Юли месец отмина - оБЕБИ се цялата ЮЛСКА дружина!

  • 34 216
  • 743
# 315
Здравейте, момичета  Hug
Вече май наистина не остана никоя мама 2в1
Да ви споделя и аз малко за ежедневието ни откакто сме си вкъщи - Ивайла е все така прекрасна, спинка си и плаче само когато е гладна, предполагам, че това няма да продължи още дълго, но искрено вярвам, че всичко ще е наред. Баткото е все така щастлив и грижлив към нея, където е тя, той е до нея, много се радва, че си имаме бебе  Simple Smile Аз се чувствам малко странно, вчера ми се ревеше от емоции, от радост, направо не си спомням да съм била така. Днес вече ми е по-спокойно.
Гибана, съжалявам за преживяното от теб, но важното е, че вече всичко е наред. Изпращам на всички много  Hug Hug Hug и ви пожелавам една хубава и усмихната седмица.
Виж целия пост
# 316
Добро утро,маминки! Hug
Много хубав ден,с по-малко колики /и въобще неразположения на бебоците/ Praynig,на вас-време поне мааалко повече от друг път-за себе си,спокойствие и така да потръгне и повлече крак цялата нова седмица! Grinning
Ние с нашата чочка сме добре,общо взето-нищо по-различно от при всяка една от вас.
Но да ви споделя-имахме си и ние вчера доста голяма тревога,то неминуемо,нооо така го изживях,че...
Значи-предната нощ-в сб срещу нд,тя се събуди около 3 часа и я накърмих,след което -оригване,и в легълцето.Такааа...към 7 часа аз спя,а мъжа ми изведнъж го чух,че стана и отиде над нея и вика-повръща...,/тя си повръща доста,кака и беше същата,веротно е рефлукс/-в първия момент не се стреснах,щото тя си връща по малко така редовно по калъфчицата..И изведнъж я чувам как пъха и не може да си поеме въздух,а гледаме-от носа и-изтича гъсто мляко-абе с една дума-аспирирала беше!!!Веднага -надолу с главата,тупане ,пляскане,да изплаче и изкара аспирираното-както си знаем всички мами,нооо уви-тоя път -не и не,а  тя я виждаме как се дави и не може да поеме въздух!!!Голям ужас изживяхме с мъжа ми-за минути,нооо!Веднага -аспиратора,та дърпахме каквото можахме,но явно беше по-дълбоко отишло и 10тина минути току смъркаше и не беше с нормално дишане,че и се уплаши милата..Ужас.Случвало ми се е задавяне,ама този път по-длъжко продължи.Та я водих в моето отделение да я аспирираме с хубав аспиратор по-обстойно.Оправи се миличката ,ама страха ми остана.
На всичко отгоре-като стана на 14 дни я теглихме и беше качила страхотно-580 грама.И вчера,точно седмица след предното теглене-само 100 грама?!!?Озадачих се.Защото иначе си яде доста хубаво,стига и,ака си на почти всяко хранене-и изобщо нещата ми говорят,че добре е кърмата и храненето.Та направих пробно кърмене-показа кантара,че е изсукала 85 гр от мен,от едната гърда/аз така си кърмя-само от едната,като ги редувам/-което е доволно и прилично количество.И то яде ,милата точно след аспирирането,даже мислех,че няма да иска-ама тя нали си ми е лакомичка-засука както обикновено.Та колегите казаха-имаш кърма,спокойно и-айде в къщи.
Та така,маминки,вчера не ни беше ден.Поплаках си следобяда..
После тя си яде и се държа както обикновено,тази нощ дори не ми се е будила-като я накърмих в 24 часа-та се събуди чааак в 7 ,направо идеално Grinning
Сега спинка..
Другото ,което мога да споделя относно обсъжданата ни тема-коликите-е ,при нас са доста изразени.Има си всъщонст интервал,когато са по-силни- обикновено вечер-между 19-22 часа,варират,нооо плаче много и нищо не я успокоява,дори гушкане и масаж на коремчето,свива крачета,..давах и Саб симплекс,а от вчера смених на Инфакол,макар че съдържат все едно и също..ама то май наистина поне нас ,мамите успокояват Grinning И също така пия чайче от семе на копър,че да преминава чрез млякото в нея,а също и и давам няколко глътки и на нея преди кърмене.
Иначе като заспи-много спокойничко си спи бебката ми миличка тя,усмихва се на сън,доволна изглежда.И това,което мога да се похваля е-че нощем ми подарява спокойствие душичката на мама!

Относно храни,които да ограничавам-внимавам за варивата,внимавам за кафето и само сутрин си позволявам нормално кофеиново,после-безкофеиново,че пък пусто-си ми е слабост кафенцето Mr. GreenБиричка също си позволявам вечер,е не прекалявам,де Grinning
Относно кървенето-при мене спря много рано,преди 14 ден след секциото,че дори се притесних що така,а като разучих-това е,защото след секцио матката е кюретирана и винаги спира по-рано,та Анчелоти-затова така при нас,мила Simple Smile
Но и сега и сега,от време на време имам едно като зацапване,явно си се доизчиства там,мястото,все пак,но е кафеникаво и много оскъдно.
Ха-хо,голям смях се смях с това за Клеопатра Grinning,ами то всички сме направо баш тъй,а пък от черешата не сме слизали,ми се вижда всичките тук Joy
Аз оня ден,в събота ,следобяда,като я приспах с татко и,ги оставих гушнати и взех,че се разкрасих в дом.условия-което и колкото можах Mr. Green,дето викате-някой друг косъм,вежда,лак,сешоар и т.н.  Grinning
Райче,и с твоя пост се развеселих, Hug Grinning Винаги си много живописно-духовита Hug Grinning
Относно правенето на "това-онова" Grinning,ми аз изобщо не съм на подобна вълна,чак се притеснявам кво и що ми става  Thinking Mr. Green Ами хормоните са ми изцяло майчини в момента,какво да направя,не мога да превключа на другите Laughing Всяко нещо-с времето си!И това ще си дойде на мястото! Simple Smile
И тъй,мами,то дълга и широка моята,нашата Grinning,ами колкото можах драснах...И да взема да ставам,че...

Прегръдки на всички!И да сте весели,в добра кондиция и хармония и все по-в кожата си,пожелавам! Hug
Виж целия пост
# 317
Ха-Хо, честита годишнина! Бъдете здрави и се обичайте много  Simple Smile
Мамчета как давате инфакола в кармата ли или директно с капкумера в устата  Simple Smile

Аз капя капките върху биберона и малкия си го смуче, явно си мисли че е мляко Simple Smile Пробвайте така, по-добре е за детето отколкото да му пъхате в гърлото.
Виж целия пост
# 318
Здравейте! Simple Smile
Иви, благодаря! Hug
Да ви се оплача момичета, запушиха ми се канали. Cry В петък беше слънчево и топло, и аз си бях излязла както обичайно с количката. От бутането се поизпотих и рекох да се поразхвърлям, останах по потник и кърм. сутиен. Тогава ме духна от този коварния норв. ветрец, дето се появява ей така от време на време. Sad И сега горко ми. Повече няма да правя тази грешка. Всичко почна в събота вечерта, дигнах и температура, появи ми се бучка. В неделя рано сутринта отидох при акушерките. Казаха запушени канали. Те ми изпомпиха гърдите, едната разтри много силно бучката, болеше. Казаха, че се е поотпушило и добре, че съм отишла навреме. Ами как няма да отида? Така се притесних, даже плаках. Бях като парцал. Дадоха ми и парацетамол. Почувствах облекчение. Сега по цял ден между кърменията се налагам с водна грейка и предлагам първо дясната гърда, като масажирам докато бебчо суче. Още се чувства бучката, но по-различно. Днес по обяд пак ще ходя да ме видят. По-добре съм сякаш. Поне температура не вдигам повече. Много неприятна история. Cry Вече топло не топло, навлечена. Naughty
Лек ден на всички! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 319
Здравейте и от мен  Grinning

ha-ho, Честита годишнина със закъснение!  Hug Бъдете много щастливи.

Ние вчера ходихме на чиста молитва и се оказа, че една от чудотворните икони е тук. Не мога да ви опиша колко народ имаше и беше някаква страхотна жега. Страшно много се притесних за Бела, да не й стане нещо  Confused В крайна сметка всичко мина добре. И семейното събиране мина гладко. Просто не знам как ми се размина това с даването на акъл? Аз явно съм им взела тока на моите   Rolling Eyes
Най-накрая!!!  Joy

И аз давам Колийф но при всяко хранене и наистина май си заслужава bowuu

Момичета и аз исках да ви питам за някакви контрацептиви. Аз преди години пиех противозачатъчни и сега пак към тях клоня но просто вече не знам кой са добри, че наистина минаха доста години (около 7 ) Ако някой има някакви скорошни наблюдения може ли да похвали някои.

Знам, че по въпроса с ваксините всички си имат мнения ( които уважавам) но аз съм решила да поставя Ротарикс. Тези, които по принцип са "За" ваксините какво мислят за тази.
Просто искам от любопитство да разбера, колко от вас мислят да я вземат.
Виж целия пост
# 320
Здравейте! Simple Smile
Иви, благодаря! Hug
Да ви се оплача момичета, запушиха ми се канали. Cry В петък беше слънчево и топло, и аз си бях излязла както обичайно с количката. От бутането се поизпотих и рекох да се поразхвърлям, останах по потник и кърм. сутиен. Тогава ме духна от този коварния норв. ветрец, дето се появява ей така от време на време. Sad И сега горко ми. Повече няма да правя тази грешка. Всичко почна в събота вечерта, дигнах и температура, появи ми се бучка. В неделя рано сутринта отидох при акушерките. Казаха запушени канали. Те ми изпомпиха гърдите, едната разтри много силно бучката, болеше. Казаха, че се е поотпушило и добре, че съм отишла навреме. Ами как няма да отида? Така се притесних, даже плаках. Бях като парцал. Дадоха ми и парацетамол. Почувствах облекчение. Сега по цял ден между кърменията се налагам с водна грейка и предлагам първо дясната гърда, като масажирам докато бебчо суче. Още се чувства бучката, но по-различно. Днес по обяд пак ще ходя да ме видят. По-добре съм сякаш. Поне температура не вдигам повече. Много неприятна история. Cry Вече топло не топло, навлечена. Naughty
Лек ден на всички! Hug  bouquet

И на мен ми се запуши едната гърда и понеже топлите компреси не помогнаха приложихме бабини методи, които се оказаха доста ефикасни
1. Филии бял хляб напоени с червено вино се налагат върху болезненото място, всичко се завива хубаво с найлон/найлонова чантичка и се оставя да престои няколко часа
2.Върху запушената гърда се налагат листи от прясно зеле, така че открито да остане само зърното. Завива се найлон и се оставя да престои няколко часа

Определено даде ефект, след няколко процедури като редувахме компресите - зеле - вино с хляб
Виж целия пост
# 321
                  Здравейте, момичета, и аз се възползвам от малкото свободно време, за да ви изчета. Бебока снощи пак едни колики имаше, милия. kamatna и ние сме на саб симплекс, но май ще ги сменя, че и на нас не ни действат.
Относно контрацептивите и аз се чудя какво да вземам, дали хапчета или спирала? newsm78
srcs, аз преди година вземах противозачатъчни, джаз и бях много доволна от тях, тогава бяха едни от най-новите на пазара, може би пак на тях ще заложа.
Момичета, много ми е мъчно за кученцето ми, то е в майкини, искам да си го взема, ама всеки вика изчакай 40дни поне Sad. Въпреки,че незнам как ще се оправям с многото косми и как ще го науча да спи в коридора и да не влиза в спалнята Cry, но ще направя всичко по силите си.
Желая ви лек и спокоен ден, мамчета!
Виж целия пост
# 322
Здравейте момичета!
МНОГО, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за хубавите думи и милите пожелания!  Hug Hug Hug
Ние с Краси от вчера сме си в къщи! Сега се опитвам да влезна в моите си релси.

Ще пиша при първа възможност! ЦЕЛУВКИ от НАС!

НЯКОЙ ИМА ЛИ НОВИНИ от НИКИ???????? Само тя остана след мен!
Виж целия пост
# 323
Здравейте скъпи маминки!
Ние се прибрахме преди час и половина от разходка и докато се нахраним и седна да  ви изчета то станало обяд! Илиан заспа и се възползвам да ви драсна някой друг ред!
Каматне мила представям си какъв ужас си изживяла, важното е че сега сте добре!  Hug Твоята мушичка значи е спокойна вечер като нас, и аз това казвам винаги, през деня както и да е, но вечер си ме оставя детето да поспинкам и аз!
srcs как протича тази чиста молитва, че ми е любопитно, трябва ли да сме в църквата или може и да не сме, да дам дрешки примерно? За хапчетата мога да ти кажа какви последно пих и как повече не бих си взела! Уж най-модерните, уж най-скъпите , а след първия прием и имах цикъл 40дни. После се нормализираха нещата, но в началото луднах  #Cussing out. Казват се Celest - незнам дали правилно ги написах  newsm78.
За Ротарикса аз все още съм в чуденка, иска ми се но пък знам че първия прием трябва да е до 4-тия месец, а те като почнат сега от 2-рия месец по 2 ваксини и тази една през устата и малко в повечко ще ни дойдат сякаш! Та затова още се чудя, иначе съм ЗА.  Simple Smile
Мелина дано нещата се нормализират и при теб, важното е че навреме си отишла и лекарите са реагирали бързо.  Hug
Рокси напълно те разбирам, аз съм същата откъм емоциите, единия ден ми се реве, другия съм безкрайно щастлива, но пък взеха да си идват нещата на място, та да видим  Simple Smile
ha-ho благодаря за кафенцето, никога не бих отказала чаша хубаво кафе  Party. Чак ти завидях за течението, мен така са ме ударили хормоните, че с мъжо двамата само се облизваме  Mr. Green
Буболинка лекарите сигурни ли са че това е от кравето мляко, или са предположения само и действат по метода на изключване?! Дано всичко се оправи и при вас  Hug
Райче лека ви ваксинка на вас, на теб много цунки  Hug
Гибана нямам думи направо - е нали те следят 9 месеца егати и хората това. Важното е, че сега с Витан сте добре  Hug
Бебе87 ние сме с куче, само че нашето е пинчер и не сме го махали от къщи, просто го научихме да не влиза в стаята!
НелиДи добре дошла вкъщи, чакаме те с нетърпение да разкажеш как е минало всичко и  за някои съвети по повод на "чурчетата" на момченцата.  Laughing
Милички оставям ви засега, че ме чака един куп гладене - дрешките на малкия  Crazy, трябва и да мисля някакво меню, че довечера ще идват на гости едни приятели на по бебешки  Laughing
Хубав и приятен почивен следобед на всички ви  Hug
Виж целия пост
# 324
Момичета, тъкмо написах един дълъг пост и сесията ми изтекла и се изтри.
 Затова сега по-накратко
Благодаря на ЛЛЛ за отговора Малкият е започнал да оставя част от млякото да изтича като му идва в повече. Съответно аз ставам цялата в кърма, но поне не се дави и започна като че ли по-малко да нервничи след хранене. Само дето така не мога да кърмя навън. Кога горе-долу се очаква да ми се регулира кърмата, че не мога да си представя да е все така.

Мелина компресите със зеле наистина много помагат. Аз имах същия проблем. Но най-много помогна самото бебе. Много самоотвержено сучеше и за ден и половина ме оправи. Аз масажирах леко бучката, докато той суче.

Да се оплача, изобщо не можем да се отървем от едни гадни обриви. Явно са от жегата, защото като го поразсъблека и изчезват, но после пак се появяват. Сега има точно под линията на памперса, а хич не обича да го държа без памперс Sad((

И накрая, и аз се присъединявам към мамите, които още не могат да се организират. Надявам се, че като порасне още малко, ще се пооправят нещата.
Виж целия пост
# 325
а хич не обича да го държа без памперс Sad((



 Laughing същата работа е при нас, а като го залепя и .... веднага млъква - много е срамежлив  Grinning

Относно контрацептивите ние сме си на презервативи - чиста работа  Wink
няма да гълтам химии или нещо да ми ръчка вътре   Wink
Виж целия пост
# 326
Здравейте куклички и от нас!
Едвам смогвам да Ви по-прочета  Tired малката такива ужасни колики има, че си плачкаме двете, носим се на ръце, само така сме спокойни и всичко е ОК.
Аз от Инфакола не съм доволна никак, така ми запече дитето, че ужас. Тези дни купих Колийф и съм много доволна, детето си ми пръцка, ака си, всичко как си му е реда. Скъпички са, но си заслужава. Сега вечер си спинкаме, през деня по- малко мрънкаме и така.
Сладурки, да Ви се похваля: Днес ни падна пъпчето и съм безкрайно щастлива, започваме с ваничките  Party, тази педиатърка така ни наплаши, как могло за толкова време да не падне  Thinking, ами ето го резултата, без намеса си падна самичко. С тази връзка да Ви попитам на Вас изписаха ли Ви нещо да го мажете самото пъпче след баня? На нас ни каза да я мажа с гентамицин, докато не стане самото пъпче розово, защото сега ни е червено.
Момичета и аз да се оплача, също нямам никаква организация, нито мога да оправя вкъщи, нито да сготвя. Вкъщи го караме на плодове и зеленчуци само.  Joy А за разкрасяването, др. събота съм си запазила деня маман да гледа Сиси, а аз отивам малко да се разкрася, че съм заприличала на малка грозофилка.  hahaha
srcs аз също се присъединявам към питането на Пепи, как протича тази молитва? Аз тези дни ще отскоча до руската ни църква и ще попитам и там какъв е ритуалът, че нали сме си половин русначета Grinning
Ха хо честита годишнина и от мен с малко закъснение! Пожелавам Ви много щастие и разбирателство помежду Ви  Hug
Бебе87 аз също съм с куче, не съм я махала, държа страшна хигиена и мисля, че няма проблем. Те сега са по- безобидни, отколкото когато започнат да лазят и да си слагат всичко в устата. Ще е голям цирк. Joy
Момичета, а Вие за кръщене мислили ли сте, кога според Вас е най- редно да се направи ритуалът?
Отивам да си хвърля един душ и да изпия едно кафе, докато Сиси спи, че после ще падне папане и гушкане. Laughing
П.С. Вашите дечица, като ги сложите по коремчо, започнаха ли да се опитват да си надигат главичките? Моята за няма и месец, добре се справя поне така мисля де  Simple Smile
Целувки за сега от мен, до по- късно, ако успея да се включа Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 327
Ема ние се слагаме от 10 ден по корем като гимнастика за по 1-2 минути и си вдигаме врата без проблем, а откакто го сложих да спи и по корем, така си е овладял техниката на държане на вратлето, че чак сам си го върти като спи от едната на другата страна.  Party
За кръщене, аз си мисля че ни е много рано, а и ритуала ни ще е скромен, само с кръстниците, че не обичам големите дандании  Laughing, най-вероятно ще е или на малка Богородица - другия септември, или на следващия Илинден!
Виж целия пост
# 328
bebe87, и аз винаги съм била доволна от хапчетата, които пиех. Клоня към хапчета понеже ми е малко криво като се замисля, че ще имам нещо вътре в мен ( за спиралата). Е това си е мое усещане де, не че съм против. Даже на младини Grinning съвсем в началото, когато ми се наложи вече да се предпазвам имах и едни кистички по яйчниците, които излекувах с противозачатъчните. Спомням си тогава, че бяха по-скъпи от останалите но не им помня името. newsm78 Блистера беше виолетов  Joy Толкоз.   Кажи ми името на тези, от които ти си останала доволна.  Wink
Моите котета много ми липсват но ги изпратих на село само заради космите и честно определено се усеща, че ги няма. Те наистина правеха килим от косми  Confused

pepina_79, ами, мила, то беше голяма лудница в църквата. Иначе седнах на едно столче и държах Бела в ръце. Попа ме покри с това нещо, което носи през врата си (не знам как се казва) и започна де чете молитвата. Носехме питка и плодове, които останаха после там. Не знам дали може да не е в църква  Rolling Eyes Всичко продължи не повече от 10мин.
Оле, не знам, защо са ти подействали така тези хапчета..много неприятно. За Ротарикса значи си ЗА. Еми аз оставих педи да съобрази кога да я дадем, понеже наистина първата доза ще е малко след като Бела стане на 2мес.

Ema*08, на нас като ни падна пъпчето продължих да капвам капка спирт и после от това бялото прахче дето е заместител на Топоцина ( че ме мързи да отида да го видя как се казваше  Blush) Кръщене задължително ще направим но аз мисля да е след като тя навършим годика, годинка и месец-два.

Мале, ква съм изкукала. Пиша ви тук и си мисля "как мило спи това дете и гък не каза". Като поглеждам бебефона и той изключен Shocked  Забравих, че го изключи за малко. Хукнах да я гледам, ама добре си е Heart Eyes Милото ми то.


Виж целия пост
# 329
ОТГОВОР КЪМ ЛЛЛ!Скъпа Атракция,

Беше важно за мен твоят отговор и на свой ред давам отговори на въпросите ти!

На педиатър сме утре, когато ще обърна внимание за този бял език. Статията не е точно тази - имаше и снимков материал - вътрешната страна на бузка, както и вътрешната страна на устничките!

Болката ми е концентрирата по-скоро на зърното - чувствам ги по като в началото, когато имах и корички - затова се чудя дали да не върна силиконовото зърно за няколко кърмения. Тъй като усилено мажа с Лансинох, но ефектът е кратък - до следващото засукване.  Забелязала съм, че когато Дария е сънлива, захапва много по-добре и от раз и въобще няма болка, а по-скоро облекчаване на тежестта на гърдата! Направи ми впечатление, че този некомфорт се засили, когато почнахме нова поза на кърмене - легналата. Обаче понякога се борим да засуче правилно - тъй като тя си прави устничката и езика на фунийка, в която едва влиза малкото ми пръстче и дори с погалване на долната устничка не си отваря устата. Тогава поема само зърното и го всмуква и докато всмуче и част от ареолата, болката е доста силна и прорязваща. Ала ако чакам да си отвори устичката, тя ного се изнервя. В интерес на истината с Дария винаги установяваме правилното засукване - поне доколкото аз виждам - за мен е показателно и това, че не ме боли. Понякога се налага да я отделям по начина, който си казала. Сега в жегата, когато сме вкъщи, кръстосвам краката си, слагам възглавница на тях и Дария ляга на нея. Така предотвратявам претоплянето й и изпотяването, а оттам и обривчето по тила и бузките. Навън обаче се кърмим гушнати корем в корем - глава на свивката на лактита и кръстосани ръце под тялото. Благодаря много за клипчето - гедам си го доста често още от един друг ваш пост и смея да твърдя, че вкъщ ДАрия е в такава поза, но с помощта на възглавници.

Не мога да кажа колко пъти се кърмим, но определено вече са повече от 8 пъти. Само храненията ни след дванайсет до пет-шест сутринта са поне две или три. Също така всеки ден е различно - имала съм и дни с по седем кърмения, но това беше в началото. Когато е нервна, ме търси много често и почти през цялото време съм с ненапрегнати гърди - или изпразнени.

По отношение на кърменето навън, вече нямам никакви притеснения. В началото излизах с роднини или една друга кърмеща майка и те ми помагаха и като параван. Имам син на четири години и дано шумът от детската игра не пречи на Дария. Забелязала съм, че си се храни и после си заспива. Потници, широки блузи и една пелена за мен са нещата, които ползвам. В градинката, в която кърмя има и други кърмачки и мисля, че хората са свикнали с гледката! Притеснението ми е, че не мога да оставя Дария на баба или татко, за да излезна самичка.

Дария не ползва бибка! Аз пия витамини Прегнакеър Омега плюс и Шуслерови соли почти от самото раждане.

Утре ще обърна внимание и на педиатъра си за състоянието на зърната и дано не е нещо сериозно, което да ми пречи на кърменето.

Благодаря много за отговорите. Означава ли че с Дария ще имам проблем по отношение на захранването или това търсене на моя плът и миризма ще отслабне в някакъв момент - например след още месец-два?
Здравей отново, мама Рая  Hug Как сте днес, мина ли консултацията и какво е мнението на педиатъра?

От това, което описваш, оставам с впечатление, че на моменти Дария не засуква правилно и от там и болката, която изпитваш. Щом легналата поза не е удобна за добро засукване, би могла да експериментираш с други - дори и да не са като тези на снимката. Може да си модифицирате ваша си, която да е удобна и за двете ви  Peace
Когато бебетата са сънливи, засукват по-добре, да. Това са споделяли много майки. и било добре, ако можеш да и предлагаш да суче при ранни признаци на глад като лапане на ръчичките, въртене на главичката и плезене на езичето сякаш търси гърдата, издаване на леки сумтящи звуци още преди да се разбуди. Плача е по-скоро късен сигнал за глад, при който бебетата най-често са гладни от поне половин час.  Прегладнелите бебета обикновено сучат по-настървено, по-нервни могат да бъдат, и може да травмират допълнително гърдите.

Извини ме, не съм разбрала правилно въпросът ти предния път  Blush Чудесно е, че кърмиш навън и това не те притеснява. Разбирам, че си предлагала кърма със спринцовка, чашка, лъжичка. Дали си пробвала с дозаторчетата от Панадол/Нурофен или спринцовка - млякото се подава настрани между бузата и венеца на бебето, за да не се задави? Можеш да погледнеш и тази статия за Нежно приучаване на бебето към шише или как да се предлага най-щадящо кърма на кърменото бебе когато се налага, може да са ти полезни някои идеи.

Относно търсенето на мама - понякога бебетата в различни периоди променят поведението си, търсят да сучат по-често, имат нужда от близостта на майките си.  Това може изобщо на няма нищо общо с глад и не би трябвало да има проблеми със захранването. За бебето кърменето не е само хранене, то е много повече. То е и начин да се успокои от насъбралите се емоции през деня, да облекчи болката (когато никнат зъбки или друго), в горещите летни дни , да се приспи или просто да намери уюта, близостта и топлината от които има нужда  Heart Eyes

Ще се радвам да споделиш как се развиват нещата при вас . Ако имаш още въпроси, питай   bouquet


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия