Има ли бъдеще християнското семейство в България

  • 25 664
  • 583
# 45
И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

Благодаря за отговора.
А сега, моля да отговориш и на въпроса ми какво ще направиш, ако пияницата и побойникът са синът ти или съпругът ти. Защо ще ги изолираш вместо да им помогнеш?

Съпруга ще напусна, сина ще поуча, ако не иска да разбере, ще го пусна да се бори сам с живота. Като се поизпоти за хляба си, може да размисли и да се оправи.
Виж целия пост
# 46
Колко лесно стават нещата при теб.
Виж целия пост
# 47
А ако не се оправи? Ако задълбае още повече? Ето, Little Evil  смята, че това не се оправя.
Ще изоставиш сина си ли? Това по християнски ли е?
Не се заяждам, просто ми е интересно  Peace
Виж целия пост
# 48
Винаги вземам простички решения, засега действа.
Виж целия пост
# 49
Ще допълня сега нещо, което може много да засегне някого - маса години съм прекарала в търсене на това прословуто християнство и смея да твърдя, че по-надути, самовлюбени и надменни семейства от християнските не съм срещала....Тва семейства на свещеници, на миряни и т.н. с много малки изключения са пълна паплач.....Заявявам го смело, защото съм работила с тях и в тези среди години наред....
Виж целия пост
# 50
А ако не се оправи? Ако задълбае още повече? Ето, Little Evil  смята, че това не се оправя.
Ще изоставиш сина си ли? Това по християнски ли е?
Не се заяждам, просто ми е интересно  Peace

Работата оправя. Познавам няколко такива. А подкрепа от мен ще има. Но няма да го дондуркам, защото няма да съм вечна и като умра какво ще прави ако не умее да се справя сам? Да го разглезиш е равносилно на да го убиеш.
Виж целия пост
# 51
Ще допълня сега нещо, което може много да засегне някого - маса години съм прекарала в търсене на това прословуто християнство и смея да твърдя, че по-надути, самовлюбени и надменни семейства от християнските не съм срещала....Тва семейства на свещеници, на миряни и т.н. с много малки изключения са пълна паплач.....Заявявам го смело, защото съм работила с тях и в тези среди години наред....

В кои среди? Shocked На църковните служители ли?
Виж целия пост
# 52
А ако не се оправи? Ако задълбае още повече? Ето, Little Evil  смята, че това не се оправя.
Ще изоставиш сина си ли? Това по християнски ли е?
Не се заяждам, просто ми е интересно  Peace

Работата оправя. Познавам няколко такива. А подкрепа от мен ще има. Но няма да го дондуркам, защото няма да съм вечна и като умра какво ще прави ако не умее да се справя сам? Да го разглезиш е равносилно на да го убиеш.

За съжаление аз познавам обратното. Работата не ги оправи.  Confused
Ако не подейства и в твоя случай? Не би ли потърсила професионална помощ?
Или, както каза по-напред, ти ще си биеш камшика, пък той да се оправя?
Виж целия пост
# 53
Ще допълня сега нещо, което може много да засегне някого - маса години съм прекарала в търсене на това прословуто християнство и смея да твърдя, че по-надути, самовлюбени и надменни семейства от християнските не съм срещала....Тва семейства на свещеници, на миряни и т.н. с много малки изключения са пълна паплач.....Заявявам го смело, защото съм работила с тях и в тези среди години наред....

В кои среди? Shocked На църковните служители ли?

Най-вече там....Колко съм плакала.....Колко разочарована и смазана съм била от най-религиозни и изтъкнати вярващи......Не ща да се впускам, че ще отчаям масите, вперили влюбен поглед в църквата....
Виж целия пост
# 54
    Я, че то християнското не беше ли да прощаваш и помагаш на ближния, за милосърдие, нещо нямаше ли?

 Аз тия, дето ги познавам, че се титулуват като християнски семейства, по скоро са някакви догматици и здраво ги пере сачмата. Едва ли авторката има предвид тях като пример.
Виж целия пост
# 55
    Я, че то християнското не беше ли да прощаваш и помагаш на ближния, за милосърдие, нещо нямаше ли?

 Аз тия, дето ги познавам, че се титулуват като християнски семейства, по скоро са някакви догматици и здраво ги пере сачмата. Едва ли авторката има предвид тях като пример.

Може...ама като ми кажат християнско семейство и откачам...
Един от важните попове в нашето църковно пространство има четири деца, живее в гарсониера и не дава на жена си да пръдне без шамар....Аборти не се правят и от бременности не се пази, щото е грях!!!! 21 век!!!
Шибан фанатик, идвало ми е до го убия.....

Но да, няма да измествам темата повече....
Тя май е за ценностите в едно семейство, които пък нямат нищо общо с религиите....
Виж целия пост
# 56
Abadonka,не знам от колко време си във форума,но не си ли забелязала,че тук почти няма християнки?Междувпрочем не само във форума,но и в реалния живот е така.Хората първо на първо не създават християнски семейства,та те дори не се женят,а камо ли църковен брак.Дори и да направят църковен брак,те не вярват в него,а го правят просто ей така.Това са моите наблюдения.
И по темата-надявам се да възпитам детето си в християнски ценностти.Вярваща съм,не съм перфектната християнка,имам си трески за дялане и все пак за мен християнството е в основата на ценностната ми система.Надявам се да предам това на децата си.Мен никой не ме е учил на това,но просто аз съм си вярваща от дете,ей така просто си го усещам и това е.Впоследствие в живота ми се случиха неща,които усилиха вярата ми и ми дадоха доказателства,дори и без да съм имала нужда от тях  Peace
Виж целия пост
# 57
А ценностите в мюсюлманските семейства?
Виж целия пост
# 58
[=abadonka link=topic=676298.msg22854958#msg22854958 date=1346245017]
И аз ще им кажа на живеещите без брак, че не постъпват добре. И какво им пречи да се оженят?

 Ти нали си се оженила?
[/quote]

Да. Женена съм.

[/quote]


Аууууууууууууу ебаси извратеното - християнките се омъжват, женят се сещаш се кои  Joy
Виж целия пост
# 59
   Така е, в тоя форум ги хвърляме християните на лъвовете.


  Иначе, ако трябва да бъдем сериозни, християнските ценности са в основата на западната цивилизация и следователно на обществото ни, така че едва ли ще намерите тук някой който да не споделя същността им.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия