„Бий дупе, да да не биеш гъзище”

  • 90 248
  • 1 799
# 210
Сега нали държавата ще плаща и на частните училища издръжката на учениците - вероятно таксите ще намалеят.

A защо ще им плаща?
Защото държава била длъжна да поеме образованието на всяко дете, понеже то е задължително. Нещо такова. Не ме интересува за момента и не съм се задълбочила. Но останах с впечатлението, че съвсев скоро ще стане това, т.е. от следващата учебна година. newsm78

Според мен е правилно ако липсват места в държавните училища. Не стигат училищата ли?
Или е отново лобистки закон?
Виж целия пост
# 211
Още повече ще се отклоним от темата, но...
идеята е колкото се може повече училища да минат на едносменен режим, да навлезе целодневното обучение до седми клас, да се закрият нерентабилните училища. Тогава на помощ ще дойдат частните такива, а те трябва да се финансират, за да могат да поемат и децата на родители с по-ниски доходи.
Разбира се, това дали ще стане, един Господ знае. Просто това съм чела и чула от медийното пространство.
Виж целия пост
# 212
Това е така, защото училището е държавно и задължително. В частните училища има регулация на тези неща. Ученикът знае защо е там, родителите са платили за образованието (т.е. за тях това е ценност). Когато си платят, родителите ще уважават труда на учителя и ще търсят и избират най-добрия за своите деца.
Ха-ха-ха, ти шегуваш ли се?

Защо да се шегува? Аз също мисля така. Най-голямата ми мъка е, че не мога да си позволя да изведа изцяло децата от системата на нашето държавно образование - от ясла до университет, ако имах парите, никога нямаше да стъпят в държавно учреждение.
На мен пари да ми дават, няма да си пратя детето в частно училище.
Ама не ми се дипли, сори. Пък и не сме по темата. Peace
Виж целия пост
# 213
Още повече ще се отклоним от темата, но...
идеята е колкото се може повече училища да минат на едносменен режим, да навлезе целодневното обучение до седми клас, да се закрият нерентабилните училища. Тогава на помощ ще дойдат частните такива, а те трябва да се финансират, за да могат да поемат и децата на родители с по-ниски доходи.
Разбира се, това дали ще стане, един Господ знае. Просто това съм чела и чула от медийното пространство.

Кои са нерентабилните училища? Училища с малък брой ученици масово са в села или ромски квартали. Ако се закрият, учениците им ще имат достъп до по-качествено образование? Къде? В най-близкия областен град?.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 214
Това е така, защото училището е държавно и задължително. В частните училища има регулация на тези неща. Ученикът знае защо е там, родителите са платили за образованието (т.е. за тях това е ценност). Когато си платят, родителите ще уважават труда на учителя и ще търсят и избират най-добрия за своите деца.
Ха-ха-ха, ти шегуваш ли се?

Защо да се шегува? Аз също мисля така. Най-голямата ми мъка е, че не мога да си позволя да изведа изцяло децата от системата на нашето държавно образование - от ясла до университет, ако имах парите, никога нямаше да стъпят в държавно учреждение.
На мен пари да ми дават, няма да си пратя детето в частно училище.
Ама не ми се дипли, сори. Пък и не сме по темата. Peace


Дори и в Итън? Сега вече се шегувам, споко!

Държавни училища имаме доволно, просто липсват частни (достатъчно) за да могат родителите да направят реален избор.



Виж целия пост
# 215
За качествено образование не става дума. Целта, според мен, е всички да се интегрират /разбирайте мангалите/ и ако може някак си всичко това да стане тънкажно и за бюджета.
Виж целия пост
# 216
На мен пари да ми дават, няма да си пратя детето в частно училище.
Ама не ми се дипли, сори. Пък и не сме по темата. Peace

И на мен не ми се дипли, ама изобщо, ти подхвана темата, та затова Simple Smile

А "парите следват детето" в момента могат да направят много голяма и положителна промяна в ясленска и детскоградинска възраст, където в големите градове (че и в по-малките вече) липсите са гигантски, ама ... воля няма.
Виж целия пост
# 217
Кои са нерентабилните училища? Училища с малък брой ученици масово са в села или ромски квартали. Ако се закрият, учениците им ще имат достъп до по-качествено образование? Къде? В най-близкия областен град?.  Rolling Eyes
Пример - 13-о училище в София, на Женския пазар. Беше закрита гимназиалната степен и сега е основно. Отчасти по описаните от теб причини.
Виж целия пост
# 218
   Мойто хлапе, ако някой го удари,  ще го изрита в кокалчето. И заплашва с полиция. Rolling Eyes

Моите с полиция не заплашват. Но казват "Не можеш да ме удряш!" Отделно, че се защитават един друг: "Не можеш да го удряш!". Някои роднини се пробваха и видяха, че доникъде няма да я докарат с тоз подход.

Едно, че те като си посягат един на друг - точно това ги уча да казват. Отделно, че и в ДГ така ги учат - никой не може и няма право да ги удря. Просто ще е пълен идиотизъм ние вкъщи да го правим.
Виж целия пост
# 219
Най-елементарно казано, ще свърже действието "пресичане на червено" с шамара като реакция и следващия път ще се сети за неприятното усещане за болка и ще помисли дали е готов да го изпита пак. Този тип възпитание чрез санкция се прилага много успешно и в голям мащаб, но с глоби и затвор - караш на червено-глоба, откраднеш - затвор; закъснееш за работа - дисциплинарно наказание.

Именно елементарна е идеята, но механизмът всъщност е по-сложен и не така праволинеен, откъдето и  реалността всъщност се оказва доста по-различна. За толкова време ако действително бяха толкова ефективни глобите и наказанията, нямаше да има престъпления, нито превишаване на скорости т.н., а това не е така. Най-ефективният метод за самоконтрол е вътрешното разумно осъзнаване защо нещо не е редно да се прави, а не страхът, че можеш да бъдеш хванат. Да не говорим, че хора, склонни да поемат рискове, ще се пробват да направят нещо си независимо от заплахата, ако смятат че е ок - т.е. липсва вътрешната мотивация. Също както децата - ще се пробвам, пък ако ме хванат - хванат, ако не - супер!
Виж целия пост
# 220
Но и не може да се разчита само на вътрешната мотивация, иначе хич не би трябвало да има престъпления! А за поемане на рискове да не говорим! Всичките все осъзнати щяха да ходят!
Виж целия пост
# 221
Не бий дупе, за да не те бие гъзище - бих скромно казала по въпроса с малоумния лаф.
Виж целия пост
# 222
Гледай,гледай...при толкова деца галени с перце,да се чудиш от къде се пръкнаха толкова насилници......
Как да си обясним това?
Не го кефил,пребил го.
Гледал го лошо,претрепал го.
Погледнал гаджето,смазал го от бой.
Пенсионера и той го отнесе....

Това вече е втора седмица за 10 дни която ме кара да мечтая за края на света..... newsm43
Виж целия пост
# 223
Не бий дупе, за да не те бие гъзище - бих скромно казала по въпроса с малоумния лаф.
ще се съглася  :peace
Виж целия пост
# 224
Гледай,гледай...при толкова деца галени с перце,да се чудиш от къде се пръкнаха толкова насилници......
Как да си обясним това?
Не го кефил,пребил го.
Гледал го лошо,претрепал го.
Погледнал гаджето,смазал го от бой.
Пенсионера и той го отнесе....

Това вече е втора седмица за 10 дни която ме кара да мечтая за края на света..... newsm43

Не, при толкова деца гледани с бой, защото у нас единици са тези, които не са били децата си или не са бити като деца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия