ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 570

Коте, завиждам ти за сутиените. Аз тука търся, търся  и нищо не намирам  Sad Имам едни от предната бременност, но те са с един шев от изкуствен материал по средата (ох, не мога да го обясня хубаво) и от него много ме сърби (някаква алергия ли е, не знам). Искам изчистен сутиен, без шевове отвътре и други "екстри", но не мога да намеря такъв. Ще се ходи май по другите градове или ако някой може да ми препоръча някой сайт с такива сутиени. Аз съм много трудна и не всички модели ми стоят. Като ида в някой магазин стоя по 1 час докато си намеря нещо подходящо  ooooh!

Нинче, незнам в твоя град какви магазини има, но в Хиполенд тук в София видях такъв сутиен, какъвто описваш, ама бая скъп, към 60 лв.
Виж целия пост
# 571
Здравейте, момичета Simple Smile
Честито на всички разбрали цвета на гащетата! Аз съм на 25,09, на ФМ и вече нямам търпение! Simple Smile
Сутиен и аз трябва да си купувам. Нося си тези от миналата бременност, но вече не стават, трябват ми нови...
Кати, стискам палци всичко да мине неусетно и разбира се с хубав резултат!
annieat, не се притеснявай, строго индивидуално е кога ще почувстваш движенията на бебчето. При първа бременност по статистика е между 18 и 20 г.с. Значение има и плацентата дали е по предна или по задна маточна стена- ако си с предна плацента по-късно се усеща. Но пък когато усетиш бебчето по-късно си го усещаш всеки ден. Поне при мен беше така. Дъщеря ми я усетих в 18 или 19 седмица и след като "разпознах", че това е бебето нямаше ден, в който да не я усетя. Сега това бебе го почувствах доста по-рано, но пък по 2-3 дни не го усещах и това малко ме стресираше.
dentmed, ниската плацента е най-честата причина за кървене в последните месеци на бременността. Има случаи, в които се лежи на легло. Значение има дали е просто ниска или е превия. Превията е индикация за секцио. В повечето случаи обаче, плацентата е ниско в началото на бременността и с напредването се изкачва нагоре. Щом не са ти казали нищо друго явно плацентата ти просто е по-нисичко, но не опасно. При всеки преглед ще наблюдават и тя как се изкачва нагоре. Не се притеснявай излишно!  Hug
Шуши, аз много ги харесвам тези двуетажни легла и също обмислям такъв вариант, но може би за след 2 години.
Лека нощ на всички!
Виж целия пост
# 572
 newsm03 Добро утро! Искам да ви се похваля - вчера вечерта най-сетне успях да различа ритничетата на бебо!!! Много се зарадвах! Определено е много по различно от усещането от червата, няма как да се сбърка  Simple Smile Дано да ми се случва по-често вече  Praynig

Искам да ви предупредя да се пазите много вече дойде сезона на настинките  Naughty Тук,в офиса имаме болни  ooooh! Как ще се опазя не знам  Thinking Аз ви бях казала, че се отказах от витамините, но май скоро ще ги започна пак, за да си подсиля организма

Шуши-, много симпатични стаи! Мен лично първата лилава най ме грабна - обичам тези цветове, а и другите ми се виждат малко наситени цветовете
Виж целия пост
# 573
ДУбрУУтрУ пупи  Mr. Green
Слагам петъчна закусчица ,та да ви подсиля за работния ден
Виж целия пост
# 574
Добро утро сладурки  Hug
Времето навън е страхотно, толкова обичам хладно време - някакъв уют ми придава  Heart Eyes

За амниото - дават 5 % риск от аборт и поради тази причина задържат мамите в болница 2-3 дни - за наблюдение. Много важно е мамата да е спокойна и да не се притеснява, за да не направи някоя контракция по време на процедурата. Иначе, като цяло не боли изобщо, но си е неприятна процедура. Успех на момичетата, на които им предстои - сигурна съм, че всичко ще мине перфектно  Hug Hug Hug

За сутиените - на мамите от София мога да им препоръчам един магазин, в който продават страхотни сутиени. Аз си купих 2 от там и съм супер доволна - чашките са изключително меки и стегнати и нямам никакви забележки. Магазина се намира в кв. Гео Милев, бул. Шипченски проход, близо до № 43 / на № 43 е Райфайзен банк, магазина се намира през няколко магазинчета от банката/

За ритничетата - аз съм с втора бременност и въпреки това усетих първото качествено ритане преди 2 дни - 20 седмица. Така, че споко мамита - ритничетата идват  Hug

При нас всичко си е наред за сега. Вчера на родителската среща не ни казаха нищо ново, събраха ни парите и дим да ни няма - като всяка година  Peace
Да се похваля - след родителската среща минах през мола и най-накрая се обзаведох с нови обувчици. Много се радвам, защото ми писна вече - егати километрите навъртях  Joy

Това е от мен - изчезвам да се оправям, че пак се напълних със задачки. Целувки от мен и успешен ден на всички  Heart Eyes

п.п. Трябва да се организираме за срещичка вече ми се струва - да си премерим коремите пак  Mr. Green
Виж целия пост
# 575
Аниет, ще го усетиш, спокойно, рано е още, почакай още седмица-две...
Вяра, честити ти обувки!! Със здраве да си ги носиш.
Леле, шуши, това 6 бона червеното ??? От никъде не му личат парите. Аз за 6 бона съвсем друго яче си представям да изглежда стаята. Даже с 6 бона 2 ще обзаведа перфектно.
Бобито, браво за пола.
Йони и нели, честито и на вас, които знаете гащите вече Simple Smile

Виж целия пост
# 576
Здравейте тумбачета, отдавна не съм ви навестявала, но просто няма нищо интересно около мен (и слава богу).

Виждам, че доста от вас са имали рожденни дни или рожденници. Пожелавам на всички ви да сте живи, здрави и много усмихнати!!!  smile3510

На Кати: най-искрено ти желая успех с амниото, дано всичко мине бързо и безпроблемно. А за хемороидите и ниския хемоглобин не се впрягай чак толкова. Знам, че всичко ти се е струпало на веднъж и се чувстваш ужасно, но не са чак толкова страшни. За диабета - дано да е в лека форма и да се оправи само с подходящ хранителен режим. Не се притеснявай! - нали знаеш, че това е най-важното. А ако имаш някаква форма на диабет е още по-важно да не си под стрес. Мисли си за хубави неща, глези се!

Бебчето го усещам, но не всеки ден. Не мога да кажа, че усещам ритници, а по-скоро някакво почукване и попипване отвътре. Сигурно няма да ми повярвате, но за пръв път го усетих в 12 г.с. Като легнех наляво и започваше да ме побутва - сигурно не му е било удобно  Mr. Green Напоследък доста време не го бях усещала и се бях поуплашила, но преди малко докато ви четях, нещо пак ме попипна Simple Smile

Аз успях да се преборя с цистита. Последните ми изследвания на урина показаха, че е чиста. Много съм щастлива!!

А щях да питам: някой знае ли къде е Шампоан? Всичко наред ли е с нея, защото не я виждам на първа страница. Тя беше с моя термин...

Пожелавам ви хубав ден и още по-хубав уикенд. Обожавам сънливите есенни дни вкъщи... Ще падне мързел!
Виж целия пост
# 577
Здравейте и от мен!
Днес много студено, но пък на мен така ми харесва! Предпочитам така, отколкото да е горещо, да ми падне кръвното и да се чудя как да се свестявам! Simple Smile
Шуши, и ние гледаме за детски стаи. Чак 6 хилядрки не бих дала, но сега има профили ПДЧ във всякакъв цвят. Не би трябвало да има проблем фирмата да ти изработи модела в избран цвят... Знам ли?
Кати, много неприятно. Дано лесно я овладееш захарта!
Ан-Джи, аз също някъде тогава усетих бебето. Чак не ми вярваха! Всичко е въпрос на индивидуалност и усещане. Не е закономеност,  че непременно има проблем и затова не усещаш бебето. Като съм притеснена или ядосана например не го усещам. Когато вече се усети обаче, и когато порастне поне на час по ритник да има. Важно е. Ама нашите семчици са още мънички!  Heart Eyes
За сутиените - някоя мама беше писала преди време, че си е купила от Телешопа трите сутиена. Било изгодно и били удобни ...

Да питам майките с по-мънички дечица - спят ли си в легълцата? Аз имам проблемация - моята мймунка, когато беше на 1 г 2-3 мес. правеше нощем едни ужасни истерии. Не можехме да я успокоим и не можехме да спим. Тогава се принудих да сваля решетката на леглото и и да го придърпам към спалнята (представихте си го, нали?). От тогава спи спокойно и не изпада в истерия. Вече обаче стана хитра и настоява да спи при мен, а на мен ми е тясно. Обяснявам, говоря, но без резултат. Хем леглото и е до мен, на 20-30 см от мен, че дори може и по-малко.
Сега, когато се появи бебето, ще е още по-трудно, та се чудя как да я излъжа да спи в креватчето си? Мисля си, че като и купим ново легло, в нейна стая ще има ентусиазъм. Дали?
Стели, мен също ме боли ужасно кръста. Може би дори не точно кръста, а дясната половина на седалището. Не мога да вървя понякога ... Ти облекчаваш ли се някак?
Дентмед, има различни степени на ниската плацента. Проблем за бременността и раждането е предлежащата. Тогава има кървене и опастност от отлепване. Когато е ниско закрепена, както някой (да ме прощава - не помня) обясни, с нарастване на матката и плацентата "мигрира" нагоре по стената. Дори да е по ръба на вътрешния отвор на маточната шийка, при нормално раждане и бременност няма проблем. Бебето с главата си един вид тампонира плацентата и няма кървене и опасност. Пътуване - зависи от степента. В твоя случай мисля, че няма проблем. Можеш да бъдеш спокойна!  Peace
За тези, които нямат профил във ФБ (най-големия клюкарник), и се притесняват за мама Шампоан - тя вече не очаква дечица.  Cry
Ако се сетя за нещо още, ще пиша. Пак се раздрънках много, ама нищо. Вече ми свикнахте, май  Blush
Приятен мързелив следобед!  Hug
Виж целия пост
# 578
Ann-G, аз гледам да съм спокойна, даже тази бременост бележа направо рекорд за себе си. Изпадам в криви настроения при физическо неразположение, съчетано с лоши новини. Хемороида вчера ме болеше зверски, за това и се бях вкиснала. За гестационния диабет лекос е стреснах, толквоа мразя да съм на диета, самата мисъл ме подтиска, но ще трябва да се стегна, защото от това зависи здравето ми и това на бебето.

Аз да ви кажа, хич не усещам бебто, изобщо не се чувствам бременна, много странно. Дано всичко е наред.

За Шампоан - не исках аз да казвам лошата новина, но тя писа във фейс-а, че е загубила бебетата Sad

sunflower-mv , това със залепеното детско креватче до спалнята го практикувахме и ние около годинката до към 2 г. На мен ми беше много удобно, защото не ставах постоянно и не се надвесвах (боли ме кръста доста). Моят син до сега спеше в нашата спалня (вече не с прилепено легло), но мисля сега да го места сам в детската, която правим. Как ще стане тази работа, хич не ми е ясно  Thinking, но просто няма да се съберем в спалнята и с бебто Simple Smile
Виж целия пост
# 579
Момичета и аз да се похваля  stork-girl момиченце.
Виж целия пост
# 580
sunflower-mv, и аз имам подобни болки, които понякога като вървя тръгват надолу па крака. Обаче преди около две седмици беше по-зле, а сега се появява най-вече като го натоваря. Тогава АГ-то ми даде направление за невролог, защото причината можело да бъде някакъв голям нерв, който се намирал там. Сега вече май съм по-добре, но днес ще отида след работа, защото ще ми изтече направлението скоро
Виж целия пост
# 581
Оле, ужасно съжалявам, че така се е случило със Шампоан... Не знам какво да кажа... Май думите са излишни...  smile3518

Sunflower, нашата калпазанка, когато стана на две годинки, реши да бойкотира кошарата. Всяка вечер като я слагах да спи, започваха едни истерии и ревове до посиняване.. Аз тъпо и упорито отказвах да я взема на спалнята, защото не ни е много широко и ни беше страх да не я смачкаме с милото. Дори една вечер той се принуди да спи наполовина наврян в кошарата и (тя има хралупка с цип отстрани) само и само да има мир. Представете си 100 кила мъж в бебешка кошара... На следващата сутрин отидохме в Пловдив и поръчахме обзавеждане за детска стая. Като я преместихме на голямото легло, най-сетне се наспахме (но тогава започна среднощното падане).

Кати, дали не можеш да се плацикаш в смрадлика? Поне ще ти облекчи, но незнам дали е разрешено при бременност..
Виж целия пост
# 582
Хм. Кати, същата работа сме и ние. Аз затова и долепих кошарата - с надежда, че тя ще спи там, ще ме вижда, ще ме чувства, но ... уви! От бебе е спала в креватчето. Не мога да кажа, че съм я научила. Просто тя сама си го наложи.  Наистина не виждам как ще стане всичките да се търкулнем на спалнята?  Mr. Green  Rolling Eyes Както една време - на нара. Една позната си бяха взели нова спалня точно парди тази причина - две деца с около годинка разика, тя заклет фен на кърменето (не, че аз не съм) и всички спят на едно голямо легло! Предвиждаме обзавеждане на детска. Да видим кой ще се изнесе от спалнята  Crazy А за падането нощем - държа леглото да има преграда! Точно поради тази причина. Особенно, както и смятаме да са двуетажни Peace
Виж целия пост
# 583
Кати, браво на МТ, че се е погрижил да боядиса леглото Simple Smile Дано амниото да мине неусетно и да даде добър резултат!!!

Дейнжъл, викаш ярки били цветовете на мебелите  Joy ами то у нас "обикновени" или "убити" цветове няма как да сложим като се има предвид оцветяването на стените и вратите ни Simple Smile Ето малко снимки от преди да се нанесем, за да ме разбереш какво имам предвид. Оранжевото е детската затова искам мебели в зелено и жълто Simple Smile

Карнавал, честита ти мома!  bouquet
Виж целия пост
# 584
Аз под спалня имах предвид стята. Синът ми си спи в неговото легло, но в нашата стая. Ние тримата ен можем да спим заедно, обикновенно малкия се стреми да се навре едновремено в мен и баща си и се получава едно ритане с крака към мъжа ми и главата плъно към мен  Mr. Green При нас спи смао ако е болен, за д амога да му следя температурата (че много бързо вдига до 40 градуса и вече съм параноясала). Иначе като беше малък и леглото му бе долепено до спалнята сме спали дълго време хванати за ръце, само така заспиваше, а ако се събуди през ноща ме търсеше да се хванем.
Миналата година, като се изместихме в новото жилище успях да псотигна поен напредък да не стоим при него, докато заспи (това ме изкарваше от равновесие направо, защото понякога отнемаше по час-два, аз се унеса и заспя, ама след това трябва да стана да се изкъпя, да си оправя нещата за работа и т.н.). Започна да заспива сам  на отворена врата (спалнята е преход от хола).

Сега съм много амбицирана да си отиде в неговата стая, ама... Thinking Thinking Thinking Абе, мамин глезанко си ми е той  Heart Eyes

Шуши, и нашия апартамент го правим много цветен. Омръзнало ми е от убити и светли цветове, сега залагаме на наситени и разнообразни такива Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия