До ДЕКЕМВРИ кантара ще превъртим и семейния бюджет ще унищожим!

  • 29 717
  • 724
# 105
Здравейте и от мен, мамчета!!!
Както винаги страхотна тема  bouquet  Доста сте изписали, та реших и аз да споделя това, което ме вълнува. Относно дрехите за бременни - купила съм си доста дрешки от "Манията". Както прочетох в коментара на една мама: какво толкова като са втора употреба. Няма смисъл да давам луди пари за дрехи, които после ще ми пълнят гардероба. От началото до момента съм качила 9 килограма /83 кг/. Всички ми казват, че съм добре, тъй като съм висока 175 см. Това обаче не значи, че трябва да стана 100 кг./пази Боже!!! Praynig/ Не ям кой знае колко, но качвам. Краката ми не се подуват, за сметка обаче на ръцете. Обувките все още ми стават, но защото ходя със сандали.  Що се касае до дрешки и аксесоари за бебчо- нищо не съм купувала още от суеверие. Просто съм си набелязала разни неща, с които е запознат таткото, така че той и бабите ще имат честта да ги набавят докато ние сме в болницата. Единственото нещо, което ще си купя е бебешка шапчица, защото има поверие, че така бебето по-лесно ще се роди  Simple Smile   Исках да ви питам, някоя от вас има ли от време на време бяло течение? Нито ми пари, боли, сърби и т.н просто ми зацапва. На 10 септември съм на преглед и ще се консултирам с чичо доктор. Опс щях да забравя да спомена,че купих на бъдещия татко една страхотна книга, която ви я препоръчвам горещо  Simple Smile  Първо аз я прочетох и да ви споделя отдавна не се бях смяла така  Laughing Страшно е интересна и забавна казва се " Помощ, забремених жена си" от Рей Клуун  Grinning Определено му хареса и сега дори от време на време ми цитира някои неща от нея  Simple Smile
Виж целия пост
# 106
Здравейте  smile3525 ,
Да се отчета и аз след прегледа,  всичко ние наред, моята лекарка потвърди, че очакваме момиченце  preggo . Вече сме цели 640 грама на фома на моите килца , каза че сме си в норма , вече сме се обърнали главично, но имало време да прави пируети още. След 2 седмици ме праща пак на изследвания - крав и урина, иначе засега няма никакви проблеми, което е най-важното  Heart Eyes .
Хайде хубав ден от мен и само положителни резултати от прегледите  Hug !!!
Виж целия пост
# 107
Alexandra* - браво за беболинката Simple Smile

Anna_100 - моя приятел я чете, аз не смея да я почна, защото не искам да знам как мъжете мислят за бременните жени Simple Smile А иначе за течение - по принцип е нормално да си имаш някакво течение през цялата бременност, но от опит мога да споделя, че ако са гъбички или друга бактерия - то не сърби нито боли! До сега съм лекувала гъби и още една бактерия и от двете нямаше и помен от сърбене, болене и т.н.т. Simple Smile Така че не е гаранция, че като нямаш оплаквания, то всичко е наред!
Виж целия пост
# 108
Здравейте,момичета.Аз днес бях на ФМ-доктора ми каза,че всичко е наред с моето момиченце.630 гр. е,но си беше поставила ръчичките пред лицето и само физиономийката и не се видя много ясно.Сега си погледнах и изследванията и хемоглобина ми е 117-незнам дали е притеснително като в нормата е 120,но после ще звънна на док.да го питам.Засега не пия витамини за бременни,но днес док. ми каза за някакво ново адаптирано мляко за бременни-нещо като млечна напитка в кутийте като млякото за новородени.Някои да знае нещо за него?Било щвейцарско-с фолиева киселина,минерали и всякакви витамини.Аз довечера ще отида до Вис Виталис да си купя,та ще видя какво е де,но ако някоя от вас знае нещо нека да сподели.Засега това е от мен-ние отиваме утре на море и незнам дали ще имам време да ви чета,но после ще наваксам с новините Hug
Виж целия пост
# 109
http://www.koalabebe.com/product/403/prima-mama-prima-mama-hrani … mayki-400-gr.html

Вижте какво намерих.Дали е това?Някоя виждала ли го и дали го е пила?Аз смятам да го пробвам newsm78.Да видим дали ще го открия после в магазина само и дали има и някакво друго или е само това.По описанието на лекаря мисля,че е това Thinking
Виж целия пост
# 110
 Shocked  Ей това се казва раздвижване на темата  Shocked
Виж целия пост
# 111
Привет и от мен коремчета  Grinning
аз съм от нередовно писалите, ама и вие нямате изчитане, тъкмо се наканих да пиша и видях че имаме нова тема  ooooh! хайде да ни е честита!
Поздравления на всички мами за хубавите резултати, все така да се прекрасните бебоци
и аз да се включа на две на три по-многобройните теми които сте обсъждали
- килограми - плюс 2 съм, ама то и не спирам да повръщам, незнайно защо  Crossing Arms
беба е добре , супер енергична е и постоянно ме рита и побутва.
За количките, нашата е на Мутси Транспортер и съм супер доволна, много е здрава, със зимен кош а и върви през такива терени че ще ви учуди, направи и взимаме акъла  Joy
- за кошарите - с майкия имахме страхотна кошара, ама той никак не искаше да стои в нея, кой ли не се опитва да го учи да спи там, ами не иска детето и сега съм си поръчала страхотен хамак за бебе, който е с колани и дюшече за новородени и проблема надявам се ще е решен, не заема място защото се монтира над спалнята , а и е до 20кг, органичен памук.
За носенето навън, бях си купила слинг с халки, никак не ми беше удобен и след това взехме Ерго Бейби, най-добрата ни покупка, има всички предимства на слинг и супер лесно закапчаване като кенгуру, а е до 20кг, Дани много го харесва.

Хайде стига съм писала че се олях   Blush

Лек и прихладен ден ви желая Simple Smile
и приятни почивни дни
Виж целия пост
# 112
сега съм си поръчала страхотен хамак за бебе, който е с колани и дюшече за новородени и проблема надявам се ще е решен, не заема място защото се монтира над спалнята , а и е до 20кг, органичен памук.


Дали няма някакъв линк, който да споделиш, че ме заинтригува...?  Simple Smile
Виж целия пост
# 113
Angel's Браво за хубавите резултатие! Млякото е точно това на Прима, но странно защо е толкова намалено в този сайт! Аз го пия много е хубаво  Peace
Виж целия пост
# 114
На мен ми се отвори апетита за сладко,до преди няколко дни не бях яла шоколад,но от снощи ударих един,и аз съм +11кг,но ще сваляме после,тежичко ми е от сега,тъкмо бях отслабнала с 6-7кг и сега ми тежи,а има още доста време
Бях ви писала за брадавицата,която ми се възпали и се наложи да мажнем миналата седмица,но мястото не е зарастнало още
Дано не ми порастнат краката,че сега нося 40 номер
и аз съм така спрямо сладкото. доскоро избягвах, а сега само сладко ми се прияжда. а при мен сладкото ми е голям проблем - винаги е било основен виновник за повечкото кг.
А за брадавиците - аз имах едно много малко израстъче на гърдата, много се бях изплашила. Появи ми се някъде към 3 месец, но наскоро само си падна. не знам - брадавица ли, какво беше - досега не съм имала такова чудо newsm78
Виж целия пост
# 115
Момичетаааа, пристигна ни количката от Германияяяя  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  bigdance2
Виж целия пост
# 116
Днес не сте много активни мамчета - защо така  Grinning
Да попитам нещо. Миналия месец хемоглобина ми беше 116 и док ми изписа ферофолгама. Този месец си пуснах пак и сега е 118. Питането ми е според вас фатално ли ще е ако си направя една седмица почивка от тая ферофолгама. Ако питам доктора той ще каже нееее smile3513
Искам малко почивка, защото страшно ме запича тази ферофолгама , а никога досега не съм имала този проблем  Crossing Arms
Докато не бяхте активни и ....... внимание докато пишехте в темата бяха побликувани 4 нови отговора  Mr. Green
Виж целия пост
# 117
Веста, според мен хемоглобинът ти е добре за бременна /моя беше 102 преди месец Close/, та малко почивка за няколко дни няма да се отрази фатално. Аз от вчера си бях намислила да те питам в какви граници поддържате с Начев TSH и FT4; как ти бяха последните изследвания, ако не е много лично, разбира се...
Виж целия пост
# 118
Привет и от мен,само да ви кажа че никога не е сигурно дали хемоглобина е нисък от липсата на желязо или от друго,на мен ми казаха липса на желязо изписаха ми ферофолгама ,вдигна се съвсем малко,на своя глава изследвах серумно желязо и В12 и хоп какво да вида В12 по долна граница,и сега лиспа на В12 и май ще има ижйекциййки,желязото си беше даже на горна граница и изобщо е нямало нужда да пия желязо  Peace  Така че консултирайте се с хематолог ,чиста работа ..не да се пие безразборно желязо  Peace        _Cinderella  честита количка ,чакаме снимки на количката.каква марка беше  newsm78     *iN eterNo neL Cuore*,как се пие това мляко и от къде да си го купя,тук в СТАРА ЗАГОРА ,където има бебешки храни ли?
Виж целия пост
# 119
И аз пусках серумно желязо- 19,85 при норми 6.6-26, та и аз предполагам, че утре на ЖК ще ме запратят на хематолог и ще има боцкане...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия