧКИ листи с амбулаторни прегледи,епикризи от болници,мнения и изследвания,преснимаш ги заедно с рецептурната книжка и с протокола  и копията отиваш в сградата на бившата ученическа поликлиника на 1-вия етажи пускаш молба за явяване,дават ти номерче и чакаш,аз чаках от 3 май т.г до 12.09. и накрая ме отрязаха с тези горе написани аргументи,но ние НЕ СМЕ  лежали по болници и може и затова да е.Успех!Дълга борба е.
Аз искам да попитам по-запознатите колко време след решението/отказа на ТЕЛК-а мога да се явя пак?
Оф,много ме наплашихте с този вирус,дано пък да сме го изкарали така-по-леко,а не тепърва да се заразяваме с него.
Виж целия пост
# 502
На задната страна на ТЕЛК-а пише докога обикновенно е или за 1 година или за 3години т.е след този период.Там кьдето са ти описали процентите си го прочети вьв какьв срок.А ако вьобще нямаш решение всмисьл още там на место са те вьрнали сьбираш дакументи чакаш 5-6месеца и може пак да се пробваш.Много е сложно при вас тук в София минават от все и всьо а и това не е правилно.
Охх какьв вирус аз сьм се запьтила утре да идем да си сложим последния Пентаксин докато сме още здрави че сьвсем иде болното време  Cry
Виж целия пост
# 503
Ние засега сме без спазъм - тази сутрин нещата са си супер, върнахме се преди малко от Токуда. Да не се заричам, но вече ще си го водя само при Лисички да си го преглеж. Просто досега безпогрешно лекува Михаил и винаги реагира супер адекватно този човек.   bouquet
Иначе ние вчера бяхме на комисия, на фона на спазъм - с една камара консултации на които си пише или бронхиолит или астма, поне 5 такива листа имахме, отделно диспансерното досие от д-р Иванова, и сме с 50 %. Имахме и епикриза от болнично лечение.
mucata това за спазъма ми е ясно, при нас този път е точно така - сутрин е супер Михаил, вечер - спазъм. д-р Лисички каза да си продължим Вентолина до края на седмицата, независимо че сега е добре.
Виж целия пост
# 504
...
Иначе ние вчера бяхме на комисия, на фона на спазъм - с една камара консултации на които си пише или бронхиолит или астма, поне 5 такива листа имахме, отделно диспансерното досие от д-р Иванова, и сме с 50 %. ...

 ooooh! Нямам думи ooooh!
Меричери, радвам се, че все пак той е по-добре вече и ви пожелавам да нямате нито един документ за ТЕЛК скоро Hug
Ние изкарахме един вирус в къщи с болки в гърлото и отвратителна кашлица, но този път Цветката го мина най-леко, дано продължава все така  fingerscrossed
Виж целия пост
# 505
На задната страна на ТЕЛК-а пише докога обикновенно е или за 1 година или за 3години т.е след този период.Там кьдето са ти описали процентите си го прочети вьв какьв срок.А ако вьобще нямаш решение всмисьл още там на место са те вьрнали сьбираш дакументи чакаш 5-6месеца и може пак да се пробваш.Много е сложно при вас тук в София минават от все и всьо а и това не е правилно.
Охх какьв вирус аз сьм се запьтила утре да идем да си сложим последния Пентаксин докато сме още здрави че сьвсем иде болното време  Cry

Оф ,Катериния,мерси,дадоха ми там някакъв лист,честно казано не съм го и чела,понеже там на място ми казаха,че не можели сега да ми дадат телк решение,изобщо за % не сме говорили.
Пожелавам ти да успеете с ваксината,мен ми казаха ,че сега на всеки 3м трябва бележка от специалист за отлагане и с обосновка,и сега аз това трябва да правя,но на вас успех,аз кога,най-рано май по Коледа,ако сме здрави.
Лъки тя и моята го минава леко,ама кашлицата е ужасна и не знам докога ще е така безспирна
Виж целия пост
# 506
Ние сме сложили всички ваксини, та даже и допълнително пневмокок и за хепатит А.
Иначе сега Михаил пак кашля дълбоко и влажно и просвирва, но малко. Чувам го като го гушна и си доближа ухото до гръбчето му от дясната страна ни беше спазъма, там се чува и свиренето. Лека полека се оправя Михаил, но бавно става.
Виж целия пост
# 507
Въпреки, че многократно сме си говорили за детската астма, тази статия много ми хареса, и ще дам линк, за тези на които им е интересно.http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=%D0%B4%D0%B5%D1%82 … aLEnCXAbMKP5bSsSA
Виж целия пост
# 508
Mucata това за листа и отлаганета за ваксината ли се отнася??Много чудно при нас нащта лекарка не ми е искала никакьв лист че е препорьчително да не ни се слага  newsm78 дори аз сама и казах че не искам да я сложим.Трябваше април преди операцията но я помолих да изчакаме и така тя се сьгласи ама дори и не ми е споменала че и трябва лист от специалист само каза има време докато станете на 2г.Вече бяхме на станали на 2г но каза когато решим да идем итака аз цяло лято спах и сега кьде се сетих да ходя  #Cussing out ама трябва.
Марииче Мишето как е овладяли разтройсвото?
Виж целия пост
# 509
Е, да не се похвали човек.Снощи я заварих госпожицата по къс ръкав на двора на училището, понеже е много здрава Tired Тази сутрин носът и тече като чешма и киха, сега се чудя, да я лекувам ли или да и тегля един здрав пердах за загряване Close Много ме ядосва като насила се разболява, да му се не види. А утре трябва да е здрава, че ще я водя да и махат с лазер френулума на устната(юздичката) И освен това другата седмица е на зелено училище...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия