Автоимунен тиреоидит на Хашимото (25)

  • 89 765
  • 730
# 195
Писах, писах и накрая след като прочетох поста на Бърди преди да публикувам, реших да изтрия моя "кратък" пост. Хора преминаващи през едно и също биха си били взаимно полезни. Само ще вметна това:

Ако човек сам не иска да направи нещо за себе си, то всяка външна намеса не би помогнала, поне според мен, и ако изобщо човек се нуждае от помощ. Критериите и разбиранията при всеки са различни. Не значи, че доброто за един, задължително е добро и за друг, или той би го приел като такова.
Доколкото разбрах, първоначалните питания на Ephie бяха относно диагнози, заболяване, лечение, грешки в диагнози и т.н. И вероятната пълнота като резултат или не от здравословното състояние/заболяване.

Нищо против дискусията, просто темата се измести към съвети за диети и отслабване, а не виждам отсрещната страна да пита за такива или да има такова желание. В случая се налагаме като майка й, но с по-мили думи.
Тя сама отлично знае кое е добро, кое лошо, какво иска и как иска да живее. Едва ли ние и отваряме очите.
Предполагам, както и аз, така и повечето хора не обичат да им казват как да живеят, кое е правилно и кое грешно. Всички знаем отговора, друг е въпросът, какво искаме и какви са ни целите.
Не приемайте поста ми като обида. Просто изказвам мнение.  Simple Smile

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.

Пак ме изпревариха, но публикувам, че иначе пак ще трия, а после ще чета. Laughing
Виж целия пост
# 196
Доколкото разбрах, първоначалните питания на Ephie бяха относно диагнози, заболяване, лечение, грешки в диагнози и т.н. И вероятната пълнота като резултат или не от здравословното състояние/заболяване.


Така е. Аз не предприех лечение преди две години поради несигурност и недоверчивост в резултати и мнението на лекарката, която просто не ми обясни нищо. А аз бях (и донякъде съм) много против да пия каквато и да е химия, ако наистина не се нуждая на 100% от нея.

Иначе за останалото - няма проблем, аз наистина Stuck Out Tongue осъзнавам, че не водя най-правилния начин на живот. Всички мнения са добре дошли (освен ако някой модератор не каже, че спамим, за което - извинете!) и досега никой не е бил груб или condescending към мен!
Виж целия пост
# 197
Писах, писах и накрая след като прочетох поста на Бърди преди да публикувам, реших да изтрия моя "кратък" пост.

Не е трябвало  Peace Мисля, че по-скоро аз сбърках като писах в емоцията си.
Виж целия пост
# 198
Писах, писах и накрая след като прочетох поста на Бърди преди да публикувам, реших да изтрия моя "кратък" пост.

Не е трябвало  Peace Мисля, че по-скоро аз сбърках като писах в емоцията си.
Напротив, Бърди. Затова написах:
Цитат
Хора преминаващи през едно и също биха си били взаимно полезни.

Ephie , грубо отношение не съм срещала в темата. Всички са интелигентни момичета и имат начин и подход, в което ще се убедиш сама.
Не мисля, че спамим относно храненето, диетите и начин на живот. При всяко заболяване има редица правила на спазване, за правилно лечение.
Щом за теб няма проблем относно такива насоки, ок.
Просто останах с други впечатления от прочетеното. Simple Smile
Виж целия пост
# 199
Писах, писах и накрая след като прочетох поста на Бърди преди да публикувам, реших да изтрия моя "кратък" пост.

Не е трябвало  Peace Мисля, че по-скоро аз сбърках като писах в емоцията си.
Напротив, Бърди. Затова написах:
Цитат
Хора преминаващи през едно и също биха си били взаимно полезни.

Ephie , грубо отношение не съм срещала в темата. Всички са интелигентни момичета и имат начин и подход, в което ще се убедиш сама.
Не мисля, че спамим относно храненето, диетите и начин на живот. При всяко заболяване има редица правила на спазване, за правилно лечение.
Щом за теб няма проблем относно такива насоки, ок.
Просто останах с други впечатления от прочетеното. Simple Smile

Не, няма грубо отношение, точно това отбелязвам, че си говорим много приятно, цивилизовано и информативно, което определено ценя и с което изобщо нямам проблеми. Единствените ми задръжки са да не осъдите начина ми на живот или начина ми на мислене, както много мои приятелки имат навика да правят - след което обикновено се скарваме >.< за малко. Аз в действителност не се грижа за тялото си (къде от мързел, къде от инат), приоритетите ми са много различни и понякога мнението ми е outrageous and infuriating за другите. Пък аз не искам да дразня никого.
Виж целия пост
# 200
Ephie, кого да дразниш и кой да те осъжда, като всичките сме на това дередже..  Grinning Кой повече, кой по-малко.. за съжаление сме във форум за заболяване, темата е такава...  Sad Няма от какво да се притесняваш, тук сме, за да си споделяме болежките и да си помагаме взаимно Simple Smile  Hug
В този дух, момичета искам да ви благодаря за всичко и за подкрепата, незнам какво щях да правя без вас Simple Smile   bouquet Hug Two Hearts
Виж целия пост
# 201
Мисля, че даваме иде за диета и здравословен живот, защото ти каза, че се притесняваш от хапчетата. И спасението е,ако може сама да си отслабнеш и никакви хапчета да не пиеш или да са в минимални дози. Иначе е чудесно, че се възприемаш и харесваш такава каквато си, това е абсолютно най-важното.
При мен друго ме дразни, мине не мине и някой изкоментира, че съм напълняла или, че не съм много слаба, какви бузи имам и т.н ми да заповядат те да отслабнат с хипофункция, ако могат. От елтироксина нито качих, нито свалих килограми, просто си стоя закотвена на едни и същи от години и въпреки спорт и усилия няма голям резултат.
Виж целия пост
# 202

При мен друго ме дразни, мине не мине и някой изкоментира, че съм напълняла или, че не съм много слаба, какви бузи имам и т.н ми да заповядат те да отслабнат с хипофункция, ако могат.
Много неприятни са такива коментари, наистина, и още повече, че не им влиза в работата на хората.
Или като видят някой напълнял и веднага - бременна ли си?!
Чувала съм такива коментари и се чудя, какво им влиза на хората в работата, че да търсят кусури на другите. Или приемаш човек какъвто е, или... прав ти път.
На мен ми се случи да ме разпитват на тема килограми и то не близки хора, а такива, които виждам рядко - познати, колеги и т.н. Аз съм по-рязка. Знам, че не е правилно, но съм такъв човек. Директно забивам и не знам дали ще посмеят да питат някога някой изобщо за това.  Laughing
Близки не са ме разпитвали, нито са ми давали "насоки да отслабна", като се има предвид, че до скоро и родата не знаеше, че съм болна, а разбраха преди месец. На приятели дори не съм казала.
Виж целия пост
# 203
Мисля, че даваме иде за диета и здравословен живот, защото ти каза, че се притесняваш от хапчетата. И спасението е,ако може сама да си отслабнеш и никакви хапчета да не пиеш или да са в минимални дози. Иначе е чудесно, че се възприемаш и харесваш такава каквато си, това е абсолютно най-важното.
При мен друго ме дразни, мине не мине и някой изкоментира, че съм напълняла или, че не съм много слаба, какви бузи имам и т.н ми да заповядат те да отслабнат с хипофункция, ако могат. От елтироксина нито качих, нито свалих килограми, просто си стоя закотвена на едни и същи от години и въпреки спорт и усилия няма голям резултат.

Мога да си представя защо се дразниш, но ако килограмите не ти пречат да се чувстваш добре в кожата си, ако се харесваш както и каквато си (точно както ти каза), ако мъжът до теб те обича и килограмите не пречат на работата ти (или на това да си намериш добра работа), аз не виждам какъв е проблемът. При мен го има моментът, че ми се ще все пак да мога да се кача на Витоша с приятели без да умра на средата на пътя, но май не може и вълкът сит и агнето цяло Laughing Laughing Laughing.

Добре, вие вярвате ли, че без хапчета може да се поддържа здравословно състояние, ако човек все пак има отклонения на щитовидната жлеза? Т.е. с повече ядене на сурови орехи за хипо-тата, например?

И все пак забелязали ли сте странични ефекти от хапчетата, които пиете?

Едит: Да се изредактирам за Мъжа по-горе, дето споменах Laughing. Ако някой ми каже 'каква си дебела, не мога да съм с теб вече' (което ми се е случвало), аз мисля спокойно да им покажа пътя и кой откъдето е. Веднъж съм си го слагала на сърцето, но 1) нито помогна; 2) нито промени нещо; 3) само си изревах очите и си съсипах нервите. Т.е. - човек трябва да обича себе си. Клише, зная, но е ужасно вярно.
Виж целия пост
# 204
Цитат
Добре, вие вярвате ли, че без хапчета може да се поддържа здравословно състояние, ако човек все пак има отклонения на щитовидната жлеза? Т.е. с повече ядене на сурови орехи за хипо-тата, например?

Може някой да ме линчува, но ще изкажа мнение.

Лекувала съм се с алтернативна медицина за различни болести. Помогна ми за някои, наистина, но не ме е излекувала напълно, освен неврологичните. Пак не е напълно, но смея да твърдя, че успехът е голям.
През целия си съзнателен живот, това което съм лекувала с химия, досега не е излекувано изцяло, като изключим настинките и хепатит А - , но доколкото помня, той не се лекуваше с химия.
Като пример ще дам стомашни заболявания заболявания, УНГ, гинекологични, нефрологични, урологични, мамология и не знам още какво. Първоначално си обяснявах, че причината за тези заболявания е жлезата, после мислех, че именно те са отключили проблем с жлезата, сега вече не знам какво да мисля, но откакто съм в хиперфункция, честно казано ми излизат нови и нови болести.

Това, което искам да кажа е, че... не знам как да го формулирам, но вярвам, че позитивното мислене може всичко. Опитвам се да мисля така, налагам си го, вярвам, визуализирам и макар и да няма напредък на този етап, то си мисля, че някой ден ще има. Шом при някои хора става, значи ще стане и при мен.
Виж целия пост
# 205
Ще ти отговоря на този въпрос сигурно другата година по това време, защото вече имам бебе  и когато ендокринологът ми позволи ще опитам без хапчета, само със здравословен живот. Но жена, на която и предстои забременяване трябва да е на терапия и да внимава с нивата на ТСХ и различните болести на щитовидната.
Виж целия пост
# 206
Аз лично не смятам да експериментирам със себе си без хапчета, най-вече защото я нямам вярата на Merelenda - ако я имах, бих опитала, определено  Peace
В алтернативния има много дълга тема за алтернативно лечение на Хашимото, аз лично я чета редовно, но все не успява да ме вдъхнови достатъчно.
Виж целия пост
# 207
Аз лично на този етап не смятам, че мога да се лекувам без хапчета, може би защото не съм добре запозната с алтернативната терапия, може би защото считам,ч е при алтернативната медицина трябва да имаш голяма доза доверие и постоянство, може би защото до сега мисълта ми е била да имам второ дете, а сега да износя и родя такова. За това се доверявам на лекаря.

Страничен ефект от Еутирокса аз не забелязах при себе си, дори напротив, след 4-5 дневен прием се почувствах значително по-добре, с повече енергия.

За теглото - чудесно е да се чувстваме добре в кожата си и да се харесваме, но аз лично смятам, че наднорменото тегло не е здравословно. Който ми каже, че след като е свалил 20-30 кг. не се е чувствал добре, няма да му повярвам. Как да се постигне трайна редукци, това вече не знам за съжаление Sad аз също успях с Дюкан да сваля едни 10 кг., но си ги върнах. Сега големият ми страх е да не кача отново толкова, колкото по време на първата бременност.

Ephie , аз лично недоумявам от недоверието (не че човек няма основание за такова в БГ, но е прекалено крайно за мен), което имаш към резултати, лекари, лечение. Уж осъзнаваш всичко проблеми, но не действаш години вече.

Напълно споделям мнението на Шмати: "Но жена, на която и предстои забременяване трябва да е на терапия и да внимава с нивата на ТСХ и различните болести на щитовидната."
Виж целия пост
# 208
Бърди, и аз си пия хапчетата. Влагам позитивното мислене, за по-бързо възстановяване и дай Боже оздравяване. Не разчитам само на това. Иначе има хора, които успяват и без лекарства- ФАКТ! И при тях има ремисия и рецидиви или пълно излекуване, също като при пиещите лекарства. Просто на който му стиска опитва. На мен определено не ми стиска. Пия си чинно хапчетата и чакам резултат.
Миналогодишното ми лечение бе кратко и го отдавам на позитивното мислене още със старта на заболяването. Повтарях си, че хапчетата ще подействат много бързо и че следващия ми контрол ще покаче отлични резултати. Така си откарах докато ми спряха хапчетата и дори забравих, че съм болна и спрях да насочвам мислите си. Е, много бързо се върна всичко. Laughing
Може и просто съвпадение да е било, но пък позитивното мислене, във всеки случай е по-добро от тревогите и негативното мислене и само би помогнало. Hug
Виж целия пост
# 209


Страничен ефект от Еутирокса аз не забелязах при себе си, дори напротив, след 4-5 дневен прием се почувствах значително по-добре, с повече енергия.

За теглото - чудесно е да се чувстваме добре в кожата си и да се харесваме, но аз лично смятам, че наднорменото тегло не е здравословно. Който ми каже, че след като е свалил 20-30 кг. не се е чувствал добре, няма да му повярвам. Как да се постигне трайна редукци, това вече не знам за съжаление Sad аз също успях с Дюкан да сваля едни 10 кг., но си ги върнах. Сега големият ми страх е да не кача отново толкова, колкото по време на първата бременност.

 
И аз за момента не виждам странични ефекти от Еутирокса, даже се чувствам малко по-добре.

За теглото в момента съм си направила моя диета, защото ми се налага за друг проблем да сваля килограми и ако имам ефект ще пиша пак. Но все пак поне месец -два и повече трябва да минат за да съм 100 процента сигурна в ефекта. Praynig Дано успея. Според мен, другия вид диети не са толкова добри за редукция на тегло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия