Бебе на годинка суче нощем, за да усеща, че спи при нас, трябва ли да го отбивам

  • 1 284
  • 1
     Здравейте, моят бебок скоро навърши годинка, но все още спи между нас през цялата нощ.
     Вечер хапва каша или супа, давам и добавка адаптирано мляко, което рядко пие, суче задължително. Суче и денем, сутрин, няма бройка, но примерно 3-4 пъти денем.
    Проблемът ми е този нощен сън при нас, от който той не се отказва и според мен сукането нощем не е от глад, а заради усещането и потвърждаването, че е при мен, тъй като когато заспи го местим. Разбира се силите не ни стигат в тази борба и постоянно местене, което може да стигне и до 6-7 пъти, особено ако усети, че е местен.  Според нашата педиатърка, която принципно е много хуманна  Simple Smile и привърженик на дългото кърмене, трябва да го отбия незабавно, само заради тези проблеми със съня!? Той е много привързан към кърменето и според мен за него това ще бъде много трудно, свързано с рев и през деня и през нощта, изобщо не знам как бих могла да му причина подобно нещо.
    Моля ви за съвети как мога да изляза от тази ситуация с възможно най-малко стрес за бебето. Като, разбира се аз държа на нашето пространство и искам да го науча да спи на леглото си, въпрос е дали това неминуемо е свързано с кърменето?
Виж целия пост
# 1
Здравей, Na mama Misheto!
Много бебета на тази възраст сучат толкова и по-често, както денем, така и нощем. Това може да се дължи на различни фактори - никнещи зъби, неспокоен сън по една или друга причина (топло, хладно, раздвижване, някакъв физически дискомфорт, т.н.), по-емоционално дете, което така по-лесно 'преработва' натрупалите се през деня впечатления или чисто и просто - глад. Всички причини обичайно са валидни (за бебето), въпреки че на моменти могат да натежат (на майката). Понякога става дума и за навик - ако например детето се буди често, но с лека смяна в обстановката - например, да спи на по-хладно с 1-2 градуса от обичайно, или да спи на отделна, макар долепена повърхност, помогне и започне да се буди по-рядко, то значи това работи и помага Simple Smile Всяко семейство само си намира кое работи при него.
За някои отделянето на бебето в легло, което е долепено до родителското, но е отделна повърхност (движенията на възрастните се усещат по-слабо) помага да се кърми, когато е нужно, без да се притеснява детето, ако някой от големите спи по-неспокойно.
При други помага, ако детето спи не до майката, а до бащата - особено ако с него имат изграден ритуал за вечерен сън.
Ако никнещи зъби са причината и детето чувства дискомфорт и болка, може би консултация с лекаря за средства за обезболяване ще е от полза; по отношение на кърменето - сукането действа успокоително и приспивно и много майки откриват, че в период на никнещи зъби сученето на детето му помага по-лесно да премине през този период.
Заповядай и на Ла Лече Лига среща или Бебешко кафе близо до теб - обмяната на идеи и опит с други майки може да е много полезна.
Видях, че същият въпрос си дискутирала с майките в Кърмаческия подфорум - дано си намерила интересни идеи и перспективи също!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия