ФЕВРУАРЧЕТО рита и хапва добре, а корема на мама взе да расте - Тема 5

  • 31 126
  • 744
# 405
Добро утро на всички ранобудни мами Simple Smile
Аз пак да питам  Simple Smile
След като сме февруарски мами , трябва ли количката да има зимен кош за новородено.
Примерно нещо такова http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=10527&cat=66  ?
И след колко време след раждането (след като ще е февруари месец) ще можем да извеждаме навън бебето.
Благодарско много и приятен почивен неделен ден  Hug
Виж целия пост
# 406
Добро утро,
Петето24, честита ви количка!!! Радвам се, че си доволна!!

Дентмед, Сънфлауър, да ви кажа за минестронето - запържват се кромидче и чесънче нарязани, след това се добавя настърган домат или доматено пюре от консерва. След малко се слагат най-трудните за увиране зеленчуци - картофи, моркови, зелен фасул, гъбки, грах, брюкселско зеле , ако ще слагате. Всичко нарязвате на средно големи парчета - не съвсем на ситно! Когато се посварят следват по-меките зеленчуци като карфиол, броколи, (накъсани на едри цветчета, или както са замразени в плик), тиквичката. Накрая се добавя обилно пресен копър и магданоз на ситно. Разбира се сол, може стрита чубричка...Сервира се с лъжица заквасена сметана или за по-диетично - кисело млекце.

Другите ми любими супи са доматена (с много зелени подправки, босилек, риган, джоджен!!, чубрица, магданоз), крем супа от карфиол, крем супа от целина..абе въобще лесни , много лесни неща..

А тази нощ сънувах сладки неща, фъджове, кокосови топчици...направо луда работа! Simple Smile И то че ги правя аз и се чудя, кое по-напред да направя  Mr. Green Mr. Green

Момичета, с тези килограми ту се стряскам, ту се успокоявам. Да идва вече този преглед другата седмица, че съвсем ще откача. В момента съм на вълна достатъчно ли са. Но пак ме успокоявате, че и други има като мен.

Фиама, относно помпата - лично моят съвет е да си вземеш поне една ръчна средно качество на първо време и да си я вземеш стерилизирана за болницата. Принципно е напълно възможно и никога да не опреш до нея, но около мен такъв случай няма - всяка мама в един момент е изцеждала. Да се научиш от самото начало на ръка - малко ме съмнява. Така че една ръчна, например до 60-70 лв. се намират доста добри...Казвам че е добре да я има човек за болницата, защото например в моя случай - когато ме изписаха бебчо остана за още няколко дни и трябваше акушерката да ме научи как се цеди там на място, та като си ида вкъщи да започна с този режим. И да ти кажа, това не са редки случаи, в последната година поне 3-4 мои близки бяха в същото положение. (В някои частни клиники ще ти дадат помпа докато си там, ако се наложи, но в други - не. А за държавни - май съвсем не. Но може и да греша. ).
Междудругото за помпата, аз лично не бих взела от познат употребявана.


пп. РАЛСС, ако навън не е -20 градуса и виелица, на 10-тия ден максимум съм го извела за малко. (зависи , ако всичко е наред, става дума).
А за количката за новородено - то де факто зимен кош и кош за новородено в повечето случай е едно и също - закрито кошче с напълно легнало положение. Без такова ме съмнява да минем.
Виж целия пост
# 407
Добро утро момичета.Вчера прегледа мина много добре.Ще си имаме отново мъж  stork-boy
Останах изключително доволна от Д-р Цонева.Първо пола го каза непоколебимо,а и ние  с милото много добре видяхме достойнството му-цели 6мм. Измери му черепчето и каза,че повече от 3.200 няма да се роди.По лицевите хрущялчета определи,че няма синдром на Даун,няма вълча или заешка уста.Бебо си шаваше и махаше с ръчички-видяхме 2 ръчички и 2 крачета  Heart Eyes
За гъбичките ми изписа Гино певарил-3 вечера по 1 свещичка,7 дена почивка и отново 3 вечера подред свещички.Изписа на мъжът ми 2 хапчета Кандозол 150.
Малкия ме пресира да пишел букви на компютъра,така че по-късно пак ще пиша.  Hug
Виж целия пост
# 408
Добро утро маменца....   Hug



Закуската е от мен тази сутрин моляяя!!!  Crazy

sunflower-mv старая се всичко да ми е готово преди да започне времето в което няма да мога да се навеждам!  Joy стискам ти палци за това което ти предстои,каквото и да е то ...но после задължително да се похвалиш  Peace

ralsssss мила и аз съм на мнение ,че ако не е виелица и темпеатурата не е -20 и аз към 15-20 ден бих изкарала бебчо,но предварителни 4-5 дена когато отваряш да се проветри стаята на бебока за 10-15 мин го обличаш много добре ,завиваш го и да се климатизира вкъщи!и полека лека започвате да излизате навън!
Относно количката без кош за новородено няма как да минем,пък като сняг може да има и до края на март... Божа работа,а и да няма сняг навън си е студено за една новородена душичка!Аз видях количката ,но те съветвам да се ориентираш към триколка или количка с единични гуми! Peace

peteto честито за покупката,радвам се че сте попаднали на това което харесвате! със здраве да си я ползвате!  Hug

Хайде момичета,не му мислете толкова за тези килограми,хапвайте каквото ви се яде,като родим имаме време да се съобразяваме с хранителни режими!Бебчето има нужда от всичко,за да не го извлича от вас ,го хранете с разнообразна и всякаква храна!Тази която ви се яде и естествените витамини на зеленчуците и плодовете!  Hug Hug


П.П ГОДАИВА МИЛА ....честито и тук  Hug Hug Hug споделих ти аз за мнението си и съм много щастлива за теб! Hug Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 409
Ralssss,Количката по принцип не е 4ак толкова задължително да е със зимен кош,стига лятната част да има пълно легнало положение и задължително зимно 4увал4е.Първото си детенце родих ноември и изкарахме с тази количка:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 7b8f4afcfc1731f12
като си спестихме зимния кош.Но,все пак и моя съвет е ако имаш възможност да си вземеш и зимния.Ако пък няма да излизате много,много,а и все пак идва март месец,може и да си го спестиш,но както казах,съобрази дали без него коли4ката ти има пълно легнало положение!Аз и сега ще карам с тази си коли4ка,но много изгодно си намерихме и зимния кош(само за 50-лв,нов от Продавалника) и съм супер хепи,ина4е нямаше да купувам,защото специално пък за тази коли4ка струва майка си и баща си.А ина4е за гумите,да,Деси е права,моя съвет към вси4ки майки е големи гуми и триколка!!!За три години съм имала възможност да бутам и да разгледам какви ли не коли4ки на приятелки-повярвайте най-лесно и удобно се бута триколка с големи гуми,а и няма дупка дето да и се опре!Стига да имате възможност разбира се,ли4но ние тази на Чико пак от Продавалника си я намерихме почти нова и беше за 300лв.,а ина4е са по 1000.
GodaIva,мила,Цонева във Фемина ли?Аз досега два пъти там ходих,но при Врагалева,доволна съм много,но ми се вижда много млад специалист,та май ми се иска на следващата фетална да се запиша при Цонева,4е 4увам добри неща за нея.И честито мъж,дупе да ти е яко! Joy
Виж целия пост
# 410

GodaIva,мила,Цонева във Фемина ли?Аз досега два пъти там ходих,но при Врагалева,доволна съм много,но ми се вижда много млад специалист,та май ми се иска на следващата фетална да се запиша при Цонева,4е 4увам добри неща за нея.И честито мъж,дупе да ти е яко! Joy
Кабинета и е на ул. "Гео Милев" 54 .Прегледът е 25лв. като е адски подробна и мила.Предната бременност пак тя ми я следеше  Peace


Деси,вече си ми сродница,само където твоя първи мъж е маалко по-голям от моя.Аз като родя синчето ми ще е на 3  Grinning
Виж целия пост
# 411
Здравейте мамчета Simple Smile
Аз съм изпуснала вече 3 теми Sad не ми остава време от работа, но след две седмици ще съм в болничен и ще съм по редовна. Прочетох една малка част от темите и като цяло съм минала и аз през това само дето не съм влизала във форума за да съм в час Simple Smile. Аз съм в 20 г.с и вече съм качила 7 кг Sad по вече от колкото трябва... бебчо започна да ме рита от 17 г.с. макар, че в кингата на доктор Спок пише, че за първескините най рано в 20 г.с. Да ви се похваля моя бебчо в 18 г.с беше 20 см от главата до дупенцето и с 4 см. главичка, а стъпалото 2 см. Simple Smile докторката каза, че се очетава да е голям мъж Simple Smile сега в 20 г.с усилено ме рита и е голям майтап особенно когато съм на работа... работата ми изисква голяма концентрация, а сега ми е невъзможно. Как е при вас? Simple Smile  
Виж целия пост
# 412
Ралссс, изкарвам го още на 10тия ден, няма мърдане. То 3 дена поне ще минат в болницата, а след това бързо трябва да се аклиматизира, защото баткото не може да седи без разходка Wink
ДА, може да минеш и без зимен кош, ако лятната седалка има пълно легнало положение (или наклон не повече от 10тина градуса), хубав сенник да пази от вятъра и му купиш зимен чувал. Аз имам един от баткото, който се оказа прекалено дебел за по-голямо дете, но за новородено ще е супер. Може и по-тънък, а ако те е страх от вятър, покрий количката с дъждобран.
Това е моето за 85лв, а другите са над 100.


Има и чувалчета с качулки даже


Или порт бебе сложено върху разпънатата седалка - така може да обърнеш бебето към майката дори и количката да не предлага тази опция


Колички -
Аз съм имала с ТРИ гуми и съм твърдо ПРОТИВ - много са неудобни за качване на бордюри, за минаване по релси на стълбищата, на неравности губят равновесие и т.н. Все някога ти се налага да вдигнеш задните колела и да буташ малко само на предни и като предното е 1 почва едно залитане. ooooh! Друго си е 4 опорни точки да има, но подкрепям Деси, че колелцата трябва да са единични, защото по-лесно се движат, а и имаш шанс да ползваш релси по стълбите. Също така размерът ИМА значение. Не вярвайте на тия, които твърдят, че било все едно дали са малки колела.

Някой тия дни беше качил едни розови снимки на продукти на Кангару. Искам само да ви предупредя, че аз бях харесала в интернет такава количка и като отидох в магазина да я видя бях тотално разочарована. Материята един евтин шушляк като избелял изобщо лош външен вид. Всички копчета работят с шутове и свободна борба, тоест много трудно. Ще се изпотиш 2 пъти докато откопчаеш предния борд (бариерката) или да свалиш облегалката до легнало положение, или да настроиш височината на дръжката, а камо ли да сгъваш и разгъваш цялата количка - трябва да владееш бойни изкуства и сръбски псувни. Толкова бях фрапирана, че се отказах от марката завинаги. Вероятно имат други стоки различни от колички, които не са толкова зле, но аз съм си такава - зачерквам цялата марка и толкоз. Също съм чела, че бързо почват да скърцат, развалят се и т.н. Има разбира се хора, които ги ползват, но просто казвам да гледате хубаво в магазина и да пробвате със собствените си ръце всички бутончета и функции дали са по силите ви.

Годайва, честит мъж Simple Smile Добре дошла в отбора!
Виж целия пост
# 413
Добро утро. Докато си пийвам кафето и фреша, реших да ви драсна. Не че има нещо ново при мен.

Аз съм качила 1 кг., оказа се, че колограма, който мислех, че съм качила тази седмица, изчезна, доволна съм. Нямам право да кача повече от 10-11 кг. този път, че лощо ми се пише.
На мнение съм, че трябва да се внимава какво се яде, особено за майките, склонни да качват бързо. После е много трудно свалянето им. Трябва да се яде балансирано, а не много. Детето е паразит, то винаги взема това, от което има нужда, за сметка на майката. Така че балансираното хранене е важно и за двамата.

Аз тази седмица се изследвах, ТСХ ми е добре, хемоглобина ми епаднал още 104. Явно няма да се размина с пиенето на желязо. Едва сега, като се захлади, започна да ми се яде месо.

За извеждането на бебето - според мен след 10 ден, ако не е -20 градуса вън, може да се извежда. Зимен кош не е задължителен, стига другата част на количката да има напълно легнало положение и чувалче. Останала съм с впечатление, че бебтата хич не има пречи да си спинкат на студено, стига да са облечени и завити добре. Даже им е по-спокоен съня.

Айде, хубава неделя. Ние продължаваме сагата с ремонта  ooooh!
Виж целия пост
# 414

GodaIva,мила,Цонева във Фемина ли?Аз досега два пъти там ходих,но при Врагалева,доволна съм много,но ми се вижда много млад специалист,та май ми се иска на следващата фетална да се запиша при Цонева,4е 4увам добри неща за нея.И честито мъж,дупе да ти е яко! Joy
Кабинета и е на ул. "Гео Милев" 54 .Прегледът е 25лв. като е адски подробна и мила.Предната бременност пак тя ми я следеше  Peace


Деси,вече си ми сродница,само където твоя първи мъж е маалко по-голям от моя.Аз като родя синчето ми ще е на 3  Grinning
Ама ти на фетална ли ходиш при нея или на женска консултация?А на какъв апарат гледа?
Виж целия пост
# 415

GodaIva,мила,Цонева във Фемина ли?Аз досега два пъти там ходих,но при Врагалева,доволна съм много,но ми се вижда много млад специалист,та май ми се иска на следващата фетална да се запиша при Цонева,4е 4увам добри неща за нея.И честито мъж,дупе да ти е яко! Joy
Кабинета и е на ул. "Гео Милев" 54 .Прегледът е 25лв. като е адски подробна и мила.Предната бременност пак тя ми я следеше  Peace


Деси,вече си ми сродница,само където твоя първи мъж е маалко по-голям от моя.Аз като родя синчето ми ще е на 3  Grinning
Ама ти на фетална ли ходиш при нея или на женска консултация?А на какъв апарат гледа?
Тя нейната консултация ВИНАГИ Е и фетална.Винаги казва кой орган как се е развил,колко е голям,в норма ли е-не е ли.Прегледите и траят околко 30-40 мин. като винаги говори,вчера ми отвори лекция за плацента,пъпна връв и нервна възбуда  Laughing Гледа на 3д,като има огромен монитор,на който виждаш и ти.Спира се на всеки орган,показва и разяснява.
Ходила съм и при Качаров,Тодоров и Бузалор/при предната бременност това/ ,но всички те са по-мълчаливи и сдържани.Цонева обяснява изключително много и винаги научаваш нещо.Интересува се от всичко.Вчера ми огледа кожата,дори заговорихме за татуса ми(той е на корема) и какво би му се случило  Sunglasses
Виж целия пост
# 416
Супер!А всъщност това същата лекрка от Фемина ли е?Много добре ми зву4и,а и цената е много добра,да не казвам направо евтино,като знам предния път във Фемина какви пари дадох....
А ина4е и аз май ще съм във вашия отбор,защото ноември мом4енцето ми става на 3,а по последни данни май и това ще е мом4е..... Crazy
Виж целия пост
# 417
Годаива мила... няма значение ,че ще е на 3... пак са си мъже  hahaha Joy и на 3 и на 33 са един дол дренки... дупе да ни е яко  Joy  Hug Hug

Шушано... моята количка с малкия беше с малко по-големи единични гуми (среден размер не от най-малките но не и от най-големите ) много маневрена си беше и удобна!Минава навсякъде!
http://slonbalonbg.com/chipolino-3-1-maxima-hibiscus-2012.html  -това ще е новото возило,пробвах го като ходих в Чиполино и навън даже излезнахме и останах много доволна!
Относно чувалчетата ,на мен зимният кош на количката ми е перфектен...той е и като порт-бебе имам и космонафт чистооо нов от малкия,тогава го взех от вис виталис за около 35-40 лева и не успях дори да му го облека...Сега ще ми върши чудесна работа! Peace

catty m толкова обичам фрешове,а с тези киселини откачам... имам ужасни киселини и нищо не ми помага! Фрешовете ме довършват!  Sad
Относно балансираното хранене да...не е нужно да се тъпчем,но мисля че не е и момент за лишения!
Виж целия пост
# 418
Деси, доста добре изглежда количката, честито! Peace  bouquet Аз сега се загледах по тази пък

но едва ли ще ме огрее, понеже купихме сегашната доста коро и ММ ще ме убие ако искам нова  Embarassed
Виж целия пост
# 419
хааха нормално! Хич не ми се дават много пари за колички! Мисля че средна цена е идеална... а и тази бяла приказка си я представи сега омазана със сок,пуканки... игра в пясъка и малки сладки ръчички по нея! Трагедия  Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия