Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 764
  • 730
# 60
Здравейте и от мен. Искам да ви попитам ако някой има информация къде другаде освен във Вита преглежда д-р Росица Шигарминова. Ако някой знае ще помоля за адрес или телефон.
Виж целия пост
# 61
Момичета, знаете ли дали можем да приемаме липозан/комбиниран фет бърнър, подпомагащ разграждането на мастите от мастните депа / или е противопоказан при Хашимото?
Виж целия пост
# 62
Здравейте и от мен. Искам да ви попитам ако някой има информация къде другаде освен във Вита преглежда д-р Росица Шигарминова. Ако някой знае ще помоля за адрес или телефон.

Гугъл показа това:
Д-р Р. Шигарминова
Клиника по ендокринология, УМБАЛ „Александровска” – гр. София

Виж целия пост
# 63
Здравейте, момичета!
Нуждая се е от добър ендокринолог в Бургас, за частен преглед, който да ми направи и ехография.
Попаднах в нета на д-р Великова, но не ми стана ясно, тя правил ли ехография в частния кабинет или предварително аз трябва да си направя и аз не знам къде  newsm78.

Преди три години ходих при Димитрова, но само опипа жлезата и пусна едно TSH и си ме изпрати по живо, по здраво  Tired. А виждам, че нещо не е наред с ЩЗ има удебеление от едната страна.
Благодаря, на всички отзовали се!!! Heart Eyes
Виж целия пост
# 64
elissee, в Света София всеки четен месец правят ехография на щит. жлеза за 10лв. Не е нужно направление, отиваш взимаш си час, плащаш на касата и ти я правят. Този месец е четен и можеш да се възползваш. Иначе ако си някъде в центъра мога да препоръчам д-р Рашева, при която ходя аз и съм много доволна от нея и като лекар и като отношение. Приема в Европейския център за медицинска грижа на бул. Мария Луиза. Там могат да ти направят изследванията, имат си лаборатория.
Аз така ги комбинирах нещата, първо направих ехографията, след което пуснах изследванията и д-р Рашева ме пое и ме диспансеризира.
Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 65
здравейте    bouquet Grinning - Призма от както съм спряла еотирокс 25 мл не съм пила нищо и нямам промяна в състоянието си - незнам моя приятелка  ме съветва да се консултирам  освен с ендокринолог и с невролог защото има диагнози които си приличат - според нея  може причината  да се чувствам така  да е  в следствие на депресия все пак живота ни е толкова напрегнат - за косопада си взех капсули на doppel herz  30 капсули - за коса и нокти по 1 капсула дневно не са много скъпи около 8 лв. просто профилактично ги пих и като че ли има малко ефект вече не пада по цели шепи косата 
Момичета, знаете ли дали можем да приемаме липозан/комбиниран фет бърнър, подпомагащ разграждането на мастите от мастните депа / или е противопоказан при Хашимото?

Stop  Буратина - когато за пръв път ми назначиха еотирокс 25мл ми изписаха и метфогама  но чувствах че ме задушава  и сърцебиенето ми се ускори и  се наложи да прекратя приема и много внимавай с продуктите за отслабване които предлагат в интернет  защото в един сайт видях да предлагат чай фигурин и толкова много го хвалеха че се запалих и си поръчах все пак съм отчаяна с тези свръх килограми  Cry  но когато го получих на кутията пише със ситни букви да не се приема от хора с хормонални проблеми и въпреки това пих от него една седмица  но вместо да свалям започнах да качвам още отгоре пробвала съм всякакви други лекарства от аптеките  Sad  и без добри резултати но първо питам дали това което ще си закупя става за хора с хормонални проблеми
Виж целия пост
# 66
tiara_78 , Метфогамата (както и Сиофор, Глюкофаж и други  подобни) не е продукт зза отслабване, а медикамент за инсуливнова резистентност или диабет тип 2. Аз също пих тези лекарства заради инсулинова резистентност, баща ми пък пие за диабета, определено има един период на адаптиране на организма към тях, пият се по схема за плавно въвеждане. На мен около 2-3 седмици ми прималяваше от тях. Иначе съм абсолютно съгласна за мнението ти да не се приемат разнообразните продукти, целящи отслабване уж.
Виж целия пост
# 67
Здравейте, лейдис! Искам да попитам момичетата, които са бременни или са родили вече дали са имали сърцебиене по време на бременността. Аз съм бременна в 16 г.с. , на 0.75 л-тироксин по препоръка на Начев, но от няколко дни имам много силно сърцебиене. Пулсът ми е около 90-100, а Начев ми каза последният път , че за учестен пулс говорим когато е над 100, около 120. В този смисъл моят като че ли не е толкова висок, но ми създава дискомфорт. Мисля си дали не е от адската жега, но аз работя от вкъщи и гледам да не си подавам носа навън тези дни. Опасен ли е този учестен сърдечен ритъм за бебето?

Благодаря на всички отговорили. Heart Eyes
Виж целия пост
# 68
alllure, моят пулс също напоследък е 90-100 през деня, вечер пада до 70-80, мисля че ми се е качил от самата бременност и не е чак толкова висок, в общи линии от средата на втори триместър забелязах, че започна да ми се качва, кръвното пък ми е доста ниско, което също преполага по-учестен пулс. То и FT4 съм го докарала в момента почти на горна граница (но не е над), смъкнах малко и дозата на л-тироксина,  ефект обаче очаквам поне след 2 седмици, ако въобще е свързано и с това.
Виж целия пост
# 69
alllure, моят пулс също напоследък е 90-100 през деня, вечер пада до 70-80, мисля че ми се е качил от самата бременност и не е чак толкова висок, в общи линии от средата на втори триместър забелязах, че започна да ми се качва, кръвното пък ми е доста ниско, което също преполага по-учестен пулс. То и FT4 съм го докарала в момента почти на горна граница (но не е над), смъкнах малко и дозата на л-тироксина,  ефект обаче очаквам поне след 2 седмици, ако въобще е свързано и с това.

Светле, благодаря ти много за отговора. Наистина се успокоих малко. Така или иначе ще се консултирам с Начев в края на август, а ще ходя и на фетална ехокардиография да огледат сърцето на бебето, та ще имам възможност да говоря и с кардиолог, който може да реши да ми направи кардиограма и на мен ако се наложи. Hug
Виж целия пост
# 70
Според Начев,за учестен пулс се приема ако в покой е над 120 удара в минута.
Виж целия пост
# 71
Здравейте, от 1 год и аз съм диагностицирана и пия Еутирокс 0.25 и Конкор по половин хапче, заради силното сърцебиене.   ТАТ   458.10   IU/ml   до 115
   МАТ - (TPO)   342.40   IU/ml   до 34мм ; TSH- 3,66, но от известно време имам отново сърцебиене и качвам килоглами, въпреки че се храня без да прекалявам.Изследванията съм ги правила м. март. На 42 год съм имам дете на 6 год. Препоръчайте ми ендокринолог и кардиолог, защото освен учестения пулс и вдигам кръвно и вероятно трябва да ми се промени лечението.
Виж целия пост
# 72
Според Начев,за учестен пулс се приема ако в покой е над 120 удара в минута.

magnet, мерси за включването. И аз помня, че той спомена 120. Засега явно съм ок, дано не се учестява още...
Виж целия пост
# 73
Здравейте, от 1 год и аз съм диагностицирана и пия Еутирокс 0.25 и Конкор по половин хапче, заради силното сърцебиене.   ТАТ   458.10   IU/ml   до 115
   МАТ - (TPO)   342.40   IU/ml   до 34мм ; TSH- 3,66, но от известно време имам отново сърцебиене и качвам килоглами, въпреки че се храня без да прекалявам.Изследванията съм ги правила м. март. На 42 год съм имам дете на 6 год. Препоръчайте ми ендокринолог и кардиолог, защото освен учестения пулс и вдигам кръвно и вероятно трябва да ми се промени лечението.

Погледнете на 1 -ва страница за ендокрининолог. За кардиолог не мога да кажа, но наскоро разбрах, че Трета градска болница се води Национален кардиологичен център. Проверете там. Нека и момичетата препоръчат някого. Успех!
Виж целия пост
# 74
Здравейте, както казах си направих изследванията и утре съм на ендокринолог. Доколкото разбирам само Ft4  не ми е в норма, показанията са ми следните:

fT4   1.16        ng/dl     възрастни 0,8-1.9


TSH   0,68        uIU/ml     възрастни 0.4-4.0


MAT   8.2        IU/ml     от 1 до 50 год- до 35 IU/ml

TAT   12.6        IU/ml     от 1 до 50 год-до 40 IU/m

Не знам какво означава това, но се надявам доктора утре да каже!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия