„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 90 248
  • 1 799
# 180
И да,и класът и околните са потърпевши,но би трябвало на Пенчето да и е най-трудно,защото това е нейното дете и нея я боли най-много.

Хе-хе, Пенка се гордее, че бива заключвана на тъмно в банята. Това е то да имаш дете с характер - някоя и друга майчина жертва си струва. Току виж се почувствала светица.
Виж целия пост
# 181
Училището би трябвало да е някакъв коректив на Пенкиното възпитание.  Но при положение, че учителите нямат никакви права, трудно ще стане.
Не само нямат права, но и учителите вече не са авторитет за родителите, а това се пренася и върху децата. Един мой познат учител в столична гимназия направил забележка на една ученичка. След дълъг спор тя му казала, че не приема той да и прави забележка, защото ако наистина беше умен никога нямаше да бъде учител, а щеше да прави милиони някъде. Лошото е, че и част от учителите също разсъждават така.
Виж целия пост
# 182
Инкс,хубаво казано,но за съжаление за момента звучи доста утопично.
Виж целия пост
# 183
  Сега пък да не съжалявате, че на учителите вече не е разрешено да бият? Laughing
Виж целия пост
# 184
  Сега пък да не съжалявате, че на учителите вече не е разрешено да бият?
Joy Не е разрешено да изгонят детето от час, например, да го изпратят при директора или да му наложат някаква административна санкция. Могат да изпратят забележка до родителя, който казва, че учителката е несправедлива и зла, ако изобщо обърне внимание. Познавам родител на дете, което разби буквално главата на свой съученик в един чин и този родител отказа детето му да посещава психолог, а като решение на "тормоза" над детето просто го премести в друго училище.
Виж целия пост
# 185
Оо, Инкс, сори, ама това с обществото ми идва вповече! Като гледам какво се случва, май възпитанието "по мирен начин" накрая няма нищо общо с политиката.
Виж целия пост
# 186
Напротив, могат да гонят от час, но трябва да има кой да поеме изгоненото дете. Синът ми казва, че стоят пред вратата на стаята и госпожата ги прибира. Crazy Разбира се, че се водят ученици при директора, но за да се наложи административно наказание на детето, то трябва да е изслушано в присъствие на родител, иначе правата му са нарушени. Crazy
Виж целия пост
# 187
Хе-хе, Пенка се гордее, че бива заключвана на тъмно в банята. Това е то да имаш дете с характер - някоя и друга майчина жертва си струва. Току виж се почувствала светица.
offtopic Абе някой няма ли да се смили и да даде един линк към тая история, че вече в три теми я срещам цитирана, но не съм срещала първоизточника, а явно си струва.
Виж целия пост
# 188
 Сега пък да не съжалявате, че на учителите вече не е разрешено да бият? Laughing

Все така се тълкуват нещата. Както всичко останало в нашата демокрация.  Вече сме демокрация, всичко ми е разрешено.
Виж целия пост
# 189
Тази Пенка е като ССФ - такова животно нЕма!
Виж целия пост
# 190
Хе-хе, Пенка се гордее, че бива заключвана на тъмно в банята. Това е то да имаш дете с характер - някоя и друга майчина жертва си струва. Току виж се почувствала светица.
offtopic Абе някой няма ли да се смили и да даде един линк към тая история, че вече в три теми я срещам цитирана, но не съм срещала първоизточника, а явно си струва.
Сега направих опит да я потърся, но нещо търсачката ... не сработи.
Опитвам да търся по цял израз "на тъмно в банята", в подфорум Нашите деца, но нещо не ми се получава. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 191
Училището би трябвало да е някакъв коректив на Пенкиното възпитание.  Но при положение, че учителите нямат никакви права, трудно ще стане.
Не само нямат права, но и учителите вече не са авторитет за родителите, а това се пренася и върху децата. Един мой познат учител в столична гимназия направил забележка на една ученичка. След дълъг спор тя му казала, че не приема той да и прави забележка, защото ако наистина беше умен никога нямаше да бъде учител, а щеше да прави милиони някъде. Лошото е, че и част от учителите също разсъждават така.

Това е така, защото училището е държавно и задължително. В частните училища има регулация на тези неща. Ученикът знае защо е там, родителите са платили за образованието (т.е. за тях това е ценност). Когато си платят, родителите ще уважават труда на учителя и ще търсят и избират най-добрия за своите деца.

Когато ходят на частни уроци децата не се държат така, нито родителите.

Тук някъде се крие причината, според мен.  Peace
Виж целия пост
# 192
в частните школи децата са наполовина по-малко от класа в държавното училище, пък и в школите ходят по-мотивираната част от децата, предимно отличниците, а не двойкаджиите. Частното училище не е панацея, и за частни училища сме чували за достатъчно много лигавене, проблеми и писане на оценки на килограм, несмеене да пипнат някое дете-трабълмейкър, защото мама и тати са от голямото добрутро.
Виж целия пост
# 193
Моя приятелка започна работа като учителка по английски в държавно училище. Та тя казва, че децата пред нея са с идеята, че там няма да научат нищо така или иначе, че учат на частни уроци. Учениците са вече 10-11 клас, т.е. тя едва ли може тепърва да промени тази им нагласа. Училището го възприемат като нещо задължително, но да мине там времето, а ученето е някъде другаде. Къде е грешката не знам, но нещо се е объркало здраво.
Виж целия пост
# 194
Хе-хе, Пенка се гордее, че бива заключвана на тъмно в банята. Това е то да имаш дете с характер - някоя и друга майчина жертва си струва. Току виж се почувствала светица.
offtopic Абе някой няма ли да се смили и да даде един линк към тая история, че вече в три теми я срещам цитирана, но не съм срещала първоизточника, а явно си струва.
Инкс,виж поста на Пипи на първа страница.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия